Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

17 minutes ago, Jackus said:

Astia de pe 3 sau 4 care o sa se fuzioneze cu RPG 1, vedeti ca noi suntem gazdele si voi oaspetii, nu invers.

Nu are relevanta ceea ce spui tu. Daca joci pe un server care are o alta vechime, nu inseamna ca tu esti mai smecher. Nu exista gazde ceea ce voi nu vreti sa intelegeti. Lasa prostiilea astea din cap si gandeste de doua ori inainte sa spui ceva.

 

2 minutes ago, South Panda said:

Este o prostie mare, cel mai bine ar fi ca cei de pe RPG 1 si respectiv 2 sa ramana cu bunurile lor, gandeste-te fra ca pe RPG 3 si 4 sunt 2-3 persoane care detin monopolul si au toate Biz-urile bune si toate casele de pe server. tie ti se pare normal? Acolo sunt 3 care au tot serverul, atat, pe 1 sau pe 2 nu exista asa ceva,

In momentul in care spui asta nu exista o egalitate intre servere. Fiecare trebuie sa primeasca ceva si sa castige ceva in urma lucrurilor.

 

Edited by Dani EL
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FuNN said:

2 lideri frate dar in LVPD sa ramana cel de pe RPG 3/4 ca ed[w]ard trebuie sa admin 4 nasule.

Cu siguranță o să rămână cum vor cei de pe 3 sau 4, că doar alea sunt serverele principale. Logic. Nu? 

Nu. 

Link to comment
Share on other sites

Cum este scris și mai sus, sunt total de acord în fuzionarea serverelor. Și eu prefer ca RPG1 să fuzioneze cu RPG4, iar RPG 3 cu RPG2, din aceleași motive precizate de tine. Trebuia să se ajungă la asta, dragii mei. Era inevitabil, so don't hate, please. Cei de pe serverul secundar sa ramana in factiune cu rank 5, iar ceilalți să-și păstreze rank-ul.

Link to comment
Share on other sites

Fiind si eu lider, normal ca as opta pentru varianta cu 2 lideri. Si eu, si liderul de pe rpg 1/2 a muncit pentru a primi functia, nu ar fi frumos sa fie scos unul din ei, in cazul asta, mie. Desi nu prea cred ca ar ridica prea mult numarul de jucatori aceasta fuziune, totusi se pot adauga mai multe chestii. 

- Sa bage update-uri cat mai des

- Sa se faca un moment al iertarii, multi o sa revina

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, EriksanV2 said:

Si cei care au 2 conturi, pe servere diferite si au acelasi nickname, cu ei ce se intampla, @Kelton?

 

 

Pai de exemplu daca joci pe rpg1 si rpg3 cu acelasi nume, ramane cel de pe rpg1 si primesti change nickname pentru cel de pe rpg3.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, EdyCodatulTau said:

Adica eu muncesc sa iau o casa de 3kk si dupa sa o pierd ca asa vreti voi? Hai sa nu, sa fie 2 owneri si gata.

Nu o vei pierde, banii iti vor fi rambursati, casele ce costa 3kk pe RPG3 costa 20kk pe RPG1, de asta vreti voi sa va ramana casele, dar voi nu ati muncit nimic pentru ele, noi am muncit, noi, cei ce am dat cate 50-100 de kk pe case care pe RPG3 sunt 10kk.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TeRoRe16 said:

Daca pierd bizul de pe rpg1 eu o sa imi bag ceva urat . O prostie ideea cu fuziunea . O sa aveti doar de pierdut?

Daca citesti ce scrie mai sus o sa vezi ca nu sunt afectate casele/bizurile de pe RPG1/RPG2.

Link to comment
Share on other sites

Propun varianta a 2 a la lideri, sa ramana 2 lideri pana la renuntarea unuia asa este cel mai convenabil.

Link to comment
Share on other sites

1. Pe parte de staff e totul ok.
2. La lideri, merg pe varianta ca cel de pe serverul mai populat sa ramana cu liderul SAU varianta ca cel mai activ sa primeasca lider. Varianta cu 2 lideri pica din start, cand liderul de pe RPG3/4 vine in factiunea de pe rpg1 cu siguranta nu o sa fie respectat vor exista certuri extrem de mari in factiune. :) 
3. Restul ce tine de case si etc pare ok.

Fuziune RPG1 cu RPG4, nu vreau swiftygaming pe RPG1 :)) NoThx

Link to comment
Share on other sites

Legat de subiectul cu casele, propunerea mea este să se facă o medie a prețului dintre proprietatea de pe server-ul principal și proprietatea de pe server-ul secundar, iar ambii jucători să primească media prețului proprietății respective. @Kelton

Link to comment
Share on other sites

Just now, TiG3R said:

2. La lideri, merg pe varianta ca cel de pe serverul mai populat sa ramana cu liderul SAU varianta ca cel mai activ sa primeasca lider. Varianta cu 2 lideri pica din start, cand liderul de pe RPG3/4 vine in factiunea de pe rpg1 cu siguranta nu o sa fie respectat vor exista certuri extrem de mari in factiune. :) 

Foarte adevarat

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AnTiDoT ZEW said:

Legat de subiectul cu casele, propunerea mea este să se facă o medie a prețului dintre proprietatea de pe server-ul principal și proprietatea de pe server-ul secundar, iar ambii jucători să primească media prețului proprietății respective. @Kelton

Iar, o prostie mare, pe RPG3 Paintball LS costa 100kk, pe RPG1 eu l-am platit 400kk, ti se pare normal ca ala sa faca 300kk pe +? Ne, pe RPG1 si 2 nu ar trebui atins nimic. Deoarece banii se fac la fel de greu pe ambele comunitati, daca ala a muncit juma de an sa ia Paintball LS, iar eu de 4 ori mai mult, adica 2 ani, el ar trebui sa isi ia banii ce i-a dat pe Biz si aia e.

 

Edited by South Panda
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dani EL said:

Nu are relevanta ceea ce spui tu. Daca joci pe un server care are o alta vechime, nu inseamna ca tu esti mai smecher. Nu exista gazde ceea ce voi nu vreti sa intelegeti. Lasa prostiilea astea din cap si gandeste de doua ori inainte sa spui ceva.

 

In momentul in care spui asta nu exista o egalitate intre servere. Fiecare trebuie sa primeasca ceva si sa castige ceva in urma lucrurilor.

 

Da, ai dreptate, dar dupa cum am mai spus, este o diferenta foarte mare, ar fi o prostie sa fie scoase la licitatie iarasi toate bizurile, gen, sa primim toti banii inapoi si sa licitam, pai... eu daca primesc inapoi cei 400kk de pe Paintball, pot licita iara si sa iau iar Bizu, dar unul ce a primit cadou un biz foarte productiv, pe care ar avea oferte de 200kk dar ceilalati il evalueaza la 100, are de pierdut, nu?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eB Swau said:

N-ar fi nicio idee

Ba uite ca ar fi. Imi spun parerea. Vezi-ti te rog de treaba ta si incearca sa aduci argumente si idei pentru binele comunitatii. Mersi.

Edited by TLG Matrix
Link to comment
Share on other sites

Doi lideri doar daca faci chat separat si fiecare sa se ocupe de membrii lui, altfel nu vad. O sa existe mari probleme lideri-membrii, mai ales in mafii.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.