Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, eB Swau said:

Tu esti smecher pe 4, n-am ce sa zic dar  ceilalti lideri sunt cu nivel si ore mult mai mici decat cei de pe 1 si 2

Serverele 1 si 2 sunt deschise inainte. ;[[[[

 

Link to comment
Share on other sites

Pentru toata lumea care zice ca 2 lideri e solutia ideala, ganditi-va ca e vorba de aplicatii, conflicte in factiune, mentalitati diferite, viziune diferite asupra factiunilor. Sa fie 2 lideri ar fi ca si cum pana acum ati fi avut un faction manager care sa faca ce vrea cu factiunea voastra fara ca voi sa aveti ceva de zis, e cea mai ilogica varianta din toate. Personal cred ca cel mai bine ar fi sa pastreze functia liderul cu cea mai mare vechime (sa se ia in calcul si experienta celorlalte functii) sau sa ramana liderul de pe serverul dominant din moment ce modificarile sunt facute oarecum in favoarea jucatorilor de pe serverele mai putin populate.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Elena said:

  De unde atata rautate pe voi? S-a uitat esenta jocului.

 

   Toata lumea comenteaza si pune rpg3 & rpg4 la ''pamant'' cu replica celebra '' noi suntem rpg1 si rpg2 '', si ce? Pe rpg3 si 4 nu s-a stat pe jocul asta? Si noi ne-am petrecut timp incercand sa facem ceva. Nu va inteleg gandirea asta toxica. Incep sa cred ca voua doar va place cearta si atat.

Cica '' de ce sa puna 2 lideri ca nu o sa se inteleaga '' pe bune? Daca 2 persoane (DOAR DOUA) nu sunt capabile sa se inteleaga inseamna ca au probleme grave cu maturitatea.

 

 

 Parerea mea personala: Sa se bage 2 lideri si cu timpul cel mai bun sa ramana, nu este ok sa il aleaga pe cel de pe rpg1 sau 2, si pe 3 & 3 s-au pierdut ore. Dupa activitatea/vechimea in factiune nu este ok, ce vina are un lider ca are doar 6 luni in factiune si altul are 2 ani?

 

 

 Stai calm, poate nici noi nu te vrem pe tine :) .

Foarte corect, pana la urma, de ce s-ar certa liderii? Majoritatea au 13 - 14 ani, ar trebui sa le dam crezare, scopul lor este cearta.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Elena said:

  De unde atata rautate pe voi? S-a uitat esenta jocului.

 

   Toata lumea comenteaza si pune rpg3 & rpg4 la ''pamant'' cu replica celebra '' noi suntem rpg1 si rpg2 '', si ce? Pe rpg3 si 4 nu s-a stat pe jocul asta? Si noi ne-am petrecut timp incercand sa facem ceva. Nu va inteleg gandirea asta toxica. Incep sa cred ca voua doar va place cearta si atat.

Cica '' de ce sa puna 2 lideri ca nu o sa se inteleaga '' pe bune? Daca 2 persoane (DOAR DOUA) nu sunt capabile sa se inteleaga inseamna ca au probleme grave cu maturitatea.

 

 

 Parerea mea personala: Sa se bage 2 lideri si cu timpul cel mai bun sa ramana, nu este ok sa il aleaga pe cel de pe rpg1 sau 2, si pe 3 & 3 s-au pierdut ore. Dupa activitatea/vechimea in factiune nu este ok, ce vina are un lider ca are doar 6 luni in factiune si altul are 2 ani?

 

 

 Stai calm, poate nici noi nu te vrem pe tine :) .

Bine zici Elena. Foarte bine i?????

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Elena said:

 Stai calm, poate nici noi nu te vrem pe tine :) .

Asta este :)) 
Era in spirit de gluma partea cu swifty, n-am voie sa-mi exprim opinia? :-?? 

Edited by TiG3R
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa incep prin a spune ca o actiune care afecteaza atat de amplu bunastarea jucatorilor nu se poate face fara compromis.

Ce as face eu?


In primul rand, ca sa nu existe rivalitate, as pastra liderii cei mai activi si cu cea mai mare experienta (nu neaparat vechime). 

Un wipe la membrii factiunilor pana in rank 3 (inclusiv) cu posibilitatea de a sterge factiunea din FH si fara FP. In felul acesta nu se vor supra-aglomera factiunile si nu vor exista nemultumiri. Doar ganditi-va la civili si la cei care se vor reapuca (mai ales dupa aministitie sau reducere la unban) care se vor lasa foarte repede, recrutarile fiind din an in paste.

 

Legat de staff, as pastra toti adminii din motivele spuse in topic, iar trierea ar trebui facuta in randul helperilor de nivel 1.

 

Biz-urile si casele ar trebui detiune de cel mai activ jucator. (oricum cel inactiv, daca se lasa nu e paguba, ca oricum e inactiv).

 

Ar trebui vazut cate conturi sunt pe sleep la un acelasi unic propietar, iar dupa vazut daca trebuie unit 2+3+4 sau 1+3+4, sau chiar toate si implementat un regulament nou care nu te lasa sa ai mai mult de 1-2 conturi. In felul acesta se inbunatateste real calitatea jocului, nu doar numarul asa zisilor jucatori. Mai tarziu o sa fie mult mai greu cu inca o fuziune, se vor creea din nou certuri si se pierd iar jucatori.

 

Just my 2 cents.

 

Link to comment
Share on other sites

@Elena noi nu l vrem pe swifty și nici pe tn, nu ziceam de tot sv

 

disclaimer: pt toți atacații, am glumit cu Elena că ne știm. nu mai săriți așa de zici că v-ar sări în poală dacă îi luați apărarea 

Edited by uSp
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predix said:

Vreau sa incep prin a spune ca o actiune care afecteaza atat de amplu bunastarea jucatorilor nu se poate face fara compromis.

Ce as face eu?


In primul rand, ca sa nu existe rivalitate, as pastra liderii cei mai activi si cu cea mai mare experienta (nu neaparat vechime). 

Un wipe la membrii factiunilor pana in rank 3 (inclusiv) cu posibilitatea de a sterge factiunea din FH si fara FP. In felul acesta nu se vor supra-aglomera factiunile si nu vor exista nemultumiri. Doar ganditi-va la civili si la cei care se vor reapuca (mai ales dupa aministitie sau reducere la unban) care se vor lasa foarte repede, recrutarile fiind din an in paste.

 

Legat de staff, as pastra toti adminii din motivele spuse in topic, iar trierea ar trebui facuta in randul helperilor de nivel 1.

 

Biz-urile si casele ar trebui detiune de cel mai activ jucator. (oricum cel inactiv, daca se lasa nu e paguba, ca oricum e inactiv).

 

Ar trebui vazut cate conturi sunt pe sleep la un acelasi unic propietar, iar dupa vazut daca trebuie unit 2+3+4 sau 1+3+4, sau chiar toate si implementat un regulament nou care nu te lasa sa ai mai mult de 1-2 conturi. In felul acesta se inbunatateste real calitatea jocului, nu doar numarul asa zisilor jucatori. Mai tarziu o sa fie mult mai greu cu inca o fuziune, se vor creea din nou certuri si se pierd iar jucatori.

 

Just my 2 cents.

 

N-ai treaba tu cu Staff-ul.. foarte bine a zis Kelton, E greu sa ajungi in staff, pentru ce am muncit si am stat ore sa facem o aplicatie dupa care sa ajutam incepatorii? ca acum sa ne scoata? A zis bine kelton, staff-ul ramane.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, South South said:

this topic is about the fusion what are you talking about?, if you have something else not related to This topic leave it in a PM, one more thing do i know you?

Just shut up and mind your own business, no one asked your opinion about me so keep that in your mind. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uSp said:

@Elena noi nu l vrem pe swifty și nici pe tn, nu ziceam de tot sv

Nu ii pasa nimanui ce vreti voi sau ce vrem noi.. playerii sunt esenta. Fara playeri nu sunteti nici voi nici noi.

Link to comment
Share on other sites

Cei de pe RPG1 si RPG2 nu se gandesc la celelalte persoane de pe RPG3 si RPG4 si decurg la varianta C, pentru mine, varianta C mi se pare cea mai stupida varianta, dar ce sa faci daca astia se gandesc doar la ei.

Edited by AT AdyWTF
Link to comment
Share on other sites

Eu am o idee, casele si bizurile sa ramane celor care au cele mai multe ore pe luna asta si lunile trecute iar celalalt sa primeasca bani pe casa, ar fi mult mai corect pentru toti si mult mai usor. Cine e de acord cu mine sa lase un UP VOTE .

                                                                                                                                          Upvote

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AT AdyWTF said:

Cei de pe RPG1 si RPG2 nu se gandesc la celelalte persoane de pe RPG3 si RPG4 si decurg la varianta C, pentru mine, varianta C mi se pare cea mai stupida varianta, dar ce sa faci daca astia se gandesc doar la ei.

Da, adica noi de pe 3 si 4 vrem sa colaboram si voi nu. Nici voua nu v ar conveni sa pierde ti functia de Lider, dupa care ati stat si voi mult sa obtine ti aceasta functie.

Link to comment
Share on other sites

Cei cu care au case şi bizuri pe RPG1 şi 2, dacă vor să li se păstreze casele/bizurile zic şi eu că sunt serverele principale şi ceilalti să primească suma initiala care au dat-o pe casa/biz inainte de fuziune, sau invers. Mie de exemplu nu imi convine sa pierd casa şi cu atat mai mult şi banii. Daca ar fii sa mi se i-a casa şi biz-ul să primesc tot cat am dat pe ea/ele. E cel mai corect. E mult de lucru la treaba asta să fie toată lumea mulțumită.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uSp said:

@Elena noi nu l vrem pe swifty și nici pe tn, nu ziceam de tot sv

În mare parte nici noi nu va vrem pe voi :). Aveți o gândire 'toxica' cum spune Elena. Și ce dacă sunteți rpg1? Nu înseamnă că o să fiți favorizați. Încercați să gândiți logic, dacă ii favorizează pe aia de pe rpg1, majoritatea playerilor de pe RPG3 o sa se lase de joc, iar aceasta fuziune nu o sa își mai aibă rostul. Scopul acestei fuziuni este micșorarea numărului de servere din comunitate și POPULAREA acelor servere care mai rămân. 

Edited by Naruto aka Tinkerbell
Link to comment
Share on other sites

Pai n-ai cum sa ai 2 lideri. Daca unu zice "hai sa-l acceptam pe X" si celalalt zice "nu-l acceptam ca .." incepe un conflict. Apoi daca liderii au un conflict automat intervin si membri si fiecare tine cu liderul lui si conflictul ia amploare. Mi se pare total absurd sa vina un lider de pe un alt server si sa impuna anumite chestii (automat se schimba ceva) unor jucatori care poate sunt in factiunea respectiva dinainte sa existe serverul de pe care vin ei. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, LordMorgot said:

@Kelton varianta cu doi lideri la o factiune mi se pare absurda. Ar trebui ca liderii de pe RPG1 / 2 sa-si pastreze functia iar restul, de pe RPG 3 / 4 sa fie rank 5. O sa-mi sariti in cap, dar o mare parte din liderii de pe RPG 3 / 4 sunt copii de clasa a 7-a, inapti si iresponsabili. 

 

@Kelton, legat de membrii factiunilor, sunt de parere ca doar jucatorii activi ar trebui sa fie transferati in aceeasi factiune, sunt multe persoane care se joaca 10 ore pe luna si tin locul ocupat degeaba. Si apoi intervine alta problema, intr-o factiune pasnica, calculat de pe toate serverele, sunt in total aproximativ 130 de sloturi, o sa avem factiuni cu 130 de membrii? Trebuie gandita bine treaba asta. 

In rest, totul pare ok, singurul lucru de care n-a spus nimeni sunt vehiculele, raman pe cont sau sal?

Dacă nu ai avut funcție până acum nu ai de unde să afli cum e în primul rând de ce să fie discriminare între serverele 3 si 4 eu zic să nu vorbești aiurea dacă erai în cazul nostru nu erai de aceeași părere din câte văd după ce ai spus mai sus nu prea ai gândirea foarte dezvoltată gen vorba lui @Dani EL gândeste frate înainte să spui nu trânti aici un comentariu să te afli și tu în temă.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Craym said:

Mai bine ne unim cu RPG4, ne intelegem cu ei mai bine decat cu altii. 1+2 si 3+4.

Mai bine asa, dar nu cred ca o sa se intample acest lucru deoarece vom avea playeri putini...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uSp said:

@Elena noi nu l vrem pe swifty și nici pe tn, nu ziceam de tot sv

Tu ai ceva cu toti, nu doar cu Elena si Swift, astia de pe 1 lasati arfele.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.