Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, Elena said:

 

 Din punctul tau de vedere noi trebuie sa ne facem ca nu vedem? Sau care e faza ca nu prea o inteleg, atata timp cat s-a facut o ''gluma'' am raspuns la ea cu alta ''gluma'' :)). Prietene te-ai atacat prea rapid ;))

Nu sa te prefaci ca nu vezi, dar sa ne dai tu exemplu de maturitate pe care sustii ca o ai, iar noi nu. Daca ce ai spus tu a fost o gluma, scuza ma, dar nu as mai vrea sa vad/aud glume in viata mea. 

Edited by Milagros
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu am mai jucat de mult pe acest server vreau si eu sa imi impun punctul meu de vedere cu privire la acest subiect.La faza cu lideri consider ca cel care este cel mai vechi/activ ar trebui sa ramana in functie nu varianta cu 2 lideri ca ar iesi scandalul din lume sau varianta cu serverul principal deoarece liderul mai vechi de pe RPG3/4 este scos din functie din cauza unui lider de pe serverele principale care a luat functia de acum 20 de zile de exemplu, dar daca se va lua decizia cu liderul de pe serverul principal atunci cel demis va fi adaugat mereu pe lista de vot la lider din oficiu dar pe acelasi tip de factiune pana cand primeste lider la fel si in cazul cu liderul lasat pe baza vechimi/activitatii.La casa/biz-ul cel de pe serverul principal sa aiba in continuare propietatea dar cel care a pierdut propietatea sa primeasca despagubiri dar la pretul  de pe serverul principal.

Edited by F0rever
Link to comment
Share on other sites

Consider ca este cel mai bine sa ramana 2 lideri, chiar daca pot aparea certuri. Cu putina supraveghere de la admini se rezolva treaba.

 

Nu este ok ca cei de pe serverele secundare care au muncit pentru functia de lider s-o piarda ampulea... Credeti ca multi ar mai vrea sa joace daca li se intampla asta? Si odata cu ei poate se mai lasa inca 4-5 jucatori.

 

Propun o perioada de teste in care adminii sa verifice activitatea si atmosfera din factiuni dupa aceasta fuziune. Daca cei 2 lideri chiar nu se inteleg si apar probleme si certuri tot mereu, adminii pot lua masuri pentru inlaturarea unuia dintre cei 2.

 

In rest e ok, mai putin partea cu biz-urile si casele, dar, din pacate nu exista o solutie mai buna. Sa speram ca cei de pe serverele secundare se vor multumi cu despagubiri... mai greu la cei care au donat.

Link to comment
Share on other sites

Eu asteptam de mult fuziunea, desi pe RPG1 se mentin destul de ok jucatorii. Parerea mea este sa faceti fuziune in felul urmator: RPG1 cu RPG3 (RPG1) si RPG2 cu RPG4 (RPG2).

Link to comment
Share on other sites

Opțiunea cu 2 lideri e super ok, pentru ca asa nu o sa se mai aleagă des unii noi, și asa avem un plus, de ce? Dacă un lider este în inactivitate nu mai trebuie sa lăsăm adminul 4 sa se ocupe de facțiune și doar de treburile din Staff.  Cine e de acord un +1 sa vadă Kelton! 

Link to comment
Share on other sites

Părerile sunt împărțite iar fiecare are dreptate în ceea ce spune. Observ că enigma stă la baza functiei de lider.

Categoric, nu e în regula să fie lider cel de pe RPG 1 sau 2 (eu unul sunt de pe RPG 1) pentru simplul fapt ca joaca pe serverul principal, in acest caz nu o sa fie egalitate si pentru cei de pe 3 și 4.

Intervine o alta problema, asa cum am vazut-o pe aici, si anume 2 lideri intr-o facțiune. Este cu dus si cu intors, unii se inteleg, unii nu se inteleg, si daca nu se inteleg din prima, asa ramane. Sunt personalitati si personalitati, de exemplu la aplicatii poate X vrea pe A si Y nu vrea pe A, se ajunge la conflict cu toate că, cel mai probabil, acei lideri sunt persoane mature, nu se poate nega asta. Intervine promovarea, unul vrea sa promoveze pe A iar celalalt considera că nu merita acea promovare jucatorul A, sunt multe motive, ce se intampla daca vor aparea aceste efecte?

Sunt constient ca fiecare a muncit pentru acea functie.

 

Mi se pare o solutie mai ideală ca fiecare dintre lideri/sublideri să primească rang 5 iar mai apoi printr-un sondaj acea factiune să voteze liderul dorit dintre cei ce au fost rang 6+. Ideea mea. :)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, South Kazuto said:

Daca o sa fie 2 lideri la o factiune cei de pe 1 server o sa il asculte pe liderul de acolo, iar ceilalti pe al doilea lider. Se creaza “bisericute”, se ajunge la PM uri inutile intre membrii factiunii si altele, consider ca ar trebui sa ramana liderii de pe serverul cu mai multi jucatori, fiind majoritari cei de pe serverul respectiv. 

Daca oamenii sunt maturi, crezi ca nu pot colabora? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WG Flavius said:

Optiunea cu doi lideri este super, eu as opta pentru ea sincer sa fiu, e o idee buna.
Amandoi liderii au muncit enorm sa ajunga acolo si nu ar trebui sa isi piarda functia fara motiv.

Ai mare dreptate !

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, South EleganT said:

Părerile sunt împărțite iar fiecare are dreptate în ceea ce spune. Observ că enigma stă la baza functiei de lider.

Categoric, nu e în regula să fie lider cel de pe RPG 1 sau 2 (eu unul sunt de pe RPG 1) pentru simplul fapt ca joaca pe serverul principal, in acest caz nu o sa fie egalitate si pentru cei de pe 3 și 4.

Intervine o alta problema, asa cum am vazut-o pe aici, si anume 2 lideri intr-o facțiune. Este cu dus si cu intors, unii se inteleg, unii nu se inteleg, si daca nu se inteleg din prima, asa ramane. Sunt personalitati si personalitati, de exemplu la aplicatii poate X vrea pe A si Y nu vrea pe A, se ajunge la conflict cu toate că, cel mai probabil, acei lideri sunt persoane mature, nu se poate nega asta. Intervine promovarea, unul vrea sa promoveze pe A iar celalalt considera că nu merita acea promovare jucatorul A, sunt multe motive, ce se intampla daca vor aparea aceste efecte?

Sunt constient ca fiecare a muncit pentru acea functie.

 

Mi se pare o solutie mai ideală ca fiecare dintre lideri/sublideri să primească rang 5 iar mai apoi printr-un sondaj acea factiune să voteze liderul dorit dintre cei ce au fost rang 6+. Ideea mea. :)

Da, asa ar fi bine, insa ca sa se faca acel ,,sondaj", ar trebui dati afara vreo 10-15 membrii de pe serverele 1 si 2, deoarece sloturile nu sunt egale. Deci, ideea cu sondajul nu este una practica. Mai bine cu 2 lideri.

Edited by WG Flavius
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, WG Flavius said:

Daca oamenii sunt maturi, crezi ca nu pot colabora? 

O sa apara inevitabil certuri de genul “de ce sa ii dau aluia rank ca e inactiv” sau “ala e prieten cu mine, dar de ala nu imi place”. E inevitabil ca 2 persoane sa nu se certe intre ele. De aia suntem diferiti fiecare btw. 

Link to comment
Share on other sites

Băi deci am stat și m-am uitat pe aici, cam 3 sferturi din jucători sunt de acord cu 2 lideri la facțiune dar liderii și alți jucători de pe RPG1 ȘI RPG2 nu, ce naiba frate, nu poate sa existe colaborare? Mușcăm? Va omoram? Wtf? Oarecum e ca un fel de discriminare.

Edited by AT DarkNight
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Ivan11 said:

Prefer sa se uneasca RPG2 cu RPG4 si RPG1 cu RPG3. Iar la faza cu liderii sa ramana cei de pe RPG1 si RPG2 deoarece acestea sunt servere mai vechi si mai populate!

De ce sa ramana doar liderii de pe RPG1/RPG2? Toti liderii au muncit sa ajunga la acea functie. Noi, cei de pe RPG3/RPG4 sa fim discriminati, doar fiindca RPG1/RPG2 sunt mai vechi? Cea mai buna alege, cand vine vorba de lideri, ar fi ori sa fie ori 2 lideri, ori cel mai vechi lider sa ramana (sau liderul cu cele mai multe zile in factiunea respectiva ( (de la rank 1 pana la rank-ul de promovare) + zile de lider)).

Link to comment
Share on other sites

Salut! Fiind fost si actual lider, stiu cum e sa iti pierzi funcția, mai ales daca e pierdută aiurea sau in favoarea altcuiva. Fiind tot o fire deschisă, cred ca pot coopera cu o altă persoană, si mi se pare foarte buna ideea cu 2 lideri într-o factiune.

Link to comment
Share on other sites

Just now, WG Flavius said:

Da, asa ar fi bine, insa ca sa se faca acel ,,sondaj", ar trebui exclusi dati afara vreo 10-15 membrii de pe serverele 1 si 2, deoarece sloturile nu sunt egale. Deci, ideea cu sondajul nu este una practica. Mai bine cu 2 lideri.

Și ce te faci dacă nu se înteleg acei doi lideri? Să privim si partea asta, pentru ca si pe 1  lideri cu moț așa cum sunt pe toate serverele, admin 4 intervine degeaba, ei in continuare se vor dușmani. Unii da, unii nu.

Link to comment
Share on other sites

Eu ii inteleg pe cei ce isi doresc 2 lideri, dar daca aceasta idee o sa fie aplicata atunci o sa apara si urmatoarele probleme:
- Cine raspunde la aplicatii?
- Daca nu se ajunge la un consens la aplicatii, atunci cei 2 lideri cel mai probabil se vor certa.
- Ambii lideri au proprile lor idei, nu le poti impune sa ajunga la un consens daca ei nu vor.
- Daca un lider are experienta de 2 ani (sa zicem pe rpg1) si vine unul de pe 3/4 cu experienta de 2 luni care face pe "al dracu" nici nu vreau sa-mi imaginez ce se va intampla, care o sa fie reactia membrilor in primul rand.
- Odata ce vor fi 2 lideri intr-o factiune si membrii de pe RPG3/4 vin in factiune, practic vor fi 2 tabere intr-o singura factiune. ?
- Si mai sunt multe lucruri de analizat.

Sunt si parti bune, dar ca sa fie parti bune, trb sa se treaca peste problemele mentionate mai sus. :P 

16 minutes ago, Elena said:

Edit: pace in lume ca primesc warn :)) .

Sa fie paceeee (am vazut ca ai scris ca era o gluma), nu ma intereseaza cine vine rpg3/4. Vreau sa fim macar 700 on la ora de varf. :)) 

Edited by TiG3R
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, South EleganT said:

Părerile sunt împărțite iar fiecare are dreptate în ceea ce spune. Observ că enigma stă la baza functiei de lider.

Categoric, nu e în regula să fie lider cel de pe RPG 1 sau 2 (eu unul sunt de pe RPG 1) pentru simplul fapt ca joaca pe serverul principal, in acest caz nu o sa fie egalitate si pentru cei de pe 3 și 4.

Intervine o alta problema, asa cum am vazut-o pe aici, si anume 2 lideri intr-o facțiune. Este cu dus si cu intors, unii se inteleg, unii nu se inteleg, si daca nu se inteleg din prima, asa ramane. Sunt personalitati si personalitati, de exemplu la aplicatii poate X vrea pe A si Y nu vrea pe A, se ajunge la conflict cu toate că, cel mai probabil, acei lideri sunt persoane mature, nu se poate nega asta. Intervine promovarea, unul vrea sa promoveze pe A iar celalalt considera că nu merita acea promovare jucatorul A, sunt multe motive, ce se intampla daca vor aparea aceste efecte?

Sunt constient ca fiecare a muncit pentru acea functie.

 

Mi se pare o solutie mai ideală ca fiecare dintre lideri/sublideri să primească rang 5 iar mai apoi printr-un sondaj acea factiune să voteze liderul dorit dintre cei ce au fost rang 6+. Ideea mea. :)

Îmi place părerea ta sincer dar noi cei de pe RPG3 avem 25 de sloturi cei de pe rpg1 au 40 dacă o să se aleagă ce șanse am eu sincer lider de pe 3 la SFPD cu 25 de membrii în facțiune :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, AT DarkNight said:

Băi deci am stat și m-am uitat pe aici, cam 3 sferturi din jucători sunt de acord cu 2 lideri la facțiune dar liderii de pe RPG1 ȘI RPG2 nu, ce naiba frate, nu poate sa existe colaborare? Mușcăm, va omoram, wtf? Oarecum e ca un fel de discriminare.

Nu-i discriminare, e la mintea cocosului ca pe un server de 150 de jucatori se ia un lider mult mai rapid decat pe unul cu 400-500. In plus, mie unul nu mi-ar placea sa imi vina un mucos de 13 ani cu arfe de lider sa imi faca gura pe chatul factiunii. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.