Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Just now, South EleganT said:

Și ce te faci dacă nu se înteleg acei doi lideri? Să privim si partea asta, pentru ca si pe 1  lideri cu moț așa cum sunt pe toate serverele, admin 4 intervine degeaba, ei in continuare se vor dușmani. Unii da, unii nu.

Totuși, se poate ajunge la un consens odată și odată.

 

1 minute ago, South Kazuto said:

Nu-i discriminare, e la mintea cocosului ca pe un server de 150 de jucatori se ia un lider mult mai rapid decat pe unul cu 400-500. In plus, mie unul nu mi-ar placea sa imi vina un mucos de 13 ani cu arfe de lider sa imi faca gura pe chatul factiunii. 

De asta exista admini 4+, sa se ocupe de lideri și modul în care se ocupă de facțiune.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TiG3R said:

Eu ii inteleg pe cei ce isi doresc 2 lideri, dar daca aceasta idee o sa fie aplicata atunci o sa apara si urmatoarele probleme:
- Cine raspunde la aplicatii?
- Daca nu se ajunge la un consens la aplicatii, atunci cei 2 lideri cel mai probabil se vor certa.
- Ambii lideri au proprile lor idei, nu le poti impune sa ajunga la un consens daca ei nu vor.
- Daca un lider are experienta de 2 ani (sa zicem pe rpg1) si vine unul de pe 3/4 cu experienta de 2 luni care face pe "al dracu" nici nu vreau sa-mi imaginez ce se va intampla, care o sa fie reactia membrilor in primul rand.
- Odata ce vor fi 2 lideri intr-o factiune si membrii de pe RPG3/4 vin in factiune, practic vor fi 2 tabere intr-o singura factiune. ?
- Si mai sunt multe lucruri de analizat.

Sunt si parti bune, dar ca sa fie parti bune, trb sa se treaca peste problemele mentionate mai sus. :P 

Sa fie paceeee (am vazut ca ai scris ca era o gluma), nu ma intereseaza cine vine rpg3/4. Vreau sa fim macar 700 on la ora de varf. :)) 

Cine raspunde la aplicatii ? Amandoi, se pot intelege si sa faca cu randul, o sesiune de aplicatii unul, alta sesiune, celalalt.

Iar daca se vor certa pe anumite teme, adminii superiori vor avea grija, iar unul va renunta. Ca oricum dupa o perioada, tot nu vor ramane 2 lideri intr-o factiune.

Edited by Alexucu26
Link to comment
Share on other sites

Cum sa bagati ma 2 lideri?

Serios acuma. Cum vor raspunde ei la aplicatii? Ganditi-va la ce va presupune numa raspunsul la aplicatii, acordarea de sanctiuni, poate unu e mai dur, celalt nu. Vor exista certuri GARANTAT. Cel cu vechimea cea mai mare sa raman cu lider, sau cel de pe serverul principal, asa si cu bizurile / casele / cu toate. Cei de pe serverul principal sa ramana cu ele. 

 

Ma bucura partea cu adminii tho, poate vor fii banati ( desi greu de crezut ), codatii de rup la waruri. 

 

 

Btw, ca tot suntem aici, cheater team a devenit o mare gluma, dovezile clare sunt respinse doar pentru ca face dintr-un anumit clan. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, G8Mihai said:

Îmi place părerea ta sincer dar noi cei de pe RPG3 avem 25 de sloturi cei de pe rpg1 au 40 dacă o să se aleagă ce șanse am eu sincer lider de pe 3 la SFPD cu 25 de membrii în facțiune :)

Niciuna. O sa vina adminii si vor fi ei lideri( Ca asa se practica in ultima perioada):)))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, South valeraS said:

@KiNgKoNge penibil sa rămână cel mai activ lider, acum cu /sleep nu îți dai seama cine face orele, să rămână cel ce merita, cel ce are o vechime mai mare că lider, sau pe server. Varianta cu 2 lideri cade din prima, multe certuri.

Nu e nimic penibil, iti dai seama ca in factiune o sa fie de 2 ori mai multi membri si de exemplu pe RpgY liderul factiunii are activitate mare si isi da interes de factiune dar pe RpgX liderul are 30 de ore trase de coadă, cum sa reușească ala de pe rpgX sa își facă treburile de lider cu 70 de membri, dar totusi sunt pentru opțiunea cu 2 lideri simultan.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AT AdyWTF said:

Mai bine asa, dar nu cred ca o sa se intample acest lucru deoarece vom avea playeri putini...

Daca s-ar tine cont de ce vor jucatorii nu s-ar face fuziune deloc. Fuziunea se face pentru ca a scazut numarul de jucatori, daca unim 1 cu 2 o sa fie aproximativ 600-700 pe un server, iar pe celalalt 400, nu e chiar ok

Link to comment
Share on other sites

Avand în vedere ca noi, cei de pe serverele rpg 1 și rpg 2 avem cel mai probabil, unii dintre noi, o 'cariera' de samp mai longeviva decât serverul celalalt, suntem numeric mai mulți și nu în ultimul rand fuziunea va aduce pe serverul nostru, mi se pare mult mai corect sa vi se facă vouă despăgubirea, iar la faza cu liderul mi se pare normal sa rămână cel de pe serverul principal. 

Link to comment
Share on other sites

Eu sper sa se unească rpg1 cu rpg4, deoarece pe rpg4 sunt mai puțini jucători decât pe rpg3, iar daca se unește rpg1 cu rpg3 serverul va fi plin si alți jucători nu vor mai avea cum sa se conecteze, si nu știu ce se va întâmpla cu, casele de lvl 999, daca este deja un propietar ce se intampla?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alexucu26 said:

Cine raspunde la aplicatii ? Amandoi, se pot intelege si sa faca cu randul, o sesiune de aplicatii unul, alta sesiune, celalalt.

Iar daca se vor certa pe anumite teme, adminii superiori vor avea grija, iar unul va renunta. Ca oricum dupa o perioada, tot nu vor ramane 2 lideri intr-o factiune.

Asta daca se vor intelege, daca nu vor fi certuri ceea ce am zis.
De ce sa ne complica sa ajungem in situatia ca "oricum unul renunta" si cel mai probabil o sa renunte din cauza certurilor cand putem alege doar 1.

Putem alege liderul cel mai vechi, DAR si cel mai activ /  implicat dintre cele 2 servere.

Link to comment
Share on other sites

Un mare PRO cu aceasta factiune, nu va mai fii o monotionie continua, propun 2 lideri la o factiune, suntem oameni, putem sa ne intelegem, macar se ajuta reciproc pentru ca nu amandoi isi cunosc toti membrii avand in vedere ca se unesc serverele, in legatura cu casele si bizurile propun sa le dati banii inapoi tuturor propietarilor si sa se scoata la licitatie si, la joburi, pentru ca sa poti sa faci niste bani acceptabili propun sa se scoata absolut toate misiunile si sa fie activate doar de zilele comunitatii, iar la joburi sa creasca castigul cu 65% pentru a incuraja playerii sa munceasca pentru ceva, nu pentru un amarat de 1k sau 500$, nu au valoare.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, South valeraS said:

@South EleganT Nu cred că ar merge sondaj, deoarece sloturile nu sunt egale, oricum o să ia liderul care a fost.

La asta nu m-am gândit, nu stiu, cei ce au lider evident vor 2 lideri pentru a nu pierde functia, inteleg.

Dar vor fi zeci de probleme si neintelegeri.

Oricum, vor exista solutii, acum ne dăm doar cu parerea.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cassa said:

Avand în vedere ca noi, cei de pe serverele rpg 1 și rpg 2 avem cel mai probabil, unii dintre noi, o 'cariera' de samp mai longeviva decât serverul celalalt, suntem numeric mai mulți și nu în ultimul rand fuziunea va aduce pe serverul nostru, mi se pare mult mai corect sa vi se facă vouă despăgubirea, iar la faza cu liderul mi se pare normal sa rămână cel de pe serverul principal. 

Vino la mine la companie si da un interviu si povesteste cate ceva despre cariera ta pe samp sa vezi cum te scuipa Own.erul

Link to comment
Share on other sites

De acord cu ideea de a avea 2 lideri simultan.

Până și eu m-am gândit la ideea asta, dar mi s-a zis că "EȘTI TÂMPIT? CUM SĂ GÂNDEȘTI AȘA CEVA?". Așa să o țineți, cu astfel de mentalități ajungeți departe. Eu am zis că am o mentalitate diferită față de ceilalți, așa că de cele mai multe ori prefer să-mi țin "tupeismele" la mine.

 

Înțeleg că fuziunea este un lucru greu pentru comunitate, dar nu avem de ales. SA-MP moare pe zi ce trece, oamenii se lasă și se apucă de alte jocuri mai noi și mai interesante.

Eu încep să mă las încet de SA-MP, nu mai am aceeași atracție pe care o aveam în 2016-2017 când abia așteptam să vin de la școală doar ca să dau fail la rob-uri alături de colegii mei din departament și sincer îmi pare rău că s-a ajuns într-o astfel de situație. (good ol' times)

 

Dacă fuziunea va fi dusă cu cap, probabil nu vom pierde mulți jucători, dar asta rămâne de văzut. Am urmărit evoluția comunității rivale și din ce observ încep să-și piardă jucătorii, așa că zic să îi urmărim puțin.

 

Poate, din moment ce vom fi 2 servere, veți fi mai atenți la ce e în staff și nu veți mai permite acte de corupție pe aici :))

 

HAI CU FUZIUNEA

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TiG3R said:

Asta daca se vor intelege, daca nu vor fi certuri ceea ce am zis.
De ce sa ne complica sa ajungem in situatia ca "oricum unul renunta" si cel mai probabil o sa renunte din cauza certurilor cand putem alege doar 1.

Putem alege liderul cel mai vechi, DAR si cel mai activ /  implicat dintre cele 2 servere.

Nu sunt de acord, parerile oricum sunt impartite. Dar nu mi se pare corect sa fie avantajat serverul in care joaca cei mai vechi lideri / jucatori. Totusi trebuie sa existe egalitate intre jucatori, indiferent de vechime.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TiG3R said:

Asta daca se vor intelege, daca nu vor fi certuri ceea ce am zis.
De ce sa ne complica sa ajungem in situatia ca "oricum unul renunta" si cel mai probabil o sa renunte din cauza certurilor cand putem alege doar 1.

Putem alege liderul cel mai vechi, DAR si cel mai activ /  implicat dintre cele 2 servere.

Si celor care au primit recent sansa asta (in cazul meu)? O mare prostie, trebuie sa se tina cont de cat de activ a fost in tot timpul asta. 

Ttb vrea 72 si eu am avut wars tot timpul, cand altii au stat si s-au uitat. Am ajuns sa am 8/9/10 membrii din cauza warurilor, dar nu am avut de ales ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AdiOwn said:

Varianta cu 2 lideri e ok, pentru ca alti s-a chinuit sa obtina functia, alti nu, si poate ala poate sa faca ceva, nu sa o tina pasnica.

Pai uite, si tu esti lider in 69pm, daca se face fuziunea intre 2 si 3 cum crezi ca o sa ne impartim la raspunderea la aplicatii si rank-urile? Cine o sa coordoneze la war? Daca eu de exemplu vreau sa mergem toti pe o cladire si tu vrei sa stam nush unde, cum facem? E foarte greu cu 2 lideri la mafie.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexucu26 said:

Nu sunt de acord, parerile oricum sunt impartite. Dar nu mi se pare corect sa fie avantajat serverul in care joaca cei mai vechi lideri / jucatori. Totusi trebuie sa existe egalitate intre jucatori, indiferent de vechime.

De aceea să se analizeze numarul de ore, comportamentul, in general istoricul celor 2 si apoi prin comparatie sa se aleaga, zic

Link to comment
Share on other sites

Just now, South Eduard said:

Propun sa se unească RPG1 cu RPG4 și RPG2 cu RPG3. Ar fi cel mai corect lucru, deoarece Rpg 1 este cel mai populat fata de RPG2, iar rpg 3 este mai populat decât rpg4

Mi se pare foarte corect, asa am zis si eu. +1

Link to comment
Share on other sites

Ar fi  interesant cu 2 lideri la o factiune, lucururile s-ar cam imparti la 2. Pe langa asta, s-ar sfatuii intre ei cand lucururile devin mai complicate.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, South EleganT said:

La asta nu m-am gândit, nu stiu, cei ce au lider evident vor 2 lideri pentru a nu pierde functia, inteleg.

Dar vor fi zeci de probleme si neintelegeri.

Oricum, vor exista solutii, acum ne dăm doar cu parerea.

Neintelegeri o sa fie oricum, membrii vechi din factiuni o sa se certe pentru ca o sa vina cineva necunoscut si o sa-i conduca, oricum ar fi nu e ok.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, WG Flavius said:

@South Kazuto Crezi tu ca se ia asa usor lider pe 3? Sunt de 2 ani+(acum am 822 zile) in departament si uite, se pare ca nu sunt lider:) De ce nu am luat asa de ,,usor" lider? Explica-mi si mie. Si vezi ca nu sunt 150 jucatori pe serverele 3 si 4.

Ca esti degeaba probabil ?. Mi-ai pus-o pe tava, pare rau. Oricum sunt 150 de jucatori activi, restul pe sleep. + tu esti unul singur, o exceptie. Ceilalti?

Edited by South Kazuto
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.