Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, RYZEN said:

E cel mai bine 2 lider simultan iar la faza cu casele si bizurile cel mai bine are fii ca cel de pe serverele mai mici (rpg3--rpg4) sa primeasca inapoi banii pe care i-au dat pe respectiva casa/biz si asa nu au un motiv sa fie suparati nu pierd nimic.

Eu am o idee, casele si bizurile sa ramane celor care au cele mai multe ore pe luna asta si lunile trecute iar celalalt sa primeasca bani pe casa, ar fi mult mai corect pentru toti si mult mai usor. Cine e de acord cu mine sa lase un UP VOTE .

Link to comment
Share on other sites

It also should be considered that it's easier to get admin/helper/leader functions in rpg3/4!

 

I'm not saying it's easy, but no doubt that it's easier than Rpg1! (at least lower minimum requirements!)

 

So it's not fair to rpg1 players to give them (others) all exactly what they have in their server. One degree lower rank might be nice

Edited by South RightHand
Link to comment
Share on other sites

Nu contează cât de rapid se obțin funcțiile.

Contează cât de eficientă este componenta umană.

Degeaba ai 300 de mii de zile într-o facțiune dacă habar nu ai să fii lider sau ești inactiv. Nu e o calitate pe care o are toată lumea.

Link to comment
Share on other sites

1) La admini, sunt de acord sa ramana asa;

2) Prima varianta este cea mai buna, iar cu timpul o sa se regleze treaba usor usor;

3) la membri, eu as vrea sa fie 4 sublideri si sa se regleze in timp, sau toti subliderii sa fie rank 5 macar

4) case si bizuri..eu daca pierd casa si am shop interior pe ea, vreau gold-ul inapoi

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, WG Flavius said:

@South Kazuto Cum sa fiu degeaba? Uite-te pe forum LVPD la rpg3 si la activitatea ma lunara. Sau defapt ti-o las aici.
image.thumb.png.8df154e7c8087320a2699c7275d048e7.png
Acum sa ne uitam si la topicurile din LVPD: 

 

image.thumb.png.74fe100cf8f9cbe3645460d37b4974ec.png
image.thumb.png.1758c72f6dd44e892d7e8a2266519d7a.pngimage.png
Ok, ma ocup de topicurile astea constant. Acum uite si cate zile am:
image.png.a524a104bf338622101f789acca50eee.png
Sunt degeaba, nu?

 

Acum ca mi-ai pus pe tava, am mai multe zile intr-o factiune pe samp decat ai tu de cand te joci jocul asta :)

Degeaba te dai tu mare cu zilele și orele alea dacă nu faci nimic în game, îți faci raportul la admin/helper și postezi pe forum. Liderul o sa aleagă un sublider, poate sa îți ruineze toată '' munca '' pe care tu ai făcut-o. Și legat de faza '' am mai multe zile intr-o factiune pe samp decat ai tu de cand te joci jocul asta '' se vede caracterul tău de copil pe care îl ai, doar atât zic. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, WG Flavius said:

No, they shouldn't, the staff worked very hard to achieve their levels, this would be unfair for both sides, @South RightHand

It shouldn't be considered that minimum hours played and level is lower in rpg? You ignore this fact that it was easier? I siad once, easieeer not easy!

Link to comment
Share on other sites

Salut. Varianta de a ramane 2 lideri este cea mai buna. Cand acordam liderul cuiva, avem nevoie ca persoana aceea sa fie capabila sa lucreze cu alti lideri, chiar si pe /lc. Deci, liderii trebuie sa inveye sa se descurce impreuna.

 

Rpg1 cu RPG3 ar fi cea mai buna solutie. Nu doar jucatori de pe 2 au venit pe 3, ci si foarte multi jucatori de pe 1. Eu unul am jucat pe 1 cu 2 ani inaimte de a veni pe 3 si sunt zeci/sute de jucatori de pe 1 pe 3.

 

Casele, eu zic ca cel care are casa de mai mult timp sa o pastreze. Pana la urma asta ar fi solutia cea mai logica. Unii tot ce au pe server e casa ceea pe care o tin inca de 2 ani si la care tin enorm.

 

Restul este o idee superba.

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit.

 

Recomand RPG2+RPG3 si RPG1+RPG4 

Personal, joc si pe RPG2, si pe RPG3 si mie, dar si altora, le-ar conveni mult.

@Kelton discutiile din topicul asta pot tine pana la nesfarsit, recomand un Poll, valabil pentru toate serverele, in care sa se voteze. Eventual cu strawpoll.

 

Pentru a nu exista discriminari, recomand sa se mareasca sloturile la factiuni. Jucatorii apartinand aceleasi factiuni, pe cele doua servere fuzionate, sa fie pusi laolalta in aceeasi factiune, urmand ca, usor usor, sa iasa din ei pana se ajunge la numarul limita de membri. 2 lideri la factiuni, tot asa, pana cand unul din ei renunta. Adminii si helperii la un loc, impreuna - asta chiar nu ar deranja cu nimic, ar fi chiar o miscare benefica, fiind mai multi admini, productivitatea ar creste. 

 

Singura problema pe care o vad e la numele jucatorilor, o sa fie nevoie de foarte multe schimbari..

 

Sustin ideea, ti-am dat si un ticket mai de mult propunand-o.

 

La bizuri si case, recomand ca jucatorii apartinand serverului cu mai putini playeri (RPG3 sau RPG4), sa piarda bizul si casa, urmand sa primeasca banii pe care i-au dat pe acestea. Problema ar fi ca ar creste iar economia, asa ca, chiar daca multi s-ar impotrivi, recomand: Daca eu, pe RPG3, i-am vandut lui X bizul Y pe $10.000.000, la fuziunea cu RPG2(sa zicem), cel de pe RPG2 care are bizul Y il pastreaza, iar X primeste inapoi $10.000.000 de la mine. Sper ca m-am facut inteles.

Edited by zL Andrei
Link to comment
Share on other sites

RPG4 cu RPG2

 

1. Admini si helperi sa-si pastreze gradul dar sa se injumatateasca raportul, vor fi multi si nu vor avea cum sa-si faca toti raportul.

2. Ideia cu 2 lideri e cea mai ok, iar la partea cu sublideri recomand sa fie doar 2, cate un sub ales de fiecare.

3. Membrii factiunilor e ok sa fie transferati cu acelasi rank, sanctiuni etc, dar sa aiba si ei raportul injumatatit pana se mai reduc din ei, o sa fie foame pe raport.

4. La case si bizuri nu sunt de acord cu faptul sa se dea evalueze contravaloarea caselor si bizurilor de pe serverul mai putin dezvoltat, cei de pe RPG3 si RPG4 am fi dezavantajati. Nu mai zic ca eu am luat apartament DS cu 7kk cand era nebunia aia de inceput. Acum sa primesc doar 2kk pe el cat ar valora pe RPG4? Ok, daca asa considerati ca e ok nu mai zic nimic.

5. Si mi se va reseta numarul de zile din clan nu? Mai am cateva luni si fac achiev pentru 2 ani in CLAN. Cum facem?

6. Conturile sa le transferam toti cu ce nume dorim noi. Uite daca eu doresc sa-mi schimb numele gratuit intru, imi fac acum un cont rapid pe RPG2 unde se va face fuziunea si am rezolvat. Macar atat sa primim si noi... o gratuitate de schimbare a numelui daca ceilalti se aleg cu bizurile si casele.

7. De acord. Sa ramana toate sanctiunile in afara de ban pe ip si kick logurile.

8, Aici e strategie de a face bani oferind reducere unban cu 75%.

9. Resetati turfurile.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, WG Flavius said:

@South RightHand Yes, the minimum requests are lower, but you won't find any helper with less than 1100 hours on RPG3, so...

That's why I said "it should be considered" and "one degree"!

It just better to be considered, I didn't say make an admin 4 admin 3 for that

Edited by South RightHand
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.