Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Ichimaru said:

Eu mi-am exprimat deja cam tot ce aveam de zis despre fuziune la leader area la discutii, asa ca n-am sa mai repet cu privire la celelalte lucruri.

O sa vorbesc totusi din nou doar de ce ma priveste cel mai mult, anume functia de lider. Eu, ca majoritatea... Prefer ca intr-o factiune sa fim 2 lideri, eliminand  a 2-a si a 3-a varianta. Iar dupa asta, ambii lideri sa cada de comun acord ce se va pastra, ce nu va mai ramane etc... Asta pentru ca factiunile difera, mai ales News Reporters care e cea mai diferita. Si asa cum am mai spus, e aiurea sa scoti unul dintre lideri pentru ca 1 lider, in opinia mea, a muncit mai mult decat un helper sau un admin la un loc pentru a primi functia. Ca helper/admin mai ai sanse sa intri, dar ca lider in aceeasi factiune... Foarte rar. Iar in privinta subliderilor sunt de acord sa alegem doar 1 sublider per lider, astfel ramanand doar 2 in viitoarea factiune.

 

Legat de servere... Mie unul mi-e indiferent, fie ca e RPG4 cu RPG2 sau cu RPG1 e cam tot una.

Este foarte bine spus. Asa nu va mai fi cearta intre lideri care si cum ramene si care ia rank 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eric Cartman said:

Nu asta e ideea, ideea e daca scriu KartMan in baza de logare cum stie server-ul care KartMan e si daca sa mi ofere free change name sau sa-mi lase contul in pace?

Tu nu trebuie sa ti faci grij de asta, se ocupa scripteri.

Link to comment
Share on other sites

Ce a ai bună alegere e sa se unească rog 1 cu 3 și 2 cu 4,dar din toată chestia asta nu am înțeles doar una, conturile banate o sa se mute si ele odată cu fuziunea sau o sa fie șterse? Mereu ziceți de reduceri și reduceri, dar posibil unii jucători sa nu dețină o anumita suma de bani și nu pot cumpăra unban posibil și-au Banat conturile din prostime, am un cont Banat de acum 2 ani ( primul meu cont de bz) am o avere destul de mare și aștept deja 2 ani tot sa vina zilele cumonutati și sa dați unban, as prefera sa dați acum unban la toți sau măcar de zilele comunități. 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca nu e bine cu doi lideri. Propun ca sa se voteze in fiecare factiune si sa candideze ambii lideri, cine are mai multe voturi ramane lider iar celalalt primeste rank 6.

Link to comment
Share on other sites

PAREAREA MEA: PRO - Mult mai multa activitate in toate orasele.  

- O noua sansa pentru jucatorii incepatori sa se tina te server.

 CONTRA: - Turfurile o sa fie resetate. Pentru acele turfuri multi au pierdut conturi, au primit sanctiuni, s au enervat, si au muncit.

 -O sa se formeze ura in cadrul liderilor.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leviathan said:

Salut. Vreau să-mi spun și eu opinia despre faza cu liderii, în care vă demonstrez prin argumente că doar 1 dintre cele 3 variante o să funcționeze. Prima din câte am citit este cea cu 2 lideri. Eu sunt lider pe RPG1 de aprox. 5 luni, în realitate sunt într-o funcție de conducere de mult mai mult timp fiindcă fostul lider îmi permitea să mă implic destul de mult. Cum credeți voi că o să funcționeze o facțiune cu 2 conducători? Ați văzut și voi vreo fuziune în realitate între două firme? În general se fuzionează pentru a nu intra în faliment, la fel și aici în cazul serverelor 3 și 4. Pe RPG1 sunt mai mulți jucători decât 3 și 4 adunat. E clar că cu oricare dintre serverele 3 și 4 vom fuziona, RPG1 este capul.

Voi o să veniți aici, regulamentele noastre se vor păstra, tot ce e aici se va păstra, istoria s.a.m.d. Eu nu o să-mi modific topicul de legende, iar cel de pe RPG3 probabil se va arhiva. E mult mai greu aici să iei lider decât pe celelalte servere, aici e greu până și să stai într-o facțiune de tip Taxi, la câtă ură este în ziua de astăzi și singura plăcere pe care o au unii la un joc mai vechi decât ei e să le facă rău altora. M-am abătut de la subiect, o facțiune, o firmă, o companie nu o să funcționeze niciodată cu 2 patroni. 1 patron și restul în subordinea lui. A doua variantă cea în care să alegeți după vechime și activitate. Cum să alegi un lider după activitate? Dacă un om își petrece mai mult timp în fața unui calculator, automat e și mai bun decât celălalt? Nu zic asta doar așa, dar mi s-ar părea extrem de stupid ca cinevă să-și piardă munca de atâția ani, cel puțin în cazul meu doar pentru faptul că nu am avut timpul necesar să fac 200 de ore pe lună și să-mi țin calculatorul deschis să-l las pe sleep. Din momentul în care faci și pe sleep orele, activitatea devine irelevantă, cel puțin activitatea de pe joc. Puteți lua activitatea în alt fel, cum ar fi implicarea liderului. În ce constă asta? Activități, topicuri și rank-uri acordate etc. Eu am rescris regulamentul și am creat multe alte topicuri în doar câteva luni ca lider și înca mi-am propus să fac mult mai multe. Ultima variantă era cea în care să păstreze liderul cel de pe serverul mai vechi. Asta este singura variantă care poate să funcționeze și mulțumește pe toată lumea, mai puțin pe liderii de pe RPG3 și RPG4 într-o oarecare măsură. Nu cred că i-ar plăcea niciunui membru de facțiune, cel puțșin membri mei să primească FW pentru nesubordonare lider din partea celuilalt lider, pentru că el nu-l recunoaște ca lider. E clar că RPG1 a fost și o să fie mereu mai puternic decât celelalte 2 servere, cel puțin ca număr de jucători. Verificați și voi fuziunile din realitate și cum funcționează întregul proces, vă treziți majoritatea să spuneți să rămână 2 lideri, așa îți bați joc de ambii, nu doar de 1. Așa dacă se alege ultima variantă, o să fie dezavantajați cei de pe RPG3 și 4 care vor rămâne oricum în facțiune, dar măcar au cu cine să vorbească pe chatul facțiunii.

Presupun că toți membri Staff de pe RPG1 sunt de acord cu mine.

Eu sunt de acord cu tine, in mare parte ai dreptate, dar și liderii de pe 3 sa  nu rămână cu mana goală.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HaedridKIA said:

Ce a ai bună alegere e sa se unească rog 1 cu 3 și 2 cu 4,dar din toată chestia asta nu am înțeles doar una, conturile banate o sa se mute si ele odată cu fuziunea sau o sa fie șterse? Mereu ziceți de reduceri și reduceri, dar posibil unii jucători sa nu dețină o anumita suma de bani și nu pot cumpăra unban posibil și-au Banat conturile din prostime, am un cont Banat de acum 2 ani ( primul meu cont de bz) am o avere destul de mare și aștept deja 2 ani tot sa vina zilele cumonutati și sa dați unban, as prefera sa dați acum unban la toți sau măcar de zilele comunități. 

 

Nu ai cum sa ai ban de 2 ai pe contul acela pentru ca anul trecut s-a oferit unban la toti playeri ;) 

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o metoda foarte buna de a creste numarul de playeri este sa se dea la fel ca in urma cu 2 ani unban la toata lumea. apoi se va reveni la normal si cei ce nu si-au invatat lectia vor primi din nou ban. Cred ca e cea mai buna varianta de a creste numarul de playeri considerabil.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eric Cartman said:

Nu asta e ideea, ideea e daca scriu KartMan in baza de logare cum stie server-ul care KartMan e si daca sa mi ofere free change name sau sa-mi lase contul in pace?

........probabil o să te loghezi pe serverul pe care ai jucat (3 sau 4) si o să ai o optiune unde să ti pui un alt nume si contul o să fie transferat cu numele ales de tine.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AT AdyWTF said:

Niciun lider de pe RPG3 si RPG4 nu i-ar conveni sa fie condus de un lider de pe RPG2 si RPG1 care este ori inactiv, ori incapabil pentru aceasta functie, de aici vine si fustrarea, eu avand mai multe zile in factiune si ca lider si sa primeaca unu lider cu mai putine zile si eu detinand mai de mult functia de lider Los Santos Taxi, si de data asta vreau sa duc aceasta functie un an.

"care este ori inactiv, ori incapabil pentru aceasta functie" te-ai hotarat tu nu?

"eu avand mai multe zile in factiune si ca lider si sa primeaca unu lider cu mai putine zile" pune situatia invers, ai mai avea aceiasi parere?

Link to comment
Share on other sites

daca o sa fie 2 lideri la o factiune, o sa se ajunga sa se vaneze intre ei, deoarece cei de pe rpg3 o sa asculte de liderul lor, iar cei de pe 1 de liderul lor, asa ca cel mai bine ar fi sa vina ei pe RPG1 rank5.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eldon said:

Eu cred ca nu e bine cu doi lideri. Propun ca sa se voteze in fiecare factiune si sa candideze ambii lideri, cine are mai multe voturi ramane lider iar celalalt primeste rank 6.

sunt mai mu;ti membri in factiune pe 1 si 2 decat pe 3 si 4....

Link to comment
Share on other sites

+1. I support this decision and I hope it gonna be made as soon as possible. I don't think it matter who receive the leader function. After all, a better game is what we need so we can enjoy it again.  More players at factions, wars, clans will make the servers fresh again and Im sure many players who already left will return. Don't wait much longer, let's do it

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgentFLY666 said:

@Kelton? Pai si cei care au cumparat case cu gold.. lvl 999.. ce fac? Si sunt 2 pe ea?

Cei de pe serverul 1/2 o sa le pastreze, iar cei de pe 3/4 le vor fi restiuite contravaloarea caselor/biz-urilor. A precizat si in topic.

Link to comment
Share on other sites

Mii se pare cea mai proasta idee posibila, daca veti face asta sigur va iesi un mare circ si se vor lasa multi de comunitatea asta.

1. Daca ati vazut ca nu este populat RPG3 de ce ati decis sa faceti si RPG4? Adica pe bune alti care au functii mari pe rpg1 si rpg2 unde chiar trebuie sa muncesti pentru o functie cel putin un an sau 2 sa le combinati cu RPG3 si RPG4 unde poti sa iei lider in 2 luni.

2. Nu cred ca este o idee buna, cel putin parerea mea ar trebui sa se faca un poll sa putem vota si noi daca suntem de acord cu chestia asta sa nu mai faceti voi regulile voastre ca pana la urma si noi ajutam la cresterea comunitatii nu doar voi.

3. Eu zic sa le lasati asa deoarece multi idi vor pierde functiile din cauza voastra si nu vor mai juca, asa playerul isi poate alege unde vrea sa activeze si unde se simte bine sa joace + ca iar vor aparea problemele cu lagul si nu e ca si cum in fiecare an sunt probleme.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tupi said:

"care este ori inactiv, ori incapabil pentru aceasta functie" te-ai hotarat tu nu?

"eu avand mai multe zile in factiune si ca lider si sa primeaca unu lider cu mai putine zile" pune situatia invers, ai mai avea aceiasi parere?

Nu, pana la urma cel mai bun lider castiga!

 

Aaa, stai, esti pe RPG2 in LSSI, am si uitat de acest aspect!

Edited by AT AdyWTF
Link to comment
Share on other sites

Nu ma intereseaza ce se intampla cu liderii, nu ma intereseaza de admini, nume si care pe care.

Ma intereseaza de proprietati.

 

Ideea cu rambursatul sumei unei proprietati in baza unei evaluari care se vrea a fi corecta, este total UTOPICA si chiar daca ar fi posibila, ar fi o idee proasta.

Va dau cateva scenarii:

 

A) Gica are o proprietate pe Vinewood de $100,000,000. Fiindca serverul a scazut, proprietatea nu mai valoreaza $100,000,000 dar Gica nu vrea sa o vanda, pentru ca lui ii place.

Ce faci? Il pagubesti pe Gica si ii dai doar $10,000,000 dupa ce el a muncit 2 ani sa isi permita respectiva proprietate? De ce ar mai juca Gica pe "noul server"? (in timp ce ala de pe serverul principal se lafaie in palat)

B) In absurd, cineva chiar evalueaza corect fiecare proprietate din fiecare oras a fiecarui jucator, le dai tuturor banii "reali" pe ele? Ok. Ce faci cu inflatia? Ce faci cu cele 100 de miliarde care abia au intrat pe "noul server"? Realizezi cat de absurd ar fi asa ceva? 

 

Ca sa explic si mai babeste, daca copiezi doua lumi ajungi cu o lume paralela intr-o lume paralela. Doi bogati din doua lumi diferite, vor deveni doi bogati dintr-o singura lume. Ceea ce inseamna ca tu creezi inflatie. Inflatia nu-i o problema, cat timp e regulata si cat timp vorbim de o lume reala, vorbind de un joc, inflatia iti aduce mari probleme.

De ce?

Pentru ca job-urile tot acelasi income au, pentru ca factiunile tot acelasi income au, pentru ca totul e la fel, diferenta o face ca lumea are mai multi bani si totul e mai scump. Adica, un jucator nou, O SUGE. (si daca cresti income-ul la job, factiuni, etc. in 3 luni faci denominarea din nou si ai ajuns de unde ai plecat)

 

Exista o singura solutie care sigur creeaza controverse dar care s-a mai facut si anume > wipe la proprietati si la disponibilitati in valoarea nominala a jocului, adica masinile shop raman, masinile cash > nu raman.

Daca se vor jucatori noi, daca vrei competitivitate, daca vrei UN JOC, asta-i solutia. Altceva, e de prisos. E pierdere de timp, si intr-un an, ajungi la aceeasi problema ca acum, daca nu si mai repede.

Nu ma crezi? See bugged.

Edited by Claude
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eldon said:

Eu cred ca nu e bine cu doi lideri. Propun ca sa se voteze in fiecare factiune si sa candideze ambii lideri, cine are mai multe voturi ramane lider iar celalalt primeste rank 6.

Pai aia de pe 3/4 o sa voteze cu liderul lor si cei pe 1/2 tot cu propriul lider. ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LordMorgot said:

@Kelton varianta cu doi lideri la o factiune mi se pare absurda. Ar trebui ca liderii de pe RPG1 / 2 sa-si pastreze functia iar restul, de pe RPG 3 / 4 sa fie rank 5. O sa-mi sariti in cap, dar o mare parte din liderii de pe RPG 3 / 4 sunt copii de clasa a 7-a, inapti si iresponsabili. 

 

@Kelton, legat de membrii factiunilor, sunt de parere ca doar jucatorii activi ar trebui sa fie transferati in aceeasi factiune, sunt multe persoane care se joaca 10 ore pe luna si tin locul ocupat degeaba. Si apoi intervine alta problema, intr-o factiune pasnica, calculat de pe toate serverele, sunt in total aproximativ 130 de sloturi, o sa avem factiuni cu 130 de membrii? Trebuie gandita bine treaba asta. 

In rest, totul pare ok, singurul lucru de care n-a spus nimeni sunt vehiculele, raman pe cont sau sal?

Varianta ta despre liderii de pe RPG3 și 4 e foarte prostească, și vorbesc la modul cel mai serios. De unde știi tu că pe RPG3 sau 4 doar ,,copii de clasa a 7-a vin?'' Crezi că pe RPG1 sau 2 nu există sau nu au existat? Dacă chiar ar fi fost o problemă vârsta, s-ar fi impus o limită de vârstă pentru funcții, nu crezi? Vorbești fără să gândești, tipic.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Leviathan said:

Salut. Vreau să-mi spun și eu opinia despre faza cu liderii, în care vă demonstrez prin argumente că doar 1 dintre cele 3 variante o să funcționeze. Prima din câte am citit este cea cu 2 lideri. Eu sunt lider pe RPG1 de aprox. 5 luni, în realitate sunt într-o funcție de conducere de mult mai mult timp fiindcă fostul lider îmi permitea să mă implic destul de mult. Cum credeți voi că o să funcționeze o facțiune cu 2 conducători? Ați văzut și voi vreo fuziune în realitate între două firme? În general se fuzionează pentru a nu intra în faliment, la fel și aici în cazul serverelor 3 și 4. Pe RPG1 sunt mai mulți jucători decât 3 și 4 adunat. E clar că cu oricare dintre serverele 3 și 4 vom fuziona, RPG1 este capul.

Voi o să veniți aici, regulamentele noastre se vor păstra, tot ce e aici se va păstra, istoria s.a.m.d. Eu nu o să-mi modific topicul de legende, iar cel de pe RPG3 probabil se va arhiva. E mult mai greu aici să iei lider decât pe celelalte servere, aici e greu până și să stai într-o facțiune de tip Taxi, la câtă ură este în ziua de astăzi și singura plăcere pe care o au unii la un joc mai vechi decât ei e să le facă rău altora. M-am abătut de la subiect, o facțiune, o firmă, o companie nu o să funcționeze niciodată cu 2 patroni. 1 patron și restul în subordinea lui. A doua variantă cea în care să alegeți după vechime și activitate. Cum să alegi un lider după activitate? Dacă un om își petrece mai mult timp în fața unui calculator, automat e și mai bun decât celălalt? Nu zic asta doar așa, dar mi s-ar părea extrem de stupid ca cinevă să-și piardă munca de atâția ani, cel puțin în cazul meu doar pentru faptul că nu am avut timpul necesar să fac 200 de ore pe lună și să-mi țin calculatorul deschis să-l las pe sleep. Din momentul în care faci și pe sleep orele, activitatea devine irelevantă, cel puțin activitatea de pe joc. Puteți lua activitatea în alt fel, cum ar fi implicarea liderului. În ce constă asta? Activități, topicuri și rank-uri acordate etc. Eu am rescris regulamentul și am creat multe alte topicuri în doar câteva luni ca lider și înca mi-am propus să fac mult mai multe. Ultima variantă era cea în care să păstreze liderul cel de pe serverul mai vechi. Asta este singura variantă care poate să funcționeze și mulțumește pe toată lumea, mai puțin pe liderii de pe RPG3 și RPG4 într-o oarecare măsură. Nu cred că i-ar plăcea niciunui membru de facțiune, cel puțșin membri mei să primească FW pentru nesubordonare lider din partea celuilalt lider, pentru că el nu-l recunoaște ca lider. E clar că RPG1 a fost și o să fie mereu mai puternic decât celelalte 2 servere, cel puțin ca număr de jucători. Verificați și voi fuziunile din realitate și cum funcționează întregul proces, vă treziți majoritatea să spuneți să rămână 2 lideri, așa îți bați joc de ambii, nu doar de 1. Așa dacă se alege ultima variantă, o să fie dezavantajați cei de pe RPG3 și 4 care vor rămâne oricum în facțiune, dar măcar au cu cine să vorbească pe chatul facțiunii.

Presupun că toți membri Staff de pe RPG1 sunt de acord cu mine.

Eu nu ma refeream ca activitate in ore, ci activitate in cadrul factiunii, waruri la mafioti, concursuri si altele la pasnice.

 Pentru liderii din mafii ar fi mai usor, tinand cont ca majoritatea lasa liderul dupa ce isi ating scopul (obtin un anumit numar de teritorii, iau helper etc).

 La pasnice nu as vrea sa ma bag, nu cunosc situatii etc.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Eldon said:

Eu cred ca nu e bine cu doi lideri. Propun ca sa se voteze in fiecare factiune si sa candideze ambii lideri, cine are mai multe voturi ramane lider iar celalalt primeste rank 6.

Si normal ca cel de pe rpg1 castiga ca sunt mai multi, ganditi si voi daca e=))

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.