Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, BogdanARTISTU said:

Mii se pare cea mai proasta idee posibila, daca veti face asta sigur va iesi un mare circ si se vor lasa multi de comunitatea asta.

1. Daca ati vazut ca nu este populat RPG3 de ce ati decis sa faceti si RPG4? Adica pe bune alti care au functii mari pe rpg1 si rpg2 unde chiar trebuie sa muncesti pentru o functie cel putin un an sau 2 sa le combinati cu RPG3 si RPG4 unde poti sa iei lider in 2 luni.

2. Nu cred ca este o idee buna, cel putin parerea mea ar trebui sa se faca un poll sa putem vota si noi daca suntem de acord cu chestia asta sa nu mai faceti voi regulile voastre ca pana la urma si noi ajutam la cresterea comunitatii nu doar voi.

3. Eu zic sa le lasati asa deoarece multi idi vor pierde functiile din cauza voastra si nu vor mai juca, asa playerul isi poate alege unde vrea sa activeze si unde se simte bine sa joace + ca iar vor aparea problemele cu lagul si nu e ca si cum in fiecare an sunt probleme.

 

The 4 servers was made many years ago. At that time they was very popular

 

Link to comment
Share on other sites

Salut Kelton, cat despre faza cu liderii, ca asta mi-a atras atentia. Cat despre faza cu 2 liderii e cea mai ok (

1. Rămân doi jucători cu gradul de lider până când unul dintre aceștia va renunța, iar apoi se va reveni la regimul normal de un singur lider.

E o soluție care s-ar putea să funcționeze și totul depinde foarte mult de cât de bine ar reuși două persoane în rol de conducător să se înțeleagă.) ca nimanui nu i-ar convenii sa-si piarda functia muncita din cauza unei fuziuni, nici celor dupa serverul nostru, nici pe celelalte (RPG2,3,1). Si daca un lider ar primi remove si down la 5, trebuie sa astepte iar 6 lunii pentru a dobandi iar functia. Asa zic eu, ar fi mai ok 2 liderii si fiecare lider sa aibe cate un sub-lider. Cat despre membrii ar fi ok sa se mareasca sloturile chiar daca numarul membrilor depasesc numarul sloturilor, factiunea respectiva nu va mai recruta pana numarul membrilor nu se reduce la nivelul sloturilor. Revenind la lideri, ar fi ok ca factiunea respectiva sa aibe 2 lideri pana unul dintre ei renunta. Si asa usor serverul va revenii la forma lui initiala.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BogdanARTISTU said:

Mii se pare cea mai proasta idee posibila, daca veti face asta sigur va iesi un mare circ si se vor lasa multi de comunitatea asta.

1. Daca ati vazut ca nu este populat RPG3 de ce ati decis sa faceti si RPG4? Adica pe bune alti care au functii mari pe rpg1 si rpg2 unde chiar trebuie sa muncesti pentru o functie cel putin un an sau 2 sa le combinati cu RPG3 si RPG4 unde poti sa iei lider in 2 luni.

2. Nu cred ca este o idee buna, cel putin parerea mea ar trebui sa se faca un poll sa putem vota si noi daca suntem de acord cu chestia asta sa nu mai faceti voi regulile voastre ca pana la urma si noi ajutam la cresterea comunitatii nu doar voi.

3. Eu zic sa le lasati asa deoarece multi idi vor pierde functiile din cauza voastra si nu vor mai juca, asa playerul isi poate alege unde vrea sa activeze si unde se simte bine sa joace + ca iar vor aparea problemele cu lagul si nu e ca si cum in fiecare an sunt probleme.

 

Banuiesc ca tie iti convine sa joci cu 200 de playeri din care 100 si ceva pe sleep? Tu stii cat de greu e sa faci raportul cu un asa numar de jucatori? Oricum degeaba face un poll, jucatorii in proportie de 65-70% sunt de acord cu aceasta fuziune. Zic si eu ca e mai frumos sa te joci cu 500-600 decat cu 200 dintre care nu stiu cati pe sleep. Iti dai seama ca o sa se lase multi, dar asta e, n-ai cum sa-i multumesti pe toti.

Problemele cu 'lag-ul' e doar la war-uri din cate am vazut, in rest ca si player normal/membru intr-o alta factiune in afara de mafie, nu o sa ai nici o problema.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheTom said:

Si normal ca cel de pe rpg1 castiga ca sunt mai multi, ganditi si voi daca e=))

+1, mai bine cu 2 lideri, fiecare are ceva de învățat unul de la celălalt până la urmă și nu trebuie sa existe vreo dușmănie intre ei, atâta timp cât vor discuta, o sa existe neînțelegeri într-adevăr dar cu timpul se rezolvă.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, HaVaNa said:

daca o sa fie 2 lideri la o factiune, o sa se ajunga sa se vaneze intre ei, deoarece cei de pe rpg3 o sa asculte de liderul lor, iar cei de pe 1 de liderul lor, asa ca cel mai bine ar fi sa vina ei pe RPG1 rank5.

Exact, ce atata tamtam, asa o sa se lase liderul si cu 2-3 din factiune, treaba lor si totul e bn si frumos. Minoritatea se supune majoritatii.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AIM Steffy said:

astia de pe rpg3 ziceti toti cu 2 lideri ca sa nu il pierdeti :))))))

Aprob si sustin.

 

Ideea cu fuziunea e ca veti pierde o caruta de jucatori :) de ce? pentru ca liderii si subliderii n-o sa accepte sa fie altul cu aceleasi puteri. Plus ca daca exista 2 lideri trebuie sa se ia decizii la comun, iar daca unul e inflexibil.. well, you solve it! :)

Legat de sublideri, de ce sa se ramana cu 2 sublideri din cei 4? Adica cei 2 sublideri de pe fiecare server n-au muncit indeajuns pentru functii? Mi se pare de neam prost efectiv sa scoti doi oameni de pe pozitia asta doar pentru asa ceva. Da, stiu, sunt inactiv, dar ajut de fiecare data cand mi se cere. Chiar si tu ai zis-o, Kelton, jucatorii vechi se lasa usor usor, iar voi cu ideea asta de fuziune si de pierderi de functii nu faceti decat sa-i goniti!:) Daca helperii/adminii raman, de ce sa nu se ramana la fel si in factiuni? Noi suntem mai prosti, sau cum?

 

Discutii o sa tot fie si e greu sa gasiti chiar si o varianta care sa multumeasca majoritatea, nu pe toata lumea. 

 

Aveti grija, e posibil sa pierdeti mai mult decat ati castiga. :)

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, WG Flavius said:

Optiunea cu doi lideri este super, eu as opta pentru ea sincer sa fiu, e o idee buna.
Amandoi liderii au muncit enorm sa ajunga acolo si nu ar trebui sa isi piarda functia fara motiv.

Asta zic si eu, ca pana la urma fiecare lider a muncit pentru a obtine functia; si la faza cu subliderii, fiecare sa-si aleaga un sublider din cei 4, cel putin asta este parerea mea.

Edited by Dani Alex
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 12:57 PM, Kelton said:

Maybe the staff will seem large on a fused server but in time things tend to balance out. The good part is that players will receive quicker help from the staff since it is bigger

Are you damn serious ? putting 16 admins level 1 and 12 admins level 2 and asking us to complete our activity as admins. Are you insane ? do you know how hard it became to ban players for aimbot or even normal bans like fly / troll and stuff especially on RPG 2 

I 'm not really intro merging the servers while keeping the functions because the only one who's gonna be demolished is the staff of the RPG 2 and RPG 1 . They knew a day will come when RPG 3 and RPG 4 will die eventually but they still picked the easiest way possible to get admin. This is not our fault,so don't make us pay for it. 

 

About helpers. Do you remember when our staff used to accept 23 helpers at once ? Was that even necessary ? i couldn't even reach 1.000 points at that time with that ton of players waiting . 

I mean you should have predicted that opening 4 servers in a dead game will go back badly on the community.

Even the RPG 2 staff isn't okay with this since it will affect our work as well it will make much more harder than it was and trust me it was hard enough

@Kelton 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut Kelton, cat despre faza cu liderii, ca asta mi-a atras atentia. Cat despre faza cu 2 liderii e cea mai ok (

1. Rămân doi jucători cu gradul de lider până când unul dintre aceștia va renunța, iar apoi se va reveni la regimul normal de un singur lider.

E o soluție care s-ar putea să funcționeze și totul depinde foarte mult de cât de bine ar reuși două persoane în rol de conducător să se înțeleagă.) ca nimanui nu i-ar convenii sa-si piarda functia muncita din cauza unei fuziuni, nici celor dupa serverul nostru, nici pe celelalte (RPG2,3,1). Si daca un lider ar primi remove si down la 5, trebuie sa astepte iar 6 lunii pentru a dobandi iar functia. Asa zic eu, ar fi mai ok 2 liderii si fiecare lider sa aibe cate un sub-lider. Cat despre membrii ar fi ok sa se mareasca sloturile chiar daca numarul membrilor depasesc numarul sloturilor, factiunea respectiva nu va mai recruta pana numarul membrilor nu se reduce la nivelul sloturilor. Revenind la lideri, ar fi ok ca factiunea respectiva sa aibe 2 lideri pana unul dintre ei renunta. Si asa usor serverul va revenii la forma lui initiala. Cum a spus un baiat mai sus, nici ca cei 2 liderii sa se vaneze intre ei, sau sa-si puna membrii sa vaneze celalalt lider. Gen sa se bage o regula stricta pe acest aspect.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nWo Mushroom said:

Are you damn serious ? putting 16 admins level 1 and 12 admins level 2 and asking us to complete our activity as admins. Are you insane ? do you know how hard it became to ban players for aimbot or even normal bans like fly / troll and stuff especially on RPG 2 

I 'm not really intro merging the servers while keeping the functions because the only one who's gonna be demolished is the staff of the RPG 2 and RPG 1 . They knew a day will come when RPG 3 and RPG 4 will die eventually but they still picked the easiest way possible to get admin. This is not our fault,so don't make us pay for it. 

 

About helpers. Do you remember when our staff used to accept 23 helpers at once ? Was that even necessary ? i couldn't even reach 1.000 points at that time with that ton of players waiting . 

I mean you should have predicted that opening 4 servers in a dead game will go back badly on the community.

Even the RPG 2 staff isn't okay with this since it will affect our work as well it will make much more harder than it was and trust me it was hard enough

@Kelton 

 

This is not the correct way to talk with B-Zone STAFF and Tunisian people don't show that at all. When the number of players increase cheaters will increase and at statistics High admins will take everything in consideration for sure.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zeldris said:

Banuiesc ca tie iti convine sa joci cu 200 de playeri din care 100 si ceva pe sleep? Tu stii cat de greu e sa faci raportul cu un asa numar de jucatori? Oricum degeaba face un poll, jucatorii in proportie de 65-70% sunt de acord cu aceasta fuziune. Zic si eu ca e mai frumos sa te joci cu 500-600 decat cu 200 dintre care nu stiu cati pe sleep. Iti dai seama ca o sa se lase multi, dar asta e, n-ai cum sa-i multumesti pe toti.

Problemele cu 'lag-ul' e doar la war-uri din cate am vazut, in rest ca si player normal/membru intr-o alta factiune in afara de mafie, nu o sa ai nici o problema.

 

 

Vrei sa te joci pe un sv cu mai multi playeri? Poti sa te muti pe alt sv nu e vina mea ca nu aveti voi playeri si ca nu puteti sa va faceti rapoartele asta nu inseamna ca trebuie sa ne strice unora functiile ca asa vor ei

Link to comment
Share on other sites

Salut B-zone .

Lider - Sunt de parere ca cel mai activ lider trebuie sa ramana si cel mai putin activ sa ramana cu r6 .

Case - Sa pastreze casa cel care a detinut-o mai mult . asa este corect .

Biz - Licitatie intre cei 2 proprietari .

Banuri - Sa se stearga toate chiar si cele permanente .

Admini - Sa se scada 2-3 grade ( unde se poate ) de admin si sa i pastram pe toti  , mereu b zone a dus lipsa de admini .

Link to comment
Share on other sites

Hai ca a inceput nebunia pe aici. :) Fuziunea asta  trebuia facuta din timp cu cap.Sa fie multe puse la punct până acum.Cum sa pui 2 leaderi? Poi se cearta între ei la fiecare pas.Toti o sa piardă tot si nu o sa mai intre pe rpg 1 sau 2.Ca v-am zis eu ca doar rpg 1 si rpg 2 trebuia sa lase, nimic, batman batman si acum poftim.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, eB Swau said:

Tu ai nivel 59 si 1780 de ore jucate, pe RPG2 liderul din LSPD are nivel 105 si 3500 de ore jucate, pe RPG1 liderul LSPD are nivel 120 si 5500 de ore jucate, cum poti sa zici ca nu se ia mult mai usor lider pe 3 si 4 ?

Serverul Rpg3, nu este lafel de vechi ca Rpg1. În plus nu contează levelul... Fiecare are mentalitatea lui de a își pronunța deciziile, doar ca am auzit ca pe Rpg3 se ia lider în 2 luni, eu am stat 1an în LSPD. Plus ca el si a amplificat statisticile gen nivelul și orele pe parcursul deținerii funcții de lider, de ce nu as face și eu asta???? 

Edited by EmmerichHKT
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GigGs11 Legend said:

Hai ca a inceput nebunia pe aici. :) Fuziunea asta  trebuia facuta din timp cu cap.Sa fie multe puse la punct până acum.Cum sa pui 2 leaderi? Poi se cearta între ei la fiecare pas.Toti o sa piardă tot si nu o sa mai intre pe rpg 1 sau 2.Ca v-am zis eu ca doar rpg 1 si rpg 2 trebuia sa lase, nimic, batman batman si acum poftim.

Nu ai cum sa multumesti pe toata lumea, adevarat, nu trebuia sa se ajunga la asta, prea tarziu din pacate, faza cu 2 lideri este cea mai buna decizie pentru a multumi jucatorii care au muncit pentru functia lor, in schimb la faza cu subliderii nu prea ai ce sa faci, fiecare o sa isi aleaga subliderul, asta este, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea, suntem oameni, nu animale, cine incepe o cearta este sanctionat ca atare, asta am avut de zic.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Din punctul meu de vedere Serverul RPG2 cat stau activ pe acel server sunt peste 350+ jucatori seara sau ziua, Iar RPG4 are maxim 90+ asta doar seara ziua maxim 200+

Daca ar fi dupa mine as alege serverele RPG1+RPG3 si RPG2+RPG4 sa fie intr-unul singur, deoarece, unii posibil sa mai aiba cont de level mare pe un server si vor sa transfere bunurile lor.

Desigur, nu este usor sa alegi dar daca ma-ti intreba pe mine uni asta vor alege, nici usor nu este sa lucrezi cu fuziunea aceasta, sa transferi conturile jucatoriilor pe un alt server.

Va asigur ca nu o sa le convina la mai multi jucatori daca se va face o alegere gresita mai ales celor care se apuca nou de server sau civililor.

- Va urez munca usoara, sper sa ramana ce am spus eu si ce-i care sunt cu RPG1+RPG3 si RPG2+RPG4. O zi frumoasa va doresc tuturor!

Edited by AGenT0007
Link to comment
Share on other sites

Just now, Janosh said:

Daca tot au ajuns lideri, au invatat cum sa se comporte deci nu va fi o problema cu comunicarea intre cei doi lideri, chiar va fii folositoare pentru a isi cunoaste toti membrii pe deplin.

Aparențele înșeală.

Link to comment
Share on other sites

Ideea este foarte buna dupa parerea mea, sincer as dori sa se implementeze cat mai rapid aceasta fuziune pentru ca m-am saturat sa chem baieti cu conturi fake sa mi fac raportul...

Nu mai ai nici cu cine sa vorbesti

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GigGs11 Legend said:

Hai ca a inceput nebunia pe aici. :) Fuziunea asta  trebuia facuta din timp cu cap.Sa fie multe puse la punct până acum.Cum sa pui 2 leaderi? Poi se cearta între ei la fiecare pas.Toti o sa piardă tot si nu o sa mai intre pe rpg 1 sau 2.Ca v-am zis eu ca doar rpg 1 si rpg 2 trebuia sa lase, nimic, batman batman si acum poftim.

Nu va exista cearta daca liderii știu cum să se comporte intre ei și vor face în așa fel încât să le convină tuturor. Daca tie nu îți convine sa colaborezi cu o alta persoana de pe alt server de la care poate ai ceva de învățat sănătate și un praz verde.

Link to comment
Share on other sites

Just now, CouldnoT said:

This is not the correct way to talk with B-Zone STAFF and Tunisian people don't show that at all. When the number of players increase cheaters will increase and at statistics High admins will take everything in consideration for sure.  

You know, i m not against anyone of you and you know i love you. BUT, love aside. We are in competitive area. We work here! The new staff will make it harder, Which is normally for me to stand against this. i can't just agree on having multiple admins annoying me on my field( RPG2 ).

I won't accept more than 1 to 5 admins joining the server. Not a whole staff coming to ruin my experience and making me nervous about getting promoted

 

"When the number of players increase cheaters will increase" 

RPG 4 didn't reach 200 players, what players are you talking about? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Janosh said:

Daca tot au ajuns lideri, au invatat cum sa se comporte deci nu va fi o problema cu comunicarea intre cei doi lideri, chiar va fii folositoare pentru a isi cunoaste toti membrii pe deplin.

Daca pe 3 si 4 datorita numarului de jucatori ia lider si functii oricine nu va fi asa

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.