Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Just now, AT DarkNight said:

Nu va exista cearta daca liderii știu cum să se comporte intre ei și vor face în așa fel încât să le convină tuturor. Daca tie nu îți convine sa colaborezi cu o alta persoana de pe alt server de la care poate ai ceva de învățat sănătate și un praz verde.

Multa dreptate 2042562613_AVISPA24DIN24.thumb.jpg.a6b39033b1bb4dc22eaf9dab22486652.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Done said:

Salut, tinere! Am si eu de spus câteva chestii după care vă las pe voi să dați drumul la "limbariță". 

În primul rând cu o astfel de "calitate" de a poci limba română eu nu ti-as da nici măcar helper. Nu zic că liderul de pe 1, LSPD, e mai strălucit, dar nu discut despre asta ca oricum nu e caz singular. 

În al doilea rând cu zilele alea nu se uită nimeni la tine. Te înțeleg, ai muncit sa zicem sa iei liderul ala, dar daca e sa alegi între un lider cu 100 de zile si altul cu 200, eu mai tare l-aș alege pe celălalt. (Era un exemplu)

Pe de altă parte eu zic să nu vă mai faceți mari planuri cu funcțiile pentru că mare lucru nu veți primi. Probabil câțiva helperi, dar nici ăia că la ce Supervisor avem mai bine ne ducem dreq. Știi cum zic?

Mai bine lăsați naibilor jocul ăsta că oricum e o pierdere de timp. 

Nu știu ce am greșit gramatical sau ce ai vrut tu sa remarci. Nu știu de pe ce server vii, sincer nici nu îmi prea pasa. Probabil frustrările te-au adus aici. Nu am specificat nimic despre zilele mele ca lider sau ca mi-aș dorii sa fiu lider în continuare. Nu ma joc SA-MP pentru niște amărâte de funcții, dacă staff îl decide sa le scoată, foarte bine. Pe mine ma interesează ca facțiune mea sa rămână bine stabilizată, chiar dacă eu pierd funcția. O zi buna! 

Link to comment
Share on other sites

Propun ca liderul ce se ocupa cel mai bine in cele 2-3 luni sa fie lider in continuare iar celalalt R6, sau sa renunte unul din ei.. 

Dar ma gandesc ca e mai bine cu 2 lideri, pana doreste unul din ei sa iasa iar totul sa fie la normal.

Hmm.. si acum ce sa zic.. Eu joc pe rpg3, ce ip o sa bag la server? rpg3.b-zone.ro ca sa ma conectez pe rpg1/2?:))..

Foarte buna ideea cu fuziunea! Asteptam de mult timp una ca asta.

Si sa mai spun ceva de biz-uri.. Zic ca cel ce are cea mai multa activitate, sa ramana preprietarul bizului iar celalat sa fie despagubit, cred ca asa ar fi cel mai corect..

Ma bucur foarte mult ca se intampla sa se faca fuziune, insa eu am cont pe rpg3 si rpg4.. ceea ce este cam aiurea.. Imi pare foarte rau pentru ca joc pe rpg3 si am un skill foarte mare la job pe rpg4. 

*EDIT*

Rpg2 cu rpg3 si rpg1 cu rpg4.

Edited by Zenda
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nWo Mushroom said:

You know, i m not against anyone of you and you know i love you. BUT, love aside. We are in competitive area. We work here! The new staff will make it harder, Which is normally for me to stand against this. i can't just agree on having multiple admins annoying me on my field( RPG2 ).

I won't accept more than 1 to 5 admins joining the server. Not a whole staff coming to ruin my experience and making me nervous about getting promoted

 

"When the number of players increase cheaters will increase" 

RPG 4 didn't reach 200 players, what players are you talking about? 

Believe 3 months and everything will get fixed. In last summer we had 21 admin 1 and we was all making bans.

Link to comment
Share on other sites

Cel ma bine ar fii sa fie:

 

Lideri - sa ramane 2 lideri

Jucatori - sa li se starga sanctiunile la acestia.

Case/biz-uri - sa primeasca banii inapoi cat valoreaza casa/biz-ul acum in prezent

Staff Admini/Helperi - sa ramana aceeasi fara nici-o schimbare

Factiuni - sa se mareasca slot-urile; RAPORTURILE SA FIE LA FEL SI SA SE SCOATA ACTIVITATILE OBLIGATORII TOATR SA FIE OPTIONALE!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CouldnoT said:

Believe 3 months and everything will get fixed. In last summer we had 21 admin 1 and we was all making bans.

3 months of hell. 3 months of annoyance. 3 months = 3 statistics , 3 statistics = 3 aws , 3 adm warns = by by admin.

The problem is that you don't know how our staff works. It's freaking hell. if you don't ban more than 5 aim you automtically get admin warn . Good luck banning them with 16312 admins online everyday

Edited by nWo Mushroom
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CouldnoT said:

Believe 3 months and everything will get fixed. In last summer we had 21 admin 1 and we was all making bans.

 

Just now, nWo Mushroom said:

3 months of hell. 3 months of annoyance. 3 months = 3 statistics , 3 statistics = 3 aws , 3 adm warns = by by admin.

Stop both NOW!
Link to comment
Share on other sites

Eu le-as închide pe toate si as face un singur rpg, am început de 5 ori de la 0 în 10 ani, nu mi-ar pasa sa raman fara bani iar, în momentul de față poti face 1kk lejer pe zi doar din roburi nu mai spun afaceri si alte chestii ce aduc bani.. Păi imi aduc aminte cand munceam 2 3 luni sa strâng 9.000.000$ pentru un amărât de sunrise nu oricine isi permitea Premier, a devenit prea monoton jocul, sa faci in decurs de cateva luni o avere de peste 1kkk nu mi se pare ok, nu mai are farmec jocul, jucători se lasa pentru ca e prea plictisitor jocul, unii din ei habar n-au ce inseamna sa muncești sute de ore pentru o mașină, cautai inainte unu cu skill 5 la rob sa iei si tu 50.000 sau 5.000 cum e acum cu economia, acum multi joc pe mai multe conturi, uite si eu sunt unul din aia, dau minim 10 roburi pe zi, asta imi aduce un profit de 1kk zilnic, de ce as mai baga sute de milioane intr-un biz ce face 100-200k pe zi? Era mai ok sa se dea ban pentru transfer ilegal, cum era odata, am luat ban si pentru 1.000$ ce mi i-am transferat de pe un cont pe altu, poate atunci v-am luat toti mortii in p**a, insa acum mi se pare mult mai ok fata de ce e acum. Nu ar avea rost.. eu zic ca pierdeti jumate din jucatorii de pe rpg3 si 4, daca ii mutati pe alt server, mai bine căutați altă modalitate, parerea mea.. faceti ce vreti.. voi ati gresit in urma cu multi ani, nu acum, si nu o sa mai aveti niciodată jucătorii ce au fost odata nici macar un server nu o sa mai fie 1000/1000 chiar dacă anulati rpg2 3 si 4.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AT Mariius69 said:

Cel ma bine ar fii sa fie:

 

Lideri - sa ramane 2 lideri

Jucatori - sa li se starga sanctiunile la acestia.

Case/biz-uri - sa primeasca banii inapoi cat valoreaza casa/biz-ul acum in prezent

Staff Admini/Helperi - sa ramana aceeasi fara nici-o schimbare

Factiuni - sa se mareasca slot-urile; RAPORTURILE SA FIE LA FEL SI SA SE SCOATA ACTIVITATILE OBLIGATORII TOATR SA FIE OPTIONALE!

 

+1

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, WG Flavius said:

@TheTom Nu joci pe 3/4 ca sa stii tu cum se ia lider. Daca era cum zici tu, eram toti lideri. Nu inteleg cine v-a spus minciuna asta :) 

Sunt mai multe motive, dar nu are rost aceasta discutie ca nu va avea un final

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nWo Mushroom said:

3 months of hell. 3 months of annoyance. 3 months = 3 statistics , 3 statistics = 3 aws , 3 adm warns = by by admin.

The problem is that you don't know how our staff works. It's freaking hell. if you don't ban more than 5 aim you automtically get admin warn . Good luck banning them with 16312 admins online everyday

Let's say they are merging rpg 2 and rpg 4, the result is 11 admin 1 and 10 admins 2. 

That's pretty enough for 800 players on.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, EmmerichHKT said:

Nu știu ce am greșit gramatical sau ce ai vrut tu sa remarci. Nu știu de pe ce server vii, sincer nici nu îmi prea pasa. Probabil frustrările te-au adus aici. Nu am specificat nimic despre zilele mele ca lider sau ca mi-aș dorii sa fiu lider în continuare. Nu ma joc SA-MP pentru niște amărâte de funcții, dacă staff îl decide sa le scoată, foarte bine. Pe mine ma interesează ca facțiune mea sa rămână bine stabilizată, chiar dacă eu pierd funcția. O zi buna! 

Citez:  "ca cei ce vin"; "Nu știu cine va mințiți"; "ca ar trebuii luate". Ma apuc sa fac și lecții de română cu tine.

Oricum, fuziunea e buna pana la un anumit punct. Unde vedeți voi echilibru în a avea doi lideri intr-o facțiune? 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CouldnoT said:

Let's say they are merging rpg 2 and rpg 4, the result is 11 admin 1 and 10 admins 2. 

That's pretty enough for 800 players on.

10 admins lvl 2 ? 11 admins lvl 1? - you know this will affcet the promotions no ? instead of getting adm 2 in 2 months you get it in 4 

 

Well let me tell you , The server will never reach 800 players and i bet 100 dt rn. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CouldnoT said:

Let's say they are merging rpg 2 and rpg 4, the result is 11 admin 1 and 10 admins 2. 

That's pretty enough for 800 players on.

Baaaa, tu bucurate ca ramai cu lideru lasa astea. :)):))

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Urkelbama ToV said:

@Kelton In RPG1 a player paid more money for a business/house than a player in other RPG servers, In my opinion you should return the money paid to the business/house to the player. Example A player is playing RPG1 and he has CNN LS and he paid X cash and B player paid Y cash for cnn LS. X is bigger than Y, so if you give this business to B player it will be unfair for A player. and same if you give CNN LS to A player, it will be unfair for B player. 

In this case:

 

1-The activest Player should get CNN LS.

2-Return money to business owners.

 

I told my oppion. I hope you take this into account.

Yea very fusion.

Edited by macabru lama fina
s-a suparat marki ca am zis cat a dat pe cnn :))
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nWo Mushroom said:

10 admins lvl 2 ? 11 admins lvl 1? - you know this will affcet the promotions no ? instead of getting adm 2 in 2 months you get it in 4 

 

Well let me tell you , The server will never reach 800 players and i bet 100 dt rn. 

What's better to have a high competition or to take everything easily? do you feel happy when you get admin up without working for it?

You're being illogical mate!  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Done said:

Citez:  "ca cei ce vin"; "Nu știu cine va mințiți"; "ca ar trebuii luate". Ma apuc sa fac și lecții de română cu tine.

Oricum, fuziunea e buna pana la un anumit punct. Unde vedeți voi echilibru în a avea doi lideri intr-o facțiune? 

 

Nu e echilibru, e pur si simplu corectitudine fata de cei care au muncit, cand unul va parasi functia, totul va deveni la normal.

Link to comment
Share on other sites

Ideea cu doi lideri mi se pare super buna, la fel si cea in care fiecare lider isi alege un sublider. Asteptam de foarte mult timp fuzinea asta, cum a spus si Kelton, din lipsa jucatorilor apare monotonia si lipsa de competitie. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.