Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

10 hours ago, WediN North said:

am avut si eu functii, dar am renuntat la ele pt ca e doar un joc, tocmai, nu inteleg rostul acestor discutii daca toata lumea zice un lucru si se trezesc 2-3 cu functii luate prea usor sa vorbeasca ce nu trebuie, inteleg ca va aparati, dar totul are o limita, economia o sa fie cu curul in sus o perioada si dupa parerea mea trebuie sa aibe toate masinile 0 stock in DS, macar 2 luni, iar clanurile sa se uneasca, adica daca clanul uS are 75 sloturi si 75 membrii si pe rpg 4 la fel, sa se uneasca pe uS-ul cu 150 membrii si gata, si sa fie 2 lideri, asa se ajuta reciproc la donatii si toate cele, dar altceva e clan, altceva e factiune

Am stat 480 de zile să primesc lider plus înainte să dețin funcția de lider NR am mai avut vechime de rank 6 de ce să se facă discriminare între noi si rpg1 ce au liderii de pe rpg1 2 coarne sau au pus "coada la cireasă" să dețină ei funcția în permanență si noi nu că nu înțeleg?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Naruto aka Tinkerbell said:

totusi, dupa tine, ce preferi: un  lider care e inactiv si are 1000 de zile in factiunea respectiva sau cineva activ si cu 4-5 luni?

membrii se aleg dupa anumite criterii puse de ambii lideri, nu e daca vrei sau nu :)

As prefera sa rămână liderul meu actual, nu altcineva, mulțumesc de întrebare.

Decat bisericuțe și alte certuri de care nu am chef, mai bine așa. Pana la urma noi suntem gazdele și ar trebui ca ceilalți sa se modeleze după noi.

Edited by Ralucy
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, North Adi said:

De ce sa-i fortati sa mearga pe ce server vreti voi cand le puteti da liber sa mearga pe ce server vor? Cei de pe RPG3 si RPG4 sa-si aleaga un server din RPG1 si RPG2 pe care sa mearga, care vor ei. Faceti un sistem pe web ca sa-si mute contul simplu de pe un server pe altul o singura data, iar pe cei ramasi la final sa-i mutati pe ce server vreti voi.

 

In sfarsit, ceva ce ma bucura ca stau pe topicul asta :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SaRtOR said:

@Naruto aka TinkerbellSalut, in mod normal un lider nu se poate alege atat de usor, sunt momente in care nu ai de unde alege datorita numarului mic de jucatori ce se afla pe servere, asta nu inseamna ca jucatorul era candidatul ideal pentru functia respectiva, in timp ce un lider care are sute de zile, poate chiar mii de zile ca lider (pentru ca pe RPG1 este si cazul asta) au stat mai multe zile ca membri decat jucatorul respectiv ca lider (cel cu putine luni). Ideea este ca un lider cu multa experienta in zile este automat mai potrivit sa aibe grija de o factiune pentru ca este stapan pe regulamentul serverului / al factiunii.

 

Referitor la cele 28 de pagini, cred ca scopul in sine este acela de a afla parerile jucatorilor, nu de a vedea doar certuri fara un rost anume :D

 

Play smart. 

Ei își vor funcțiile Sartor, ce să le faci.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SaRtOR said:

@Naruto aka TinkerbellSalut, in mod normal un lider nu se poate alege atat de usor, sunt momente in care nu ai de unde alege datorita numarului mic de jucatori ce se afla pe servere, asta nu inseamna ca jucatorul era candidatul ideal pentru functia respectiva, in timp ce un lider care are sute de zile, poate chiar mii de zile ca lider (pentru ca pe RPG1 este si cazul asta) au stat mai multe zile ca membri decat jucatorul respectiv ca lider (cel cu putine luni). Ideea este ca un lider cu multa experienta in zile este automat mai potrivit sa aibe grija de o factiune pentru ca este stapan pe regulamentul serverului / al factiunii.

 

Referitor la cele 28 de pagini, cred ca scopul in sine este acela de a afla parerile jucatorilor, nu de a vedea doar certuri fara un rost anume :D

 

Play smart. 

tu aici imi zici ca mai bine pui lider pe unu care are mii de zile (posibiliatea ca acel cont sa nu mai fie persoanei care a inceput sa joace pe acel cont) si inactiv decat pe unu care are mai putine si totusi e activ si stii sigur ca se ocupa. Mai multe zile nu inseamna ca se descurca mai bine.
Hai sa luam exemplu din viata reala, un batran de 60 de ani nu se descurca obligatoriu mai bine decat cineva de 28 de exemplu :), pana la urma ala de 60 are mai multe "zile" in viata reala si totusi avem batrani care voteaza PSD =)))))

1 minute ago, Ralucy said:

As prefera sa rămână liderul meu actual, nu altcineva, mulțumesc de întrebare.

Decat bisericuțe și alte certuri de care nu am chef, mai bine așa. Pana la urma noi suntem gazdele și ar trebui ca ceilalți sa se modeleze după noi.

sunteti gazde de ce ? pentru ca aveti 1 in  nume? "dute tu de aici", e fuziune, nu se muta rpg3 la rpg1 acasa.

2 minutes ago, Tupi said:

Ei își vor funcțiile Sartor, ce să le faci.

eu nici nu am functie, dar voi sunteti foarte obsedati ca sunteti superiori playerilor de pe rpg3, god, e un joc.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, WG Flavius said:

Ce zic eu si ce zici tu, Doamne 

Pai eu am zis ca daca ai avea 3 rank 5-uri in pd ai avea sanse la lider si tu ai spus ca toti am fii lideri asa. Ce sa inteleg din asta?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Naruto aka Tinkerbell said:

tu aici imi zici ca mai bine pui lider pe unu care are mii de zile (posibiliatea ca acel cont sa nu mai fie persoanei care a inceput sa joace pe acel cont) si inactiv decat pe unu care are mai putine si totusi e activ si stii sigur ca se ocupa. Mai multe zile nu inseamna ca se descurca mai bine.
Hai sa luam exemplu din viata reala, un batran de 60 de ani nu se descurca obligatoriu mai bine decat cineva de 28 de exemplu :), pana la urma ala de 60 are mai multe "zile" in viata reala si totusi avem batrani care voteaza PSD =)))))

Tu din pacate nu vezi imaginea de ansamblu, daca un jucator a stat 1000 de zile lider automat omul ala si-a facut mereu treaba incat sa fim multumiti de el si sa alegem sa-l pastram, nu poti compara un jucator cu mii de zile de experienta in factiunea aia cu un lider proaspat ce are functia de cateva luni, care, pe un server cu un numar mare de jucator nu avea sansa la functia aia datorita faptului ca erau persoane mult mai potrivite decat el la functia aia. 

 

Nu o lua in nume de rau, vezi imaginea de ansamblu, nici mie nu mi-ar pica bine sa merg pe un server si sa-mi pierd functiile, nu a zis nimeni ca e batut in cuie ca la tranzitie liderii sa nu mai aiba functiile, scopul deschideri acestui topic este acela de a vedea opinia voastra, a jucatorilor :)

 

Orice idee este bine venita :D 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SaRtOR said:

@Naruto aka TinkerbellSalut, in mod normal un lider nu se poate alege atat de usor, sunt momente in care nu ai de unde alege datorita numarului mic de jucatori ce se afla pe servere, asta nu inseamna ca jucatorul era candidatul ideal pentru functia respectiva, in timp ce un lider care are sute de zile, poate chiar mii de zile ca lider (pentru ca pe RPG1 este si cazul asta) au stat mai multe zile ca membri decat jucatorul respectiv ca lider (cel cu putine luni). Ideea este ca un lider cu multa experienta in zile este automat mai potrivit sa aibe grija de o factiune pentru ca este stapan pe regulamentul serverului / al factiunii.

 

Referitor la cele 28 de pagini, cred ca scopul in sine este acela de a afla parerile jucatorilor, nu de a vedea doar certuri fara un rost anume :D

 

Play smart. 

Interesant.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Naruto aka Tinkerbell said:

tu aici imi zici ca mai bine pui lider pe unu care are mii de zile (posibiliatea ca acel cont sa nu mai fie persoanei care a inceput sa joace pe acel cont) si inactiv decat pe unu care are mai putine si totusi e activ si stii sigur ca se ocupa. Mai multe zile nu inseamna ca se descurca mai bine.
Hai sa luam exemplu din viata reala, un batran de 60 de ani nu se descurca obligatoriu mai bine decat cineva de 28 de exemplu :), pana la urma ala de 60 are mai multe "zile" in viata reala si totusi avem batrani care voteaza PSD =)))))

cei cu mai multe zile au mai multa experienta si isi fac treburile mai bine, pt ca ei cunosc ce trebuie sa cunoasca, in schimb un lider de pe 4 activ cu 300 ore care a luat lider de o luna, abea s-a obisnuit cu functia, poate nici nu cunoaste regulamentul, greseste, etc. P.S daca e cnv cu 1000 de zile in factiune si e lider, iti zic sigur ca daca dadea contul mai departe se afla si lua demitere

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Naruto aka Tinkerbell said:

totusi, dupa tine, ce preferi: un  lider care e inactiv si are 1000 de zile in factiunea respectiva sau cineva activ si cu 4-5 luni?

membrii se aleg dupa anumite criterii puse de ambii lideri, nu e daca vrei sau nu :)

Super raspuns. =)))))

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SaRtOR said:

Tu din pacate nu vezi imaginea de ansamblu, daca un jucator a stat 1000 de zile lider automat omul ala si-a facut mereu treaba incat sa fim multumiti de el si sa alegem sa-l pastram, nu poti compara un jucator cu mii de zile de experienta in factiunea aia cu un lider proaspat ce are functia de cateva luni, care, pe un server cu un numar mare de jucator nu avea sansa la functia aia datorita faptului ca erau persoane mult mai potrivite decat el la functia aia. 

 

Nu o lua in nume de rau, vezi imaginea de ansamblu, nici mie nu mi-ar pica bine sa merg pe un server si sa-mi pierd functiile, nu a zis nimeni ca e batut in cuie ca la tranzitie liderii sa nu mai aiba functiile, scopul deschideri acestui topic este acela de a vedea opinia voastra, a jucatorilor :)

 

Orice idee este bine venita :D 

Sartor dacă erai pe rpg3 admin 6 nu gândeai asa e normal să iei apărearea jucătorilor de pe rpg1 dar pune-te și în situația noastră Alinu nu are mai mult de 30 de ore pe lună asta nu vezi?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, G8Mihai said:

@Ralucy Ai făcut tu serveru de ești gazdă sau cum vine asta? :) plus de asta dacă erai tu pe rpg3 si noi pe 1 îți plăcea să facem cum faci tu să zicem noi suntem gazde să vă modelați voi după noi.

 

Nu cred ca mai are rost sa purtam o conversatie amândoi deoarece nu înțelegi esența in ceea ce spun. 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, G8Mihai said:

Sartor dacă erai pe rpg3 admin 6 nu gândeai asa e normal să iei apărearea jucătorilor de pe rpg1 dar pune-te și în situația noastră Alinu nu are mai mult de 30 de ore pe lună asta nu vezi?

Aici intervin lucruri la care un jucator normal nu are access, jucatorul specificat de tine a avut inactivitate la functie pentru ca a avut recent examenul de Bacalaureat, nu zic ca liderii de pe RPG1 sunt cei mai buni la momentul actual, tot ce zic este ca fiecare persoana de aici doreste sa continue si sa se distreze pe un server cat mai bine gandit.

 

Automat ca nu o sa putem multumi pe toata lumea, in schimb, se doreste ca schimbarea sa fie cat mai usor suportata de jucatori si tranzitia sa se faca cat mai fin cu putinta.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ralucy said:

Nu cred ca mai are rost sa purtam o conversatie amândoi deoarece nu înțelegi esența in ceea ce spun. 
 

Păi normal că văd că victimizei atât dar ce au liderii de la noi de pe RPG3 râie sau ce? Nu înțeleg ce te frustrează atât că vei mai avea un lider ești căsătorită cu lideru de la NG de îl dramatizezi atât?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SaRtOR said:

Tu din pacate nu vezi imaginea de ansamblu, daca un jucator a stat 1000 de zile lider automat omul ala si-a facut mereu treaba incat sa fim multumiti de el si sa alegem sa-l pastram, nu poti compara un jucator cu mii de zile de experienta in factiunea aia cu un lider proaspat ce are functia de cateva luni, care, pe un server cu un numar mare de jucator nu avea sansa la functia aia datorita faptului ca erau persoane mult mai potrivite decat el la functia aia. 

 

Nu o lua in nume de rau, vezi imaginea de ansamblu, nici mie nu mi-ar pica bine sa merg pe un server si sa-mi pierd functiile, nu a zis nimeni ca e batut in cuie ca la tranzitie liderii sa nu mai aiba functiile, scopul deschideri acestui topic este acela de a vedea opinia voastra, a jucatorilor :)

 

Orice idee este bine venita :D 

uite, nu am nimic cu cel pe care o sa il dau exemplu, imi cer scuze de la el dinainte pentru asta, dar
GigGs11[Legend] - 1168 day(s)
 

Month Monthly Played
June 2019 37 hours
May 2019 38 hours
April 2019 31 hours
March 2019 32 hours
February 2019 32 hours
January 2019 32 hours
December 2018 36 hours
November 2018 37 hours
October 2018 42 hours
September 2018 42 hours
August 2018 30 hours
July 2018 32 hours
June 2018 33 hours
May 2018 30 hours
April 2018

34 hours

cu o activitate lunara slaba, sta lider doar cu functia, activitate pauza. Ati putea sa oferiti sanse playerilor din LSPD care chiar sunt activi si s-ar ocupa, dar nu, voi preferati sa tineti pe cineva pentru ca are zile.
Imi pare rau GigGs11, nu am nimic cu tine, nu te cunosc.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SaRtOR said:

Aici intervin lucruri la care un jucator normal nu are access, jucatorul specificat de tine a avut inactivitate la functie pentru ca a avut recent examenul de Bacalaureat, nu zic ca liderii de pe RPG1 sunt cei mai buni la momentul actual, tot ce zic este ca fiecare persoana de aici doreste sa continue si sa se distreze pe un server cat mai bine gandit.

 

Automat ca nu o sa putem multumi pe toata lumea, in schimb, se doreste ca schimbarea sa fie cat mai usor suportata de jucatori si tranzitia sa se faca cat mai fin cu putinta.

 

Și eu am avut examenul de Bacalureat dar totuși am reușit să fac 50 de ore doar pentru membrii din facțiune de la mine respect pentru ei. La el nu e vorba de o lună 2 e vorba de 1 an 30-40 de ore aici ce să mai zicem?

Edited by G8Mihai
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SaRtOR said:

Tu din pacate nu vezi imaginea de ansamblu, daca un jucator a stat 1000 de zile lider automat omul ala si-a facut mereu treaba incat sa fim multumiti de el si sa alegem sa-l pastram, nu poti compara un jucator cu mii de zile de experienta in factiunea aia cu un lider proaspat ce are functia de cateva luni, care, pe un server cu un numar mare de jucator nu avea sansa la functia aia datorita faptului ca erau persoane mult mai potrivite decat el la functia aia. 

 

Nu o lua in nume de rau, vezi imaginea de ansamblu, nici mie nu mi-ar pica bine sa merg pe un server si sa-mi pierd functiile, nu a zis nimeni ca e batut in cuie ca la tranzitie liderii sa nu mai aiba functiile, scopul deschideri acestui topic este acela de a vedea opinia voastra, a jucatorilor :)

 

Orice idee este bine venita :D 

si cum de poti tu sa zici asa sigur ca de exemplu G8Mihai nu lua functia de lider daca juca pe rpg1 ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.