Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

10 hours ago, ROBBEN ToV said:

Daca erai, dar nu esti.. 

Cand mergi la cineva acasa, te conformezi la regulile lui, nu te duci sa-i faci ordine in casa. Daca nu-ti convine pleci, no?

Eu zic să îți vezi de helper că nu ești lider să ai o implicație aici.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheTom said:

Eh, vorba lui Fritz, cu acest topic s-a demonstrat ce gandire au uni pe care ii laudati mai sus. Serios acum, atatea comentarii si cearta aiurea penru o chesite care oricum nu poate fi schimbata asa, vreti toti sa demonstarti ca aveti dreptate si fiecare tineti cu una din parti.

Asa e. Oricum, eu aștept sa vad ce hotărâre se ia

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AT Quavo T said:

Mereu am sustinut aceasta comunitate, impreuna vom trece si peste asta.Succes baietilor care se ocupa de fuziune, sper sa o faca cat mai bine, fara a cauza probleme jucatorilor, stiu ca sunteti capabili.Numai bine si #B-Zone4Ever

+1

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ROBBEN ToV said:

Daca erai, dar nu esti.. 

Cand mergi la cineva acasa, te conformezi la regulile lui, nu te duci sa-i faci ordine in casa. Daca nu-ti convine pleci, no?

Doamne ferește ce gândire aveți unii. De parcă nu am fi pe aceeași comunitate. Se presupune că ar trebui să ne înțelegem și să fim o echipă, dar cu astfel de aere de superioritate și aroganțe nu vom reuși niciodată.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Victory Marki said:

Veniti voi revoltați ca nu e ok sa rămână astia dupa rpg 1 lider, pai bai copii, cand Jucam noi in 2008-2012, voi nu Știați nici de gta Vice city...

Va lăudați ca aveti un an in facțiuni si nu stiu ce.

uitati va la majoritatea fracțiunilor pașnice, departamente si in HItmen, sunt oameni in factiunilee alea care au 1300 zile++, adica cat n aveti voi toti la un loc din facțiunea aia ?

altu care se da mare cu zile in joc, in 2008-2012 cand tu stateai pe samp cate 200 de ore pe luna, eu mergeam afara :)

Link to comment
Share on other sites

Multi de aici sunt pe langa subiect. Dau quote aiurea sa faca posturi, altu spune ca e la el acasa cand de fapt e doar un server, urat ce s-a ajuns. Nici pe Bugged cand s-a facut fuziune nu cred ca a fost asa replici de cacat intre jucatorii comunitatii. Pana la urma suntem o comunitate, nu rivali. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Konny said:

Prietene.. unii dintre noi au evoluat la viața personală. La o anumită vârstă, când nu mai stai pe banii păriților trebuie să produci ceva, așadar te duci și muncești. Așa cum face și @GigGs11 Legend. Omul are acuși 30 de ani din câte știu, și la vârsta asta viața personală e pe primul loc, așa cum ar trebui să fie și la copii din ziua de azi.

Și ce am uitat să-ți mai precizez, e că în regulament spune că trebuie să ai o activitate de cel puțin 1h/zi, adică dacă ziua are 30 zile, tu să ai 30h jucate în luna respectivă. Ca să te ocupi de funcție nu trebuie să stai în joc și să fuți timpul, atât timp cât îți faci treaba de lider, dai rank-up uri, fw-uri ș.a.m.d nu cred că sunt probleme la mijloc.

Dacă ai activitate de 300h asta nu înseamnă că meriți să ai o funcție, așa cum se ia Helper acum.. Văd jucători ce au 3-4 luni pe un server, fac câte 250h/lună și ajung Helperi. Deci să nu mă abat de la subiect, dacă omul își face treaba, merită funcția. Dacă ești jucător vechi de saturi de toate din joc la un moment dat.

Deci ca sfat, decât să mai comentezi aiurea și să dai exemple banale pentru niște ore, eu zic să te abții. Zi faină!

Si eu am aproape 20, loc de munca, imi produc singur banii, daca nu mai am timp de joc, renunt si atata, nu tin functia si fur sansa altei persoane de a detine o functie.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, WG Flavius said:

Te joci din 2008 dar ai cont facut in 2016, hai ca da.
Si eu ma joc din 2013, m-am apucat pe 2 cand era server proaspat, dar nu stau sa ma laud acum.

Daca iti zic de lider Cuneo, imi zici ca nu ti e foame ca ti a facut ma ta ciorba de praz la prânz. Dar vorba ta, nu ne laudam. 

Ce te dezavantajează daca esti “legenda” pe 2 si joci de cand te ai apucat? Pe mine unu ma doare in cuc de fuziune, playeri sa fie.

47 minutes ago, aLexeiC said:

Fenomene :)
 

 

Ti e somn fenomenule

 

revenind, v ati simtit ofensați cand v am zis ca un membru htmen dupa rpg 1 are mai multe zile in facțiune decât toată facțiunea voastra la un loc?

sau probabil 2-3 din ng au zile la un loc cat voi toti din departament la un loc?

erow avea 5 ani in ng, Hawk la fel si el, ani buni, si veniti cu suferinte ca ati muncit pentru functie si nu vreți s o pierdeti? Rămâneți fraților, pe rpg 3, Jucați va in 200 oameni, 150 cu functii si aia e, ceau

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Victory Marki said:

Daca iti zic de lider Cuneo, imi zici ca nu ti e foame ca ti a facut ma ta ciorba de praz la prânz. Dar vorba ta, nu ne laudam. 

Ce te dezavantajează daca esti “legenda” pe 2 si joci de cand te ai apucat? Pe mine unu ma doare in cuc de fuziune, playeri sa fie.

Ti e somn fenomenule

 

revenind, v ati simtit ofensați cand v am zis ca un membru htmen dupa rpg 1 are mai multe zile in facțiune decât toată facțiunea voastra la un loc?

sau probabil 2-3 din ng au zile la un loc cat voi toti din departament la un loc?

erow avea 5 ani in ng, Hawk la fel si el, ani buni, si veniti cu suferinte ca ati muncit pentru functie si nu vreți s o pierdeti? Rămâneți fraților, pe rpg 3, Jucați va in 200 oameni, 150 cu functii si aia e, ceau

scuze ca nu am mai multe zile decat serverul intr-o factiune, oricum majoritatea care au 1300zile intra doar pentru raport si dupa /q.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Victory Marki said:

Daca iti zic de lider Cuneo, imi zici ca nu ti e foame ca ti a facut ma ta ciorba de praz la prânz. Dar vorba ta, nu ne laudam. 

Ce te dezavantajează daca esti “legenda” pe 2 si joci de cand te ai apucat? Pe mine unu ma doare in cuc de fuziune, playeri sa fie.

Ti e somn fenomenule

 

revenind, v ati simtit ofensați cand v am zis ca un membru htmen dupa rpg 1 are mai multe zile in facțiune decât toată facțiunea voastra la un loc?

sau probabil 2-3 din ng au zile la un loc cat voi toti din departament la un loc?

erow avea 5 ani in ng, Hawk la fel si el, ani buni, si veniti cu suferinte ca ati muncit pentru functie si nu vreți s o pierdeti? Rămâneți fraților, pe rpg 3, Jucați va in 200 oameni, 150 cu functii si aia e, ceau

Suntprea prost sa te inteleg sau invers. Oricum, vina tu pe 3 si incearca sa iei lider si dupa vorbim. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tinkerbell said:

scuze ca nu am mai multe zile decat serverul intr-o factiune, oricum majoritatea care au 1300zile intra doar pentru raport si dupa /q.

Dupa atâția ani de zile, e si normal, oameni de respectat, pentru ca inca se mai implica.

si sunt unii care chiar joaca cu asa vechime

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Victory Marki said:

Daca iti zic de lider Cuneo, imi zici ca nu ti e foame ca ti a facut ma ta ciorba de praz la prânz. Dar vorba ta, nu ne laudam. 

Ce te dezavantajează daca esti “legenda” pe 2 si joci de cand te ai apucat? Pe mine unu ma doare in cuc de fuziune, playeri sa fie.

Ti e somn fenomenule

 

revenind, v ati simtit ofensați cand v am zis ca un membru htmen dupa rpg 1 are mai multe zile in facțiune decât toată facțiunea voastra la un loc?

sau probabil 2-3 din ng au zile la un loc cat voi toti din departament la un loc?

erow avea 5 ani in ng, Hawk la fel si el, ani buni, si veniti cu suferinte ca ati muncit pentru functie si nu vreți s o pierdeti? Rămâneți fraților, pe rpg 3, Jucați va in 200 oameni, 150 cu functii si aia e, ceau

Aveau când comunitatea era la un alt nivel. Atunci erau jucători și îți făcea plăcere să joci. Nu poți compara vremurile de atunci cu prezentul, să fim serioși.

Plus că nu toți au început să joace SA:MP pe vremea aia, și nu știu de ce ai tu în special așa probleme cu schimbările liderilor. Bravo lui că o ținut 1500+ zile, dar asta înseamnă că trebuie să-l țină pe viață? Înseamnă că nu poate lăsa loc și altui membru care să aibă șansa la o așa experiență? Pe bune, topicul ăsta a fost făcut să se ceară păreri dar vin oameni ca tine să se laude cu realizările altora, mai amuzant, pe un joc din 2004.

Edited by South Toni
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DM Fritz said:

Acum vin cateii de pe rpg 3 si 4 la noi pe 1 sa se dea mari rotunzi ca noi nu ne meritam functiile din staff etc samd. Ce iq sa ai sa dai functii la asa specimene? Patetic

Oare știe Sartor cum vorbești? Ai ajuns jalnic să îți zic asa.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, South Toni said:

Se vede că ești pe lângă subiect, serios. Să nu te miri de ce nu ai ajuns pe vreo listă sau de ce ai fost respins la Helper.

Pe persoanele ca tine nu le poți împăca nicicum. Dacă banezi un codat din mafia în care te afli și tu, spui că adminul e pus strict să baneze acei codați din mafie. Păi mă băiatule, dacă în acea mafie există mai mulți codați, nu e logic să fie urmărită mai mult acea facțiune? Da, între timp urmărești codații și din alte mafii.

Nu știu în ce sens vii cu asemenea acuze, pentru că trăiești într-o lume diferită decât restul populației, în care crezi că adminii stau sau au timp de așa ceva. De ce nu te văd pe tine admin în momentul de față sau helper măcar, ca să faci ceea ce e corect, ceea ce susții că nu facem noi, adminii? E nevoie să adaug mai mult?

Am fost admin helper de 2 ori si lider o data. 

Crezi ca nu am vazut magariile ce se intampla? 

 

Eram pe skype cand un codat testa diverse coduri cu ajutorul unui admin 5. 

Pe langa subiect nu sunt, te asigur, doar ca e cum am zis, nu recunoaste nimeni, ne ascundem dupa deget. 

 

Hai sa iti explic mai clar legat de codati. Acum ceva timp o mafie a luat 72/72 turfs si toti foloseau v4, absolut toti. Au avut 3 banati. Restul care mai jucau cu cod incercand sa ii opreasca sa faca 72/72 aveau 1 banat pe saptamana. 

 

 

O sa inchei aici discutia cu tine ca nu ajungem nicaieri ca nu vei recumoaste. Spor la joc.

 

 

btw, helpe am vrut ca ma plictisesc acasa si mereu mi-a placut sa ii ajut pe ceilalti, dar daca nu sunt acceptat, din motiv aiurea si daca vrei iti trimit un pm sa ti-l si zic, aia e. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Victory Marki said:

Dupa atâția ani de zile, e si normal, oameni de respectat, pentru ca inca se mai implica.

si sunt unii care chiar joaca cu asa vechime

nu te ajuta cu nimic in viata ca ai 1300 de zile si intri de plictiseala pe joc doar ca ai un raport, eu am 300 de zile in ha pe 3 ( si alte 300 cand am mai fost ), dar eu am stiut cand sa ma las de joc si sa intru doar cand ma simt bine in acest joc si nu am intrat doar din obligatie.

Link to comment
Share on other sites

Cea mai bună variantă la lider este cea cu 2, deoarece în cele din urmă unul o sa piardă sau o sa renunțe.  Cel mai bine ar fi ca fiecare lider sa se ocupe de membri pe care ia avut până la fuziune, asta până când unul din lideri renunță si atunci cand rămâne doar un lider se va ocupa de toată factiunea.  

 

BIZ/CASE

 Cel mai bine ar fi ca toate casele sa fie luate la fel Și bizurile, însă banii sa fie returnati,    iar mai apoi sa fie scoase la licitație cel care oferă mai multă sa ramana cu el. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ben1000 said:

iar mai apoi sa fie scoase la licitație cel care oferă mai multă sa ramana cu el. 

ar fi naspa asa pentru ca cei de pe rpg1 au mai multi bani decat cei de pe 3, pana la urma conteaza acei 6 ani din 2008 pana in 2014

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.