Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Byonic said:

Ce o sa se intample cu casele scriptate cele de lvl 999, primim banii inapoi sau cei care au o anumita casa, si pe celalalt server nu e, ii v-a ramane sau nu?

Eu  cred ca ori o sa iti dea  posibilitate sa iti alegi in alt loc sau vei primi gold. IDK

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca se va tine cont sau daca va ajuta, dar imi spun si eu parerea. 

Din punctul meu de vedere e o prostie partea cu 2 lideri la o factiune. Mi se pare mai ok sa ramana lider cel de pe server-ul principal, iar cel ce vine de pe celalalt server sa i se dea rank 5 cu mentiunea ca la lasarea liderului el va fi pus pe urmatoarea lista.

In legatura cu bizurile - cel care e pe secundar sa fie trecut ca actionar, adica sa ia 25% din incasarile dintr-o zi. Daca titularul de biz vrea sa retraga bani din biz sa nu poata sa scoata mai mult de 75% din productia bizului, iar la vanzarea acestuia sa fie de acord ambele parti.

Pentru case ar fi mai ok ca cel de pe RPG 1 sau RPG 2 sa ramana cu casa, iar cel de pe RPG 3 sau RPG 4 sa primeasca o suma de bani calculata astfel incat sa isi poata achizitiona o alta sau sa i se dea la cerere o casa level 999.

Link to comment
Share on other sites

Îmi place super mult această idee de fuziune și cred că această fuziune m-ar face să mă reapuc de samp, poate doar de dragul vremurilor bune. Fuziunea între serverele RPG1 și RPG3/RPG2 și RPG4 mi se pare super bună. Să fie 2 lideri la facțiune cred că ar fi cea mai corectă decizie în privința facțiunilor.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ander said:

Nu stiu daca se va tine cont sau daca va ajuta, dar imi spun si eu parerea. 

Din punctul meu de vedere e o prostie partea cu 2 lideri la o factiune. Mi se pare mai ok sa ramana lider cel de pe server-ul principal, iar cel ce vine de pe celalalt server sa i se dea rank 5 cu mentiunea ca la lasarea liderului el va fi pus pe urmatoarea lista.

In legatura cu bizurile - cel care e pe secundar sa fie trecut ca actionar, adica sa ia 25% din incasarile dintr-o zi. Daca titularul de biz vrea sa retraga bani din biz sa nu poata sa scoata mai mult de 75% din productia bizului, iar la vanzarea acestuia sa fie de acord ambele parti.

Pentru case ar fi mai ok ca cel de pe RPG 1 sau RPG 2 sa ramana cu casa, iar cel de pe RPG 3 sau RPG 4 sa primeasca o suma de bani calculata astfel incat sa isi poata achizitiona o alta sau sa i se dea la cerere o casa level 999.

e ok si varianta ta

Link to comment
Share on other sites

O sa fac postul asta aici, sper sa nu deranjeze pe nimeni sau sa supar pe cineva, nu am nimic cu nimeni si nu sunt de acord cu aceasta fuziune, dar am ceva mai important de spus. Sigur cineva se va supara pe mine, altii o sa se bucure dar mna cineva trebuie sa o spuna... vand cartofi

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ander said:

Nu stiu daca se va tine cont sau daca va ajuta, dar imi spun si eu parerea. 

Din punctul meu de vedere e o prostie partea cu 2 lideri la o factiune. Mi se pare mai ok sa ramana lider cel de pe server-ul principal, iar cel ce vine de pe celalalt server sa i se dea rank 5 cu mentiunea ca la lasarea liderului el va fi pus pe urmatoarea lista.

In legatura cu bizurile - cel care e pe secundar sa fie trecut ca actionar, adica sa ia 25% din incasarile dintr-o zi. Daca titularul de biz vrea sa retraga bani din biz sa nu poata sa scoata mai mult de 75% din productia bizului, iar la vanzarea acestuia sa fie de acord ambele parti.

Pentru case ar fi mai ok ca cel de pe RPG 1 sau RPG 2 sa ramana cu casa, iar cel de pe RPG 3 sau RPG 4 sa primeasca o suma de bani calculata astfel incat sa isi poata achizitiona o alta sau sa i se dea la cerere o casa level 999.

Treaba cu bizul nu este corecta. Intr-un sistem functional si cinstit da ar merge. Dar daca vine un nesimtit care nu vrea sa dea bizul e aiurea. O alta varianta ar fi sa intre dublu in biz practic si sa aiba fiecare acces la 50% din el. Cel care vine de pe srv mic sa poata sa il vanda la stat cu suma pe care a dat-o la achizitionarea bizului

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, South SouthBoyX said:

O sa fac postul asta aici, sper sa nu deranjeze pe nimeni sau sa supar pe cineva, nu am nimic cu nimeni si nu sunt de acord cu aceasta fuziune, dar am ceva mai important de spus. Sigur cineva se va supara pe mine, altii o sa se bucure dar mna cineva trebuie sa o spuna... vand cartofi

"Buna, sint interesat, cit costa chilogramul?"

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, BogdanARTISTU said:

Daca ai fi citit putin nu cred ca ti ar conveni sa fiti 2 lideri si dupa sa se aleaga intrevoi 2 care ramane si tu sa fi muncit mai mult ca respectivu si Swau lider 69 s a plans de treaba asta. Ar trebui sa se injumatateasca raportul daca tot nu sunt playeri

Am citit tot topicul si chiar nu-mi pasa daca sunt 2 lideri, decat sa fie demis unul, mai bine sa fie 2. Oricum unul va renunta repede, iti pot garanta asta. 

Link to comment
Share on other sites

In ceea ce privește bunurile de tip biz si casă. Mi s-ar parea firesc ca cei de pe serverul secundar sa primească banii dați pe proprietatea respectiva iar cei de pe principal sa pastreze bunul.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WG Flavius said:

Sunt, te-a pus domnul tau lider sa te iei de mine? Penibil

Daca nu se ia ea, te atac eu.

ai mai multe posturi aici in 8 ore decât in ultimele 2 luni pe tot forumul. Fuziune si gata, pentru binele serverului.

daca ramanem asa va duceți si mai rau pe cuc, in loc sa va bucurați ca se vor popula serverele, va plângeți pentru realizările voastre virtuale...

 

Link to comment
Share on other sites

Da marki, ai dreptate, plus ca functiile o sa le aveti cei care veniti de pe RPG 3 sau RPG 4, la noi pe RPG 1, doar ca o sa fim mai multi in factiuni si cu cate 2 lider, helperii si adminii, din cate am auzit se pastreaza, la fel si averea, decat casele si bizz-urile atata tot, puteti sa le vinde-ti rpd sa va luati banii pe el, sa nu le pierdeti la licitatii, si e totul bine.

Edited by Rares Mocancea
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ander said:

Nu stiu daca se va tine cont sau daca va ajuta, dar imi spun si eu parerea. 

Din punctul meu de vedere e o prostie partea cu 2 lideri la o factiune. Mi se pare mai ok sa ramana lider cel de pe server-ul principal, iar cel ce vine de pe celalalt server sa i se dea rank 5 cu mentiunea ca la lasarea liderului el va fi pus pe urmatoarea lista.

In legatura cu bizurile - cel care e pe secundar sa fie trecut ca actionar, adica sa ia 25% din incasarile dintr-o zi. Daca titularul de biz vrea sa retraga bani din biz sa nu poata sa scoata mai mult de 75% din productia bizului, iar la vanzarea acestuia sa fie de acord ambele parti.

Pentru case ar fi mai ok ca cel de pe RPG 1 sau RPG 2 sa ramana cu casa, iar cel de pe RPG 3 sau RPG 4 sa primeasca o suma de bani calculata astfel incat sa isi poata achizitiona o alta sau sa i se dea la cerere o casa level 999.

Te aprob Ander, este cea mai buna solutie in legatura cu casele sau cu bizz-urile, astept un [+1] cine e de acord cu ce a zis ander.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rares Mocancea said:

Te aprob Ander, este cea mai buna solutie in legatura cu casele sau cu bizz-urile, astept un [+1] cine e de acord cu ce a zis ander.

sunteti de acord, dar daca erati voi pe rpg3, nu ati fi avut aceeasi parere. Nu am auzit pana acuma pe nici unu de pe rpg1 sa zica ”hai sa ne punem si in locul celora de pe rpg3 care si-au dedicat timpul acestui joc si dupa isi pierd functiile aiurea” 

8 minutes ago, Rares Mocancea said:

Da marki, ai dreptate, plus ca functiile o sa le aveti cei care veniti de pe RPG 3 sau RPG 4, la noi pe RPG 1, doar ca o sa fim mai multi in factiuni si cu cate 2 lider, helperii si adminii, din cate am auzit se pastreaza, la fel si averea, decat casele si bizz-urile atata tot, puteti sa le vinde-ti rpd sa va luati banii pe el, sa nu le pierdeti la licitatii, si e totul bine.

Fuziune, nu ne mutam noi de pe 3 si 4 pe 1 si 2, se face fuziune, se unesc 2 server, nu exista nici un server principal si secundar, asta voi ati creat. 
fuziune sf [At: NEGRUZZI, S. I, 310 / P: ~zi-u~ / V: (înv) ~ie / Pl: ~ni / E: fr fusion, lat fusio, -onis] 1 Contopire. 2 (Pol) Contopire a unor organizații, grupări, partide etc. într-o singură unitate omogenă. 3 (Ecn) Reorganizare, prin contopire, într-o singură unitate omogenă a unor întreprinderi sau a unor instituții. 

Link to comment
Share on other sites

Tinkerbell nu o sa pierzi nici o functie, totul o sa iti ramana, decat ca o sa fim mai multi membri intr-o factiune ce atat de greu de inteles, ca vad ca ai scris ca ai muncit mult, te inteleg ca ai muncit mult pentru tot dar toate functiile o sa le ai si daca se uneste RPG 1 cu RPG 3/RPG 4.

Link to comment
Share on other sites

Oricum fuziunea e inevitabila cum a zis si Kelton in primul post aici, chit ca eu unul nu cred ca o sa fie un mare beneficiu pentru servere, oricum ai lua-o tot vor exista nemultumiti (mai multi sau mai putini) care se vor lasa de joc/comunitate dupa fuziune.

Eu unul as fi de parere sa se faca poll-uri pe forum eventual ca sa poti vota indiferent de server pentru deciziile majore (lideri etc.) si in special pentru alegerea serverelor ce vor urma sa fuzioneze, eu unul prefer optiunea RPG1-RPG4 din moment ce unii de pe RPG3 doresc conflicte cu cei de pe RPG1 dupa cum am surprins aici (si nu numai): https://imgur.com/a/F4MiHno

Inevitabil vor exista certuri peste tot, macar sa incercam sa le aplatizam pe cat posibil folosind poll-uri pentru ca fiecare sa-si exercite parerea.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tinkerbell said:

sunteti de acord, dar daca erati voi pe rpg3, nu ati fi avut aceeasi parere. Nu am auzit pana acuma pe nici unu de pe rpg1 sa zica ”hai sa ne punem si in locul celora de pe rpg3 care si-au dedicat timpul acestui joc si dupa isi pierd functiile aiurea” 

Fuziune, nu ne mutam noi de pe 3 si 4 pe 1 si 2, se face fuziune, se unesc 2 server, nu exista nici un server principal si secundar, asta voi ati creat. 
fuziune sf [At: NEGRUZZI, S. I, 310 / P: ~zi-u~ / V: (înv) ~ie / Pl: ~ni / E: fr fusion, lat fusio, -onis] 1 Contopire. 2 (Pol) Contopire a unor organizații, grupări, partide etc. într-o singură unitate omogenă. 3 (Ecn) Reorganizare, prin contopire, într-o singură unitate omogenă a unor întreprinderi sau a unor instituții. 

Ia exemplu 4 dragons, al meu face între 500 si 800 k pe zi, in ultima săptămâna, cel dupa rpg 3 nu sare de 150 k

ce nu e ok?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Rares Mocancea said:

Tinkerbell nu o sa pierzi nici o functie, totul o sa iti ramana, decat ca o sa fim mai multi membri intr-o factiune ce atat de greu de inteles, ca vad ca ai scris ca ai muncit mult, te inteleg ca ai muncit mult pentru tot dar toate functiile o sa le ai si daca se uneste RPG 1 cu RPG 3/RPG 4.

Eu nu am nici o funcție, doar ca ei nu vor sa înțeleagă ca aici vorbim de fuziune, nu ca cei de pe RPG3 s-ar muta pe rpg1

11 minutes ago, Victory Marki said:

Ia exemplu 4 dragons, al meu face între 500 si 800 k pe zi, in ultima săptămâna, cel dupa rpg 3 nu sare de 150 k

ce nu e ok?

Sincer, la bussiness uri nu ma bag, pentru ca aici ai destul de multa dreptate, cei de pe RPG3 doar sa primească banii pe acele bizuri și voi sa le păstrați, nu e corect ca cineva de pe RPG3 care deține 4dragons sa dețină biz ul pe următorul server și sa aibă un profit mare când ei au dat un preț mai mic pe acel biz. Eu ma refer la funcția de lider 

Edited by Tinkerbell
Link to comment
Share on other sites

Mie mi ar place mai mult opțiunea cu rpg1+rpg3

Iar cu bizurile....Ar trebui lăsate celui de pe sv mai mare, pentru ca acolo are valoare tripla. 

Spre exemplu, eu pns SMB îl dau cu 120kk pe rpg3. pe rpg1 se da cu siguranță cu 300kk+. Nu ar fi corect sa îl primesc eu, la fel cum nu ar fi corect sa îmi decontati mai puțin de 110kk

Edited by AnSeCoNd
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.