Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, RW Jolly said:

Hello, i think the players who have business and houses should get the same amount of money at which they purchased it on both the server, and there must be a auction for all the business and houses, i know it will take a little time but everyone will be happy because if one of the owner get the business it will be unfair as the price of that business is more then he bought it for. 

 Yea . Then marki will buy the good bussiness on 300 accounts. And we get the D. Very smart.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TeRoRe16 said:

 Yea . Then marki will buy the good bussiness on 300 accounts. And we get the D. Very smart.

Idk who is marki, i'm just suggesting because i have also biz and i want it on the new server, i can't anyone else take it for free. And after the merge we all know the production will be more then enough.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RW Jolly said:

Idk who is marki, i'm just suggesting because i have also biz and i want it on the new server, i can't anyone else take it for free. And after the merge we all know the production will be more then enough.

You will get the money you have paid for it back. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TeRoRe16 said:

You will get the money you have paid for it back. 

I want this for every single player no matter he is from which server, but all the business should be auctioned again, and the economy should get balance otherwise players will not able to buy stuff in there budget. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RW Jolly said:

I want this for every single player no matter he is from which server, but all the business should be auctioned again, and the economy should get balance otherwise players will not able to buy stuff in there budget. 

Tottaly disagree with that. I don t want those rich guys from rpg1 take all the bussines from the server on 100 acc . Because is alot of them

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TeRoRe16 said:

Tottaly disagree with that. I don t want those rich guys from rpg1 take all the bussines from the server on 100 acc . Because is alot of them

I think you should see, i have used the sentence 'economy should be balanced' which mean's the same what you are telling about.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ander said:

Nu stiu daca se va tine cont sau daca va ajuta, dar imi spun si eu parerea. 

Din punctul meu de vedere e o prostie partea cu 2 lideri la o factiune. Mi se pare mai ok sa ramana lider cel de pe server-ul principal, iar cel ce vine de pe celalalt server sa i se dea rank 5 cu mentiunea ca la lasarea liderului el va fi pus pe urmatoarea lista.

In legatura cu bizurile - cel care e pe secundar sa fie trecut ca actionar, adica sa ia 25% din incasarile dintr-o zi. Daca titularul de biz vrea sa retraga bani din biz sa nu poata sa scoata mai mult de 75% din productia bizului, iar la vanzarea acestuia sa fie de acord ambele parti.

Pentru case ar fi mai ok ca cel de pe RPG 1 sau RPG 2 sa ramana cu casa, iar cel de pe RPG 3 sau RPG 4 sa primeasca o suma de bani calculata astfel incat sa isi poata achizitiona o alta sau sa i se dea la cerere o casa level 999.

Ander, nu ii vad rostul acestei propuneri, din simplul fapt ca cei 2, cand o sa vanda bizul cum o sa faca? Unul poate vrea sa il vanda pentru ca are nevoie de bani, altul vrea sa il tina, sau etc, eu zic ca cel mai bine ar fi sa fie desbagubiti cei de pe RPG 3 - 4 cu suma echivalenta al acelui Biz pe RPG1 - 2. De exemplu, am mai spus asta, eu am dat pe Paintball X sute de kk, chiar daca ma gandesc ca acei playeri s-ar imbogati, nu imi pasa, mai bine sa le ramburseze 400kk, chiar daca e mult in cazul asta, decat sa fie un biz la 2 persoane, sau tot felul de lucruri de genul.

Link to comment
Share on other sites

La bizuri si case, cei ce vor sa li se retruneze banii, indiferent de server, sa li se returneze, cineva din doua persoane trebuie sa aleaga si daca, de exemplu, pe rpg4 un cnn ls e 500kk si pe 1 e 100 sau invers, sa se returneze banii astfel incat sa nu strice nici economia serverului, sa dea x% din suma respectiva

Link to comment
Share on other sites

The value if our houses and biz bust be calculated as the price of the server who have the biggest number. Because if I get 5kk for a house in rpg3. It won't do nothing in rpg1 cauz it cost much more

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, GaBBlue said:

Cel mai bine ar fi cu 2 lideri, dar mai bine ramane lider cel care este cel mai vechi, iar cel care este mai nou sa fie rank 5 sau 6.

Pai vechi nu inseamna neaparat  bun :), Eu zic sa fie amandoi intr-o luna de teste si dupa se stabileste cine ramane.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, South Toni said:

Se vede că ești pe lângă subiect, serios. Să nu te miri de ce nu ai ajuns pe vreo listă sau de ce ai fost respins la Helper.

Pe persoanele ca tine nu le poți împăca nicicum. Dacă banezi un codat din mafia în care te afli și tu, spui că adminul e pus strict să baneze acei codați din mafie. Păi mă băiatule, dacă în acea mafie există mai mulți codați, nu e logic să fie urmărită mai mult acea facțiune? Da, între timp urmărești codații și din alte mafii.

Nu știu în ce sens vii cu asemenea acuze, pentru că trăiești într-o lume diferită decât restul populației, în care crezi că adminii stau sau au timp de așa ceva. De ce nu te văd pe tine admin în momentul de față sau helper măcar, ca să faci ceea ce e corect, ceea ce susții că nu facem noi, adminii? E nevoie să adaug mai mult?

 

Nu este deloc pe lângă subiect. Tu ești pe lângă subiect sau mănânci rahat. Mai degrabă cred că mănânci rahat.

Asta se întâmplă pe B-Zone din 2011, de când joc. 

 

Singurul profesionist adevărat de aici este Kelton, care prin natura lui este obiectiv.

Restu... pff, după deget toți. Cum zice @South Edward NissaN

 

Și cum zicea un tip mai sus cu Toriino, Leo și CBN de pe 2, pot să confirm că și acolo eram la curent când se întâmpla.

Link to comment
Share on other sites

Eu propun ca la început sa existe doi lideri, mai exact o lună. In acest timp liderii sa nu poată deschide aplicațiile și să nu caute scandal, cine face asta, out și rămâne celălalt. Dupa alea 30 de zile sa se facă un vot pe website și să se aleagă care lider s-a descurcat cel mai bine in acest timp, sau daca vor membrii să rămână amândoi după vot, cine câștigă, ăla rămâne, simplu.

Link to comment
Share on other sites

RPG1 cu RPG3

RPG2 cu RPG4

Este cea mai bună variantă.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Salut, dupa parerea mea si cred ca vorbesc in numele tuturor aici, ar fi mai bine cu 2 lideri deoarece toti am muncit pentru a ajunge la acest nivel intradevar pe RPG 1 si RPG 2 poate se I a mai greu aceasta functie, dar de exemplu eu am 245 de zile ca Membru in SFPD si 43-44 de zile de Lider. Si eu asi putea spune ca am stat ceva timp adica daca te uiti in FH-ul meu nu am nici un FW pana la rank 6. Si am aceleasi zile de Departament ca si Liderul de pe 2. (chiar am si  vorbit cu el de acest lucru si el este de accord cu aceasta schimbare. Daca este nevoie dau dovezi). Cu toate ca am o activitate mult mai mare decat el pe luniile trecute si pe luna aceasta tot cred ca este mai bine cu 2 lideri ca toti am muncit pentru a ajunge unde suntem astazi.

Adica voua de pe 1 si 2 daca erati in locul nostru v ar fi convenit?

Acum astept si parerea colegilor mei.

Sa aveti o zi faina. PWP.

Edited by CosmiBY
Link to comment
Share on other sites

Salut, faza e ca mie nu mi se pare corect sa vina si liderii de pe 3 peste cei de pe 1, de ex in LSPD, giggs are 1200 zile, sa vina ala de pe 3 cu 60, nu e chiar normal. Mai bine un lider si restu r5.

La case, daca e, sa piarda aia de pe 3, nu noi, le dati contravaloarea si aia este.

La clanuri si conturi banate nu ma prea int personal.

Link to comment
Share on other sites

It's good to Merge Server but try to Merge RPG-2 & RPG-3 it will be good then and RPG-1 and RPG-4 ( The Reason to Merge RPG-1 and RPG-4 is that RPG-1 has high players then other b-zone servers and rpg-4 has low players then other B-Zone Servers so the Server will be Balanced I think and, RPG-2 with RPG-3 Cause RPG-2 Has Players like 400 so RPG-3 has almost players like RPG-2 Players so the server will be balance. as i think, Thank You!  ( Regards : SETH. RPG-2 ,LuxXxoR RPG-3) 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Andrada said:

De la mine a venit si una dintre propuneri. Cand scriu asta si cand o gandesc, mai mult ma gandesc la membri, la masa aceea de jucatori care formeaza factiunea, familia cu N denumiri. Frumos pentru ei, este sa ramana un singur lider per factiune, de aceea “seful” asta de grup se numeste lider, pentru ca trebuie in mod logic, sa fie unul singur care sa aiba grija de jucatorii din grupul sau. Prin urmare, pot cei de pe serverele gazda sa ramana cu gradul, iar cei care vin pe server, sa ramana cu rang 5 (atat liderul cat si subliderii).
De ce spun asta?
Fara informatie nu vorbeam, insa daca tu, ca jucator, ca membru, ai dovedit CELOR de pe serverul tau ca esti capabil sa ai grija de acel grad insa si de membri, O DATA, mai mult ca sigur o vei face si a doua oara, si a treia oara. Insa nu le vei arata numai celor de pe serverul tau ca poti, ci si jucatorilor ale caror servere se vor fuziona (probabil). La fel poti inchide si gurile rele. Lucrul asta il spun, pentru ca acum cateva luni, Razvan mi-a spus asta, am continuat cu treburile mele si here I am. 
Si nu ar trebui sa te superi daca ai primi acel rang 5 de care am adus vorba, ia-o ca pe o “mini-vacanta”, insa in acelasi timp pastreaza-ti activitatea okay.

Nu te supara... Tu ai gandit macar ce ai scris acolo sau ...?

Ce ai scris tu acolo da dovada doar de egoism... Sunt de acord cu ce ai spus, anume ca daca un lider e bun si ca a dovedit sa fie lider, merita in continuare... Dar de ce pui cazul asta doar pentru cei de pe RPG1 si RPG2? :)) Aia de pe rpg3 si rpg4 n-ar merita sau cum? Bag mana-n foc ca daca ai fi in cazuri opuse, nici tie nu ti-ar conveni sa pierzi functia doar pentru simplul fapt ca alte servere au vechime mai mare si asta nu tine absolut deloc de jucator, ci de server. Practic ce ai scris in randurile alea a fost doar sa spui "legea vechimii serverului, imi pare rau".

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu casele, inteleg faptul ca unul din cei doi playeri raman cu casa, dar ce se intampla cu cei care au interior cumparat cu GOLD? De exemplu eu am bagat 2600 GOLD in interior, parerea mea ar fi ca la case sa ramana cu ele cei care au deja cumparat interioarele cu GOLD, in caz ca ambele au interior cumparate cu GOLD cel care ramane fara casa sa-i i se returneze banii si Goldul de pe casa respectiva! Sper ca am fost de ajutor!

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Irina said:

Daca 2 lideri care ar trebui sa dea dovada de maturitate si intelegere nu se pot intelege, cum crezi ca s-ar intelege atunci membrii sau jucatorii intre ei, pe bune acum. Nu cred ca e atat de greu sa se faca un PM sau sa se discute pe whatsapp pe cine sa accepte/sa respinga. Regulile sunt cam clare, la pasnice o sa fie mai complicat. 

Mi se pare mai ok asa, astfel nici liderul vechi nu pierde functia, pe care s-a straduit sa o obtina si sa ramana cu ea, si isi poate face datoria, si liderul nou sa aiba sansa in continuare la o functie de genul.

 Nu cred ca sunt persoane atat de imature in staff, chiar cred ca s-ar putea intelege unii cu altii.

 Sunt multi lideri exemplari care au de mult functia si o merita, si lideri noi care au primit recent sansa, tinand cont ca nu e asa de usor sa intri in staff cred ca stiu toti  ca nu bati din degete si esti in staff.

 Daca am da dovada de maturitate cred ca nu ar fi probleme deloc cu fuziunea, poate doar in cazul bunurilor deoarece este mult mai complicat si nu as vrea sa ma bag aici.

Ai dreptate

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.