Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Salut!
 

Nu mai sunt playeri acum și ați luat decizia să faceți fuziune între servere? Nu mai vine acum @Keltoncu "nu vă convine, plecați!"?! 

Dacă tot vreți fuziune, cea mai bună idee este RPG 1 cu RPG 4, RPG 2 cu 3. RPG 1 va fi populat indiferent de ce decizie se va lua, doar că:

 

1. Sunt Sublideri pe RPG 1 care au vechime, experiență, playeri vechi pe comunitate, iar în urma fuziunii, nu va putea fi promovat la Lider până când nu va pleca unul dintre ei. Dacă tot vreți să fie bine, lăsați 2 Lideri / facțiune ca fiind ceva obișnuit pe B-Zone. Într-o afacere nu este doar un Lider.

2. Să vină unul care are Lider pe RPG 4, (primit pe donații sau pile), pe RPG 1, mi se pare iar o prostie.. 

 

O să vă bateți iar joc de playerii vechi, ca de obicei!

 

Propuneri:

 

1. Playerii care vin de pe RPG 4 pe RPG 1, să primească contra-valoarea bizului / casei.

2. Să nu primească Lider dacă au fost BANAȚI pe RPG 1 pentru coduri / afaceri ilegale, ș.a.m.d

3. Să crească nivelul pentru a aplica în facțiuni, deoarece se vor umple majoritatea facțiunilor și până se eliberează locuri, să facă levele.

4. Mărirea sloturilor cu +5 / 10 -  sloturi / facțiune.

5. Sunt clanuri care au copiat numele unor clanuri de pe RPG 1, pe RPG 4. Cei care au clanuri acolo, să primească clanul pe RPG 1, dar cu alt nume!

6. Adminii care au Nivel 4-5, să primească -1 sau chiar 2 grade, deoarece nu mi se pare corect să vină un amator de pe RPG 4 să conducă RPG 1, totuși, RPG 1 este serverul principal. :)

 

TOTUȘI, suntem pe RPG 1, ei vin aici, nu jucătorii de pe RPG 1 acolo! :) 

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, South Max said:

Salut!
 

Nu mai sunt playeri acum și ați luat decizia să faceți fuziune între servere? Nu mai vine acum @Keltoncu "nu vă convine, plecați!"?! 

Dacă tot vreți fuziune, cea mai bună idee este RPG 1 cu RPG 4, RPG 2 cu 3. RPG 1 va fi populat indiferent de ce decizie se va lua, doar că:

 

1. Sunt Sublideri pe RPG 1 care au vechime, experiență, playeri vechi pe comunitate, iar în urma fuziunii, nu va putea fi promovat la Lider până când nu va pleca unul dintre ei. Dacă tot vreți să fie bine, lăsați 2 Lideri / facțiune ca fiind ceva obișnuit pe B-Zone. Într-o afacere nu este doar un Lider.

2. Să vină unul care are Lider pe RPG 4, (primit pe donații sau pile), pe RPG 1, mi se pare iar o prostie.. 

 

O să vă bateți iar joc de playerii vechi, ca de obicei!

 

Propuneri:

 

1. Playerii care vin de pe RPG 4 pe RPG 1, să primească contra-valoarea bizului / casei.

2. Să nu primească Lider dacă au fost BANAȚI pe RPG 1 pentru coduri / afaceri ilegale, ș.a.m.d

3. Să crească nivelul pentru a aplica în facțiuni, deoarece se vor umple majoritatea facțiunilor și până se eliberează locuri, să facă levele.

4. Mărirea sloturilor cu +5 / 10 -  sloturi / facțiune.

5. Sunt clanuri care au copiat numele unor clanuri de pe RPG 1, pe RPG 4. Cei care au clanuri acolo, să primească clanul pe RPG 1, dar cu alt nume!

6. Adminii care au Nivel 4-5, să primească -1 sau chiar 2 grade, deoarece nu mi se pare corect să vină un amator de pe RPG 4 să conducă RPG 1, totuși, RPG 1 este serverul principal. :)

 

TOTUȘI, suntem pe RPG 1, ei vin aici, nu jucătorii de pe RPG 1 acolo! :) 

Inteleg ce vrei sa zici, dar tie ti-ar placea sa pierzi un lider pentru care ai stat zile si zile in factiune, o fi rpg1 mai vechi dar nu sunteti zei acolo, pana la urma toti suntem egali.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, TiG3R said:

Eu ii inteleg pe cei ce isi doresc 2 lideri, dar daca aceasta idee o sa fie aplicata atunci o sa apara si urmatoarele probleme:
- Cine raspunde la aplicatii?
- Daca nu se ajunge la un consens la aplicatii, atunci cei 2 lideri cel mai probabil se vor certa.
- Ambii lideri au proprile lor idei, nu le poti impune sa ajunga la un consens daca ei nu vor.
- Daca un lider are experienta de 2 ani (sa zicem pe rpg1) si vine unul de pe 3/4 cu experienta de 2 luni care face pe "al dracu" nici nu vreau sa-mi imaginez ce se va intampla, care o sa fie reactia membrilor in primul rand.
- Odata ce vor fi 2 lideri intr-o factiune si membrii de pe RPG3/4 vin in factiune, practic vor fi 2 tabere intr-o singura factiune. ?
- Si mai sunt multe lucruri de analizat.

Iti raspund eu, tinere coleg!

 

1. La aplicatii pot raspunde pe rand, ca adminii la reclamatii. O saptamana/sesiune de recrutare X, alta Y. Nu e mare lucru aici.

2. Daca se aplica metoda de la punctul 1, nu se ajunge aici.

3. Aceste idei pot fi dezbatute cu un Admin 4 responsabil de ei.

4. Acel lider de 2-3 luni poate a luat recent lider, dar a muncit peste 600 de zile ca sa ajunga acolo. Eee, cum suna? Pana la urma RPG4 nu e deschis de peste 5 ani ca sa fie lideri de peste 2 ani cu experienta, chiar daca foarte multi dintre ei au deja un an impliniti (NR, SFSI, LV Taxi, H.A., Paramedics, LVSI, si asa mai departe). Inteleg, este nasol sa iti vina tie ca lider unu' pe care nu-l cunosti, dar asa se intampla si daca liderul de pe RPG3/4 are 2 ani vechime, si daca are 2 luni vechime.

 

OFF:

22 hours ago, TiG3R said:

Sunt si parti bune, dar ca sa fie parti bune, trb sa se treaca peste problemele mentionate mai sus. :P 

Sa fie paceeee (am vazut ca ai scris ca era o gluma), nu ma intereseaza cine vine rpg3/4. Vreau sa fim macar 700 on la ora de varf. :)) 

Ca sa fie pace, ar trebui sa crezi in bunul nostru Iisus Hristos Mantuitorul nostru scump si drag. Poftim o poza cu el:

Imagini pentru iisus meme template

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DarK4MooN said:

Eu propun ca primul Server fuzionat sa se numeasca RPG X si al doilea server fuzionat, RPG Y

Nu mai bine ramane numele de RPG1 si RPG2? Eu zic ca e mai ok asa.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, South Max said:

Salut!
 

Nu mai sunt playeri acum și ați luat decizia să faceți fuziune între servere? Nu mai vine acum @Keltoncu "nu vă convine, plecați!"?! 

Dacă tot vreți fuziune, cea mai bună idee este RPG 1 cu RPG 4, RPG 2 cu 3. RPG 1 va fi populat indiferent de ce decizie se va lua, doar că:

 

1. Sunt Sublideri pe RPG 1 care au vechime, experiență, playeri vechi pe comunitate, iar în urma fuziunii, nu va putea fi promovat la Lider până când nu va pleca unul dintre ei. Dacă tot vreți să fie bine, lăsați 2 Lideri / facțiune ca fiind ceva obișnuit pe B-Zone. Într-o afacere nu este doar un Lider.

2. Să vină unul care are Lider pe RPG 4, (primit pe donații sau pile), pe RPG 1, mi se pare iar o prostie.. 

 

O să vă bateți iar joc de playerii vechi, ca de obicei!

 

Propuneri:

 

1. Playerii care vin de pe RPG 4 pe RPG 1, să primească contra-valoarea bizului / casei.

2. Să nu primească Lider dacă au fost BANAȚI pe RPG 1 pentru coduri / afaceri ilegale, ș.a.m.d

3. Să crească nivelul pentru a aplica în facțiuni, deoarece se vor umple majoritatea facțiunilor și până se eliberează locuri, să facă levele.

4. Mărirea sloturilor cu +5 / 10 -  sloturi / facțiune.

5. Sunt clanuri care au copiat numele unor clanuri de pe RPG 1, pe RPG 4. Cei care au clanuri acolo, să primească clanul pe RPG 1, dar cu alt nume!

6. Adminii care au Nivel 4-5, să primească -1 sau chiar 2 grade, deoarece nu mi se pare corect să vină un amator de pe RPG 4 să conducă RPG 1, totuși, RPG 1 este serverul principal. :)

 

TOTUȘI, suntem pe RPG 1, ei vin aici, nu jucătorii de pe RPG 1 acolo! :) 

 

Legat de 6, ai avut macar functii ca sa vezi cat de greu e sa muncesti gratis (ca nu primim bani in viata reala), sa ne pierdem zilele, noptile pentru war-uri si alti codati, sa primim injuraturi doar pentru ca nu banam pe cine vor jucatorii? Din perspectiva unui jucator este foarte usor sa vezi "mama ce usor e sa fii admin", dar habar n-ai cat muncim. Parca ne-ati face o favoare ca venim acolo, asa o spui. Aici trebuie sa gandesti obiectiv, nu subiectiv.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clanin3 said:

Iti raspund eu, tinere coleg!

 

1. La aplicatii pot raspunde pe rand, ca adminii la reclamatii. O saptamana/sesiune de recrutare X, alta Y. Nu e mare lucru aici.

2. Daca se aplica metoda de la punctul 1, nu se ajunge aici.

3. Aceste idei pot fi dezbatute cu un Admin 4 responsabil de ei.

4. Acel lider de 2-3 luni poate a luat recent lider, dar a muncit peste 600 de zile ca sa ajunga acolo. Eee, cum suna? Pana la urma RPG4 nu e deschis de peste 5 ani ca sa fie lideri de peste 2 ani cu experienta, chiar daca foarte multi dintre ei au deja un an impliniti (NR, SFSI, LV Taxi, H.A., Paramedics, LVSI, si asa mai departe). Inteleg, este nasol sa iti vina tie ca lider unu' pe care nu-l cunosti, dar asa se intampla si daca liderul de pe RPG3/4 are 2 ani vechime, si daca are 2 luni vechime.

 

OFF:

Ca sa fie pace, ar trebui sa crezi in bunul nostru Iisus Hristos Mantuitorul nostru scump si drag. Poftim o poza cu el:

Imagini pentru iisus meme template

Cu referire la punctul 4, sa fim seriosi, nu toti care au lider pe 3/4 au luat lider dupa 600 de zile in factiunea respectiva. Nici pe 1/2 nu sunt chiar toti asa. Sunt pe toate serverele lideri neexperimentati, care au luat lider din 'noroc' sau au intrat in factiunea respectiva la un moment oportun cand chiar nu existau membrii care sa indeplineasca criteriile pentru a fi propusi pentru lista.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zeldris said:

Cu referire la punctul 4, sa fim seriosi, nu toti care au lider pe 3/4 au luat lider dupa 600 de zile in factiunea respectiva. Nici pe 1/2 nu sunt chiar toti asa. Sunt pe toate serverele lideri neexperimentati, care au luat lider din 'noroc' sau au intrat in factiunea respectiva la un moment oportun cand chiar nu existau membrii care sa indeplineasca criteriile pentru a fi propusi pentru lista.

Cum nu sunt jucatori care au luat lider dupa 600 zile pe rpg 3? @aky9 sa-ti spuna cum e 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, W i s l e r said:

Rpg 1 cu 3, 2 cu 4 și viata e buna, liderii sa rămână amândoi, cn face scandal il aștept la mine în birou 

Moor ba Wislere, acum ai si birou? =))))))) Wisler Industries? =))

 

 

1458631257_LSPDLogo.png.422cb190b50ec6a7103a190b80e1dade.png                       Doo | Nivel: 47 | Factiune: LSPD (2)

Link to comment
Share on other sites

Încă ceva. La helperi ce o să se facă? O să fie 100 de helperi? Cum o să se mai facă punctele? Pe rpg3 helper se primește foarte ușor, pe rpg1 foarte greu. Să vedem ce o să se facă.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A K U said:

Încă ceva. La helperi ce o să se facă? O să fie 100 de helperi? Cum o să se mai facă punctele? Pe rpg3 helper se primește foarte ușor, pe rpg1 foarte greu. Să vedem ce o să se facă.

Logic ar fi să se facă o statistică în care helperii inactivi să fie înlăturați, de pe ambele servere, și la fuziune să rămână doar cei activi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, South Toni said:

Logic ar fi să se facă o statistică în care helper ii inactivi să fie înlăturați, de pe ambele servere, și la fuziune să rămână doar cei activi.

Așa da.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Doo said:

Moor ba Wislere, acum ai si birou? =))))))) Wisler Industries? =))

 

 

1458631257_LSPDLogo.png.422cb190b50ec6a7103a190b80e1dade.png                       Doo | Nivel: 47 | Factiune: LSPD (2)

FRT IL AM INCA DE CÂND ERAM IN LVPD, aveam și un cactus acolo!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DarK4MooN said:

Eu propun ca primul Server fuzionat sa se numeasca RPG X si al doilea server fuzionat, RPG Y

Facem servere de Pokemon Aline =))

 

1 hour ago, South Max said:

Nu mai sunt playeri acum și ați luat decizia să faceți fuziune între servere? Nu mai vine acum @Keltoncu "nu vă convine, plecați!"?!

'Cine nu e de acord, e liber sa plece altundeva unde-i mai bine, daca tot credeti ca noi suntem prea duri' ;))

3 minutes ago, W i s l e r said:

FRT IL AM INCA DE CÂND ERAM IN LVPD, aveam și un cactus acolo!! 

Birou ai, da la Cluj il iei? :-?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Rares Mocancea said:

Nu e ok deloc sa se faca wipe, fuziune si asta e tot, unii sunt de acord, si sunt sigur ca daca se face wipe, nu se mai apuca nici jumatete din ei

Ai dreptate ,dacă se face wipe nu ar mai juca multi dintre ei ,plus ca am vz multi care au zis sa se debaneze toate conturi .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AIM iRazor zis DHead said:

Facem servere de Pokemon Aline =))

 

'Cine nu e de acord, e liber sa plece altundeva unde-i mai bine, daca tot credeti ca noi suntem prea duri' ;))

Birou ai, da la Cluj il iei? :-?

La Cluj frt ne construim alt birou, sa vezi numa, ieșim pe afara și bem, jur 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Karther said:

Sunt singurul care vede ca in topicul ăsta e harababura totală și nu cred ca o sa ajungem la o înțelegere? :))

Ai dreptate. Unii cred ca aici e free chat.

Lasati comentarii care ar putea influenta cumva alegerile staffului sau macar aduceti argumente pro si contra la ce a spus cineva inaintea voastra...  Nu mai lasati comentarii prostesti cum ar fi "Cum se vor numi serverele?". Daca n-aveti ceva bun de spus, nu mai mai spuneti, asta pentru ca probabil stafful citeste fiecare comentariu si ceea ce fac unii, adica sa lase comentarii tampite si egoiste, e doar sa le ingreuneze munca de a le citi si a le intelege pe toate. Decizia a fost deja luata, incercati sa veniti cu idei referitoare strict la fuziune pentru ca asta va implica si pe voi, nu sa veniti cu hate cum am vazut la unii. SI GANDITI OBIECTIV!

Edited by Ichimaru
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEROINA said:

Ai dreptate ,dacă se face wipe nu ar mai juca multi dintre ei ,plus ca am vz multi care au zis sa se debaneze toate conturi .

Cea mai tampita decizie de la 1 Septembrie 2017 incoace. Unban global ar insemna debanarea a mii de conturi banate permanent pentru cheats ale unor jucatori care oricum nu aduceau nici un beneficiu serverului, a mii de conturi banate pentru afaceri ilegale, amenintari, batjocura si alte mizerii care denota lipsa de interes a lor pentru comunitate si respectiv pentru joc. Cine vrea sa joace nu se baneaza, dragii mei, cine vrea sa joace tine de cont si are grija de munca lui ;) Sa nu mai zic ca ati mictiona pe multe ore si pe munca greu de imaginat de grea pe care au facut-o adminii zi de zi de 2 ani incoace ca sa-i baneze IAR. Cum a zis Max, nu va bateti IAR joc de jucatori, incercati sa treceti peste faptu ca va moare sursa de venit si sa realizati ca bagam banii astia ca sa ne distram in joc, daca nu ne mai distram, nici banii nu mai vin.

 

Hai cu inca 40 pana maine, GOOOO VIKINGIIIII!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.