Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, RISKY said:

Eu propun sa le fie scoasa functia ambilor lideri iar membrii sa aleaga din nou sau membrii sa aleaga un lider din cei doi. 

Te-ai gandit mult? 

E firesc si normal ca membrii de pe RPG1 din Paramedic (dau un exemplu) sa voteze liderul lor, adica cel de pe RPG1, de ce ar vota membrii cu cel de pe RPG3? Bazandu-se pe ce? Pe incredere sigur nu, pentru ca nu-l cunosc. La fel si invers, la fel si in cazul tuturor factiunilor.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RISKY said:

Eu propun sa le fie scoasa functia ambilor lideri iar membrii sa aleaga din nou sau membrii sa aleaga un lider din cei doi. 

Cei dp 1 sau  2 sunt de doua ori mai mulți in factiune , gandeate frate.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ichimaru said:

Te-ai gandit mult? 

E firesc si normal ca membrii de pe RPG1 din Paramedic (dau un exemplu) sa voteze liderul lor, adica cel de pe RPG1, de ce ar vota membrii cu cel de pe RPG3? Bazandu-se pe ce? Pe incredere sigur nu, pentru ca nu-l cunosc. La fel si invers, la fel si in cazul tuturor factiunilor.

indiferent de ce metoda se foloseste, tot cei de pe rpg1 castiga, nu merita ca cei de pe rpg3 si 4 sa aibe functii aici, daca vreti sa aveti iar functii, o sa stati in factiuni luni de zile, o sa munciti pt gradul respectiv si gata, mare branza

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WediN North said:

indiferent de ce metoda se foloseste, tot cei de pe rpg1 castiga, nu merita ca cei de pe rpg3 si 4 sa aibe functii aici, daca vreti sa aveti iar functii, o sa stati in factiuni luni de zile, o sa munciti pt gradul respectiv si gata, mare branza

Du-te si citeste-i comentariile lui clanin de la pagina 39 sau 40 ca sincer esti paralel. Cum ai ajuns tu la concluzia ca "cei de pe rpg3 si rpg4 nu merita functii"? Nu te cunosc, dar judecand dupa cum ai gandit, probabil ai fost maxim rank 2 in factiuni. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, WediN North said:

indiferent de ce metoda se foloseste, tot cei de pe rpg1 castiga, nu merita ca cei de pe rpg3 si 4 sa aibe functii aici, daca vreti sa aveti iar functii, o sa stati in factiuni luni de zile, o sa munciti pt gradul respectiv si gata, mare branza

Prietene toți am muncit pentru a ajunge unde suntem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AIM iRazor zis DHead said:

Cea mai tampita decizie de la 1 Septembrie 2017 incoace. Unban global ar insemna debanarea a mii de conturi banate permanent pentru cheats ale unor jucatori care oricum nu aduceau nici un beneficiu serverului, a mii de conturi banate pentru afaceri ilegale, amenintari, batjocura si alte mizerii care denota lipsa de interes a lor pentru comunitate si respectiv pentru joc. Cine vrea sa joace nu se baneaza, dragii mei, cine vrea sa joace tine de cont si are grija de munca lui ;) Sa nu mai zic ca ati mictiona pe multe ore si pe munca greu de imaginat de grea pe care au facut-o adminii zi de zi de 2 ani incoace ca sa-i baneze IAR. Cum a zis Max, nu va bateti IAR joc de jucatori, incercati sa treceti peste faptu ca va moare sursa de venit si sa realizati ca bagam banii astia ca sa ne distram in joc, daca nu ne mai distram, nici banii nu mai vin.

 

Hai cu inca 40 pana maine, GOOOO VIKINGIIIII!!!

Ce-ti mai place cu copiii, nebunule ;))

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CosmiBY said:

Prietene toți am muncit pentru a ajunge unde suntem.

Vad ca esti líder SfPd de 40 de zile pe 4 si de aia nu va convine tie si celor care abia au luat functia. Daca se face 1-4 ceea ce e logic dpdv al jucatorilor vrei sa spui ca tu in 4-5 luni de zile( iti iau in calcul si 40 zile de líder)ai "muncit" cat a "muncit" Alin aproape 3 ani? 

P.s. Va inteleg frustrarea dar nu poti compara ceea ce si cat de usor obtii pe 4 cu RPG1 si sa spui ca s-a "muncit" la fel de mult ca nu e asa, fiind fuziunea asta normal trebuie sa accepti conditiile. Tu crezi ca celor care sunt in factiunile de pe 1 sau 2 cu rank mare le convine sa vina altii de pe 3, 4 sa devina sublider, nu cred. Cea mai buna optiune e 1 líder si tu de ex rank 5 -6 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, North FrankCapone said:

Vad ca esti líder SfPd de 40 de zile pe 4 si de aia nu va convine tie si celor care abia au luat functia. Daca se face 1-4 ceea ce e logic dpdv al jucatorilor vrei sa spui ca tu in 4-5 luni de zile( iti iau in calcul si 40 zile de líder)ai "muncit" cat a "muncit" Alin aproape 3 ani? 

P.s. Va inteleg frustrarea dar nu poti compara ceea ce si cat de usor obtii pe 4 cu RPG1 si sa spui ca s-a "muncit" la fel de mult ca nu e asa, fiind fuziunea asta normal trebuie sa accepti conditiile. Tu crezi ca celor care sunt in factiunile de pe 1 sau 2 cu rank mare le convine sa vina altii de pe 3, 4 sa devina sublider, nu cred. Cea mai buna optiune e 1 líder si tu de ex rank 5 -6 

Am vorbit peraonal cu Alin si o zis ca e de acord cu 2 lider + ca am eu 40 de zile de lider ai 250 de zile ca  membru faceam activitatile fostului Lider.

Nu am zis nimic. Chiar il apreciez pe Alin. Dar cu toti am muncit pentru a ajunge la aceasta functie. Nu o primesti asa lejer pe 3 sau 4 cum se aude. Chiar si @Kelton a spus acest lucru.

A si cum ai zis cu multa activitate am 95 de ore pe luna aceasta si pe lunile trecute peste 150. (Nu ma laud sau ceva).

Edited by CosmiBY
Link to comment
Share on other sites

Totusi intrebarea mea ramane, nu am vazut nicaieri ceva legat de masini, se vor transfer odata cu contu, cum se face si cu bani si puncte etc..

Link to comment
Share on other sites

Eu ca player vechi pe comunitate aleg așa, chiar dacă nu mă mai prea joc samp pentru că deja este un joc foarte vechi:

1. Să fie 2 lideri, subliderii nu mă interesează, se pot lua si pe pile deci... liderii au muncit pentru functia lor.

2. In legătură cu biz-urile, eu zic ca biz-ul să rămână celui mai vechi proprietar, pe de altă parte, celălalt păgubaș să-și primească suma pe care a dat-o pe biz inapoi. Nu ar fi corect ca cineva să-ți dea mai puțin sau mai mult.

 

Asta e strict părerea mea, sunt vechi pe comunitate, am jucat pe RPG2 in 2015, pe RPG3 din 2016 și incă mai joc ( uneori ). Mai spun odată, chiar dacă sunt retras de pe samp, am multi prieteni care incă joacă si nu aș vrea ca această comunitate să fie stricată din cauza unor persoane care nu gândesc când își spun opinia. Dacă nu vă convine ce am spus, vă rog, găsiti o solutie mai bună!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, South Toni said:

@CosmiBYY nu are rost să te mai contrazici cu niște persoane care probabil nici nu au muncit pentru o funcție pe server sau pentru ceva în viața lor. Așteaptă fuziunea și bucură-te de joc :) 

da, ai dreptate dar nu imi convine sa isi bata joc unii de comunitate adica suntem cu toti o comunitate si noi cei de pe 3 si 4 vrem sa ne intelegem cu voi si voi chiar nimic serios acuma. 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pikachu Nr1 said:

Eu ca player vechi pe comunitate aleg așa, chiar dacă nu mă mai prea joc samp pentru că deja este un joc foarte vechi:

1. Să fie 2 lideri, subliderii nu mă interesează, se pot lua si pe pile deci... liderii au muncit pentru functia lor.

2. In legătură cu biz-urile, eu zic ca biz-ul să rămână celui mai vechi proprietar, pe de altă parte, celălalt păgubaș să-și primească suma pe care a dat-o pe biz inapoi. Nu ar fi corect ca cineva să-ți dea mai puțin sau mai mult.

 

Asta e strict părerea mea, sunt vechi pe comunitate, am jucat pe RPG2 in 2015, pe RPG3 din 2016 și incă mai joc ( uneori ). Mai spun odată, chiar dacă sunt retras de pe samp, am multi prieteni care incă joacă si nu aș vrea ca această comunitate să fie stricată din cauza unor persoane care nu gândesc când își spun opinia. Dacă nu vă convine ce am spus, vă rog, găsiti o solutie mai bună!

De acord cu primele două afirmații, însă

Cuvintele „vechi pe comunitate”, când joci de 4 ani, sigur că și cu pauze, nu prea ți se potrivesc. Și spun asta pentru că ai precizat-o de două ori în două rubrici.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CosmiBY said:

da, ai dreptate dar nu imi convine sa isi bata joc unii de comunitate adica suntem cu toti o comunitate si noi cei de pe 3 si 4 vrem sa ne intelegem cu voi si voi chiar nimic serios acuma. 

O zi faina sa aveti.

Faza e ca doar astea fara functii fac atata zarva.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konny said:

De acord cu primele două afirmații, însă

Cuvintele „vechi pe comunitate”, când joci de 4 ani, sigur că și cu pauze, nu prea ți se potrivesc. Și spun asta pentru că ai precizat-o de două ori în două rubrici.

Înțeleg, am avut și pauze, dar în timpul pauzelor m-am jucat pe RPG2 sau RPG3, am făcut schimb intre ele. Pe RPG2 am jucat pe conturi de la prieteni, în rest sunt bucuros că ești de acord cu mine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pikachu Nr1 said:

Înțeleg, am avut și pauze, dar în timpul pauzelor m-am jucat pe RPG2 sau RPG3, am făcut schimb intre ele. Pe RPG2 am jucat pe conturi de la prieteni, în rest sunt bucuros că ești de acord cu mine.

Poți spune că ești vechi pe comunitate măcar de când joci din perioada „de glorie” a B-Zoneului, cea din 2013-2014, când samp-ul era la modă așa cum e GTA V acum.

Zi faină!

Link to comment
Share on other sites

Salut, legat de ideea cu proprietatile(casele, biz-urile).. Cei care sunt pe serverele mai vechi, ei ar trebui sa ramana cu acestea iar cei de pe serverele mai mici care urmeaza a fi fuzionate sa fie despagubiti apeland la o formula de calcul. Adica pentru o casa/biz din orasul Los Santos sa primeasca 800.000(de exemplu) iar cei din LV cu 5% mai putin fata de LS, cei din SF cu 5% mai putin fata de cei in LV. Pana la urma urmei, ne luam dupa importanta oraşului. :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, El Chec said:

Salut, legat de ideea cu proprietatile(casele, biz-urile).. Cei care sunt pe serverele mai vechi, ei ar trebui sa ramana cu acestea iar cei de pe serverele mai mici care urmeaza a fi fuzionate sa fie despagubiti apeland la o formula de calcul. Adica pentru o casa/biz din orasul Los Santos sa primeasca 800.000(de exemplu) iar cei din LV cu 5% mai putin fata de LS, cei din SF cu 5% mai putin fata de cei in LV. Pana la urma urmei, ne luam dupa importanta oraşului. :D

Eu am casa de 6kk+ si sa primesc 800k, neeh, eu zic sa pastreze casa ala care are cele mai multe ore le luniile trecute.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clanin3 said:

 

Legat de 6, ai avut macar functii ca sa vezi cat de greu e sa muncesti gratis (ca nu primim bani in viata reala), sa ne pierdem zilele, noptile pentru war-uri si alti codati, sa primim injuraturi doar pentru ca nu banam pe cine vor jucatorii? Din perspectiva unui jucator este foarte usor sa vezi "mama ce usor e sa fii admin", dar habar n-ai cat muncim. Parca ne-ati face o favoare ca venim acolo, asa o spui. Aici trebuie sa gandesti obiectiv, nu subiectiv.

 

Prietene, joc din 2010 pe această comunitate, așa că nu venii la mine cu arfe d-ăstea. Înțeleg că ești Senior RPG 4, un grad care pentru mine, nu înseamnă nimic, dar totuși, interesează-te înainte să scoți ceva pe gura aia. 

 

Trebuiau să facă lucrul acesta de mai mult timp, dar au sperat că își vor reveni serverele cu un Marathon sau cu un Quest la 4-5 luni.

 

PS: Știm cu toții ce a fost RPG 4, de ce a fost făcut, și ce fel de playeri au fost acolo. Așa că, totuși, abține-te sau nu mai comenta până nu te interesezi. Sunt unul dintre cei mai vechi playeri de pe comunitate, iar pe lângă asta, tot unul printre cei care mai activează. Dacă nici eu nu știu lucrurile pe care le specificași mai sus, îmi banez contul.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, El Chec said:

Salut, legat de ideea cu proprietatile(casele, biz-urile).. Cei care sunt pe serverele mai vechi, ei ar trebui sa ramana cu acestea iar cei de pe serverele mai mici care urmeaza a fi fuzionate sa fie despagubiti apeland la o formula de calcul. Adica pentru o casa/biz din orasul Los Santos sa primeasca 800.000(de exemplu) iar cei din LV cu 5% mai putin fata de LS, cei din SF cu 5% mai putin fata de cei in LV. Pana la urma urmei, ne luam dupa importanta oraşului. :D

Nu are nici o treaba, pot fi bizuri în ls de 300k, pot fi și de 200kk.. La fel cum în lv pot fi de 200kk..

Link to comment
Share on other sites

E o idee buna si proasta. De ce spun asta? Simplu:

Ideea buna: Mai multi playeri

Ideea proasta: Risti sa ramai fara bunuri personale (casa/biz).

PS: Joc din 2011 aici la voi, daca raman fara casa sau biz, ma las de joc si multi o vor face. Nu m-am chinuit sa-mi strang tot ce am din 2011 si voi sa mi le vindeti.

Eu spun sa faceti in felul urmator: Cei de pe serverele mici (care or sa vina pe 1 si 2), sa fie despagubiti de case.

PS2: Sa-mi iau ramas bun de la voi de pe acum? :))

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.