Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

4 hours ago, D a n n said:

Oh god. Am citit cateva comentarii. 

 

Ba, parca se face fuziune  între două comunități rivale, zici ca nu se face între serverele B-Zone. 

La voi stii care-i problema? Credeti ca va pierdeți funcțiile. O sa aprind o lumânare.

Complet deacord cu tine.

1 minute ago, ROBBEN ToV said:

Soluția la care ne-am gândit este să evaluăm prețurile caselor și bizurilor de pe serverele mai mici (deoarece și acolo economia este mai mică datorită numărului scăzut de jucători) și să rambursăm contravaloarea proprietății proprietarului. 

JOCI PE RPG1.

Servere mici = RPG3; RPG4;

Hai ca le-ai dat pe fata.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WediN North said:

daca o sa veniti navala peste noi cu functiile voastre, o sa va dati oricum demisiile pentru ca n-o sa rezistati, nu meritati niciunul de pe rpg4 o functie pe rpg1, nici macar un r5 intr-o factiune, ala e server fantoma, iei rank imediat, admin la fel, cand o sa vedeti ca n-o sa mai aveti functii, ceea ce probabil o sa se intample, singura solutie sa scapati de aceasta obsesie pt functii este sa va luati viata :)) si apropo, n-am nevoie sa fiu nici macar intr-o factiune ca sa-mi dau cu parerea unui lider de pe rpg4 =)) daca nu stiam ce e aia factiune sau o functie, nu mai comentam

N-ai dreptul sa iti spui o presupunere atat timp cand nu ai nicio functie (Lider/Admin/Helper). :|

Edited by AT AdyWTF
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WediN North said:

daca o sa veniti navala peste noi cu functiile voastre, o sa va dati oricum demisiile pentru ca n-o sa rezistati, nu meritati niciunul de pe rpg4 o functie pe rpg1, nici macar un r5 intr-o factiune, ala e server fantoma, iei rank imediat, admin la fel, cand o sa vedeti ca n-o sa mai aveti functii, ceea ce probabil o sa se intample, singura solutie sa scapati de aceasta obsesie pt functii este sa va luati viata :)) si apropo, n-am nevoie sa fiu nici macar intr-o factiune ca sa-mi dau cu parerea unui lider de pe rpg4 =)) daca nu stiam ce e aia factiune sau o functie, nu mai comentam

Yare yare.... Asa vorbesti de parca pe rpg1 pentru a lua lider trebuie mai intai sa faci un ritual satatic, sa sacrifici 4 oameni si sa spui o incantatie. E fix acelasi procedeu, in caz ca nu stiai. In prima instanta, adminul 4 care se ocupa de orasul in care ultimul lider si-a dat demisia sau a fost dat afara din diverse motive trebuie sa faca o lista cu 5 candidati pentru functia de lider, acei 5 candidati trebuie sa fie deja din factiunea respectiva sau dintre cei care au parasit recent factiunea (ii va alege pe cei mai apti). Dupa care urmeaza votul Staffului, unde vor ramane doar 3 candidati pentru functie, iar mai apoi viitorul lider este ales de catre membrii factiunii. E fix aceeasi procedura, regulamentul difera si alte topicuri pe langa acesta. Nu e absolut nimic schimbat cand vine vorba de aptitudini + ca nu inteleg de ce vorbesti in necunostinta de cauza... Unele factiuni spre exemplu ar putea fi mai stricte decat pe 1 sau pe 2, asta depinde doar de lider, nu de server. Ti-am explicat pentru ca vad ca tu chiar esti paralel si tu iei situatia ca si cum ai fi un nobil, iar ceilalti provin din familii sarace.

Edited by Ichimaru
Link to comment
Share on other sites

E clar, acum au schimbat in ''Aia de pe sv mai mare raman cu biz-ul/casa''... un exemplu, eu pe rpg3 am casa de 50kk si biz de 20kk, care pe rpg1 casa e peste 200-250kk si biz-ul 100-120... macar daca astia de pe server-ul mai mic raman fara casa/biz, sa primim valoarea lor de pe server-ul mai mare, ca acolo ne mutam... daca ne da valoarea de pe server-ul mai mic e egal cu 0, ca pe server-ul unde merge banii pe care ii primim n-au mare valoare.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, L E O N I D A S said:

Parte dreapta, scoși toți liderii și votați alții, asa poate nu se mai cearta nimeni.

daca se face asa acolo sunteti de 2 ori mai multi in factiunii si staff ul vostru pe voi si al nostrum pe al nostrum. Cel mai bine cu 2 lideri ca nu cred ca face fata un lider cu 60-70 de membri pana revine la normal.

Link to comment
Share on other sites

Scurt si la obiect , RPG 1 e baza acestei Comunitatii , cu RPG 1 a inceput absolut tot , odata ce ei se muta aici la noi pe RPG1 e foarte clar ca trebuie sa stea in banca lor si mai usor cu dorinta de functii , noi avem prioritate pot spune asa . Cu timpu o sa vina si randu lor la functii etc etc , 10000 de comentarii nu fac 2 bani din ce vad pe aici. Seara placuta tuturor V Pupa GOLDen.BOY. AKA MASA7U

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Masa77u said:

Scurt si la obiect , RPG 1 e baza acestei Comunitatii , cu RPG 1 a inceput absolut tot , odata ce ei se muta aici la noi pe RPG1 e foarte clar ca trebuie sa stea in banca lor si mai usor cu dorinta de functii , noi avem prioritate pot spune asa . Cu timpu o sa vina si randu lor la functii etc etc , 10000 de comentarii nu fac 2 bani din ce vad pe aici. Seara placuta tuturor V Pupa GOLDen.BOY. AKA MASA7U

N-ai dreptul sa spui aceasta propunere despre lideri daca nu esti intr-o functie pe RPG4 si RPG3.

Edited by AT AdyWTF
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rispetto said:

E clar, acum au schimbat in ''Aia de pe sv mai mare raman cu biz-ul/casa''... un exemplu, eu pe rpg3 am casa de 50kk si biz de 20kk, care pe rpg1 casa e peste 200-250kk si biz-ul 100-120... macar daca astia de pe server-ul mai mic raman fara casa/biz, sa primim valoarea lor de pe server-ul mai mare, ca acolo ne mutam... daca ne da valoarea de pe server-ul mai mic e egal cu 0, ca pe server-ul unde merge banii pe care ii primim n-au mare valoare.

Asta ar fi normal și corect. Economia de pe rpg 1 este diferita fata de pe RPG3. Dacă tot ai banii și îți dorești casa sau bizul, sa se facă o licitație între cei 2.

Link to comment
Share on other sites

Just now, South Eduard said:

Asta ar fi normal și corect. Economia de pe rpg 1 este diferita fata de pe RPG3. Dacă tot ai banii și îți dorești casa sau bizul, sa se facă o licitație între cei 2.

să plătesc de 100 de ori o casă sau un biz, și dacă pierd licitația, paguba mea pe care am dat-o pe casă cine mi-o plătește? bune idei aveți...

Link to comment
Share on other sites

E ok ideea, ca helper, cateodata imi este greu sa-mi fac raportul pentru ca nu sunt jucatori de nivel 20 sau sub 20 (daca sunt, majoritatea sunt conturi secundare sau conturi pe sleep care stau doar pentru RP-uri sa faca nivel cat mai mare). Propun cu aceasta fuziune, sa se implementeze un sistem ca pe celelalte comunitati in legatura cu cresterea in nivel. Adica, ai nevoie de niste ore pentru a putea da [/buylevel]. Pana acum nu m-am gandit la o alta cale prin care sa micsoram numarul de jucatori AFK si sa marim numarul de jucatori Online. Cu aceasta schimbare sa se mai adauge macar pana la nivel 25-30 sa poti da [/n]. Inainte aveai eveniment dupa eveniment, acum daca stai 2-3 ore ON, abea daca vezi 3-4 cereri de evenimente. O zi/seara buna in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Masa77u said:

Am dreptul sa spun orice doresc eu intelegi ?? Nu RPG1 se muta de colo colo ca sa intelegi si tu , noi ne continuam mersu in buna regula fara voi nu e bai , suntem 500 +

Ce nu intelegi tu ca si civil/membru nu te priveste acest lucru, nu te mai baga daca nu esti in acest subiect, ca sa fi in acest subiect trebuie sa deti o functie de pe un server RPG.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu va inteleg ce e cu atata rivalitate, si RPG3 cu RPG4 tot B-Zone sunt.

Reactionati de parca se face fuziune intre RPG1 si nu stiu ce server strain.

Eu unul respect orice jucator de pe B-Zone, fie el pe 1 sau 4.

Invatati sa fiti uniti, ca asa se strica comunitatea.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AT AdyWTF said:

Ce nu intelegi tu ca si civil/membru nu te priveste acest lucru, nu te mai baga daca nu esti in acest subiect, ca sa fi in acest subiect trebuie sa deti o functie de pe un server RPG.

Eu jucator pe RPG1 din 2011 , am dreptu sa spun orice doresc eu intelegi copilas ?? Am avut SUB-lider si rank 4 + in majoritatea factiunilor prin care am fost , asa ca nu imi spui tu mie ce sa spun si ce nu , daca nu iti convine taci si inghite , cand intri pe RPG 1 sa ridici 2 degete si sa ceri voie sa te plimbi prin Los Santos.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AT AdyWTF said:

Ce nu intelegi tu ca si civil/membru nu te priveste acest lucru, nu te mai baga daca nu esti in acest subiect, ca sa fi in acest subiect trebuie sa deti o functie de pe un server RPG.

Lasa ba Ady ca nu am chef sa ne certam iara, a si spus Kelton ca majoritatea vor cu 2 lideri de factiune, eu o spun prieteneste toti am muncit pentru a ajuge aici fie ca e RPG 1, RPG 2 , RPG 3 sau RPG 4  toti suntem o comunitate fie ca va place fie ca nu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Masa77u said:

Am dreptul sa spun orice doresc eu intelegi ?? Nu RPG1 se muta de colo colo ca sa intelegi si tu , noi ne continuam mersu in buna regula fara voi nu e bai , suntem 500 +

O spui de parca ar fi in avantajul nostru sa facem fuziune cu RPG1 (dau un exemplu). E in avantajul sau in dezavantajul ambelor servere, iar asta depinde de cum o iei. E chiar asa greu sa gandesti problema asta? 

Joci din 2011, bravo frate, hai sa te aplaudam putin ca meriti. Esti fericit? :d 

Edited by Ichimaru
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ichimaru said:

O spui de parca ar fi in avantajul nostru sa facem fuziune cu RPG1 (dau un exemplu). E in avantajul sau in dezavantajul ambelor servere, iar asta depinde de cum o iei. E chiar asa greu sa gandesti problema asta? 

Eu chiar nu inteleg , lucru logic cei care se muta suporta consecintele. Daca jucam pentru functii e clara treaba .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Masa77u said:

Eu jucator pe RPG1 din 2011 , am dreptu sa spun orice doresc eu intelegi copilas ?? Am avut SUB-lider si rank 4 + in majoritatea factiunilor prin care am fost , asa ca nu imi spui tu mie ce sa spun si ce nu , daca nu iti convine taci si inghite , cand intri pe RPG 1 sa ridici 2 degete si sa ceri voie sa te plimbi prin Los Santos.

Hai sa terminam cu cearta asta.

 

1. Nu-mi spui tu mie copilas, acest copilas a muncit foarte mult ca sa ajunga lider Tow Truck Company.

2. Ti-am mai spus ca nu te priveste pe tine acest lucru, nu te afecteaza pe tine in mod directa aceasta schimbare.

3. Nu-mi spui mie ce sa fac, ca dara nu este serverul tau, este al lui Bobo!

 

Cum am mai spus, hai sa terminam cu cearta asta.

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, nimeni nu ajunge Lider asa usor, ai nevoie de prea multa munca (Sa fi respectat, Sa ai ore jucate, Sa ai un comportament cat de cat bine, Sa ai cei sapte ani de acasa etc...)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Masa77u said:

Eu chiar nu inteleg , lucru logic cei care se muta suporta consecintele. Daca jucam pentru functii e clara treaba .

Da, joc pentru functii. Care-i faza? :)) pot sa joc din ce motiv vreau eu atata timp cat e legal.

Pana la urma, fiecare joaca cu scopul de a se distra, iar prin distractie, eu inteleg factiuni si functii.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.