Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

 Cred ca cel mai bine ar fi sa se inteleaga liderii intre ei si daca nu se ajunge la un comun acord, conducerea sa aiba o discutie cu ei si sa il aleaga pe cel care merita mai mult(in functie de gandire, planuri de viitor, ceea ce au facut pentru factiune, vechime, etc.). Nu inteleg de ce ne ar deranja pe noi, membrii, daca liderii se inteleg si cad de comun acord sa administreze  amandoi factiunea. Totusi, sunt de parere ca cei din conducere nu vor risca sa faca prea multe modificari pe serverele principale pentru ca, din ce cred eu, daca vor face, multi playeri de pe serverul principal sa vor supara si ei nu-si permit sa mai piarda jucatori, probabil se gandesc ca vor avea pe cei aproximativ 400 de pe server + 100 care vor veni de pe serverele mai recent deschise deoarece si aici vor exista suparari..

In al doilea rand, am vazut oameni care spun ca astia de pe RPG4 merita -1 la rank, nu exista asa ceva, noi stam la fel ca voi pentru rank. Raportul la noi se face mult mai greu pentru ca efectiv nu prea ai cu cine + ca si la noi sunt posturi si pm-uri, si la noi sunt "pile", si la noi unii membri nu iau lider desi au vechime foarte mare, pentru ca pana la urma nu asta conteaza. Credeti ca situatia pe rpg-urile mai nou deschise sta altfel ca pe cele mai vechi? Parcursul e la fel, poate ca intr-adevar avansezi mai repede pentru ca competitia e mai mica, insa daca esti baiat inteligent si ai si cativa prieteni, poti sa avansezi mult mai repede peste tot. 

Eu am jucat si pe rpg1 si pe rpg4, desi n am fost top pe rpg1, am facut cateva chestii ok si acolo. De asemenea, daca facem un calcul simplu, in TTC pe RPG4 am intrat prima oara pe 14.03.2016 si am iesit pe 31.10.2017( am avut si lider, deci zilele s-au resetat, zilele din demisie nu sunt exacte),  ceea ce inseamna 597 de zile.  Am reintrat pe 9.02.2018 si am iesit iar pe 24.11.2018, ceea ce mai inseamna 289 de zile. Maine fac 60 de zile TTC de cand am intrat din nou, anul acesta. Asta inseamna 946, timp in care am condus factiunea de 2 ori si desi aveam nu stiu cate zile, am fost sanctionat cand a trebuit. Ideea e ca normal ca sunt pe rpg1/2 mult mai multi jucatori cu multe zile in factiune pentru ca serverul este mai vechi si cu cat au intrat mai multi jucatori pe server, cu atat s-au gasit si jucatori seriosi care s-au "indragostit" de joc si au reusit sa-si faca un cont de "succes". Laudati-va cu realizarile voastre, nu cu ale altora pentru ca daca, sa zicem, intrebi 455.117 daca le place inghetata, vei gasi mult mai multi decat daca intrebi 185.369.

Intrebarea care ma framanta pe mine este: la fuziune, la o factiune de tip TTC sa spunem, vor fi 65 de membri? Desi numarul de jucatori o sa fie mare, nu cred ca o sa putem face raportul cum trebuie. Cred ca asta trebuie sa va ingrijoreze si pe voi pentru ca majoritatea sunteti membri de factiune.

De asemenea, nu mi place cand spuneti ca venim pe serverul vostru, sa fim seriosi, credeti ca un jucator(chiar si venit de pe un server "secundar" cum ziceti voi) care merita un lucru si a stiut cum sa isi intretina contul, nu va obtine acel lucru? 

hai ca am scris :))

?

Link to comment
Share on other sites

Salut, pentru lideri eu zic ca ar fi mai eficient ca sa fie un Poll, în care sa participe membrii facțiunii respective, dar pot exista corupția, asa ca mai bine ar fi sa ramana un lider, dar, dintre doi lideri spre ex unul cu 1 LW si unul cu 0 Sa se aleaga cu cele mai puține sancțiuni ca lider si ca membru din factiune, astfel  liderul care stie mai bine regulamentul sa ramana. Pentru biz-uri as avea o idee bunicică, ca toate biz-urile si casele sa fie scoase la licitație, iar jucătorii care au avut respectivele proprietati, sa primească banii inapoi in functie de cat costa pe serverele RPG. Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Varianta cu doi lideri mi se pare cea mai corecta si cea mai dreapta. De ce? Pai, e simplu, fiecare lider a muncit sa obtina functia, indiferent de server. Credeti ca daca e RPG3 sau RPG4 functiile se obtin mai usor, sau? ...absurd. 

A doua chestie pe care am mai vazut-o pe aici, si despre care vreau sa zic ceva, este faptul ca, cica, daca o sa fie doi lideri nu o sa se inteleaga. Pai atunci inseamna ca nu mai suntem oameni, sau ca avem probleme cu maturitatea, gandirea, etc.

Nu vreau sa fac atat la adresa nimanui, dar pe bune, incetati cu ura, e un joc, fiecare am petrecut ore bune pe el, e pacat sa pierdem ceva, nu?. Intr-un final, vorba aia: Cel mai bun sa castige! 

@DenisWOOF Gandeste si tu inainte sa aduci vorba de un Poll la capitolul lideri, pe PRG1/2 sunt mai multe slot-uri in factiuni, la ce te astepti, sa castige cel de pe 3/4, sau? :))

 

Edited by A s h e L L
Link to comment
Share on other sites

Pärerea mea personalä e cä nimic nu faceti färä unban all..

Dacä o sä dati unban all o sä stati o orä la login.. dar färā ramaneti in maxim 700-800, vere..

Ca sa aduceti un + comunitatii märiti sloturile factiuniilor  30 mafii si 35 pasnice/departamente.

Pana la urma v-ati gandit mult la faza cu "reducerea" tot cu gandul sa produceti ceva.. Coaie,pune-te in locul nostru.. Ai da tu 100 de lei sa iei unban,iar a doua zii sa fii iar banat pentru lag..?, dar,stai.. ca tot permanent e si ai belit pula..

Ideea cu 2 lideri ar fii fainā,sā fie 4 sub-lideri care sa organizeze factiuniile cand nu poate intra cineva. (Btw) 

Asa,prin acest comentariu as dorii sa facem o petitie sa fie toate conturile debanate + o sansa la viata fara sanctiuni! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SAUL SILENT said:

Pärerea mea personalä e cä nimic nu faceti färä unban all..

Dacä o sä dati unban all o sä stati o orä la login.. dar färā ramaneti in maxim 700-800, vere..

Ca sa aduceti un + comunitatii märiti sloturile factiuniilor  30 mafii si 35 pasnice/departamente.

Pana la urma v-ati gandit mult la faza cu "reducerea" tot cu gandul sa produceti ceva.. Coaie,pune-te in locul nostru.. Ai da tu 100 de lei sa iei unban,iar a doua zii sa fii iar banat pentru lag..?, dar,stai.. ca tot permanent e si ai belit pula..

Ideea cu 2 lideri ar fii fainā,sā fie 4 sub-lideri care sa organizeze factiuniile cand nu poate intra cineva. (Btw) 

Asa,prin acest comentariu as dorii sa facem o petitie sa fie toate conturile debanate + o sansa la viata fara sanctiuni! 

Cine te pune sa dai cu codul? Adminii stau cu zilele sa prindă un jucător și acuma vreți unban. Trebuia sa te gândești de 2 ori înainte sa dai cu codul, sa îți tragă un program pentru tine. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SAUL SILENT said:

Pärerea mea personalä e cä nimic nu faceti färä unban all..

Dacä o sä dati unban all o sä stati o orä la login.. dar färā ramaneti in maxim 700-800, vere..

Ca sa aduceti un + comunitatii märiti sloturile factiuniilor  30 mafii si 35 pasnice/departamente.

Pana la urma v-ati gandit mult la faza cu "reducerea" tot cu gandul sa produceti ceva.. Coaie,pune-te in locul nostru.. Ai da tu 100 de lei sa iei unban,iar a doua zii sa fii iar banat pentru lag..?, dar,stai.. ca tot permanent e si ai belit pula..

Ideea cu 2 lideri ar fii fainā,sā fie 4 sub-lideri care sa organizeze factiuniile cand nu poate intra cineva. (Btw) 

Asa,prin acest comentariu as dorii sa facem o petitie sa fie toate conturile debanate + o sansa la viata fara sanctiuni! 

Dragul meu, niciun admin nu dă ban pentru ,,lag''. În loc să dramatizezi atât și să areți cât de nevinovat ești, suportă consecințele. În mod normal nici reduceri la unban nu prea ați merita, pentru că tot voi vă credeți mai deștepți decât adminii, și cum a zis și Kelton, din exterior pare floare la ureche să fii admin. Nu-mi spune tu mie că îți rămân banurile pentru lag, să fim serioși. Adminii 4 care răspund la așa ceva au fost înainte de asta admini 1, 2, 3. Treaba lor era să se ocupe în special de codați. Pune-te tu în locul jucătorilor pe care i-ai terorizat și le-ai stricat buna dispoziție că te-ai trezit tu într-o zi să dai cu codul, crezând că așa e jmeker în 2019. Data viitoare lasă codurile și așa nu o să mai fii nevoit să dai 100 de lei pe unban :) 

Ai conturile banate atât pe RPG3 cât și pe RPG4 pentru Silent Aimbot și tot tu stai și plângi că ai luat ban pt lag? Pe RPG3 cel puțin ai fost banat în 3 Martie 2018. Dacă era lag, primeai unban de atunci. Dar mna, toți cereți unban după ce v-ați distrat cu codul și ați enervat câțiva admini și jucători. 

Edited by South Toni
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 1:53 PM, ROBBEN ToV said:

Daca raman 2 lideri automat se vor creea 2 echipe in fiecare factiune si pot aparea neintelegeri. Fiecare lider cu membrii lui si nu e prea OK.

De fapt cred ca ar disparea monotonia asa un pic :))

Link to comment
Share on other sites

Sunt partial de acord cu propunerile unora de mai sus cu UNBAN ALL.

Daca tot se ia o decizie asa mare ca fuziunea, putem face un fresh start cu unban all.

Cine se cuminteste bine, cine nu se cuminteste, va fi sanctionat de numarul marit de admini in urma fuziunii.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fuziunea este o idee proasta daca nu este facuta cu cap.

• Nu este bine cu 2 lideri. Poate un lider se acomodeaza cu altul si coopereaza, dar altii nu.

• Faza cu casele si biz-urile nu imi place deloc, o mare prostie.

• Unii poate au conturi mari pe 2 servere care se fuzioneaza, si au si acelasi nume. Sa ne consumam gold-ul ca sa ne schimbam numele pe un server ca sa nu il pierdem pe celalalt, asta doar pentru un rahat de fuziune?

• Sincer, eu ma las de b-zone daca se face o fuziune care nu este facuta bine.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antath said:

Unii poate au conturi mari pe 2 servere care se fuzioneaza, si au si acelasi nume. Sa ne consumam gold-ul ca sa ne schimbam numele pe un server ca sa nu il pierdem pe celalalt, asta doar pentru un rahat de fuziune?

Ai putea eventual sa citesti topicul cu atentie. Name change se va face fara niciun cost...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evil ZEW said:

Ai putea eventual sa citesti topicul cu atentie. Name change se va face fara niciun cost...

Totusi, poate nu vreau sa-mi schimb numele? Stiu ca poti sa pui un punct sau un _ .. dar poate nu vreau?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Evil ZEW said:

Atunci deja esti ipocrit :)))

Nu e ipocrit, lui poate chiar ii place acel nume si nu vrea sa-l schimbe din niciun punct de vedere, intelegi? Exemplu, si numele meu exista pe 1, dar ghinion, contul imi apartine. Asa ca...pentru tine e extrem de simplu sa vorbesti, nu faci nimic si doar astepti sa vezi ce se intampla :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A s h e L L said:

Nu e ipocrit, lui poate chiar ii place acel nume si nu vrea sa-l schimbe din niciun punct de vedere, intelegi? Exemplu, si numele meu exista pe 1, dar ghinion, contul imi apartine. Asa ca...pentru tine e extrem de simplu sa vorbesti, nu faci nimic si doar astepti sa vezi ce se intampla :)

In contextul in care a zis-o el, in care ambele conturi si de pe un server si de pe celalalt ii apartin, este ipocrit.

Evident ca intr-o oarecare masura nu e placut sa-ti schimbi numele pentru ca altcineva are cont cu numele ala pe serverul principal, dar ati fost rugati in topic sa fiti cooperativi.

Veniti voi cu solutii mai bune daca e, nu e problema, nu a spus nimeni ca nu va asculta. Dar nu mi se pare normal sa zici "nu e corect, nu-mi place, e  o prostie" fara sa aduci un argument si o solutie la problema respectiva.

 

Eu imi doresc armonie cu toata lumea, nu as vrea sa fie nimeni dezavantajat, ba chiar am propus un lucru legat de case si bizuri care sa-i avantajeze pe cei care se vor muta.

Si eu imi doresc o fuziune cat mai corecta si nu fac favorizari de nicio parte.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, AT AdyWTF said:

N-ai dreptul sa iti spui o presupunere atat timp cand nu ai nicio functie (Lider/Admin/Helper). :|

da bv tu lider ttc pe rpg4 =)) in 3-4 luni de la r1 ai luat r5 in hitmen, pe rpg1 daca vrei r5 treb sa ai ani in factiune :)) in 3 luni ai facut iar r5 in nr, in ng la fel, dupa 2 luni in ls taxi ai luat lider =)) in sfpd ai stat 4 luni ai luat sublider, in ttc ai luat r6 dupa 2 luni in factiune si dupa ai luat lider, nu vad nimic exceptional in fh-ul tau, pe rpg1 nu reuseai sa ai mai mult de r5 si nu luai lider daca aveai 2 luni in factiune, nu valoreaza nimic fhul tau, se vede ca te-ai ferit de fw-uri ca de dracu, poate ca pe rpg4 pt altii ai un fh bun si toate cele, bv tie, se face fuziunea si intri in alta factiune, o iei de la 0 si vezi cat de greu sa face rankul, daca pierzi liderul pana la urma pierzi cv pe un joc si nu-ti inteleg frustrarea, dar aia este

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WediN North said:

da bv tu lider ttc pe rpg4 =)) in 3-4 luni de la r1 ai luat r5 in hitmen, pe rpg1 daca vrei r5 treb sa ai ani in factiune :)) in 3 luni ai facut iar r5 in nr, in ng la fel, dupa 2 luni in ls taxi ai luat lider =)) in sfpd ai stat 4 luni ai luat sublider, in ttc ai luat r6 dupa 2 luni in factiune si dupa ai luat lider, nu vad nimic exceptional in fh-ul tau, pe rpg1 nu reuseai sa ai mai mult de r5 si nu luai lider daca aveai 2 luni in factiune, nu valoreaza nimic fhul tau, se vede ca te-ai ferit de fw-uri ca de dracu, poate ca pe rpg4 pt altii ai un fh bun si toate cele, bv tie, se face fuziunea si intri in alta factiune, o iei de la 0 si vezi cat de greu sa face rankul, daca pierzi liderul pana la urma pierzi cv pe un joc si nu-ti inteleg frustrarea, dar aia este

Si ce propui acuma?

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, WediN North said:

da bv tu lider ttc pe rpg4 =)) in 3-4 luni de la r1 ai luat r5 in hitmen, pe rpg1 daca vrei r5 treb sa ai ani in factiune :)) in 3 luni ai facut iar r5 in nr, in ng la fel, dupa 2 luni in ls taxi ai luat lider =)) in sfpd ai stat 4 luni ai luat sublider, in ttc ai luat r6 dupa 2 luni in factiune si dupa ai luat lider, nu vad nimic exceptional in fh-ul tau, pe rpg1 nu reuseai sa ai mai mult de r5 si nu luai lider daca aveai 2 luni in factiune, nu valoreaza nimic fhul tau, se vede ca te-ai ferit de fw-uri ca de dracu, poate ca pe rpg4 pt altii ai un fh bun si toate cele, bv tie, se face fuziunea si intri in alta factiune, o iei de la 0 si vezi cat de greu sa face rankul, daca pierzi liderul pana la urma pierzi cv pe un joc si nu-ti inteleg frustrarea, dar aia este

Ai dreptate aici, rank-urile pe RPG4 se obtin mult mai usor ca avem lideri care sa nu te lase la automate, si daca liderul ma mai tinea la automate, tot pana la rank 5 ramaneam, am un objectiv cand intru intr-o factiune, iar aceea este sa stau pana la rank 5.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sebastian Mihail said:

intrebarea care ma framanta pe mine este: la fuziune, la o factiune de tip TTC sa spunem, vor fi 65 de membri? Desi numarul de jucatori o sa fie mare, nu cred ca o sa putem face raportul cum trebuie. Cred ca asta trebuie sa va ingrijoreze si pe voi pentru ca majoritatea sunteti membri de factiune.

se va da un raport mic pentru fiecare membru, până când facțiunea va reveni la regimul normal de sloturi.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.