Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

57 minutes ago, Oficial Zain said:

E undeva prin sf aproape de miner mie asa imi pare zona pe care a pozato el

E deasupra tunelului dintre LS si SF. Nu este rea zona, doar ca pe unele servere acolo este casa.

Link to comment
Share on other sites

Vad pe aici lideri si playeri de pe RPG 1 si 2 (nu dau nume) care se cred stapani pe plantatie (fara suparare).

 

In calitate de veteran care joaca de 10 ani pe B-Zone si fost membru al staff-ului de nenumarate ori, va spun sa lasati orgoliile copilaresti la o parte.

 

Nu exista server gazda, faptul ca se face o fuziune si se unesc doua servere, inseamna ca fiecare player are drepturi si sanse egale, pentru ca fiecare a muncit pentru functia dobandita si nu sunteti voi in masura sa va credeti "stapani" care primesc in "gazda".

 

B-Zone e o comunitate de playeri, suntem toti un grup, nu e serverul nici al celor de pe RPG 1 si 2, nici al celor de pe RPG 3 si 4.

 

Aceasta decizie a fost luata pentru binele comun al intregii comunitati, si nu pentru ca cei de pe RPG 3 si 4 ar fi niste proscrisi care ar urma sa adune ramasitele ramase de la cei de pe 1 si 2.

 

Toti am contribuit la dezvoltarea acestei comunitati cu timpul si implicarea noastra.

 

Am pretentii de la cei de pe RPG 1 si RPG 2, in special de la veterani, sa dea dovada de maturitate si sa demonstreze de ce constituie baza acestei comunitati, nu sa se creada stapani si sa arunce cu injuraturi catre cei de pe 3 si 4 (cum s-a facut pe discord), dar in acelasi timp am pretentii ca si cei de pe 3 si 4 sa aiba respect si sa nu mai vina sa vaneze staff-ul de pe RPG 1.

 

S-a gresit din ambele parti, insa vreau sa cred ca acelea sunt doar exceptiile si nu regula.

 

Eu, DeviL, in calitate de veteran al acestei comunitati, urez bun venit tuturor playerilor server-ului cu care vom fuziona si ii anunt de pe acum ca ii voi trata cu respectul cu care tratez orice player (care merita desigur) de pe RPG 1.

 

Sper ca si majoritatea sa gandeasca la fel ca mine si sa nu se mai considere "gazde" in sensul negativ.

 

Daca tot doriti sa fiti gazde, fiti niste gazde placute, nu va mai comportati ca niste stapani.

 

O seara faina.

Edited by DeviL
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Oficial Zain said:

 Cum Ar Trebui B-Zone Să Arate După Fuziune.

 

fUAj0Ii.png

 

CE SERVERE FUZIONĂM?

În primul rând, trebuie să ne gândim cum să echilibrăm fluxul de playeri. Ideal ar fii ca fuziunea să aibă loc între următoarele servere:

 

RPG 1 + RPG 4 

RPG 2 + RPG 3

 

De ce o astfel de fuziune? Este destul de simplu.

 

RPG1 la ora actuala are cei mai mulți jucători, atinge 550 playeri iar RPG4  270 playeri.

RPG2 la ora actuala are un numar aproximativ de  400 playeri iar RPG3  300 playeri.

 

Cât de cât se face un echilibru decent. 

Prietenii n-au importanță, iți faci prieteni noi oricum n-ai ce face, ești obligat  să-ți faci cunoștințe.

 

1. STAFFUL DE ADMINI SI HELPERI

Aici este puțin mai complicat dar nici asta nu e capăt de lume. Soluția ideală ar fii ca cei de pe RPG 3 ȘI 4 să primească un rank in staff mai mic. Deoarece este mult mai ușor pe acele servere să urci în rank.

La helperi la fel.

 

 

2. LIDERII

Părerea mea este aceea ca să rămână un singur lider.

1.  Dacă 2 lideri nu se înțeleg facțiunea se va duce pe râpă, deoarece fiecare are ideea lui, iar noi cei de pe RPG1 SI RPG2 avem regulamentele noastre iar cei de pe RPG3/4 le va fii dificil sa invete tot. 

2. O varianta foarte buna ar fii acea ca Liderii dupa RPG3/4 să devină sublideri  iar acestia sa aiba dreptul la lider dupa cei dupa RPG1/2 isi dau demisia sau il pierd.  Acestia sa fie sublideri unici adica fiecare factiune sa aiba doar 1 singur slot pentru sublider, asa au timp sa invete regulamentul si sa fie pregatiti pe viitor.

 

 

3. MEMBRII FACȚIUNILOR

1. Sloturile factiunilor să creasca cu încă 10-15 sloturi.

2. Adăugarea mașinilor suplimentare.

3. Doar membrii factiunilor dupa RPG3/4  care dețin rank3+ să rămână în facțiune iar cei de rank1 și 2  să fie dați afară pentru că ei n-au foarte mult de pierdut, pot oricând aplica după în facțiune, iar aceștia să aibă întâietate la intrarea în facțiune în cazul că sunt locuri. 

Consider că este mai bine așa deoarece facținile vor fii foarte mult timp pline și o să rămână mulți civili care se vor sătura să stea pe bară neavând posibilitatea să aplice într-o facțiune. Așadar mulți se vor lăsa de server.

4. Să fie interzis pm-ul între colegi deoarece așa pot apărea abuzuri (încercări) de a scoate un Lider principal, pentru a-i lua locul Subliderul (Fostul Lider dupa RPG3/4)

 

 

4. CASE ȘI BIZURI

Aici n-am nimic de comentat. Cei dupa RPG3/4 să-și primească banii pe ele cât au plătit. Iar cei care au cumpărat case cu bani reali să li se ofere euro centi pe forum.

 

 

5. Popularea orasului San Fierro 

O solutie buna ar fii aceea de a aduce jobul trucker iar in San Fierro exact unde era el inainte. Iar cel de pădurar să fie mutat în altă zonă.

San Fierro Police Departament să fie mutat în alt loc mai în mijlocul orasului deoarece este prea aproape de  FBI.

 

6. Mafiile 

Membri mafiilor să aibă raport de făcut pentru a creste activitatea pe server.

Un numar de drumuri pentru drugs si materials dat arme in timpul warurilor.

 

 

7. Scoaterea stock-ului din DS,

Stock-ul a omorat trade-ul pe server, preturile au crescut alarmant, multi se lasa ca nu pot strange atatia bani.

Daca aveti impresia ca sunt prea multe masini, hai sa crestem preturile la ele cu 10% in DS.

 

8.  Suplimentarea  questurilor la  Catalin  

 

Sunt de acord cu jobul Trucker in Sf?

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2019 at 11:07 PM, WG Flavius said:

Nu inteleg de ce naibii se ataca mai multi civili decat liderii/subliderii de pe 1 si 2 :)

Zici ca sunt liderii fiecarei factiuni ei.

Apropo, tipul care se joaca din 2011, sa te lauzi cu rank 4 din FH, pentru 8 ani de SA:MP, puteai mai mult.

Suntem o comunitate, nu sunteti voi sefii nimanui.

Adevarat graiesti

Link to comment
Share on other sites

Cand pe RPG1 ai : 4 lideri care sunt si helperi, si 3 lideri care sunt admini,

si pe RPG2 ai : 5 lideri care sunt si helperi si 3 lideri care sunt admini  VA DA DE BANUIALA CEVA?

 

 

RPG3 si RPG4 luati-va adio de la lidere:)))

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea cu casele e simplu, fiecare jucator primeste retur la banii oferiti pe casa, si apoi se vor da la licitatie. Sau, daca unul dintre propietari spre exemplu RPG2-RPG4 cel de pe RPG2 vrea sa vanda casa, sa primeasa estimarea valorii pe casa, si propietar sa ramana cel de pe RPG4 sau chiar invers.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LikEeE said:

Cand pe RPG1 ai : 4 lideri care sunt si helperi, si 3 lideri care sunt admini,

si pe RPG2 ai : 5 lideri care sunt si helperi si 3 lideri care sunt admini  VA DA DE BANUIALA CEVA?

 

 

RPG3 si RPG4 luati-va adio de la lidere:)))

Si aici pe 3 si 4 suntem :)))

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LikEeE said:

Cand pe RPG1 ai : 4 lideri care sunt si helperi, si 3 lideri care sunt admini,

si pe RPG2 ai : 5 lideri care sunt si helperi si 3 lideri care sunt admini  VA DA DE BANUIALA CEVA?

 

 

RPG3 si RPG4 luati-va adio de la lidere:)))

Ar trebuii sa îți alegi dintre lider și helper sau admin, asa mi se pare corect 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2019 at 12:05 AM, KiritoPeZona said:

Ar fii o optiune dar CE ar fii daca un lider e 18+ si merge in Italia, Anglia etc in vacanta si nu poste fii ASA de mult activ si celalt ii Sub 18 si sta toata ziua PE sleep? Asta ii nasol atunci.

Nu cred ca are vreo treaba cu varsta mersul in vacanta :)). Oricum, de asta am si zis ca pot departaja si dupa alte criterii.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LikEeE said:

Cand pe RPG1 ai : 4 lideri care sunt si helperi, si 3 lideri care sunt admini,

si pe RPG2 ai : 5 lideri care sunt si helperi si 3 lideri care sunt admini  VA DA DE BANUIALA CEVA?

 

 

RPG3 si RPG4 luati-va adio de la lidere:)))

Tristuc, postul asta e facut doar din propria frustrare, liderii respectivi nu au munctit pentru ambele functii? Mai mult de atat, liderii fara alta functie de obicei sunt ori agramati ori stie un civil nou intrat pe server regulamentul mai bine decat ei. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FluS said:

Parerea mea e ca o o sa fie neintelegeri. Fiecare are o opinie diferita. Doi lideri intr-o factiune ar insemna o cearta imensa pe locurile de sublideri, plus faptul ca unul vrea sa-l promoveze la r5 , unul nu. Ar interveni prea multe certuri si nu e ok. Despre functii nu stiu ce sa spun. Majoritatea adminilor de pe RPG3 sunt incapabil, consider ca aducerea unui nou supervisor ar fi cel mai bine. In cativa ani de RPG3 mi-am dat seama ca .Daniel nu prea e in stare de nimic, asta e parerea mea. Functiile trebuie impartite dupa experienta adminilor si capacitatile lor. Nu se compara un admin de pe rpg1 cu Swift razgaiatul de pe RPG3 care habar nu are cate bate rifle si el da unban cu smooth-ul 50%. Adminii cu activitate mare in ban-uri de aim si etc trebuie sa ramana. Nu toti care filmeaza si freaca menta pe server sa ramana. Daca se aplica chestiile de mai sus consider ca jucatorii de pe RPG3 cat si cei de pe RPG1 ar fi multumiti. #PowerSartor!

Si eu sunt de parare cu asta.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton sunt de părere că ar trebui să modificați și orele de la licențe, să fie scăzute la 100-150. În prezent e destul de mult 200 sau 250 de ore cât îs, nu mai știu exact, iar odată cu fuziunea vor fi foarte mulți membri în facțiunile S.I, și nu văd cum ar putea să-și finalizeze toți, fără probleme, rapoartele de activitate. Sper să iei în calcul și această propunere.

Link to comment
Share on other sites

Nu isi pierde valoarea atata timp cat serverele se unesc tu imi dai pe biz cat crezi tu dupa economia iar urca mai iau o laie dupa.....Asta e bataie de joc va bateti joc de munca noastra fara suparare

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2019 at 10:45 AM, AlexQQ14 said:

Pai vechi nu inseamna neaparat  bun :), Eu zic sa fie amandoi intr-o luna de teste si dupa se stabileste cine ramane.

sunt de acord cu tine, mi-am schimbat si eu parerea

Link to comment
Share on other sites

O idee foarte bine gandita, dar eu as opta pentru unban-uri pe cont-uri pentru ca poate sunt oameni cu level 100 care regreta ca au luat ban si nu se mai apuca pentru ca au pierdut un cont asa mare, asta e parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, South Kazuto said:

Tristuc, postul asta e facut doar din propria frustrare, liderii respectivi nu au munctit pentru ambele functii? Mai mult de atat, liderii fara alta functie de obicei sunt ori agramati ori stie un civil nou intrat pe server regulamentul mai bine decat ei. 

Eu zic sa te uiti in oglinda si sa iti dai 2 palme sa te calmezi. Nu era vorba de mine, era vorba de toti jucatori acestor servere. Ce rost are ca un jucator sa fie si admin si lider si hepler ? Unde mai e farmecul acestui joc? Nu vrei sa avansezi si tu sa obtii ceva?

 

P.S. nu imi doresc asa ceva. Ocupa timp si nu o sa imi pierd timpul pentru asa ceva.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South Toni said:

@Kelton sunt de părere că ar trebui să modificați și orele de la licențe, să fie scăzute la 100-150. În prezent e destul de mult 200 sau 250 de ore cât îs, nu mai știu exact, iar odată cu fuziunea vor fi foarte mulți membri în facțiunile S.I, și nu văd cum ar putea să-și finalizeze toți, fără probleme, rapoartele de activitate. Sper să iei în calcul și această propunere.

Cred ca reusesc sa isi faca raport la rank 1 cate 12 licente... Eu cand am fost in LSSI am dat 46 licente intr-o saptamana... Daca doresti faci raport-ul foarte usor. 

Si da ar fi fain sa reduca timp-ul la licente de 100H. Asa ar fi mai fain.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.