Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, ErwynOfficial said:

Apropo, eu mi-am luat Interior cu gold, se duce si casa sau raman 2 proprietari? Ba daca pierd casa vreau banii inapoi ?

Gold ul ti se v a da inapoi si la casa chiar nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

Salut, domnule Kelton! Prefer să ne unim forțele având 2 lideri într-o facțiune. De ce? Decât să piardă unul funcția aiurea, mai bine stăm așa până lasă unul dintre cei 2 reprezentați ai facțiunii (lideri).

 

     Eu și AdyWTF am luat această decizie.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 1:27 PM, Evil ZEW said:

De fuzionat RPG1-RPG3 si RPG2-RPG4 cel mai corect.

 

LIDERII

Varianta cu 2 lideri puteti sa o excludeti, vor exista certuri, neintelegeri 100% si favorizari de membrii.

Cel mai potrivit si sanatos pentru server ar fi sa pastrati liderii de pe serverele mai mari, intrucat se presupune ca au mai multa experienta cu un numar mai mare de membrii si de jucatori pe server.

Puteti face exceptii la liderii inactivi samd.

Am auzit lideri de pe rpg3 care spun ca nu ii intereseaza functia atata timp cat jocul este mai placut si cu mai multi playeri.

 

Aici trebuie sa evaluezi preturile de pe serverele mai mari si sa o acordati jucatorului care vine de pe server mic, intrucat suma pe care i-ati acorda-o jucatorului de pe serverul mai mic nu ar fi foarte semnificativa pe serverul pe care se va muta.

 

Corect

 

Apropo, trebuie sa micsorati rapoartele la factiuni, admini, helperi cu ocazia asta.

 

Ati luat o decizie buna alaturi de solutii bune, in rest ce am spus mai sus e strict parerea mea.

Nu ma intereseaza mai multe inafara faptului ca vom fi mai multi playeri si vom avea un joc mai placut, puteti lua ce decizii vreti din partea mea.

Felicitari conducerea B-Zone!

Sunt perfect de acord cu ce spune acest om, nu inteleg de ce va hazardati voi astia de pe rpg3,4 cu functile voastre, de aia jucati acolo ca nu ati putut evolua pe un server gen RPG1,RPG2.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wicked x said:

Sunt perfect de acord cu ce spune acest om, nu inteleg de ce va hazardati voi astia de pe rpg3,4 cu functile voastre, de aia jucati acolo ca nu ati putut evolua pe un server gen RPG1,RPG2.

Uite aici nu ai dreptate, la randul meu am jucat si eu pe RPG2 insa m-am apucat de RPG4 pentru un nou inceput pentru fiecare jucator si multi s-au reintors pe RPG2 insa eu am ramas pe RPG4 si sa iti zic sincer, am primit Helper pe RPG4 la un numar de ore si de nivel mai mare decat un jucator de pe RPG2 avand un numar de ore si de nivel mai mic.

Link to comment
Share on other sites

Multumim @R e l u. Vii si zici pe aici ca doar iti expui 'parerea' si te iei in gura cu toti, dupa spui ca tot noi suntem aia prosti. Mi-e sila ca ai o functie pe un server al comunitatii. Sa mai spui ca tii la functia ta si nu ai dori sa o pierzi.

 

pKbm0MW.png

Edited by Zeldris
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zeldris said:

Multumim @R e l u. Vi si zici pe aici ca doar iti expui 'parerea' si te iei in gura cu toti, dupa spui ca tot noi suntem aia prosti. Mi-e sila ca ai o functie pe un server al comunitatii. Sa mai spui ca tii la functia ta si nu ai dori sa o pierzi.

 

pKbm0MW.png

Asta e. Vrei sa spui ca nu e adevarat? Adica nu ne certam, nu e RPG1 vs 3 si 4, nu ei se cred buricu pamantului cand ei de fapt au avut maxim un rank 5 in Taxi. Doar impresia asta mi-o pot crea, pentru ca la cum se cearta toti pe aici chiar mi se ia. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, R e l u said:

Asta e. Vrei sa spui ca nu e adevarat? Adica nu ne certam, nu e RPG1 vs 3 si 4, nu ei se cred buricu pamantului cand ei de fapt au avut maxim un rank 5 in Taxi. Doar impresia asta mi-o pot crea, pentru ca la cum se cearta toti pe aici chiar mi se ia. 

Eu vad ca ai generlizat, nu ai spus doar despre cei pe RPG1. Eu nu am vazut decat cateva persoane mai agitate prin comentarii, in rest doar contraziceri si opinii impartite, nu certuri. Certuri ar fi insemnat sa ne injuram ca la usa cortului fara argumente, pe un limbaj neadecvat. Pe mine unul nu ma intereseaza ce spun personele 'agitate' de pe 1. Am vazut multi de pe 1, care vad fuziunea ca pe un lucru bun. Cei care detin functii sau care aspira la functii se ataca. 

Edited by Zeldris
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zeldris said:

Eu vad ca ai generlizat, nu ai spus doar despre cei pe RPG1. Eu nu am vazut decat cateva persoane mai agitate prin comentarii, in rest doar contraziceri si opinii impartite, nu certuri. Certuri ar fi insemnat sa ne injuram ca la usa cortului fara argumente, pe un limbaj neadecvat. Pe mine unul nu ma intereseaza ce spun personele 'agitate' de pe 1. Am vazut multi de pe 1, care vad fuziunea ca pe un lucru bun. Cei care detin functii sau care aspira la functii se ataca. 

Exact asa si eu, am numit '' pizdoi '' pe aceia care chiar se contrazic, nu doar ca eu imi apar functia si nu vreau sa mi-o pierd, nu am spus de toata lumea, am spus doar '' pizdoii '', adica cei care fac mare fala prin comentarii cand pe ei de fapt nu ii deranjeaza cu nimic. Si eu sustin fuziunea, fiind jucator ce joaca in mafii, o sa avem si mai multi pe turf, raportul o sa fie mai interesant, o sa ai ce face pe server. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni prin acel comentariu, da, poate ca am exagerat putin, dar nu regret acele cuvinte.

Edited by R e l u
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, R e l u said:

Exact asa si eu, am numit '' pizdoi '' pe aceia care chiar se contra zic, nu doar ca eu imi apar functia si nu vreau sa mi-o pierd, nu am spus de toata lumea, am spus doar '' pizdoii '', adica cei care fac mare fala prin comentarii cand pe ei de fapt nu ii deranjeaza cu nimic. Si eu sustin fuziunea, fiind jucator ce joaca in mafii, o sa avem si mai multi pe turf, raportul o sa fie mai interesant, o sa ai ce face pe server. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni prin acel comentariu, da, poate ca am exagerat putin, dar nu regret acele cuvinte.

In comentariul ala se vede clar ca ai generalizat. Contarzicerea nu e cearta, e doar un contra argument. Pana si intr-o conversatie obisnuita o sa foe persoane care au un contra argument. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zeldris said:

In comentariul ala se vede clar ca ai generalizat. Contarzicerea nu e cearta, e doar un contra argument. Pana si intr-o conversatie obisnuita o sa foe persoane care au un contra argument. 

Am generalizat pe cei ce se cearta. Pacat ca aici nu prea vedem contra argumente si vedem doar '' regula vechimii serverului ''. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 10:22 PM, RW Akki said:

Hello!

It's really the need of hour to merge servers and it will be easy to handle 2 servers instead of 4. with More players they will be more fun, interaction, Competition, and Enjoyment.

Rpg1: Highest Economy Level server
Rpg2: High Economy Level server
Rpg3: Average Economy Level server
Rpg4: Low Economy Level server

As You know better by merging servers econony of server will be On more peak level. So how could You merge a Low Economy server to Highest. Best solution is
Rpg1 with Rpg3
Rpg2 with Rpg4

If you ignore economy differences between servers and just consider that number of online Player's matter then you can not achieve your goal  Because Economy matters a lot if properties are out of Range for the new members that are being transfered to high level server then they will be disappointed and possible leave the server without accepting this fusion. and Online Player's number will remain same as it is right now. Or You have to pay 10x prize for the properties of rpg3 and rpg4 players So a player from low economy server can survive on highest economy level server.

Staff:
Sadly but true relaity that Rpg3 and rpg4 server have sleepy admins, helpers and leaders.   with fusions Staff will be choosen on high Conditions. So staff  will serve players rapidly.

Leaders & Subleaders:

2 leaders for 1 faction forever not a bad idea. If faction have 2 leaders with different responsibilities Like one will Check Acticity reports , Forum's Topic , Manage Activities, Meetings and other will Respond to Applications, Complaints , Punishments, Inactivity, Resignation.
I never Understand the concept of Sub leader in faction because he is always choosen on Leader's personal intrest. Today also i have same suggestion 2 Leader will have rank 6 in faction who take care of faction with their functions and Faction manager as Admin is on rank 7 who just watch the leader's acticity.

Rank 1 - 5 members can be transfer to new server with the same faction stats. new Testers will be assigned later by having the test logs.


Houses and businesses:

This is the main thing that a player gives his time to server to get a good house and business. The owner of Normal houses and Business must be paid a good price so they will be able to survive on other server. The owners of Big Houses and Business can be leave on 2 options either you pay them right price or manage houses for them on new server. You know better each business and House have their own value so reward them either more of their expectations or manage a same value propery on new server. This is the way you can attract more players if you disappoint then the same number of online  players you will see in future.

Other things does not matter to a lot of players and not even to you because it will be same on new server.
Fusion is the need of hour but complete it in a proper way even by hearing low level player. Legends are not born by birth but by serving their best. Wish You Good Luck.

+1

Link to comment
Share on other sites

RPG1 cu RPG3

RPG2 cu RPG4

Si chestia cu liderii sa fie:

1. Rămân doi jucători cu gradul de lider până când unul dintre aceștia va renunța, iar apoi se va reveni la regimul normal de un singur lider.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KoppenIE said:

Uite aici nu ai dreptate, la randul meu am jucat si eu pe RPG2 insa m-am apucat de RPG4 pentru un nou inceput pentru fiecare jucator si multi s-au reintors pe RPG2 insa eu am ramas pe RPG4 si sa iti zic sincer, am primit Helper pe RPG4 la un numar de ore si de nivel mai mare decat un jucator de pe RPG2 avand un numar de ore si de nivel mai mic.

Nu înțeleg de ce te umfli în pene, mi-am exprimat părerea nu îți convine aia e, eu mi-am spus părerea mea personală deoarece joc din 2011 pe această comunitate și cred că am mare dreptate.

P.S Cui nu îi convine ce am zis nu îmi pasă.

Edited by wicked x
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wicked x said:

Nu înțeleg de ce te umfli în pene, mi-am exprimat părerea nu îți convine aia e, eu mi-am spus părerea mea personală deoarece joc din 2011 pe această comunitate și cred că am mare dreptate.

P.S Cui nu îi convine ce am zis nu îmi pasă.

Stai chill tinere ca nu m-am umflat in pene ci doar te contrazic. Mi-am dat si eu cu parerea ca si tine si crede-ma ca chiar daca ai jucat tu sa-mp pe b-zone din 2011 atunci te cred ca pe rpg1 se luau functiile mai greu decat pe rpg2 insa nu uita ca mai exista si rpg3, rpg4. Aici am incheiat. Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RW EdW said:

Salut, domnule Kelton! Prefer să ne unim forțele având 2 lideri într-o facțiune. De ce? Decât să piardă unul funcția aiurea, mai bine stăm așa până lasă unul dintre cei 2 reprezentați ai facțiunii (lideri).

 

     Eu și AdyWTF am luat această decizie.

Staff-ul TTC de pe RPG 1 are aceeasi opinie. :)

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, wicked x said:

Sunt perfect de acord cu ce spune acest om, nu inteleg de ce va hazardati voi astia de pe rpg3,4 cu functile voastre, de aia jucati acolo ca nu ati putut evolua pe un server gen RPG1,RPG2.

Stim ca suntem prosti, nu trebuie sa ne mai spui. Nu am fost atat de inteligenti sa ne jucam doar pe RPG1/RPG2, ne cerem scuze!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, cedryk public enemy said:

 

pustanii ultra ce cantam in italiana

 

numai buna pt sala

1 hour ago, F4L John said:

La cat de mult a scazut comunitatea, mai bine ramaneti cu RPG1 si inchideti restul serverelor :))

să știi 

3 hours ago, RW Jolly said:

+1

You don't need to say +1.

5 hours ago, wicked x said:

Sunt perfect de acord cu ce spune acest om, nu inteleg de ce va hazardati voi astia de pe rpg3,4 cu functile voastre, de aia jucati acolo ca nu ati putut evolua pe un server gen RPG1,RPG2.

Nu e chiar asa cum zici tu, majoritatea ne-am apucat că e server nou, și e mult mai putin de muncă pentru a intra într-o factiune, deștepții se duc unde-i mai usor. Nu e vorba că nu se descurca cineva pe RPG1/2, eu am intrat in News Reporters pe rpg2 de exemplu de la nivel 7, nici ore nu aveam, nici fh, nici pile, nici prieteni, pur si simplu, s-a văzut experiența din aplicatie. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.