Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

15 hours ago, South PaggyOwn said:

Propun ca pe RPG-urile 1 si 2 sa ramana aceiasi propietari la case si biz-uri, iar cei de pe RPG-urile 3 si 4 sa primeasca suma corespunzatoare pe casa/biz.

(cu cat au cumparat, atat sa si primeasca)

Cum ar fi sa pierzi bizu' dupa ce ai dat atat pe el? =))  =)) 

Link to comment
Share on other sites

@Kelton, eu daca nu primesc suma corecte pe casa(undeva la 2.000.000$), nu ma mai vezi pe comunitate de graba, adica eu muncesc fix ca prostu' sa fac bani de o casa, iar dupa o luna sa mi-o ia unul de pe RPG 1 ca vai doamne, serverul ala e mai popular si pana mea. Nici nu discut, stiu ca daca vezi asta o sa zici "Pana mea, un player pierdut, nu-i mare lucru", dar sa-ti spun eu altceva, nu pierzi doar un player amarat, pierzi un client din care ai putea scoate bani, asa ca gandeste tu bine ce faci cu fuziunea asta.

Link to comment
Share on other sites

@EdyCodatulTau dacă vrei să nu primești atât, deși oricum nu vei primi atât, caută în Income cât ai dat pe casă și dacă e vreo problemă, tu ai dovadă cât ai dat pe casa aceea și măcar o primești înapoi. Oricum casele vor fi evaluate după economia de pe serverele mai mari.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, South Dowsky said:

Salutare! 

 

 

Vine FUZIUNEA !!!   

      Dar intrebarea mea și intrebarea tuturor, oare fuziunea asta o să ne sporească serverele și o să revină jucătorii?  Adică, eu unu când mă gândesc la o fuziune, la o unire, mă gândesc și la cum o să sporească serverele.

 

RPG1- Actual  - 500 jucători = FUZIUNE = 750

      Multă zarvă pentru lucruri mărunte, nu zic că asta nu o să ne ajute, ohoo, o să ne ajute mult, dar dacă tot facem FUZIUNE, mă gândesc că o să fie ca un server nou, eu jucător de level 130 vine unu la mine care are level 140 poate, pe care nu l am văzut in viața mea , venind in urma fuziunii,  o să fie ceva nou pentru toți, așa că de ce nu... să nu debanăm toate cele 4 servere, să le mai oferim o șansă celor banați, să vadă și ei cum e o fuziune și cu ocazia asta, poate că și au invățat lecția. Dacă tot facem fuziune, să o facem ca la carte ;) 

 

 

Doi lideri până renunța unul, mi se pare cel mai corect. Nu există „ Eu am muncit mai mult pentru liderul asta decât X„, niciodată, nu contează in cât timp il iei, sau că il iei pe pile sau nu, am mai zis, dacă unu imi dă 1 milion de dolari și eu imi deschid mare afacere care o să mi aducă venituri in următorii 50 de ani, nu e datorită lui, el mi a dat banii, dar la fel cum am știut ce să fac cu ei, așa puteam să i și sparg pe prostii. 

Chestia cu debanarea e oarecum 'buna' prima luna. Da, o sa creasca numarul de jucatori, dar e ca si cum ai da cu piciorul a 2 ani de munca si ore in sir de stat pe codati, editat dovezi si etc. Poate iti amintesti ce s-a intamplat in 2017 cand a fost 'Unban all'. In primele saptamani a fost haos cu codatii, ban-uri fara numar, la fel si unban-uri. Gandeste-te si la saracii admini, cat au stat din nou sa le puna dovezi idiotilor(ca nu am cum altfel sa-i numesc) in cererea de unban, care mai era si facuta asa la misto, sa-si bata joc de admini. 

5 hours ago, EdyCodatulTau said:

@South Toni, si daca e luata la schimb ce fac? Primesc bunurile inapoi?

Nu, ti se face un calcul al valorii bunurilor pe care le-ai dat la schimb pe casa si ti se va da suma de bani. Bine, daca incepi sa faci marsavii pana la fuziune, numai sa cresti pretul casei, poate nu vei mai primii nici suma initiala cu care ai luat casa aia. ?

Edited by Zeldris
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, South Dowsky said:

Multă zarvă pentru lucruri mărunte, nu zic că asta nu o să ne ajute, ohoo, o să ne ajute mult, dar dacă tot facem FUZIUNE, mă gândesc că o să fie ca un server nou, eu jucător de level 130 vine unu la mine care are level 140 poate, pe care nu l am văzut in viața mea , venind in urma fuziunii,  o să fie ceva nou pentru toți, așa că de ce nu... să nu debanăm toate cele 4 servere, să le mai oferim o șansă celor  banați, să vadă și ei cum e o fuziune și cu ocazia asta, poate că și au invățat lecția. Dacă tot facem fuziune, să o facem ca la carte ;) 

Debanarea codatilor ar fi un "Mersi ca te-ai straduit sa faci X, aleg Y" pentru admini. Multi poate nu veti intelege, dar sa stai si sa-ti freci mintile pentru un jucator care joaca "cel mai legit" nu e usor. Pe langa asta, in trecut au existat si o groaza de afaceri ilegale, ce ar fi sa le dam sansa sa-si vanda contul din nou?

Link to comment
Share on other sites

:))))

 

Prietene, până acum au fost 2 "Momentul iertării". Cum spuneam, ai un grad pe care nu îl meriți, iar pe RPG 4, știm noi cum se dau funcțiile. :))

 

Mai terminați odată cu muncitul pentru funcții pe RPG 4, majoritatea au venit de pe RPG 1 / 2 cu numele propriu sau cu alt nume.. =))

 

PS: Odată cu fuziunea, asta nu înseamnă că RPG 1 & RPG 2, vor fi 1000/1000, probabil serverele vor crește cu + 250-300 jucători, așa că nu vă mai certați sau nu mai plângeți pentru funcții virtuale, oricum, astora nu le pasă. :)

 

PS: @Kelton, cel mai bun prieten al meu de pe B-Zone, vezi că ăștia care vin de pe RPG 4 vor avea mulți bani, majoritatea playerilor au făcut afaceri ilegale și vor veni cu zeci sau chiar sute de milioane pe RPG 1. Pentru binele serverului, recomandarea mea ar fi să nu primească toți banii, ci doar o parte din ei.  Scăderea sumelor cu un "0" nu i-ar afecta, mai ales că vor intra în facțiuni, iar prețurile la mașini / case nu sunt așa scumpe.

Edited by South Max
Să îl menționez pe bunul meu prieten, Kelton
Link to comment
Share on other sites

Ba liderii nu au sa se certe, dar adminii sigur.. cei corupti de pe RPG1 cu cei de pe RPG3 :) Hai staff RPG3, Edward pt ban-ul ala aiurea nu te iertam

20 minutes ago, South Max said:

:))))

 

Prietene, până acum au fost 2 "Momentul iertării". Cum spuneam, ai un grad pe care nu îl meriți, iar pe RPG 4, știm noi cum se dau funcțiile. :))

 

Mai terminați odată cu muncitul pentru funcții pe RPG 4, majoritatea au venit de pe RPG 1 / 2 cu numele propriu sau cu alt nume.. =))

 

PS: Odată cu fuziunea, asta nu înseamnă că RPG 1 & RPG 2, vor fi 1000/1000, probabil serverele vor crește cu + 250-300 jucători, așa că nu vă mai certați sau nu mai plângeți pentru funcții virtuale, oricum, astora nu le pasă. :)

 

PS: @Kelton, cel mai bun prieten al meu de pe B-Zone, vezi că ăștia care vin de pe RPG 4 vor avea mulți bani, majoritatea playerilor au făcut afaceri ilegale și vor veni cu zeci sau chiar sute de milioane pe RPG 1. Pentru binele serverului, recomandarea mea ar fi să nu primească toți banii, ci doar o parte din ei.  Scăderea sumelor cu un "0" nu i-ar afecta, mai ales că vor intra în facțiuni, iar prețurile la mașini / case nu sunt așa scumpe.

vor veni pe RPG2, si multumim pentru avertisment @GigGs11 Legendhai sa ii facem pe toti cu 3/3 si ban :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zeldris said:

Wow, another 'smart boy' in town. Welcome! You can leave now!

Abia stiti alfabetul si va puneti sa comentati aiurea, cine crezi ca ar asculta parerea unui agramat /& analfabet?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South Kazuto said:

Abia stiti alfabetul si va puneti sa comentati aiurea, cine crezi ca ar asculta parerea unui agramat /& analfabet?

Auzi la el. Saracu' de tine de abia invata ce e ala argument si vine cu fite de student la litere. ? Banuiesc ca esti si profesor universitar, nu? Ai 16 ani si ti se suie la cap limba romana? Calm baiatu' mai ai 2 ani pana la bacalaureat. Cand te vezi cu diploma de licenta de la litere, atunci poti sa critici oameni daca sunt agramati sau nu. Crezi ca esti mai presus decat oricine? Mai coboara pe pamant.

Adica oameni analfabeti n-au dreptul la opinie? Daca te pun sa-mi faci un eseu argumentativ cu referire la un anumit subect ceva mai amplu, stai 5 ore sa-ti formulezi opinia.? Si tine minte, nu e prost ala ce greseste, ci ala care corecteaza. 

Ps: Domnule student la litere, in limba romana atat scris cat si vorbit, nu folosim '&'. Exista cuvantul de legatura 'si'. Daca tot o dam pe analiza cuvintelor si corectiile gramaticale.

Edited by Zeldris
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Zeldris said:

Auzi la el. Saracu' de tine de abia invata ce e ala argument si vine cu fite de student la litere. ? Banuiesc ca esti si profesor universitar, nu? Ai 16 ani si ti se suie la cap limba romana? Calm baiatu' mai ai 2 ani pana la bacalaureat. Cand te vezi cu diploma de licenta de la litere, atunci poti sa critici oameni daca sunt agramati sau nu. Crezi ca esti mai presus decat oricine? Mai coboara pe pamant.

Adica oameni analfabeti n-au dreptul la opinie? Daca te pun sa-mi faci un eseu argumentativ cu referire la un anumit subect ceva mai amplu, stai 5 ore sa-ti formulezi opinia.? Si tine minte, nu e prost ala ce greseste, ci ala care corecteaza. 

Ps: Domnule student la litere, in limba romana atat scris cat si vorbit, nu folosim '&'. Exista cuvantul de legatura 'si'. Daca tot o dam pe analiza cuvintelor si corectiile gramaticale.

Ai mancat amuzant. Ma bucur ca ti-am pierdut timpul si am mai frustrat o persoana. ?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, South Kazuto said:

Ai mancat amuzant. Ma bucur ca ti-am pierdut timpul si am mai frustrat o persoana. ?

Wooooow, frustrat? :) Mai ai tu mult pana sa ma enervezi pe mine. Crezi ca m-as enerva de la niste prostii spuse de un tanc de 16 ani cu puf sub nas? ? Si ce timp pierdut? Am scris aia in 2 minute, spre deosebire de tine, care te gandesti 2 ore ca se elaborezi un raspuns.

Edited by Zeldris
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 1:29 PM, Jackus said:

La momentul de fata o fuziune nu o sa creasca numarul de jucatori ci din contra, va diminua din ei si multi se vor lasa.

vad multe pareri aici, unele proaste, altele... de cacat, dar majoritatea sustin ideea "fuziunea nu o sa ajute serverele sa creasca, ba din contra, or sa scada".

 

eu cred ca voi, astia care sustineti ideea de mai sus, n-ati urmarit ce a facut asa zisa comunitate rivala cu fuziunea, aia din 500 pe 3 servere, cu fuziunea au ajuns la 950 (la ora la care dau acest reply).

deci haideti sa nu ne cacam pe noi atat si sa nu mai sustinem o idee neadevarata.

Edited by Syko
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Syko said:

vad multe pareri aici, unele proaste, altele... de cacat, dar aproape toate sustin ideea "fuziunea nu o sa ajute serverele sa creasca, ba din contra, or sa scada".

 

eu cred ca voi, astia care sustineti ideea de mai sus, n-ati urmarit ce a facut asa zisa comunitate rivala cu fuziunea, aia din 400 pe 2 servere cu fuziunea au ajuns la 950 (la ora la care dau acest reply).

deci haideti sa nu ne cacam pe noi atat si sa nu mai sustinem o idee neadevarata.

=)))), te-ai documentat sa vezi ca din 5 servere au ajuns la unul? Nu cred, inainte sa vorbesti deschide si tu ochii, n-o sa ajungi niciodata la un numar de 1000 de jucatori daca unesti rpg1 cu 3 sau 4 sau daca unesti rpg 2 cu 3 sau 4, mai mult de 700 de jucatori n-o sa fie, asta doar in primele zile ca dupa se vor lasa multi, pe langa asta din 700 on 400 stau sleep. N-ai mai jucat samp de 3 luni si din cate vad  nici n-ai multe ore, ce am zis eu sustin, aceasta parere vine din partea unui jucator activ al comunitatii si cei care imi aproba aceasta idee probabil sunt la fel.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jackus said:

=)))), te-ai documentat sa vezi ca din 5 servere au ajuns la unul? Nu cred, inainte sa vorbesti deschide si tu ochii, n-o sa ajungi niciodata la un numar de 1000 de jucatori daca unesti rpg1 cu 3 sau 4 sau daca unesti rpg 2 cu 3 sau 4, mai mult de 700 de jucatori n-o sa fie, asta doar in primele zile ca dupa se vor lasa multi, pe langa asta din 700 on 400 stau sleep. N-ai mai jucat samp de 3 luni si din cate vad  nici n-ai multe ore, ce am zis eu sustin, aceasta parere vine din partea unui jucator activ al comunitatii si cei care imi aproba aceasta idee probabil sunt la fel.

Aprob la nab. Vad cam multa lume de pe RPG3 sau RPG4 care se vaita pentru functiile lor. Bai baietii mei, stati 2 luni intr-o factiune, luati rank4 si dupa lider? Nu se face asa, noi pe RPG1 avem persoane cu peste 2-3 ani intr-o factiune fara sa ia lider. Daca voua vi-se pare normal ca cei de pe serverele secundare (fantoma) sa vina la noi pe 1 cu averi imense si functii pe masura e problema voastra, dar stricati comuniatea. Este fix parerea mea, niciodata n-o sa ajungeti la 1000/1000, cum zice @Jackus mai sus, in momentul de fata pe RPG1 suntem 500-600 de playeri, dintre care 400 pe sleep.

Edited by AIM DeTroiT
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jackus said:

=)))), te-ai documentat sa vezi ca din 5 servere au ajuns la unul? Nu cred, inainte sa vorbesti deschide si tu ochii, n-o sa ajungi niciodata la un numar de 1000 de jucatori daca unesti rpg1 cu 3 sau 4 sau daca unesti rpg 2 cu 3 sau 4, mai mult de 700 de jucatori n-o sa fie, asta doar in primele zile ca dupa se vor lasa multi, pe langa asta din 700 on 400 stau sleep. N-ai mai jucat samp de 3 luni si din cate vad  nici n-ai multe ore, ce am zis eu sustin, aceasta parere vine din partea unui jucator activ al comunitatii si cei care imi aproba aceasta idee probabil sunt la fel.

n-am jucat pe comunitatea asta, samp am jucat pe rivala, ca sunt jucatori (ca au facut fuziune, nu de alta, ca altfel nu jucam).

ai 13 ani si-mi spui mie ca nu stiu ce vorbesc?

 

n-a zis nimeni ca vrea sa atinga 1000 de jucatori cu fuziunea asta, doar ca jocul devine monoton cu 200 de jucatori pe un server, cu fuziune - > 700, deci mananci rahat aiurea.

iar playerii nu pleaca la o fuziune, ba din contra, vin, cum a fost si pe rivala, repet, la aia au fost 500 pe toate 3 servere, cand s-a facut fuziunea s-a umplut serverul, multi au zis ca se reapuca, stiu ce vorbesc, pentru ca joc acolo.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.