Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Syko said:

n-am jucat pe comunitatea asta, samp am jucat pe rivala, ca sunt jucatori (ca au facut fuziune, nu de alta, ca altfel nu jucam).

ai 13 ani si-mi spui mie ca nu stiu ce vorbesc?

 

n-a zis nimeni ca vrea sa atinga 1000 de jucatori cu fuziunea asta, doar ca jocul devine monoton cu 200 de jucatori pe un server, cu fuziune - > 700, deci mananci rahat aiurea.

iar playerii nu pleaca la o fuziune, ba din contra, vin, cum a fost si pe rivala, repet, la aia au fost 500 pe toate 3 servere, cand s-a facut fuziunea s-a umplut serverul, multi au zis ca se reapuca, stiu ce vorbesc, pentru ca joc acolo.

@Jackus 13 ani =)). Deja rad, ba fratele meu nu mai vorbi in nestiinta de cauza. Ai avatar cu o femeie aproape dezbracata, deci mai mult de 15 ani nu-ti dau, pe langa asta folosesti termenul "copil", sa fim seriosi, nu vrei sa ne dam duel si in map1?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AIM DeTroiT said:

@Jackus 13 ani =)). Deja rad, ba fratele meu nu mai vorbi in nestiinta de cauza. Ai avatar cu o femeie aproape dezbracata, deci mai mult de 15 ani nu-ti dau, pe langa asta folosesti termenul "copil", sa fim seriosi, nu vrei sa ne dam duel si in map1?

Prost gandit sa te legi de avatarul cuiva, din pacate nici tu nu esti mai presus

http://prntscr.com/oeur1y

 

Esti moderator pe b-zone frate :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Syko said:

n-am jucat pe comunitatea asta, samp am jucat pe rivala, ca sunt jucatori (ca au facut fuziune, nu de alta, ca altfel nu jucam).

ai 13 ani si-mi spui mie ca nu stiu ce vorbesc?

 

n-a zis nimeni ca vrea sa atinga 1000 de jucatori cu fuziunea asta, doar ca jocul devine monoton cu 200 de jucatori pe un server, cu fuziune - > 700, deci mananci rahat aiurea.

iar playerii nu pleaca la o fuziune, ba din contra, vin, cum a fost si pe rivala, repet, la aia au fost 500 pe toate 3 servere, cand s-a facut fuziunea s-a umplut serverul, multi au zis ca se reapuca, stiu ce vorbesc, pentru ca joc acolo.

Hai k am 13 ani. De la 5k jucatori au ajuns 900 pe un server, le ai nu gluma. Sa nu mai zic ca si Awake face fuziune el care are sisteme de top si care a fost top 1 in lista serverelor de samp, ar trebui sa intelegi un lucru, jocul asta moare pe zi ce trece, faci fuziune cu alt server, lumea tot se lasa si asta nu inseamna ca o sa le vina pofta de joaca celor care s-au lasat. Si da, multe persoane se vor lasa pentru ca o sa fie nemultumiri, Inca ceva, nu confunda ''Regatul lui Ionel'' care din 5 servere a ajuns la 1 cu B-Zone care se metine inca cu 4.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Syko said:

Prost gandit sa te legi de avatarul cuiva, din pacate nici tu nu esti mai presus

http://prntscr.com/oeur1y

 

Esti moderator pe b-zone frate :))

Bun, esti pe forumul nostru, esti supus la regulile noastre, asa ca shh. Poti disparea linistit pe "rivala" ta, care nu este tocmai rivala pentru ca le dam clasa. Nu sunt mai presus? Vrei sa discutam putin pe forum in PM sau pe o pagina de socializare? Sa pot vedea cat de smecher esti si acolo? :) 

Edited by AIM DeTroiT
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jackus said:

Hai k am 13 ani. De la 5k jucatori au ajuns 900 pe un server, le ai nu gluma. Sa nu mai zic ca si Awake face fuziune el care are sisteme de top si care a fost top 1 in lista serverelor de samp, ar trebui sa intelegi un lucru, jocul asta moare pe zi ce trece, faci fuziune cu alt server, lumea tot se lasa si asta nu inseamna ca o sa le vina pofta de joaca celor care s-au lasat. Si da, multe persoane se vor lasa pentru ca o sa fie nemultumiri, Inca ceva, nu confunda ''Regatul lui Ionel'' care din 5 servere a ajuns la 1 cu B-Zone care se metine inca cu 4.

 

 

Am zis ca de la 500 de jucatori pe 3 servere au ajuns la 950 cu fuziunea.

 

nu prea se mentine

 

rpg3 - 200

rpg4 - 200

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Syko said:

 

Am zis ca de la 500 de jucatori pe 3 servere au ajuns la 950 cu fuziunea.

 

nu prea se mentine

 

rpg3 - 200

rpg4 - 200

 

Baiatu meu, noi avem la momentul de fata pe serverele secundare (RPG3 & RPG4) mai multi playeri decat aveati voi pe serverele principale cand ati facut fuziunea, intelegi tu? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AIM DeTroiT said:

Aprob la nab. Vad cam multa lume de pe RPG3 sau RPG4 care se vaita pentru functiile lor. Bai baietii mei, stati 2 luni intr-o factiune, luati rank4 si dupa lider? Nu se face asa, noi pe RPG1 avem persoane cu peste 2-3 ani intr-o factiune fara sa ia lider. Daca voua vi-se pare normal ca cei de pe serverele secundare (fantoma) sa vina la noi pe 1 cu averi imense si functii pe masura e problema voastra, dar stricati comuniatea. Este fix parerea mea, niciodata n-o sa ajungeti la 1000/1000, cum zice @Jackus mai sus, in momentul de fata pe RPG1 suntem 500-600 de playeri, dintre care 400 pe sleep.

Lasă-i mă ei au funcții "muncite", nu îi poți compara cu oamenii de pe rpg1. Nu are rost să te iei cu ei în gură că nu rezolvi nimic. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AIM DeTroiT said:

Bun, esti pe forumul nostru, esti supus la regulile noastre, asa ca shh. Poti disparea linistit pe "rivala" ta, care nu este tocmai rivala pentru ca le dam clasa. Nu sunt mai presus? Vrei sa discutam putin pe forum in PM sau pe o pagina de socializare? Sa pot vedea cat de smecher esti si acolo? :) 

Eu n-am zis ca sunt smecher, dar daca asa ma consideri tu, n-am nimic impotriva.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Syko said:

 

Am zis ca de la 500 de jucatori pe 3 servere au ajuns la 950 cu fuziunea.

 

nu prea se mentine

 

rpg3 - 200

rpg4 - 200

 

Poate iti zice ceva ''Controlul de Calitate''.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jackus said:

Poate iti zice ceva ''Controlul de Calitate''.

Poate iti zice ceva "Olteanu Adv" sau mai stiu eu unu care v-ar inchide daca ar vrea, Tukson.

Ia intreaba-l tu pe Bobozaurus al tau cine e Tukson asta si ce ar fi in stare sa faca firmei lu Omega, a vrut sa o inchida, nu stii multe tu baiatu meu, tineti-va de capu lu kobo sa mai rezolve websiteurile alea pana nu va face si voua skema iar olteanu sau altu :))

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wicked x said:

Lasă-i mă ei au funcții "muncite", nu îi poți compara cu oamenii de pe rpg1. Nu are rost să te iei cu ei în gură că nu rezolvi nimic. 

Te inteleg frate, dar totusi, imi sare cand ii vad asa. Sa isi foloseasca capul putin.

3 minutes ago, Syko said:

Eu n-am zis ca sunt smecher, dar daca asa ma consideri tu, n-am nimic impotriva.

 

 

=)) Prietenas, daca incerci sa te dai smecher pe forumul "rivalei" sau cum o numesti tu, logic ca ma leg de tine. Aveam vreun motiv sa ma leg de tine daca nu veneai aici si faceai pe prostul? Nu cred :) 

Edited by AIM DeTroiT
Link to comment
Share on other sites

Just now, AIM DeTroiT said:

Te inteleg frate, dar totusi, imi sare cand ii vad asa. Sa isi foloseasca capul putin.

=)) Prietenas, daca incerci sa te dai smecher pe forumul "rivalei" sau cum o numesti tu, logic ca ma leg de tine. Aveam vreun motiv sa ma leg de tine daca nu veneai aici si faceai pe prostul? Nu cred :) 

 

Eu am zis doar sa nu mai sustineti o idee falsa, aia cum ca cu fuziune ar pleca jucatorii.

Eu cred ca n-am fost clar, eu ma joc pe serverul ala ca am bani si ii bag la ruleta, nu ca au ei un mod de joc extraordinar de placut.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Syko said:

Poate iti zice ceva "Olteanu Adv" sau mai stiu eu unu care v-ar inchide daca ar vrea, Tukson.

Ia intreaba-l tu pe Bobozaurus al tau cine e Tukson asta si ce ar fi in stare sa faca firmei lu Omega, a vrut sa o inchida, nu stii multe tu baiatu meu, tineti-va de capu lu kobo sa mai rezolve websiteurile alea pana nu va face si voua skema iar olteanu sau altu :))

 

Nu ar trebui sa te roada pe tine grija de noi. B-Zone spre deosebire de sv-ul pe care joci tu este o firma, si exista niste legi in legatura cu flood-ul sau spargerea sistemului, la prima manevra "prietenasii" tai pot risca ani multi de inchisoare, intelegi? 

 

1 minute ago, Syko said:

 

Eu am zis doar sa nu mai sustineti o idee falsa, aia cum ca cu fuziune ar pleca jucatorii.

Eu cred ca n-am fost clar, eu ma joc pe serverul ala ca am bani si ii bag la ruleta, nu ca au ei un mod de joc extraordinar de placut.

Bun, asta am clarificat-o, dar daca nu stii cum sta situatia pe server in momentul de fata nu trebuie sa te bagi. 

Acum trebuie sa plec la sala, nu ma face sa ma enervez dupa antrenament ca iasa urat :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AIM DeTroiT said:

Te inteleg frate, dar totusi, imi sare cand ii vad asa. Sa isi foloseasca capul putin.

=)) Prietenas, daca incerci sa te dai smecher pe forumul "rivalei" sau cum o numesti tu, logic ca ma leg de tine. Aveam vreun motiv sa ma leg de tine daca nu veneai aici si faceai pe prostul? Nu cred :) 

La ce e bun capul? La unii doar ca să nu îi ploaie în gât. :))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AIM DeTroiT said:

Nu ar trebui sa te roada pe tine grija de noi. B-Zone spre deosebire de sv-ul pe care joci tu este o firma, si exista niste legi in legatura cu flood-ul sau spargerea sistemului, la prima manevra "prietenasii" tai pot risca ani multi de inchisoare, intelegi? 

 

Bun, asta am clarificat-o, dar daca nu stii cum sta situatia pe server in momentul de fata nu trebuie sa te bagi. 

Acum trebuie sa plec la sala, nu ma face sa ma enervez dupa antrenament ca iasa urat :) 

 

Ce inchisoare sa faca daca nu poate detecta de unde vin atacurile?

Omul e nebun, crede-ma, si poate face ce vrea fara sa fie "pedepsit".

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Syko said:

 

Ce inchisoare sa faca daca nu poate detecta de unde vin atacurile?

Omul e nebun, crede-ma, si poate face ce vrea fara sa fie "pedepsit".

Asta cu "poate face ce vrea fara sa fie pedepsit" este o mare aberatie. Daca ii face vreodata cineva o plangere penala la DIICOT, il gasesc baietii aia si in gaura de sarpe. El profita de faptul ca nimeni nu i-a facut o plangere penala pentru ca nimeni nu prefera sa stea pe la organul de cercetare panala sa dea declaratii. Insa daca se va trezi vreodata cineva cu mai mult tupeu sa apeleze la un avocat, baiatul acesta despre care faci tu mentiune va raspunde penal pentru mai multe infractiuni informatice cat si amenintare, santaj si ce o mai fi facut el. 

Copilariile astea cu hackerit-ul, sa ii spargi serverul unuia fara motiv, mergeau cand erai mic, de pe la 16 ani nu prea mai merg.

Cand vorbesti despre o persoana juridica precum b-zone, nu mai este aceiasi joaca de copii. Pe langa infractiunile de care va raspunde respectivul, va mai avea si o raspundere civila delictuala, unde ar putea fi obligat sa plateasca daune de zeci, daca nu, sute de mii de euro (vorbind strict despre persoana juridica b-zone).

 

Acestea fiind spuse, copii, lasati prostiile astea cu hackerit-ul pe care le vedeti in filme daca nu vreti sa va culeaga baietii de acasa intre 06-20 :))

Link to comment
Share on other sites

I Propose the Idea of Merging RPG 1 with RPG 4 And RPG 2 with RPG 3.

The Simple Reason is that;

RPG 1 has the highest player count while RPG 4 has the lowest 

And

RPG 2 and RPG 3 are a lot similar because most of the players who joined RPG 3 used to play in RPG 2.

Thus their properties can be returned to them that they left on RPG 2 and It will help a little to Stabilize the Economy

Merging these servers seems right to me.

 

The Idea of 2 Leaders Seems Amazing. Like Admin 4 and 3 who are appointed each week to answer complaints / unban requests. The Leaders should be appointed like this to Answer Applications And Complaints Of the Faction.

Both Leaders Chose 1 of their own Sub-Leaders.

 

The Staff Members (Admins and Helpers) Shall Keep Their Function as they worked hard for it and it's not a piece of cake as mentioned by Our RPG 1 And RPG 2 Players.

Of course everyone keeping their functions means less chances for Helper Applications to be Opened Ever again.

 

The Idea of Resetting the Turfs doesn't get to me. If all the turfs are reset, How will gangs control over them? like if the turf belongs to no-one, whom would the Attacker Gang fight to Rule over it?

All Gangs Should Be Given Turfs Equally, And then Wars Could Start.

 

I Have Another Idea Which is to Increase The Vehicle Stocks In Dealership, If there is already No Stock in Dealership after merging. The Economy would raise much higher, An Infernus could go upto the price like $4,000,000 [4kk]. If the Dealership is Is Restocked, Vehicle Prices would be reduced thus Reducing Houses, Businesses Prices and Stabilizing The Economy Which would be Suitable to All Players.

 

For Business, I Propose that for e.g: Those Players who Had Paintball LS in RPG 3, Which costs 200kk+ should not be refunded 200kk, but should be refunded the amount that was refunded to the player of the RPG 2. Because of that, Both Players would be Able to participate in the Re Auction of The Businesses and Thus could compete Equally.

 

+1 If You Agree

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, F4L John said:

Asta cu "poate face ce vrea fara sa fie pedepsit" este o mare aberatie. Daca ii face vreodata cineva o plangere penala la DIICOT, il gasesc baietii aia si in gaura de sarpe. El profita de faptul ca nimeni nu i-a facut o plangere penala pentru ca nimeni nu prefera sa stea pe la organul de cercetare panala sa dea declaratii. Insa daca se va trezi vreodata cineva cu mai mult tupeu sa apeleze la un avocat, baiatul acesta despre care faci tu mentiune va raspunde penal pentru mai multe infractiuni informatice cat si amenintare, santaj si ce o mai fi facut el. 

Copilariile astea cu hackerit-ul, sa ii spargi serverul unuia fara motiv, mergeau cand erai mic, de pe la 16 ani nu prea mai merg.

Cand vorbesti despre o persoana juridica precum b-zone, nu mai este aceiasi joaca de copii. Pe langa infractiunile de care va raspunde respectivul, va mai avea si o raspundere civila delictuala, unde ar putea fi obligat sa plateasca daune de zeci, daca nu, sute de mii de euro (vorbind strict despre persoana juridica b-zone).

 

Acestea fiind spuse, copii, lasati prostiile astea cu hackerit-ul pe care le vedeti in filme daca nu vreti sa va culeaga baietii de acasa intre 06-20 :))

Nu va apela nimeni la ce ai zis tu, si n-a zis nimeni nimic de spart si nici de b-zone, m-am referit la firma de host a lu omega.

N-am nimic cu b-zone, doamne fereste sa am ceva, daca se face fuziune eu ma apuc aici, singurul om de nimic care mi se pare mie e Raduq.

Edited by Syko
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 4:39 PM, TLG RatonWOOF said:

Pai asta am zis si eu, dar m-a deranjat ca Nicu spunea ca pe 4 toti prostii iau o functie. Atata tot.

Nu am zis asta! Am sa iau toți admini lideri și helper la rand sa vad cine are cel mai mic lvl si ore jucate,  sa vedem unde se obține mai ușor. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jackus said:

=)))), te-ai documentat sa vezi ca din 5 servere au ajuns la unul? Nu cred, inainte sa vorbesti deschide si tu ochii, n-o sa ajungi niciodata la un numar de 1000 de jucatori daca unesti rpg1 cu 3 sau 4 sau daca unesti rpg 2 cu 3 sau 4, mai mult de 700 de jucatori n-o sa fie, asta doar in primele zile ca dupa se vor lasa multi, pe langa asta din 700 on 400 stau sleep. N-ai mai jucat samp de 3 luni si din cate vad  nici n-ai multe ore, ce am zis eu sustin, aceasta parere vine din partea unui jucator activ al comunitatii si cei care imi aproba aceasta idee probabil sunt la fel.

Aprob, cum sa nu te aprob eu pe tine, mai ales cand ai dreptate

Link to comment
Share on other sites

Ador să îi văd pe kinderi certându-se, go on fetițe și băieți. Voi realizați că cei din conducere nu dau doi bani pe ce scrieți voi aici și că opinia voastră e pur și simplu derizorie, nu? Keep it rolling, mai văd și eu prostimea de pe comunitate cum iese la iveală.  

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.