Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

15 minutes ago, Regenesis said:

Ador să îi văd pe kinderi certându-se, go on fetițe și băieți. Voi realizați că cei din conducere nu dau doi bani pe ce scrieți voi aici și că opinia voastră e pur și simplu derizorie, nu? Keep it rolling, mai văd și eu prostimea de pe comunitate cum iese la iveală.  

bine tataie, acum shut up.

 

Screenshot_2.png.c44c27b333a9457fe85027ee602734ba.png

 

pentru el nu e nou asa ceva :))

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, South Max said:

:))))

 

Prietene, până acum au fost 2 "Momentul iertării". Cum spuneam, ai un grad pe care nu îl meriți, iar pe RPG 4, știm noi cum se dau funcțiile. :))

 

Mai terminați odată cu muncitul pentru funcții pe RPG 4, majoritatea au venit de pe RPG 1 / 2 cu numele propriu sau cu alt nume.. =))

 

PS: Odată cu fuziunea, asta nu înseamnă că RPG 1 & RPG 2, vor fi 1000/1000, probabil serverele vor crește cu + 250-300 jucători, așa că nu vă mai certați sau nu mai plângeți pentru funcții virtuale, oricum, astora nu le pasă. :)

 

PS: @Kelton, cel mai bun prieten al meu de pe B-Zone, vezi că ăștia care vin de pe RPG 4 vor avea mulți bani, majoritatea playerilor au făcut afaceri ilegale și vor veni cu zeci sau chiar sute de milioane pe RPG 1. Pentru binele serverului, recomandarea mea ar fi să nu primească toți banii, ci doar o parte din ei.  Scăderea sumelor cu un "0" nu i-ar afecta, mai ales că vor intra în facțiuni, iar prețurile la mașini / case nu sunt așa scumpe.

Bre Max, ai dreptate in ceea ce spui, dar părerea mea e, că nu o să fie nimeni de acord să i se scadă un „o„ din bani, pentru că așa o să zică și de RPG1 sau RPG2, depinde cu cine fuzionează, că și ei au făcut afaceri ilegale, sau de unde știi tu că eu am făcut afaceri ilegale, deci.. in concluzie, o să ajungem la nimic decât la jucători frustrați că i s a luat un colț de pâine cu nicio justificare, fuziunea asta o să aducă 50 de procente de haos asupra serverelor, până și adminii se vor certa pe experiența lor de admini sau mai știu eu.

Să fuzioneze RPG3 CU RPG4 care sunt servere noi și ele sunt mai scăzute, așa o să rămânem cu 3 RPG-uri, RPG1, RPG2 și RPG3 (Fuzionat cu RPG4), dacă tot spune lumea că pe RPG3 și RPG4 se ia funcția așa ușor, să fuzioneze intre ei, iar serverele mari și vechi să rămână acolo, dacă in cazul in care nu se alege nimic, mai apoi să fuzioneze și RPG1 cu RPG2 iar toată lumea e impăcată, eu ca jucător pe RPG1 n am ce reproșa unui jucător RPG2, pentru că munca și vechimea e cam tot p-acolo, bine să nu se ințeleagă că reproșez și acum că RPG3 sau mai știu eu RPG4 că funcțiile se dau ca pâinea caldă, nici vorbă, dar așa am evita multe certuri și contradicții.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 3:25 AM, loNuTz said:

Abia astept fuziunea, sa stau 30 de minute sa ma conectez

fix la asta ma gandeam!

 

O idee foarte buna fuziunea, mi-e dor de vremurile alea

Link to comment
Share on other sites

Sa mor de nu va certati aiurea si vreti sa fim ca rivalii sa facem fuziune. De ce niciodata n-am facut ceva nou, unic, si mereu ne-am luat dupa altii? In loc sa va ganditi de ce e bine sa facem fuziunea si de ce nu, mai bine va ganditi ce am putea inova sa nu mai fim mereu aia din urma care se iau dupa turma.

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor , MASA7U sunt de pe RPG1 , pot spune un singur lucru despre comentariile de mai sus . Sunt cam in zadar .... noi degeaba comentam fel si fel de combinatii , tot ce hotarasc ei o sa fie pus in aplicare , hai sa fie liniste si intelegere , sper sa fim 800 + pe server sa avem ce face pe sv in primu rand si dupa mai vedem ce se intampla cu functiile.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, cedryk public enemy said:

 

+

5 minutes ago, Masa77u said:

Salut tuturor , MASA7U sunt de pe RPG1 , pot spune un singur lucru despre comentariile de mai sus . Sunt cam in zadar .... noi degeaba comentam fel si fel de combinatii , tot ce hotarasc ei o sa fie pus in aplicare , hai sa fie liniste si intelegere , sper sa fim 800 + pe server sa avem ce face pe sv in primu rand si dupa mai vedem ce se intampla cu functiile.

Complety de acord cu tine

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Regenesis said:

Ador să îi văd pe kinderi certându-se, go on fetițe și băieți. Voi realizați că cei din conducere nu dau doi bani pe ce scrieți voi aici și că opinia voastră e pur și simplu derizorie, nu? Keep it rolling, mai văd și eu prostimea de pe comunitate cum iese la iveală.  

Hmm, ba eu cred ca dau, cine mai doneaza daca nu le fac pe plac playerilor? ? Se mai i-au cateva pareri, dar nu de la noi astia 'parliti', de la cei din staff-ul superior. Asa a fost si in 2017 cu acel 'Moment al iertarii', toti 'urlau' pe oridunde pentru unban all, doar ca nu prea au gandit-o pe atunci. Acum vad ca o dau pe reduceri, ce au zis daca tot facem fuziune, hai sa mai scoatem si un ban in plus. 

 

Plus ca se 'cearta' cei cu functii/viitori aspiranti la functii. Nu mai dorm noaptea daca nu mai scrie deasupra nickname-ului admin/lider/helper pe Website.

Edited by Zeldris
Link to comment
Share on other sites

La case / bizuri, dacă niciunul dintre proprietari nu este de acord cu renunțarea la bun, să se ofere șansa de co-owner, adică ceva gen Owner 1 și Owner 2, fiecare cu producția lui, care este universală, adică owner 1 să aibă mereu aceeași producție ca owner 2.

De exemplu, dacă eu intru în 24/7 și mi se ia 100$ pentru intrare, banii aceia ori merg în ambele părți, ori se împart către cei 2, aici e la alegerea voastră.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, WediN North said:

Vorbea liderul nr de pe rpg4 care ii e frica ca pierde functia =)) wrong

Eu chiar nu inteleg de ce vorbesti despre lideri daca tu nici nu ai o functie, n-ai dreptul sa vorbesti la asa ceva.

 

P.S: Ti-ar conveni sa fi lider pe RPG4/RPG3, sa se dea fuziune si tu (lider) sa pierzi aceasta functie? Nu ti-ar conveni, asa ca taci daca nu sti despre ce e vorba aici.

Edited by AT AdyWTF
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ultras Mugetsu nWo said:

Buna seara, B-Zone!

Ideea fuziunii pare interesanta, intrucat ea poate revigora serverele prin intermediul repopularii lor. Postez si eu aici pentru a da niste idei legate de fuziune.

 

Legat de lideri:
Propun ca liderul care va fi ales in factiune sa fie cel cu un rezultat mai bun la un tabel ca cel de la aplicatiile helperilor. Asa nu ar exista probleme legate de vechimea pe care o au liderii, comportamentul lor etc.. De ce zic ca ar fi probleme? Hai sa vedem SFPD de pe RPG 1 vs SFPD de pe RPG3, de exemplu. Alin are o vechime de aproape 3 ani de lider + un an de cand era in factiune = 4 ani, iar Mihai de pe 3 are 1 an in total in factiune (lider + membru). Nu cred ca ar fi cineva de pe 1 de acord sa fie condus de un lider nou. Sa nu mai zic ca pe 1 sunt jucatori cu mai multe zile in SFPD decat toata conducerea de pe 3 (r6+lider) la un loc. Sau invers, sa fie Dorian cu 300+ zile de lider Hitmen Agency pe RPG 3 considerat egalul lui Maximus.rtv de pe RPG 1, care are 178 zile in functie. Sau sa consideram egali 2 lideri, dintre care unul e plin de sanctiuni si celalalt e curat. In legatura cu liderul ramas, sa fie automat pus rank 6, alaturi de un rank 6 ales de liderul ce pastreaza functia si sa fie automat pus pe lista de ales al liderului nou in caz ca principalul lasa functia. Sa nu fie nici functie luata automat, pe pile etc si sa ramana la mana statisticilor si votului membrilor.

 

Legat de factiuni:
Sa se mareasca sloturile in factiuni si sa se pastreze surplusul de membri intrati dupa fuziune, fara a se deschide aplicatiile pana cand se ramane sub numarul maxim de membri. 

 

Turfs:
Sa se dea in mod egal turf-uri fiecarei mafii, ca sa se inceapa de la 0.



Staff:

Sa ramana aceleasi functii, iar legat de supervisor, sa ramana cine e mai vechi in functie dintre cele 2 servere. La momentul actual nu se poate pune problema de "dar sv asta are mai putine zile!!!!", asa ca nu ar trebui sa fie probleme.

 

Case/Biz-uri:
In cazul jucatorilor care detin proprietatea si intra doar sa faca log pentru a nu pierde casa, proprietatea sa fie data omologului sau de pe celalalt server si sa ii fie data valoarea cea mai mica dintre cele 2 servere. Daca ambii sunt inactivi, licitatie. Daca ambii sunt activi, casa ramane celui de pe serverul  pe care valoreaza mai mult, iar celuilalt i se da suma de pe serverul pe care valoreaza mai putin.

 

Chiar daca nu cititi, sper sa primesc niste reply-uri legate de ce ar mai putea fi modificat la ideile astea si un upvote daca vi se par interesante.

                                                                                                                                                                                                                                        ~Mugetsu. // Catalin.

La lideri, toti vor sa coopereze cu ceilalti lideri (cred), doar cel din LSPD si News Reporters nu vor acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 1:18 PM, MnX Zinnyo said:

Felicitări pentru decizia luată! În sfârșit după ceva timp revedem B-Zone-ul acolo unde îi era locul, adică pe 1!

+1

Link to comment
Share on other sites

@KeltonEverything is good but some players at rpg 1 are waiting helper applction to be open and apply from 3 month and now when it was close to open rpg 3 or rpg 4 helpers is coming to rpg 1 what means players at rpg 1 will wait at least 6 months more to helper applction open  .. that's unfair so now helpers at rpg 1 will be 60-50 i suggest to open rpg 1 helper applction let that people apply it is not a problem if 60 or 70 helpers 

Edited by Kenan ToV
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2019 at 7:30 PM, WediN North said:

Vorbea liderul nr de pe rpg4 care ii e frica ca pierde functia =)) wrong

Esti cam tupeist baiatu'
ia mai taci tu, nu te mai umfla in pene.

Cat despre fuziune, sunt avantaje si dezavantaje, multi o sa se lase.
 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Ultras Mugetsu nWo said:

Sau invers, sa fie Dorian cu 300+ zile de lider Hitmen Agency pe RPG 3 considerat egalul lui Maximus.rtv de pe RPG 1, care are 178 zile in functie. .

Cand a luat lider avea peste 1 an si 6 luni de cand era rank 5. Daca erai informat, stiai ca  rank 5 in hitmen nu ajunge oricine, pe RPG1. Si este mai bun decat sa fii lider in anumite factiuni.

55.png.1c38e7d966409397383a972b94af3536.png

Edited by ROBBEN ToV
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample daca o sa fie 2 lideri per factiune, ganditi-va pentru inceput la acceptarea membrilor.. Multi lideri sunt destul de imaturi si nu vor coopera intre ei pentru a alege noi membrii.

 

Cat despre fuziune, nu am nimic de spus, sper doar ca jucatorii sa se inteleaga intre ei si ca cei de pe RPG1/RPG2 sa nu se creada superiori fata de cei de pe 3 si 4.

Link to comment
Share on other sites

La case si biz-uri ar trebui sa fie despagubit cel de pe serverul mai mare, nu cel de pe serverul mai nou :). Pai ganditi-va putin, eu de ex. am Tunning LS pe RPG3, si aici face 40-50M, iar pe 1 probabil 200. Tu imi dai mie 50M pe el, si ala de pe 1 il pastreaza, unde e 200 ? Pai ce afacere am facut?  In cazul asta, jucatorii care vin de pe RPG3/4 practic nu ar mai conta in afacerile mari, ar vinde doar Infernus-uri sa faca profit de cate 50k :)). Mai bine ar fi sa ii dai lu' ala 150-200M si sa mi-l lasi mie, sa pot sa il vand mai tarziu pe o suma asemanatoare si sa pot si eu sa am sanse sa fac afaceri de genul asta pe viitor. De aia 50M pe care i-as primi pe el, pe RPG1 as putea sa imi cumpar Cluckin Bell in desert, si nu prea vad nici un echilibru. O fuziune RPG3 cu RPG4 ar fi evitat chestiile astea, ca erau economii egale, dar ca si numar de jucatori ar fi ramas intr-adevar cu mult in urma, dar ceea ce am spus eu mai sus mi se pare singura varianta prin care jucatorii de pe RPG3 ar putea sa faca fata economiei pe 1. Nu uitati ca trimiteti niste jucatori care joaca probabil din 2015-2016 pe un server unde sunt conturi care implinesc 10 ani vara asta.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, AT AdyWTF said:

Eu chiar nu inteleg de ce vorbesti despre lideri daca tu nici nu ai o functie, n-ai dreptul sa vorbesti la asa ceva.

 

P.S: Ti-ar conveni sa fi lider pe RPG4/RPG3, sa se dea fuziune si tu (lider) sa pierzi aceasta functie? Nu ti-ar conveni, asa ca taci daca nu sti despre ce e vorba aici.

e un joc ma disperatilor =)) am fost helper acum cativa ani, mi-am dat demisia pt ca aveam niste probleme in realitate, nu sunt nebun dupa o functie, fata de voi disperatilor care va e frica c-o pierdeti din cauza unei fuziuni, care apropo, trebuie sa se faca fuziunea cu toate serverele b-zone =)) eu nu stiu dc ma bagi in seama, eu m-am referit la un lider de pe rpg4 din nr, nu inteleg ce te deranjeaza, luati-va o viata baieti, pierdeti functia in joc dar castigati o viata sociala

3 hours ago, uS lamporo said:

Esti cam tupeist baiatu'
ia mai taci tu, nu te mai umfla in pene.

Cat despre fuziune, sunt avantaje si dezavantaje, multi o sa se lase.
 

te-a bagat cineva in seama tupeistule? :)) nu te mai umfla in pene

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WediN North said:

e un joc ma disperatilor =)) am fost helper acum cativa ani, mi-am dat demisia pt ca aveam niste probleme in realitate, nu sunt nebun dupa o functie, fata de voi disperatilor care va e frica c-o pierdeti din cauza unei fuziuni, care apropo, trebuie sa se faca fuziunea cu toate serverele b-zone =)) eu nu stiu dc ma bagi in seama, eu m-am referit la un lider de pe rpg4 din nr, nu inteleg ce te deranjeaza, luati-va o viata baieti, pierdeti functia in joc dar castigati o viata sociala

Mdeah, e usor a zice acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, WG Lavinia said:

Nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample daca o sa fie 2 lideri per factiune, ganditi-va pentru inceput la acceptarea membrilor.. Multi lideri sunt destul de imaturi si nu vor coopera intre ei pentru a alege noi membrii.

 

Cat despre fuziune, nu am nimic de spus, sper doar ca jucatorii sa se inteleaga intre ei si ca cei de pe RPG1/RPG2 sa nu se creada superiori fata de cei de pe 3 si 4.

Pana si acum pe RPG1 este o dusmanie cam mare, suntem grupati pe "bisericute", daca pot folosi termenul asta. O sa existe un conflict peranent, mai ales daca vom fuziona cu RPG3, pentru ca Swift nu este prea bine vazut la noi, presimt ca el o sa fie primul scos din functie, dar asta o sa ramana de vazut.

On 7/14/2019 at 8:53 AM, Regenesis said:

Ador să îi văd pe kinderi certându-se, go on fetițe și băieți. Voi realizați că cei din conducere nu dau doi bani pe ce scrieți voi aici și că opinia voastră e pur și simplu derizorie, nu? Keep it rolling, mai văd și eu prostimea de pe comunitate cum iese la iveală.  

Eu vin aici cand ma plictisesc :)) 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.