Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Multi mi-au spus ca voi astia de pe RPG1 va credeti prea smecheri, acei jucatori au avut mare dreptate. Ce are daca noi astia care jucam pe RPG4 / RPG3, nu avem dreptul sa jucam si pe serverul dupa fuziune? Ne dati voi afara? :)) . Ce ciuda o sa va fie daca kelton o sa hotarasca ca liderii de pe rpg1 sa primeasca remove, iar liderii de pe rpg3 sa ramana =)) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uS lamporo said:

Multi mi-au spus ca voi astia de pe RPG1 va credeti prea smecheri, acei jucatori au avut mare dreptate. Ce are daca noi astia care jucam pe RPG4 / RPG3, nu avem dreptul sa jucam si pe serverul dupa fuziune? Ne dati voi afara? :)) . Ce ciuda o sa va fie daca kelton o sa hotarasca ca liderii de pe rpg1 sa primeasca remove, iar liderii de pe rpg3 sa ramana =)) 

Asta nu se va intampla niciodata. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uS lamporo said:

Multi mi-au spus ca voi astia de pe RPG1 va credeti prea smecheri, acei jucatori au avut mare dreptate. Ce are daca noi astia care jucam pe RPG4 / RPG3, nu avem dreptul sa jucam si pe serverul dupa fuziune? Ne dati voi afara? :)) . Ce ciuda o sa va fie daca kelton o sa hotarasca ca liderii de pe rpg1 sa primeasca remove, iar liderii de pe rpg3 sa ramana =)) 

La ce film te-ai uitat??

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uS lamporo said:

Multi mi-au spus ca voi astia de pe RPG1 va credeti prea smecheri, acei jucatori au avut mare dreptate. Ce are daca noi astia care jucam pe RPG4 / RPG3, nu avem dreptul sa jucam si pe serverul dupa fuziune? Ne dati voi afara? :)) . Ce ciuda o sa va fie daca kelton o sa hotarasca ca liderii de pe rpg1 sa primeasca remove, iar liderii de pe rpg3 sa ramana =)) 

Bro, ia o gură de aer, și calmează-te. Cel puțin nu ne băga pe toți în aceeași oală.

Edited by AnTiDoT ZEW
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ultras Mugetsu nWo said:

Buna seara, B-Zone!

Ideea fuziunii pare interesanta, intrucat ea poate revigora serverele prin intermediul repopularii lor. Postez si eu aici pentru a da niste idei legate de fuziune.

 

Legat de lideri:
Propun ca liderul care va fi ales in factiune sa fie cel cu un rezultat mai bun la un tabel ca cel de la aplicatiile helperilor. Asa nu ar exista probleme legate de vechimea pe care o au liderii, comportamentul lor etc.. De ce zic ca ar fi probleme? Hai sa vedem SFPD de pe RPG 1 vs SFPD de pe RPG3, de exemplu. Alin are o vechime de aproape 3 ani de lider + un an de cand era in factiune = 4 ani, iar Mihai de pe 3 are 1 an in total in factiune (lider + membru). Nu cred ca ar fi cineva de pe 1 de acord sa fie condus de un lider nou. Sa nu mai zic ca pe 1 sunt jucatori cu mai multe zile in SFPD decat toata conducerea de pe 3 (r6+lider) la un loc. Sau invers, sa fie aky cu 112 zile de lider SF Taxi pe RPG 3 considerat egalul lui [HaVaNa] de pe RPG 1, care are 8 zile in functie. Sau sa consideram egali 2 lideri, dintre care unul e plin de sanctiuni si celalalt e curat. In legatura cu liderul ramas, sa fie automat pus rank 6, alaturi de un rank 6 ales de liderul ce pastreaza functia si sa fie automat pus pe lista de ales al liderului nou in caz ca principalul lasa functia. Sa nu fie nici functie luata automat, pe pile etc si sa ramana la mana statisticilor si votului membrilor.

 

Legat de factiuni:
Sa se mareasca sloturile in factiuni si sa se pastreze surplusul de membri intrati dupa fuziune, fara a se deschide aplicatiile pana cand se ramane sub numarul maxim de membri. 

 

Turfs:
Sa se dea in mod egal turf-uri fiecarei mafii, ca sa se inceapa de la 0.



Staff:

Sa ramana aceleasi functii, iar legat de supervisor, sa ramana cine e mai vechi in functie dintre cele 2 servere. La momentul actual nu se poate pune problema de "dar sv asta are mai putine zile!!!!", asa ca nu ar trebui sa fie probleme.

 

Case/Biz-uri:
In cazul jucatorilor care detin proprietatea si intra doar sa faca log pentru a nu pierde casa, proprietatea sa fie data omologului sau de pe celalalt server si sa ii fie data valoarea cea mai mica dintre cele 2 servere. Daca ambii sunt inactivi, licitatie. Daca ambii sunt activi, casa ramane celui de pe serverul  pe care valoreaza mai mult, iar celuilalt i se da suma de pe serverul pe care valoreaza mai putin.

 

Chiar daca nu cititi, sper sa primesc niste reply-uri legate de ce ar mai putea fi modificat la ideile astea si un upvote daca vi se par interesante.

 

Alte mentiuni:
Varianta editata in urma reprosului lui Robben.

                                                                                                                                                                                                                                        ~Mugetsu. // Catalin.

 

buna seara stimabile

li se rupe p*la de parerile noastre inclusiv de cartea scrisa de dvs mai sus

 

au facut asta de 10 ani, bagam si noi la cap ca nu o sa se schimbe fix acum?

 

Link to comment
Share on other sites

Ba per total, am ajuns la niste concluzii eu:

Fuziunea sa fie RPG1 cu RPG3 si RPG2 cu RPG4.

Liderii sa isi pastreze functia, sa ramana 2 lideri pana unul renunta si revine totul la normal, in timp ce subliderii sa fie impartiti: sa ramana un sublider de pe serverul principal si altul de pe cel nou venit.

Unban all - o perioada poate vor fi mai multi cheateri dar daca o luam asa, ei pot reveni cu alte conturi oricum, deci sustin unban all.

Stafful sa isi pastreze functiile ca pana acum si sa existe o perioada de testare de 1-3 luni pe baza de activitate, iar cei cu activitate redusa fie scosi din functie.

Casele/biz-urile sa ramana celor de pe serverul principal si pentru ceilalti sa se ofere o suma asemanatoare celor de pe RPG1-2. SAU, cei care intra doar pentru log sa piarda casa si sa primeasca banii in locul celor nou veniti.

DS-ul sa ramana asa.

Conturile cu level 1-10 inactivi de cel putin 1 an, fara mare lucru pe cont, precum si cei banati, sa fie sterse.

Turfurile pentru mafii sa fie resetate, intrucat totul trebuie sa aiba un fel de "nou inceput".

Momentul cu fuziunea serverelor ar trebui sa vina cu multe alte update-uri pentru a incerca "stabilizarea" economiei de pe servere, dar si pentru alte lucruri.

 

Deocamdata, cam astea imi sunt ideile.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, a l e c s said:

Fuziunea sa fie RPG1 cu RPG3 si RPG2 cu RPG4 ! 

Of course =))

 

                                                                                                            Avatar.thumb.gif.43b2dce8d95c67002141c4d45cfce739.gif

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2019 at 6:31 PM, RW ZOD said:

I Propose the Idea of Merging RPG 1 with RPG 4 And RPG 2 with RPG 3.

The Simple Reason is that;

RPG 1 has the highest player count while RPG 4 has the lowest 

And

RPG 2 and RPG 3 are a lot similar because most of the players who joined RPG 3 used to play in RPG 2.

Thus their properties can be returned to them that they left on RPG 2 and It will help a little to Stabilize the Economy

Merging these servers seems right to me.

 

The Idea of 2 Leaders Seems Amazing. Like Admin 4 and 3 who are appointed each week to answer complaints / unban requests. The Leaders should be appointed like this to Answer Applications And Complaints Of the Faction.

Both Leaders Chose 1 of their own Sub-Leaders.

 

The Staff Members (Admins and Helpers) Shall Keep Their Function as they worked hard for it and it's not a piece of cake as mentioned by Our RPG 1 And RPG 2 Players.

Of course everyone keeping their functions means less chances for Helper Applications to be Opened Ever again.

 

The Idea of Resetting the Turfs doesn't get to me. If all the turfs are reset, How will gangs control over them? like if the turf belongs to no-one, whom would the Attacker Gang fight to Rule over it?

All Gangs Should Be Given Turfs Equally, And then Wars Could Start.

 

I Have Another Idea Which is to Increase The Vehicle Stocks In Dealership, If there is already No Stock in Dealership after merging. The Economy would raise much higher, An Infernus could go upto the price like $4,000,000 [4kk]. If the Dealership is Is Restocked, Vehicle Prices would be reduced thus Reducing Houses, Businesses Prices and Stabilizing The Economy Which would be Suitable to All Players.

 

For Business, I Propose that for e.g: Those Players who Had Paintball LS in RPG 3, Which costs 200kk+ should not be refunded 200kk, but should be refunded the amount that was refunded to the player of the RPG 2. Because of that, Both Players would be Able to participate in the Re Auction of The Businesses and Thus could compete Equally.

 

+1 If You Agree

+1

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, uV Pikovit said:

 

Sartor a spus candva: " Niciodata nu ii poti multumii pe toti ", bagati asta la cap. ( @SaRtOR )

Si aici vin eu si-l corectez... Multumi*

:o)

p.s: Chestii de genul au fost spuse cu mult inainte ca noi sa ne nastem, asa ca nu-i da lui creditele :)) 

*no hate*, doar ca mi s-a parut amuzant.

Edited by Ichimaru
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, uS lamporo said:

Multi mi-au spus ca voi astia de pe RPG1 va credeti prea smecheri, acei jucatori au avut mare dreptate. Ce are daca noi astia care jucam pe RPG4 / RPG3, nu avem dreptul sa jucam si pe serverul dupa fuziune? Ne dati voi afara? :)) . Ce ciuda o sa va fie daca kelton o sa hotarasca ca liderii de pe rpg1 sa primeasca remove, iar liderii de pe rpg3 sa ramana =)) 

Hai sa analizam putin situatia cu liderii, sa luam cateva exemple:

Hitman:

1: https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/Maximus.rtv VS 3: https://www.rpg3.b-zone.ro/players/faction/Dorian

175 zile, dar in factiune din 09.06.2016 VS 317 zile, dar 20.07.2017 prima data cand a intrat, timp in care se vede ca a fost neserios si a tot iesit si a reintrat de vro 3ori.

 

LSPD:

1. https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/GigGs11[Legend] VS 3. https://www.rpg3.b-zone.ro/players/faction/Emmerich

1170 zile, in factiune din 21.06.2015 VS 63 zile, in factiune din 22.07.2018

 

SFPD:

1. https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/Alin. VS 3.https://www.rpg3.b-zone.ro/players/faction/Mihai

992 zile in factiune din 25.11.2015 VS 390 zile,in factiune din 09.06.2018

 

LS Taxi:

1. https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/Typhoon VS 3. https://www.rpg3.b-zone.ro/players/faction/Rami

416 zile, in factiune din 24.01.2016 VS 322 zile, in factiune din 26.02.2018

 

NR:

1. https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/Maty. VS 3. https://www.rpg3.b-zone.ro/players/faction/.Zed

128 zile, in factiune din 28.08.2018 VS 30 zile, in factiune din 17.01.2019

 

TTC:

1. https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/Paul_  VS 3. https://www.rpg3.b-zone.ro/players/faction/YourCharisma

1069 zile, 24.04.2015 VS 627 zile, 28.01.2017 

 

Asa ca nu va mai ... pe voi ca aveti lideri buni, ca sunteti voi cei mai tari.. sa fim seriosi

Si daca ar fi sa pun si jucatorii care au zile egale cu liderii..

Exemplu VLT. cu 1072 zile (https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/VLT.)

Si sunt multi altii in alte factiuni.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, WG Flavius said:

@TheTom De ce ai bagat doar liderii factiunilor unde ti-a convenit sa-i bagi?

ia-i frate pe toti, n-am stat sa fac la toate factiunile, am luat random

 

Dar sa nu vorbim aici de mafii si SI-uri ca acolo e clar:))

Edited by TheTom
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, BoDoSeLLL said:

Ba per total, am ajuns la niste concluzii eu:

Fuziunea sa fie RPG1 cu RPG3 si RPG2 cu RPG4.

Liderii sa isi pastreze functia, sa ramana 2 lideri pana unul renunta si revine totul la normal, in timp ce subliderii sa fie impartiti: sa ramana un sublider de pe serverul principal si altul de pe cel nou venit.

Unban all - o perioada poate vor fi mai multi cheateri dar daca o luam asa, ei pot reveni cu alte conturi oricum, deci sustin unban all.

Stafful sa isi pastreze functiile ca pana acum si sa existe o perioada de testare de 1-3 luni pe baza de activitate, iar cei cu activitate redusa fie scosi din functie.

Casele/biz-urile sa ramana celor de pe serverul principal si pentru ceilalti sa se ofere o suma asemanatoare celor de pe RPG1-2. SAU, cei care intra doar pentru log sa piarda casa si sa primeasca banii in locul celor nou veniti.

DS-ul sa ramana asa.

Conturile cu level 1-10 inactivi de cel putin 1 an, fara mare lucru pe cont, precum si cei banati, sa fie sterse.

Turfurile pentru mafii sa fie resetate, intrucat totul trebuie sa aiba un fel de "nou inceput".

Momentul cu fuziunea serverelor ar trebui sa vina cu multe alte update-uri pentru a incerca "stabilizarea" economiei de pe servere, dar si pentru alte lucruri.

 

Deocamdata, cam astea imi sunt ideile.

+1

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.