Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Daca vor exista doi lier, exista riscul ca sa se nasca o "dusmanie" intre cei 2.

 

Asadar, o idee ar fi ca cel care vine de pe server-ul cu jucatorii mai putini pe server-ul cu jucatori mai multi. (ex rpg1 si rpg3) sa primeasca sublider, iar subliderii sa primeasca rank 5. 

 

Nu este o varianta rezonabila dar asta ar evita posibila "dusmanie"

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uS lamporo said:

Aici nu stiu ce sa zic, eu joc mai mult pe rpg4 avand nivel 103 :)) 

Am jucat eu o vreme pe RPG3 şi pot spune lucrul ăsta. În plus, majoritatea jucătorilor de pe RPG3 sunt post hunteri. Acolo se face post pentru orice şi nu vreau să avem copii proşti prin preaşmă, nu vorbesc de toţi, se ştiu ei.

Edited by THESEUS VODA
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2019 at 12:43 PM, Jackus said:

Imagini pentru popcorn gif

mars dq de sclavete ca dak pierde irina lideru va sinucidetz amn2 bai hahalelo nu tziar fi rushine

Link to comment
Share on other sites

Deci baieti, uitati planul pentru a intra in zona 51.

Stiti toti ca vom alerga in stilul lui Naruto fiindca asa vom fi mai rapizi decat gloantele, dupa asta ne separam pe tari.

Romania va avea 4 echipaje: roacherii, cocalarii, pocaitii si jandarmii(arma noastra secreta).

Roacherii vor sta in partea de sud a zonei 51 si ii vor distrage pe soldati cu pletele lor, intre timp cocalarii desfac sarma de pe garduri, ce nu va fi o provocare prea mare pentru ei.

Pocaitii vor fi momeala pentru restul soldatilor, ei vor fi luati la bataie de catre jandarmi, iar soldatii vor merge sa afle ce se intampla, intre timp roacherii si cocalarii vor dobori soldatii.

Cand toti vom intra, romanii nostri vor cauta piesa ce Nicolae Guta a anuntat-o, dar n-a mai scos-o niciodata acum 15 de ani, fratele pierdut al lui Abi si al 6-lea membru din 5gang.

Eu o sa fiu o persoana modesta si o sa-mi iau doar o extraterestră cu țâțe mari asa ca in animeuri.

A da am uitat de cei ce-si vor lua un ozn pentru a se lauda cu el pe facebook.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lewoo said:

Deci baieti, uitati planul pentru a intra in zona 51.

Stiti toti ca vom alerga in stilul lui Naruto fiindca asa vom fi mai rapizi decat gloantele, dupa asta ne separam pe tari.

Romania va avea 4 echipaje: roacherii, cocalarii, pocaitii si jandarmii(arma noastra secreta).

Roacherii vor sta in partea de sud a zonei 51 si ii vor distrage pe soldati cu pletele lor, intre timp cocalarii desfac sarma de pe garduri, ce nu va fi o provocare prea mare pentru ei.

Pocaitii vor fi momeala pentru restul soldatilor, ei vor fi luati la bataie de catre jandarmi, iar soldatii vor merge sa afle ce se intampla, intre timp roacherii si cocalarii vor dobori soldatii.

Cand toti vom intra, romanii nostri vor cauta piesa ce Nicolae Guta a anuntat-o, dar n-a mai scos-o niciodata acum 15 de ani, fratele pierdut al lui Abi si al 6-lea membru din 5gang.

Eu o sa fiu o persoana modesta si o sa-mi iau doar o extraterestră cu țâțe mari asa ca in animeuri.

A da am uitat de cei ce-si vor lua un ozn pentru a se lauda cu el pe facebook.

Fix acum am urmarit un videoclip despre Area 51, multumesc pt informatie!

Link to comment
Share on other sites

in my opinion, i don't think 2 Leaders its good because  we all know that there is a big difference between RPG 3 and RPG 1 starting with how much members they will deal and we can see  both leaders will have problem's  and conflicts working together  like he want to rank up X and won't For B The sec leader he will refuse to rank X and Keep B something like that this just an example he want to accept D and reject X also dealing with property's Like houses and Biz we all know how much we pay for our Business and Houses on RPG 1 more than the prices on other servers so to be fair with all RPG 1 Players should keep their property's and the other should get refund this is the only solution to be equal with everybody . Also, this fuse will cause some problem's with the leaders and even the members they will find themselves faced to a lot of problems like no property's new leaders new members new admins and new players also with all of my respect to the others  i can see that there is a lot of children's on RPG 3 their job is to keep reporting others and opening useless complaints  I know this fuse it will help both of servers to keep them active and reach 1000p Like old days but im sure some people will not like it , This is a big challenge to go through we will see the results . at the end, I want to say that RPG 1 is RPG1 And RPG 3 is RPG 3 so it is not the same. 

Edited by XbAdBoY
Link to comment
Share on other sites

@Kelton @Bobo

Suggestion :

I have a suggestion for players playing playing on more than server. If RPG1 is merged with Rpg3 or Rpg2 is merged with Rpg4 or vice versa, then those players who play on both either Rpg1 and Rpg3 or Rpg2 and rpg4 should be given an option to choose whether they want to keep the both accounts or merge them into a single one, If they want to keep both then all the suggestions mentioned by you, can go along with them but if they want to merge them into a single one then their (all important data should be transferred onto a single account like level [respect points of the respective level only [for example if he has an account of level 10 then the hours played needed to reach level 10 should only be transferred to his main account], money, hours played, gold, all other points, vehicles etc). 

 

Advantages :

1) It will be much more easier to handle one account rather than two.

2)More activity on one account rather than fewer on both.

3) After the merge of servers, there will be much more player and fewer faction slots due to obvious ratio so having only account will let others have the opportunity to join faction (as you know, players with multiple accounts will try to join every faction in greed of getting chance to become leader).

4) Possible issue of players having multiple accounts on different server with same faction would be neglected ( I have played on all servers and I have noticed that most of the players who have an account in x faction try to join the same x faction on the other server in a chance of being promoted to leader so if you merge the players and they have same faction how are you going to manage it ? You can't simply let them choose which account they want to keep in the faction because that would be so unjust as they gave their time, attended activities and meetings and did their activity report on time so the best solution to this is to give them option to merge and if they agree then their days spent, activity reports will be merged too on their main account so no more unjust with them.

 

INCASE I remember any other query, I will post. If possible please translate it in Romanian so other players can understand too. Thank you.

Edited by HaziM
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, THESEUS VODA said:

Fiindcă RPG3 e server-ul incompetenţilor, al pilelor şi al codurilor, k?

31 august 2016 :) ... asta daca tot vorbesti de coduri :))

Nu e prea frumos sa pui un server intreg in aceiasi oala... zic... pana la urma pe RPG1 s-au dat cele mai multe wipe-uri la mafii din cauza codurilor :-bd

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Waynee said:

31 august 2016 :) ... asta daca tot vorbesti de coduri :))

Nu e prea frumos sa pui un server intreg in aceiasi oala... zic... pana la urma pe RPG1 s-au dat cele mai multe wipe-uri la mafii din cauza codurilor :-bd

 

Fratioru' meu, n-am jucat cu cod atunci, ok? M-am lasat o perioada de B-Zone si jucam pe un server de stunt cu cod. Inainte sa ma reapuc am reinstalat windows-ul, dar nu corect si mi s-au gasit urme de renko folosit cu 3 luni inainte. N-am bagat tot server-ul in aceeasi oala, tocmai am spus mai jos ca nu vorbesc la modul general, dar daca esti prost n-am ce sa-ti fac.

 

https://prnt.sc/ogmgjd

Edited by THESEUS VODA
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, THESEUS VODA said:

Fratioru' meu, n-am jucat cu cod atunci, ok? Am avut un renko vechi in calculator si n-am formatat bine partitiile si de aia m-au banat, nepotule. N-am bagat tot server-ul in aceeasi oala, tocmai am spus mai jos ca nu vorbesc la modul general, dar daca esti prost n-am ce sa-ti fac.

Te cred la faza cu codurile pentru ca ai bagat o scuza originala. Adevarul e ca nu am citit si ce ai zis mai jos, citesc comentarii pe sarite :), dar la cum ai formulat comentariul ala la care ti-am dat reply, nu poti sa invinuiesti pe nimeni care iti spune ca ai generalizat. 'Oi fi eu prost, mna, fiecare cu ,,detaliile'' lui :)), dar macar stiu sa duc o opinie pana la capat si sa o fac inteleasa. Succes!

 

A, si apropo de poza aia, vezi ca din august 2016 pana in mai 2019 s-a dat de vre'o 2 ori unban all, daca nu gresesc. Ai mai comis-o intre timp? 8-> Eh, hai ca mai glumim si noi, nu te supara ;;)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Waynee said:

Te cred la faza cu codurile pentru ca ai bagat o scuza originala. Adevarul e ca nu am citit si ce ai zis mai jos, citesc comentarii pe sarite :), dar la cum ai formulat comentariul ala la care ti-am dat reply, nu poti sa invinuiesti pe nimeni care iti spune ca ai generalizat. 'Oi fi eu prost, mna, fiecare cu ,,detaliile'' lui :)), dar macar stiu sa duc o opinie pana la capat si sa o fac inteleasa. Succes!

 

A, si apropo de poza aia, vezi ca din august 2016 pana in mai 2019 s-a dat de vre'o 2 ori unban all, daca nu gresesc. Ai mai comis-o intre timp? 8-> Eh, hai ca mai glumim si noi, nu te supara ;;)

 

N-am mai jucat de cand am luat ban-ul ala, m-am reapucat recent. In plus, nu e o scuza "originala", chiar asta s-a intamplat. Am avut un cont din care am iesit cu 60/60 din cauza netului, mergea foarte prost si am decis sa iau o pauza de o luna pana m-am mutat la alta firma de internet. Dupa ce mi-am schimbat internetul am renuntat la B-Zone fiindca imi era lene sa scap de FP si am decis sa intru pe server-ul ala de stunt cu renko sa ma distrez. Am vorbit cu un prieten si mi-a dat contul asta, am schimbat windows-ul, dar n-am formatat bine partitiile si m-a luat Teylo la teste tw din cauza unui coleg prost fiindca a dat report pe mine, cu toate ca nu jucam cu cod. Am ramas si eu surprins cand am vazut urme de cod vechi de 3 luni. Cam asta e toata povestea, ca sa nu zici ca e o scuza originala spusa de toata lumea. 

 

 

Edited by THESEUS VODA
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea personala:

1. Liderul de factiune sa ramana cel care are cele mai multe zile ca lider.

2. Trebuie ca cei din staff (admini, helperi) sa fie "purificati" trebuie sa facem o selectie amanuntita pentu staff deoarece vor fii prea multi si raportul va fi mai greu de efectuat.

3. Cel mai activ player care detine un biz/casa acela va pastra bizul/casa respectiva. Celelalt va fi despagubit cu banii pe care i-a dat pe biz.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.

5. Clanurile ar trebui sa fie si ele fuzionate.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Petra said:

Parerea mea personala:

1. Liderul de factiune sa ramana cel care are cele mai multe zile ca lider.

 2. Trebuie ca cei din staff (admini, helperi) sa fie "purificati" trebuie sa facem o selectie amanuntita pentu staff deoarece vor fii prea multi si raportul va fi mai greu de efectuat.

3. Cel mai activ player care detine un biz/casa acela va pastra bizul/casa respectiva. Celelalt va fi despagubit cu banii pe care i-a dat pe biz.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.

5. Clanurile ar trebui sa fie si ele fuzionate.

O parere personala care nu o sa fie luata in seama de nimeni :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petra said:

Parerea mea personala:

1. Liderul de factiune sa ramana cel care are cele mai multe zile ca lider.

2. Trebuie ca cei din staff (admini, helperi) sa fie "purificati" trebuie sa facem o selectie amanuntita pentu staff deoarece vor fii prea multi si raportul va fi mai greu de efectuat.

3. Cel mai activ player care detine un biz/casa acela va pastra bizul/casa respectiva. Celelalt va fi despagubit cu banii pe care i-a dat pe biz.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.

5. Clanurile ar trebui sa fie si ele fuzionate.

Prietene, sunt factiuni cu lideri care au ani de zile. Ti se pare normal sa piarda unul liderul ca are 2 ani si 5 luni fata de unul cu 3 ani? Gandeste-te mai bine cand afirmi chestii.

 

Iar la faza cu clanurile esti ridicol. Clanurile nu au nicio treaba intre ele, de ce sa-mi vina mie cine stie ce membri intr-un clan respectat cum e uS?

Edited by uS DeviL
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petra said:

Parerea mea personala:

1. Liderul de factiune sa ramana cel care are cele mai multe zile ca lider.

2. Trebuie ca cei din staff (admini, helperi) sa fie "purificati" trebuie sa facem o selectie amanuntita pentu staff deoarece vor fii prea multi si raportul va fi mai greu de efectuat.

3. Cel mai activ player care detine un biz/casa acela va pastra bizul/casa respectiva. Celelalt va fi despagubit cu banii pe care i-a dat pe biz.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.

5. Clanurile ar trebui sa fie si ele fuzionate.

pai vere daca ala cu mai multe zile e un bulangiu fara caracter care se crede smecher pe un joc nu merita sa ia el lideru fiind prost

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.