Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, NC Alves said:

RPG 1 - RPG 3

RPG 2 - RPG 4

 

Iar la case si bizuri,cei care joaca pe serverele principale adica RPG 1 , RPG 2, sa le pastreze iar ceilalti sa fie despagubiti.

 

Nu te gandi doar la tine bai, gandeste-te si la cei din jur.

1 hour ago, NC Alves said:

RPG 1 - RPG 3

RPG 2 - RPG 4

 

Iar la case si bizuri,cei care joaca pe serverele principale adica RPG 1 , RPG 2, sa le pastreze iar ceilalti sa fie despagubiti.

Ideea cu serverele e buna, dar cu casele si biz-urile nu prea.

Edited by Nick99
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Petra said:

Parerea mea personala:

1. Liderul de factiune sa ramana cel care are cele mai multe zile ca lider.

2. Trebuie ca cei din staff (admini, helperi) sa fie "purificati" trebuie sa facem o selectie amanuntita pentu staff deoarece vor fii prea multi si raportul va fi mai greu de efectuat.

3. Cel mai activ player care detine un biz/casa acela va pastra bizul/casa respectiva. Celelalt va fi despagubit cu banii pe care i-a dat pe biz.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.

5. Clanurile ar trebui sa fie si ele fuzionate.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.  - este singurul lucru bun din tot ce ai spus.

1) Daca eu am 10 ani in factiune si azi iau lider si maine e fuziunea, sunt mai fraier?

2) Se poate face raportul, putin mai greu dar se face.

3) Sunt jucatori care au casele de cand au inceput sa joace pe server si casa aia este mai importanta decat o functie pentru ei.

5) Cum sa fuzionezi clanurile cand sunt platite de jucatori?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nick99 said:

 

Nu te gandi doar la tine bai, gandeste-te si la cei din jur.

Ideea cu serverele e buna, dar cu casele si biz-urile nu prea.

Si ce ai vrea sa vii tu pe serverul meu si sa-mi iei bizul/casa,nu ? In primul rand pe serverele principale preturile sunt mult mai ridicate,deci unii ne-am chinuit mai mult sa le achizitionam si in al doilea rand cum am spus mai sus,nu mi se pare normal sa veniti voi pe serverul nostru si sa ne luati si averea :) sa fim seriosi,cel mai corect lucru ar fi sa vi se dea voua $ pe case/bizuri etc.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NC Alves said:

Si ce ai vrea sa vii tu pe serverul meu si sa-mi iei bizul/casa,nu ? In primul rand pe serverele principale preturile sunt mult mai ridicate,deci unii ne-am chinuit mai mult sa le achizitionam si in al doilea rand cum am spus mai sus,nu mi se pare normal sa veniti voi pe serverul nostru si sa ne luati si averea :) sa fim seriosi,cel mai corect lucru ar fi sa vi se dea voua $ pe case/bizuri etc.

Scuza-ma ca iti spun, dar nu prea stii -literalmente- , ce inseamna ,,fuziune'' in cazul asta. Tu crezi ca RPG3 si 4 sunt niste servere de refugiati care fug in chiloti de razboi si vin la voi unde totul merge bine si e paradis, nu? Arogantele astea a celor de pe serverele ,,principale'', cum le numesti tu, s-ar putea sa faca fuziunea inutila, si practic sa se inchida RPG3 si 4 si....cam atat. Nu e doar serverul ,,tau'', va fi al tuturor. Cea mai buna varianta la case si biz-uri cred ca ramane cea a orelor jucate, ca pe celelalte servere nu s-a dat nimic moca, nu a fost /givemoney zilnic, s-a muncit si acolo pentru bunurile alea.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, HaziM said:

option to choose whether they want to keep the both accounts or merge them into a single one

I Disagree With This Because Some People Who Had Upto Level 150 or level 100 moved to RPG 3 or 4. So Merging the Level would be crazy because most people could have upto Level 400 (Same Goes For Respect Points). However Merging the Property, The Gold, The Vehicles and Faction History (If Possible) could be done

Link to comment
Share on other sites

Sa ramana liderul de pe serverul principal, in mafii o sa apara certuri/favorizari si discutii. Pe rpg3 la 100 de playeri sau cat au, oricine poate ajunge lider in cateva luni, in schimb pe RPG1/2 sunt oameni care au muncit ani sa primeasca o functie. Liderul de pe serverul principal si cel de pe secundar rank 5.  

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2019 at 2:43 PM, Petra said:

Parerea mea personala:

1. Liderul de factiune sa ramana cel care are cele mai multe zile ca lider.

2. Trebuie ca cei din staff (admini, helperi) sa fie "purificati" trebuie sa facem o selectie amanuntita pentu staff deoarece vor fii prea multi si raportul va fi mai greu de efectuat.

3. Cel mai activ player care detine un biz/casa acela va pastra bizul/casa respectiva. Celelalt va fi despagubit cu banii pe care i-a dat pe biz.

4. Orice fel de sanctiune ramane deoarece este pana la urma fuziunea unor servere si nu ar trebui sa fie o opurtunitate pentru cei sanctionati sa scape de sanctiune in rest sunt de accord cu scaderea pretului unbanului.

5. Clanurile ar trebui sa fie si ele fuzionate.

 

Cum sa ramana liderul cu cele mai multe zile? Cum au spus multi, uni lideri au muncit mult pentru o functie. 

La al doilea punct ai dreptate, si la 3 ai dreptate, la 4, da si nu prea, 5 cum ar trebui sa fie clanurile fuzionate? ?

 

Edited by A K U
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SQ Sandu said:

Sa ramana liderul de pe serverul principal, in mafii o sa apara certuri/favorizari si discutii. Pe rpg3 la 100 de playeri sau cat au, oricine poate ajunge lider in cateva luni, in schimb pe RPG1/2 sunt oameni care au muncit ani sa primeasca o functie. Liderul de pe serverul principal si cel de pe secundar rank 5.  

*Civil nou intrat pe serverul RPG3*

Admin: /recon civil

Civil: Salut.

Admin: Salut boss-ule, ce faci? E fain aici pe server?

Civil: Da boss.

Admin: Nu vrei și tu o funcție? Admin, lider, helper, orice.

Civil: Ba da, cum să nu. Vreau helper.

*Civil a fost promovat la funcția de Helper Nivel 1 de către Admin*

Civil: Uau, mersi, a fost rapid.

 

- Așa cred cei ca tine că se obțin funcțiie pe rpg3 sau pe rpg4, când realitatea este de fapt alta. Nu îți mai da tu cu părerea că unul poate a muncit mai mult decât celălalt. Până la urmă Kelton aprobă totul, e una și aceeași persoană, nu se fac promovări doar de dragul de a se face. Când o să încetați cu bazaconiile voastre de acest fel? Pun pariu că nu ai avut o funcție în viața ta pe B-Zone și nici nu știi câtă muncă presupune să ajungi Helper / Admin / Lider, dar e ușor să dăm din gură, nu? Crezi că liderul de pe 3 nu a muncit ca și cel de pe RPG1? Poate acolo cerințele îs altele, dar din moment ce a îndeplinit cerințele pe RPG3, care nu îs nivel 10 și 50 ore jucate, de ce nu ar putea avea o șansă la funcție? Am observat mulți aroganți care se bagă pe aici și comentează, care zic că au sute de zile în facțiune și așa mai departe, când de fapt au sute de zile și rank 3-4 pentru că au un comportament jegos sau au intrat în belele. Ce ușor e să ne dăm cu părerea că X merită și Y nu doar pentru că provine de pe alt server. Nu faceți altceva decât să îngreunați Staff-ul să ia decizii care poate ar fi luate deja dacă nu ați fi apărut voi ăștia deștepții pământului care ,,știu mai bine'' ce e corect și bine pentru comunitate. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2019 at 6:24 PM, F4L John said:

Asta cu "poate face ce vrea fara sa fie pedepsit" este o mare aberatie. Daca ii face vreodata cineva o plangere penala la DIICOT, il gasesc baietii aia si in gaura de sarpe. El profita de faptul ca nimeni nu i-a facut o plangere penala pentru ca nimeni nu prefera sa stea pe la organul de cercetare panala sa dea declaratii. Insa daca se va trezi vreodata cineva cu mai mult tupeu sa apeleze la un avocat, baiatul acesta despre care faci tu mentiune va raspunde penal pentru mai multe infractiuni informatice cat si amenintare, santaj si ce o mai fi facut el. 

 Copilariile astea cu hackerit-ul, sa ii spargi serverul unuia fara motiv, mergeau cand erai mic, de pe la 16 ani nu prea mai merg.

Cand vorbesti despre o persoana juridica precum b-zone, nu mai este aceiasi joaca de copii. Pe langa infractiunile de care va raspunde respectivul, va mai avea si o raspundere civila delictuala, unde ar putea fi obligat sa plateasca daune de zeci, daca nu, sute de mii de euro (vorbind strict despre persoana juridica b-zone).

 

Acestea fiind spuse, copii, lasati prostiile astea cu hackerit-ul pe care le vedeti in filme daca nu vreti sa va culeaga baietii de acasa intre 06-20 :))

Bine spus ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ba cum va ganditi ma voi, sa tina casa ala cu ore mai multe, pai normal ca asta va doriti daca nu ieşiti din casă şi aveti cate 150 de ore pe luna, şi nu stingeti Pc-ul niciodată decat cand se i-a curentu, am muncit pentru casa mea, respectiv bizul meu am orele mecesare sa nu le pierd. Inseamna ca mi-am dat minimul de interes, nu vii tu care stingi PC-ul de Paşte şi de Craciun, ca cei cu ore mai multe sa pastreze casa/bizul. Mai ales ca orele se mai fac si cu sleep, aştia care ati propus chestiile astea, mult mai ganditi.

Edited by NC Nicolas
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2019 at 6:24 PM, F4L John said:

Asta cu "poate face ce vrea fara sa fie pedepsit" este o mare aberatie. Daca ii face vreodata cineva o plangere penala la DIICOT, il gasesc baietii aia si in gaura de sarpe. El profita de faptul ca nimeni nu i-a facut o plangere penala pentru ca nimeni nu prefera sa stea pe la organul de cercetare panala sa dea declaratii. Insa daca se va trezi vreodata cineva cu mai mult tupeu sa apeleze la un avocat, baiatul acesta despre care faci tu mentiune va raspunde penal pentru mai multe infractiuni informatice cat si amenintare, santaj si ce o mai fi facut el. 

Copilariile astea cu hackerit-ul, sa ii spargi serverul unuia fara motiv, mergeau cand erai mic, de pe la 16 ani nu prea mai merg.

Cand vorbesti despre o persoana juridica precum b-zone, nu mai este aceiasi joaca de copii. Pe langa infractiunile de care va raspunde respectivul, va mai avea si o raspundere civila delictuala, unde ar putea fi obligat sa plateasca daune de zeci, daca nu, sute de mii de euro (vorbind strict despre persoana juridica b-zone).

 

Acestea fiind spuse, copii, lasati prostiile astea cu hackerit-ul pe care le vedeti in filme daca nu vreti sa va culeaga baietii de acasa intre 06-20 :))

O, da, un jurist de-al meu.

 

Bine punctat. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NC Nicolas said:

Ba cum va ganditi ma voi, sa tina casa ala cu ore mai multe, pai normal ca asta va doriti daca nu ieşiti din casă şi aveti cate 150 de ore pe luna, şi nu stingeti Pc-ul niciodată decat cand se i-a curentu, am muncit pentru casa mea, respectiv bizul meu am orele mecesare sa nu le pierd. Inseamna ca mi-am dat minimul de interes, nu vii tu care stingi PC-ul de Paşte şi de Craciun, ca cei cu ore mai multe sa pastreze casa/bizul. Mai ales ca orele se mai fac si cu sleep, aştia care ati propus chestiile astea, mult mai ganditi.

Pai si asta e unul dintre motivele pentru care moare jocul... Nu ca as lua apararea celor care stau non-stop pe joc, dar in cazul unei fuziuni tu vrei sa iti pastreze casa facand doar minimul de ore pe luna? Eu consider ca o fuziune are scopul de a selecta ce e mai activ, ca sa ai ce sa faci pe jocul ala. Hai ca toti proprietarii de case si biz-uri sa joace 5 ore la 2 luni si dupa sa facem afaceri...zic.

 

Apropo, tu cu orele alea jucate ai fi pe locul 8 ca si numar de ore jucate pe RPG3, si ti-ai facut contul in aproximativ aceiasi perioada cu lansarea RPG3... Asta ca tot ziceai de unii care nu vad lumina soarelui:)).

 

Deci in concluzie, daca unul care are biz-ul tau pe RPG3/4 are 2423423423423 ore pe luna, iar tu ai 9, ar fi benefic pentru server sa ti-l lase tie, fiindca vii de pe serverul considerat mai populat? Pai unde mai e echilibrul in toata chestia asta... :-?

Link to comment
Share on other sites

Hello, long time no see.

 

Personally I think this is the best option because the player count is low and it's going to get lower and lower like an asymptote because simply SA:MP is becoming deactive over the years given the reasons above. This idea would bring back a lot of the activity on a main server and I believe this is a huge benefit. New challenges, etc will be created automatically and players will merge just fine.

 

I believe that the turfs is good too, simply reset them. Because even if they are lost, it's not that serious as it is a game. I think the Helpers and Admins should be kept the same and they should be given a 3 month probationary period. This is because activity on a bigger server will be a challenge and it should not just be handed to admins from a lower player count server as it cannot simply be A to B. They need to show they're active and dedicated again and if after 3 months they are on good standards (from an A4+ vote or something) it would let them keep the function.

 

Due to the economy, I think it would be good to refund them the money or simple the vehicle to the new server since that is theirs. Their skills should be transferred too as they are universal and players shouldn't be made to work again hard all over for the same thing.

 

Due to the faction members I propose a small idea. Everyone who fuses from other servers will be a civilian. No transfers for anyone. It'll complicate everything. But if they apply for any factions for the 3 month period, faction leaders must be willing to be accepting and to put in the effort of looking at their history on the other servers and base a better judgement from this. It'll allow fairness and prevent people from overcrowding factions so quickly.

 

- cowS/DH01

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South DreeW said:

*Civil nou intrat pe serverul RPG3*

Admin: /recon civil

Civil: Salut.

Admin: Salut boss-ule, ce faci? E fain aici pe server?

Civil: Da boss.

Admin: Nu vrei și tu o funcție? Admin, lider, helper, orice.

Civil: Ba da, cum să nu. Vreau helper.

*Civil a fost promovat la funcția de Helper Nivel 1 de către Admin*

Civil: Uau, mersi, a fost rapid.

 

- Așa cred cei ca tine că se obțin funcțiie pe rpg3 sau pe rpg4, când realitatea este de fapt alta. Nu îți mai da tu cu părerea că unul poate a muncit mai mult decât celălalt. Până la urmă Kelton aprobă totul, e una și aceeași persoană, nu se fac promovări doar de dragul de a se face. Când o să încetați cu bazaconiile voastre de acest fel? Pun pariu că nu ai avut o funcție în viața ta pe B-Zone și nici nu știi câtă muncă presupune să ajungi Helper / Admin / Lider, dar e ușor să dăm din gură, nu? Crezi că liderul de pe 3 nu a muncit ca și cel de pe RPG1? Poate acolo cerințele îs altele, dar din moment ce a îndeplinit cerințele pe RPG3, care nu îs nivel 10 și 50 ore jucate, de ce nu ar putea avea o șansă la funcție? Am observat mulți aroganți care se bagă pe aici și comentează, care zic că au sute de zile în facțiune și așa mai departe, când de fapt au sute de zile și rank 3-4 pentru că au un comportament jegos sau au intrat în belele. Ce ușor e să ne dăm cu părerea că X merită și Y nu doar pentru că provine de pe alt server. Nu faceți altceva decât să îngreunați Staff-ul să ia decizii care poate ar fi luate deja dacă nu ați fi apărut voi ăștia deștepții pământului care ,,știu mai bine'' ce e corect și bine pentru comunitate. 

În sfârșit o gândire matură.

Link to comment
Share on other sites

Ba, unii dintre voi sunteți penibili, sincer va zic. Vă dați cu ideea fără să gândiți drq dar jucați pe b-zone de maxim 1 an hai să fie 2. Haideți să terminăm să mai postam în acest topic ca Kelton și Bobo doar asta așteaptă să se apuce și ei de fuziune, ca daca continuați așa o să avem fuziune la pastele cailor. Dacă vă dați cu părerea, gândiți la ceea ce scrieti nu lăsați degetele sa gândească...

 

Sănătate! 

4 hours ago, South DreeW said:

*Civil nou intrat pe serverul RPG3*

Admin: /recon civil

Civil: Salut.

Admin: Salut boss-ule, ce faci? E fain aici pe server?

Civil: Da boss.

Admin: Nu vrei și tu o funcție? Admin, lider, helper, orice.

Civil: Ba da, cum să nu. Vreau helper.

*Civil a fost promovat la funcția de Helper Nivel 1 de către Admin*

Civil: Uau, mersi, a fost rapid.

 

- Așa cred cei ca tine că se obțin funcțiie pe rpg3 sau pe rpg4, când realitatea este de fapt alta. Nu îți mai da tu cu părerea că unul poate a muncit mai mult decât celălalt. Până la urmă Kelton aprobă totul, e una și aceeași persoană, nu se fac promovări doar de dragul de a se face. Când o să încetați cu bazaconiile voastre de acest fel? Pun pariu că nu ai avut o funcție în viața ta pe B-Zone și nici nu știi câtă muncă presupune să ajungi Helper / Admin / Lider, dar e ușor să dăm din gură, nu? Crezi că liderul de pe 3 nu a muncit ca și cel de pe RPG1? Poate acolo cerințele îs altele, dar din moment ce a îndeplinit cerințele pe RPG3, care nu îs nivel 10 și 50 ore jucate, de ce nu ar putea avea o șansă la funcție? Am observat mulți aroganți care se bagă pe aici și comentează, care zic că au sute de zile în facțiune și așa mai departe, când de fapt au sute de zile și rank 3-4 pentru că au un comportament jegos sau au intrat în belele. Ce ușor e să ne dăm cu părerea că X merită și Y nu doar pentru că provine de pe alt server. Nu faceți altceva decât să îngreunați Staff-ul să ia decizii care poate ar fi luate deja dacă nu ați fi apărut voi ăștia deștepții pământului care ,,știu mai bine'' ce e corect și bine pentru comunitate. 

Aici îți dau dreptate frate. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KoppenIE said:

Ba, unii dintre voi sunteți penibili, sincer va zic. Vă dați cu ideea fără să gândiți drq dar jucați pe b-zone de maxim 1 an hai să fie 2. Haideți să terminăm să mai postam în acest topic ca Kelton și Bobo doar asta așteaptă să se apuce și ei de fuziune, ca daca continuați așa o să avem fuziune la pastele cailor. Dacă vă dați cu părerea, gândiți la ceea ce scrieti nu lăsați degetele sa gândească...

 

Sănătate! 

I like your mentality:) 

 

Exceptând cand vorbesti urat

Edited by SaRtOR
Link to comment
Share on other sites

@Waynee măi frate eu inteleg, dar şi ală no lifer, şi ăla mai putin activ in definitiv tot proprietari sunt. De ce sa mi pierd eu casa/bizul, pentru unul care face ore pe sleep? Ți se pare corect? Dacă nu stingi PC-ul ti se pare, iar dacă ai juca moderat sau minimum de ore ti-ai da seama de situație. Şi daca tie ti de pare ca unul din motivele unei fuziuni, e să selecteze ce e mai "activ" iti spun sincer că greşeşti grav. Fuziunea nu se face doar pentru ăia activi cum ii numeşti tu, se face şi pentru ăla care nu mai joacă şi pentru ăla care joaca moderat, sau mai putin, şi pentru ăla care face 200h pe lună. Aşa că nu e loc in această fuziune doar pentru cei care nu sting PC-urile. E normal, că unul de 14-15 ani joacă mai mult decât unul de 18-19, ce vină am eu că totuşi jocul nu ma mai atrage ca la inceput, e normal să nu mai pot concura cu cel de 15 ani, care tocmai s-a apucat şi are poftă de joc. Am jucat şi eu atata timp, şi poate in viitorul apropiat mă voi reapuca, dacă am o perioadă mai slabă, nu inseamnă că trebuie sa fiu defavorizat in favoarea celui care face 200h, pe sleep.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SaRtOR said:

I like your mentality:) 

 

Exceptând cand vorbesti urat

Nu ca m-am lasat sa vb urat frate, totul e ok acm m-am cumintit :)

 

Edited by KoppenIE
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2019 at 3:26 AM, cedryk public enemy said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ultima e forta rau

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, South DreeW said:

- Așa cred cei ca tine că se obțin funcțiie pe rpg3 sau pe rpg4, când realitatea este de fapt alta. Nu îți mai da tu cu părerea că unul poate a muncit mai mult decât celălalt. Până la urmă Kelton aprobă totul, e una și aceeași persoană, nu se fac promovări doar de dragul de a se face. Când o să încetați cu bazaconiile voastre de acest fel? Pun pariu că nu ai avut o funcție în viața ta pe B-Zone și nici nu știi câtă muncă presupune să ajungi Helper / Admin / Lider, dar e ușor să dăm din gură, nu? Crezi că liderul de pe 3 nu a muncit ca și cel de pe RPG1? Poate acolo cerințele îs altele, dar din moment ce a îndeplinit cerințele pe RPG3, care nu îs nivel 10 și 50 ore jucate, de ce nu ar putea avea o șansă la funcție? Am observat mulți aroganți care se bagă pe aici și comentează, care zic că au sute de zile în facțiune și așa mai departe, când de fapt au sute de zile și rank 3-4 pentru că au un comportament jegos sau au intrat în belele. Ce ușor e să ne dăm cu părerea că X merită și Y nu doar pentru că provine de pe alt server. Nu faceți altceva decât să îngreunați Staff-ul să ia decizii care poate ar fi luate deja dacă nu ați fi apărut voi ăștia deștepții pământului care ,,știu mai bine'' ce e corect și bine pentru comunitate. 

Sa te tii in cazul asta de scandalurile ce o sa inceapa in mafii, intre cei 2 lideri, iar membrii impartiti ( unii o sa sara pt cel de pe 3/4, ceilalti pt cel de pe 1/2 ). Dupa 7 ani de mafii pe b-zone sunt absolut sigur de scandalurile ce o sa inceapa ( cu toate ca erau si pana acum ) dar cand o sa fie fuziunea cu lideri si membrii o sa inceapa haosul pe /f :) . Are you ready?

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.