Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

38 minutes ago, SQ Sandu said:

Sa te tii in cazul asta de scandalurile ce o sa inceapa in mafii, intre cei 2 lideri, iar membrii impartiti ( unii o sa sara pt cel de pe 3/4, ceilalti pt cel de pe 1/2 ). Dupa 7 ani de mafii pe b-zone sunt absolut sigur de scandalurile ce o sa inceapa ( cu toate ca erau si pana acum ) dar cand o sa fie fuziunea cu lideri si membrii o sa inceapa haosul pe /f :) . Are you ready?

Nu cred ca va fi asa. Personal am vorbit cu liderul Avispa de pe rpg2 si nu are nimic impotriva. Iar daca nu se vor intelege altii exista admini 4 care pot interveni.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuiau deschise atatea servere. Stiu ca banul v-a impins sa faceti asta.. dar rpg 1 e in doliu de cand ati deschis 3 si 4.

 

Trebuia lasat doar rpg 1 si era plin si la ora actuala. 

 

Raman cu amintirea de la wars cand ma chinuiam sa ma loghez pentru ca: 1000/1000 ?.

Edited by SylvyuGoogle
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, PhineanS said:

=))))))))))))))))))))))

ba fratilor eu ma pis pe mine de ras cu voi, sunteti toti extrem de prosti, nu mai am ce sa zic =))

Iarta-l Doamne, a vrut sa para inteligent. Cand vad astfel de jucatori pe acest joc, imi vine sa ma las de tot. Ai puf la nasuc si vii tu " marele zmeu" si ne insulti pe toti in acest topic. Du-te afara in parc si joaca-te cu lopatica in nisip , ca nu-i de tine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, R e l u said:

Iar daca nu se vor intelege altii exista admini 4 care pot interveni.

Se face fuziunea sa se mareasca numarul de playeri pe servere, dar o sa intervina adminii 4 sa ii baneze pe cei care nu sunt de acord cu deciziile unor lider pe care ei nu i au votat sa fie lideri la factiunea lor, deci acei jucatori sunt pierduti din start, ceea ce rezulta ca se pierd mai multi jucatori,  doar ca pe alte comunitati, nu pe alt RPG. :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SQ Sandu said:

Se face fuziunea sa se mareasca numarul de playeri pe servere, dar o sa intervina adminii 4 sa ii baneze pe cei care nu sunt de acord cu deciziile unor lider pe care ei nu i au votat sa fie lideri la factiunea lor, deci acei jucatori sunt pierduti din start, ceea ce rezulta ca se pierd mai multi jucatori,  doar ca pe alte comunitati, nu pe alt RPG. :))

Crede-ma ca nu asa usor se baneaza ;)) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SQ Sandu said:

There is a merger to increase the number of players on the servers, but admins will interfere 4 to ban those who disagree with the decisions of a leader whom they have not voted to be leaders in their faction, so those players are lost from the start, resulting in the loss of more players, just like in other communities, not on another RPG. :))

If Players Stop playing due to that, it's their pathetic mind and nothing else.

 

Collaborating of 2 Leaders Would Not Be Such A Disaster If it is Managed Properly, I Suppose Until The Faction System is Back To 1 Leader, Only Leader can Attack Turfs and Not Rank 4+ and Not event Sub-Leaders. Duties should be assigned, For A Week 1 leader has to Answer Complaints, Applications and Manage Other Things while the next week the 2nd Leader has to do the same. This Would be much easier and conflicts will be resolved much easily.

 

The Biggest Thing I'm Concerned About is the lag. I'm Sure After Merge it would be 900 or even 1000/1000 at War Hours. So The lag and load on the server would ultimately increase which already happens now with a player count of 300. I Wonder If the server quality is not upgraded the Wars would be unplayable especially for foreigners, I'm Sure You Can Handle 150 Ping But We Would have x2 of that. That's basically the only thing i'm Concerned about Rather than how the business & houses money would be refunded. For E.G: I Bought a Biz for 100kk and Transfered to my other account for $1, I Hope  I Don't Get $1 because that would be shown in my Income

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SQ Sandu said:

Se face fuziunea sa se mareasca numarul de playeri pe servere, dar o sa intervina adminii 4 sa ii baneze pe cei care nu sunt de acord cu deciziile unor lider pe care ei nu i au votat sa fie lideri la factiunea lor, deci acei jucatori sunt pierduti din start, ceea ce rezulta ca se pierd mai multi jucatori,  doar ca pe alte comunitati, nu pe alt RPG. :))

Cine te-a mintit cu faptul ca adminii 4 baneaza jucatorii, doar fiindca asta spun liderii? Adminii, in cazul unor certuri pe un chat public, sunt obligati sa intervina pentru a-i potoli, nu sa-si faca ei numarul minim de banuri. Uneori se ajunge si la sanctiuni, dar nu fiindca adminul e prost si baneaza, ci fiindca jucatorul nu stie sa se comporte.

 

Legat de modul in care se obtin functiile pe RPG3/RPG4, va asigur ca nu se obtin prin pile, spagi si alte prostii. La fel ca pe RPG1/RPG2, se munceste si aici, si pana la urma, RPG4 e un server nou. Nu te astepti ca un jucator sa ia lider cu 1000 de zile+ in factiune, nu? Chiar daca au existat cazuri de "pile, spagi etc", ma indoiesc totusi, cei ce au obtinut functia printr-o metoda murdara nu au reusit sa o pastreze prea mult.

 

Concluzia ar fi sa lasati ifosele astea, ca nu ajuta la fuziune. Ganditi-va ce ar fi benefic pentru toti, nu doar pentru voi. Multi jucatori habar n-au ce au discutat liderii intre ei, dar isi dau cu parerea legat de cum ar trebui sa ramana acestia.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clanin3 said:

Cine te-a mintit cu faptul ca adminii 4 baneaza jucatorii, doar fiindca asta spun liderii? Adminii, in cazul unor certuri pe un chat public, sunt obligati sa intervina pentru a-i potoli, nu sa-si faca ei numarul minim de banuri. Uneori se ajunge si la sanctiuni, dar nu fiindca adminul e prost si baneaza, ci fiindca jucatorul nu stie sa se comporte.

 

Legat de modul in care se obtin functiile pe RPG3/RPG4, va asigur ca nu se obtin prin pile, spagi si alte prostii. La fel ca pe RPG1/RPG2, se munceste si aici, si pana la urma, RPG4 e un server nou. Nu te astepti ca un jucator sa ia lider cu 1000 de zile+ in factiune, nu? Chiar daca au existat cazuri de "pile, spagi etc", ma indoiesc totusi, cei ce au obtinut functia printr-o metoda murdara nu au reusit sa o pastreze prea mult.

 

Concluzia ar fi sa lasati ifosele astea, ca nu ajuta la fuziune. Ganditi-va ce ar fi benefic pentru toti, nu doar pentru voi. Multi jucatori habar n-au ce au discutat liderii intre ei, dar isi dau cu parerea legat de cum ar trebui sa ramana acestia.

"sPuI aSa PeNtRu Ca JoCi Pe RpG4 Si Nu Vr Sa-Ti PiErZi FuNcTiA, tE sTiM nOi" 

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca este o miscare buna cu liderii si cu casele adica nu orice ajunge lider si sa iti pierzi functia asa de usor este chiar neplacut la fel si cu casele daca un jucator nu vrea sa isi vanda casa decat pe o anumita suma de banii si adminii considera ca acea asa valoareaza mai putin o sa devina putin frustrant...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, WediN North said:

So, boys on 3 and 4, are you ready to lose a role on a 2004 game?

Un alt om patetic a sosit să vorbească spune prostii

 

Scuzați-mă pentru utilizarea Translatorului

Translation to my Message Above:

Translated By Google Translator

 

Colaborarea a 2 lideri nu ar fi un astfel de dezastru Dacă este gestionat corect, presupun că până când sistemul de fracțiuni se va întoarce la un lider, numai liderul poate ataca turf și nu este clasat pe 4+ și nu este sub-lideri de eveniment. Atribuțiile ar trebui atribuite, pentru că liderul unei săptămâni 1 trebuie să răspundă la plângeri, aplicații și să administreze alte lucruri, în timp ce săptămâna viitoare al doilea lider trebuie să facă același lucru. Acest lucru ar fi mult mai ușor și conflictele vor fi rezolvate foarte ușor.   Cel mai mare lucru pe care mă îngrijorează Este decalajul. Sigur că după Merge ar fi 900 sau chiar 1000/1000 la orele de război. Așadar, întârzierea și încărcarea pe server ar crește în ultimă instanță, ceea ce se întâmplă deja cu un număr de 300 de jucători. I Wonder Dacă calitatea serverului nu este modernizată, războaiele ar fi inutile, în special pentru străini, sunt sigur că poți să manevrezi 150 de ping-uri Am fi x2 de asta. Acesta este, în principiu, singurul lucru pe care mă îngrijorează mai degrabă decât modul în care ar fi rambursate banii pentru afaceri și case. Pentru E.G: Am cumpărat un Biz pentru 100kk și am fost transferat la celălalt cont pentru $ 1, sper că nu primesc $ 1 pentru că ar fi afișat în Contul meu

Link to comment
Share on other sites

In sfârsit faceti fuziune, totuși parerea mea e ca trebuie debanate toate conturile ca să revină si mai multi playeri, modificati jobul trucker si faceti sa putem vinde masinile cu gold, daca tot dam 100 lei pe un Hotring măcar sa il putem vinde.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Clanin3 said:

Ne-am nascut pregatiti!

esti SENGURUL care n-a facut gura si care poate face diferenta intre soarele de afara si timecyc-ul de pe samp =)) oricum probabil o sa va calculeze zilele de cand ati intrat in staff si o sa le compare cu cele ale helperilor pt ca-s helperi care au ani de zile si n-au admin, exemplu @Victory Heisenberg=)) mno, poate sa faca acum fuziune si sa faca 2 servere, dar cand o sa inceapa scoala, o sa faca iar fuziune :)) macar daca ar scoate toate misiunile alea jalnice si daca ar scoate din joburile astea inutile si ar lasa jobul Trucker sa fie mai avantajos pentru toata lumea, sa mute jobul unde era inainte, ori langa ferma, ori unde e acum lumber-ul. Eu as scoate gunoierul, minerul, taietorul de lemne si astea ca sa fie mai multi la trucker, cariera si alte joburi care erau muncite frt, stateai cate 10-20 min inainte ca sa poti da /work ca era plin... au bagat maratoanele astea si in 3 luni astia de lvl 10 au toate masinile din DealerShip :)) isi fac conturi fantoma, fac maratonul, intra in factiune cu ele si le vand pe 5-10 euro, dar pacat ca nu observa nimeni lucrul asta. Mai pe scurt, vrem GM-ul din 2013-14-15, scoateti din update-uri ca-s prea multe degeaba, vorba aia, mai taie din ele da-le dq =))

Edited by WediN North
Sunt sef de pagina si Heisenberg e sclavul meu, hahaha
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, WediN North said:

esti SENGURUL care n-a facut gura si care poate face diferenta intre soarele de afara si timecyc-ul de pe samp =)) oricum probabil o sa va calculeze zilele de cand ati intrat in staff si o sa le compare cu cele ale helperilor pt ca-s helperi care au ani de zile si n-au admin, exemplu @Victory Heisenberg=)) mno, poate sa faca acum fuziune si sa faca 2 servere, dar cand o sa inceapa scoala, o sa faca iar fuziune :)) macar daca ar scoate toate misiunile alea jalnice si daca ar scoate din joburile astea inutile si ar lasa jobul Trucker sa fie mai avantajos pentru toata lumea, sa mute jobul unde era inainte, ori langa ferma, ori unde e acum lumber-ul. Eu as scoate gunoierul, minerul, taietorul de lemne si astea ca sa fie mai multi la trucker, cariera si alte joburi care erau muncite frt, stateai cate 10-20 min inainte ca sa poti da /work ca era plin... au bagat maratoanele astea si in 3 luni astia de lvl 10 au toate masinile din DealerShip :)) isi fac conturi fantoma, fac maratonul, intra in factiune cu ele si le vand pe 5-10 euro, dar pacat ca nu observa nimeni lucrul asta. Mai pe scurt, vrem GM-ul din 2013-14-15, scoateti din update-uri ca-s prea multe degeaba, vorba aia, mai taie din ele da-le dq =))

Helperul si adminul o sa il piarda nimeni. Mai rau cu liderul. 

Link to comment
Share on other sites

Coae estetzi nebuni ba?! Primesc mail de la astia ca mi-au reactionat lumea la comm aww ❤️ va iubesk grav adv ziq.

Mai lasati ba dreacu sampu ista k a murit cu codurilii istea ca intra unu da un rage a luat 72 turfs ez

respeqt to @LuckyLucianoROYAL & @p H e N O M z 0 r

Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2019 at 7:05 PM, AT AdyWTF said:

Nu stiu ce sa mai zic, asteptam fuziunea, dar favorabil pentru jucatorii RPG4 este cu RPG1.

şi lăsaţii p-ăia de pe 3 pe capul la ăia de pe rpg2, nu? nu e corect.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.