Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

On 7/19/2019 at 2:19 PM, South DreeW said:

*Civil nou intrat pe serverul RPG3*

Admin: /recon civil

Civil: Salut.

Admin: Salut boss-ule, ce faci? E fain aici pe server?

Civil: Da boss.

Admin: Nu vrei și tu o funcție? Admin, lider, helper, orice.

Civil: Ba da, cum să nu. Vreau helper.

*Civil a fost promovat la funcția de Helper Nivel 1 de către Admin*

Civil: Uau, mersi, a fost rapid.

 

- Așa cred cei ca tine că se obțin funcțiie pe rpg3 sau pe rpg4, când realitatea este de fapt alta. Nu îți mai da tu cu părerea că unul poate a muncit mai mult decât celălalt. Până la urmă Kelton aprobă totul, e una și aceeași persoană, nu se fac promovări doar de dragul de a se face. Când o să încetați cu bazaconiile voastre de acest fel? Pun pariu că nu ai avut o funcție în viața ta pe B-Zone și nici nu știi câtă muncă presupune să ajungi Helper / Admin / Lider, dar e ușor să dăm din gură, nu? Crezi că liderul de pe 3 nu a muncit ca și cel de pe RPG1? Poate acolo cerințele îs altele, dar din moment ce a îndeplinit cerințele pe RPG3, care nu îs nivel 10 și 50 ore jucate, de ce nu ar putea avea o șansă la funcție? Am observat mulți aroganți care se bagă pe aici și comentează, care zic că au sute de zile în facțiune și așa mai departe, când de fapt au sute de zile și rank 3-4 pentru că au un comportament jegos sau au intrat în belele. Ce ușor e să ne dăm cu părerea că X merită și Y nu doar pentru că provine de pe alt server. Nu faceți altceva decât să îngreunați Staff-ul să ia decizii care poate ar fi luate deja dacă nu ați fi apărut voi ăștia deștepții pământului care ,,știu mai bine'' ce e corect și bine pentru comunitate. 

Chiar are dreptate. Cititi tot :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uS lamporo said:

Astia de pe rpg1, voi credeti ca jucatorii de pe RPG4 si RPG3 nu au depus efort ca sa obtina acea functie? Ia mai taceti si nu va mai credeti asa mari si tari :)) 

Nu ne baga pe toti in aceeasi oala. :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uS lamporo said:

Astia de pe rpg1, voi credeti ca jucatorii de pe RPG4 si RPG3 nu au depus efort ca sa obtina acea functie? Ia mai taceti si nu va mai credeti asa mari si tari :)) 

Salut,

 

Nu cred ca a specificat cineva in cele 60 de pagini facute pana acum ca cei de pe RPG4 si RPG3 nu au depus munca pentru a ajunge acolo unde sunt, am facut eu o precizare acum 30 de pagini daca nu am insel legat de subiectul asta :D (oricum nu am asteptarea sa stii ce s-a postat acum 30 de pagini =)))

 

E vorba ca fiind un server mai vechi pe comunitate automat persoanele ce se afla pe el sunt mai experimentate, asta nu inseamna ca X sau Y de pe un server mai nou al comunitatii nu isi merita functia sau ca nu a muncit pentru ea.

 

Ce e drept este ca pe un server mai nou pe comunitate nu sunt atat de multe persoane din care poti alege, prin urmare nu prea exista candidatii "ideali" ca sa zic asa. Cei care ajung in staff pe ce am specificat adineauri si raman in continuare inseamna ca si-au dovedit statutul de "ideal" chiar daca la inceput poate nu era asa ;) 

 

Think out of the box si intelegi ce vreau sa zic fara sa folosesc cuvinte chiar atat de directe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, WediN North said:

Deci baietii de pe 3 si 4, sunteti pregatiti sa pierdeti o functie pe un joc din 2004? =))

Nu....nu pot sa creeeedddd....astia vor sa-mi ia civilul de pe 4 si sa mi-l mute pe 2...Cu ce v-a suparat civilul meu? Mai am unul pe 2, se vor bate reciproc...nu...

 

@Keton ne vei avea pe constiinta pe noi...ne "perdem" functiile, ne cade parul de la "putulica".

 

Pacea fie cu toti ciutanii de 12-15 ani cu functii si proprietati. Majoritatea vor aparea la ProTV dupa fuziune.?

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SaRtOR said:

Salut,

 

Nu cred ca a specificat cineva in cele 60 de pagini facute pana acum ca cei de pe RPG4 si RPG3 nu au depus munca pentru a ajunge acolo unde sunt, am facut eu o precizare acum 30 de pagini daca nu am insel legat de subiectul asta :D (oricum nu am asteptarea sa stii ce s-a postat acum 30 de pagini =)))

 

E vorba ca fiind un server mai vechi pe comunitate automat persoanele ce se afla pe el sunt mai experimentate, asta nu inseamna ca X sau Y de pe un server mai nou al comunitatii nu isi merita functia sau ca nu a muncit pentru ea.

 

Ce e drept este ca pe un server mai nou pe comunitate nu sunt atat de multe persoane din care poti alege, prin urmare nu prea exista candidatii "ideali" ca sa zic asa. Cei care ajung in staff pe ce am specificat adineauri si raman in continuare inseamna ca si-au dovedit statutul de "ideal" chiar daca la inceput poate nu era asa ;) 

 

Think out of the box si intelegi ce vreau sa zic fara sa folosesc cuvinte chiar atat de directe.

 

 

Da, sunt de acord per total cu ce ai spus, dar certurile astea din cate vad au inceput din pricina celor de pe RPG1. Nu ma refer la toti, doar la cei care au instigat la cearta. Daca te uiti prin comentarii ai sa zaresti cateva persoane de genul, care surpriza sunt jucatori pe RPG1. Toata instigarea asta a fost facuta in mare parte ca sa-i faca pe cei de pe 3/4 sa se simta marginalizati. Nu pot spune ca tin cu cei pe pe 3/4, deoarece au reactionat total eronat si au inceput sa se certe aiurea intre ei, iar cand cineva incerca sa-i calmeze, tot ceea ce realiza era sa aplaneze mai tare 'conflictul' asta. 

 

Pe toate serverele sunt jucatori cu o capacitate intelectuala mai 'speciala', ca sa nu le spun alt cumva. Nu te poti intelege cu ei, chiar daca le explici frumos si in amanunt. Chestia e ca printre acestia se mai afla unii ce detin functii lider/helper/admin. Nu mai e nici o surpriza atunci cand dupa fuziune, certurile vor fi in toi pe cele 2 servere, atat intre cei cu functii, cat si intre playeri.

 

Nu mai incerca sa-i lamuresti, deoarece e inutil. Pana la urma majoritatea sunt copii(aici ma refer la cei sub 18 ani), multi nu incearca sa gandeasca in afara jocului. Nu toti alearga dupa functii, avere si 'influenta'. Jocul e intr-o continua decadere, in 2 ani pot spune ca e ca si 'mort'. In loc sa impiedicam intr-o mica masur acest fapt, tot ceea ce facem e sa ne certam. 

 

A disparut de mult timp tot ceea ce insemna distractie pe acest joc. Asta se intampla din cauza playerilor si intr-o mica parte a monotoniei. Mi-e sila deoarece jocul asta a fost o parte a copilariei mele, m-am jucat pe acesta comunitate timp de 5 ani. Acum vad cum dispare tot ceea ce insemna inainte. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 1:25 PM, Urkelbama ToV said:

@Kelton In RPG1 a player paid more money for a business/house than a player in other RPG servers, In my opinion you should return the money paid to the business/house to the player. Example A player is playing RPG1 and he has CNN LS and he paid X cash and B player paid Y cash for cnn LS. X is bigger than Y, so if you give this business to B player it will be unfair for A player. and same if you give CNN LS to A player, it will be unfair for B player. 

In this case:

 

1-The activest Player should get CNN LS.

2-Return money to business owners.

 

I told my oppion. I hope you take this into account.

 

+ 1

On 7/10/2019 at 1:25 PM, Urkelbama ToV said:

@Kelton In RPG1 a player paid more money for a business/house than a player in other RPG servers, In my opinion you should return the money paid to the business/house to the player. Example A player is playing RPG1 and he has CNN LS and he paid X cash and B player paid Y cash for cnn LS. X is bigger than Y, so if you give this business to B player it will be unfair for A player. and same if you give CNN LS to A player, it will be unfair for B player. 

In this case:

 

1-The activest Player should get CNN LS.

2-Return money to business owners.

 

I told my oppion. I hope you take this into account.

 

+ 1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kruzz said:

Nu....nu pot sa creeeedddd....astia vor sa-mi ia civilul de pe 4 si sa mi-l mute pe 2...Cu ce v-a suparat civilul meu? Mai am unul pe 2, se vor bate reciproc...nu...

 

@Keton ne vei avea pe constiinta pe noi...ne "perdem" functiile, ne cade parul de la "putulica".

 

Pacea fie cu toti ciutanii de 12-15 ani cu functii si proprietati. Majoritatea vor aparea la ProTV dupa fuziune.?

 

legenda spune ca si acum te mai uiti pe pagini, este un tratament pentru venele din capul tau =))

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zeldris said:

Da, sunt de acord per total cu ce ai spus, dar certurile astea din cate vad au inceput din pricina celor de pe RPG1. Nu ma refer la toti, doar la cei care au instigat la cearta. Daca te uiti prin comentarii ai sa zaresti cateva persoane de genul, care surpriza sunt jucatori pe RPG1. Toata instigarea asta a fost facuta in mare parte ca sa-i faca pe cei de pe 3/4 sa se simta marginalizati. Nu pot spune ca tin cu cei pe pe 3/4, deoarece au reactionat total eronat si au inceput sa se certe aiurea intre ei, iar cand cineva incerca sa-i calmeze, tot ceea ce realiza era sa aplaneze mai tare 'conflictul' asta. 

 

Pe toate serverele sunt jucatori cu o capacitate intelectuala mai 'speciala', ca sa nu le spun alt cumva. Nu te poti intelege cu ei, chiar daca le explici frumos si in amanunt. Chestia e ca printre acestia se mai afla unii ce detin functii lider/helper/admin. Nu mai e nici o surpriza atunci cand dupa fuziune, certurile vor fi in toi pe cele 2 servere, atat intre cei cu functii, cat si intre playeri.

 

Nu mai incerca sa-i lamuresti, deoarece e inutil. Pana la urma majoritatea sunt copii(aici ma refer la cei sub 18 ani), multi nu incearca sa gandeasca in afara jocului. Nu toti alearga dupa functii, avere si 'influenta'. Jocul e intr-o continua decadere, in 2 ani pot spune ca e ca si 'mort'. In loc sa impiedicam intr-o mica masur acest fapt, tot ceea ce facem e sa ne certam. 

 

A disparut de mult timp tot ceea ce insemna distractie pe acest joc. Asta se intampla din cauza playerilor si intr-o mica parte a monotoniei. Mi-e sila deoarece jocul asta a fost o parte a copilariei mele, m-am jucat pe acesta comunitate timp de 5 ani. Acum vad cum dispare tot ceea ce insemna inainte. 

 

 

 

Asa cum ai specificat si tu mai sus, jocul asta este in moarte clinica, nu este vina unei persoane anume ca situatia serverelor de GTA SA. este cum este acum, jucatorii se indreapta spre altceva mai nou care te atrage mai mult, jocul fiind vechi o sa decada in timp, ideea acum este intelegerea ca ceea ce urmeaza este benefic pentru jucatori.

 

Legat de STAFF, mai multe persoane au actionat destul de eronat in topicul asta, de pe toate serverele din ce-am observat eu, automat anumite persoane s-ar putea simti nemultumite de decizii s.a.m.d.p dar la sfarsit tot ce se face se face pentru binele comunitatii :D

 

Rautate o sa fie mereu, oricum.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Seekme said:

Ce o sa se intample cu conturile care au acelasi nume?

6. CONTURILE

 

Conturile vor fi transferate cu toate datele importante care țin de ele: nivel, bani, ore jucate, rp-uri, toate punctele, etc.

Nu vom transfera lucruri neimportante precum notificări de pe website, prietenii, cei de pe ignore, event blacklist, faction blacklist, faction followers.

 

În cazul în care jucătorul care se transferă de pe serverul secundar nu are numele folosit pe serverul principal va putea păstra același nume.

În cazul în care jucătorul care se transferă de pe serverul secundar are numele folosit pe serverul principal va putea să-și aleagă în mod gratuit un alt nume.

  

Ca să mai eliberăm din nume vom șterge toate conturile de level 1-5 care sunt inactive de cel puțin jumătate de an.

 

Citeste mai atent topicul.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SaRtOR said:

E vorba ca fiind un server mai vechi pe comunitate automat persoanele ce se afla pe el sunt mai experimentate, asta nu inseamna ca X sau Y de pe un server mai nou al comunitatii nu isi merita functia sau ca nu a muncit pentru ea.

 

+1. Nu poti baga pe gat unor membrii cu 500+ zile intr o factiune, inca un lider care el nu la votat si se simte dezavantajat ca poate el nu a avut sansa la o functie, desi sta de 1 an jumate in factiune si vine cineva cu 70 de zile in factiunea aia, fara macar sa fie votat de el, sau ceilalti membrii si sa ii spuna lui ce are de facut.  Ii atragi hate si exista sansa sa isi bage ceva si sa iasa ( serverul sa piarda poate un lider super pregatit ), sau mai rau sa mearga pe alt server.

Edited by SQ Sandu
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, SQ Sandu said:

+1. Nu poti baga pe gat unor membrii cu 500+ zile intr o factiune, inca un lider care el nu la votat si se simte dezavantajat ca poate el nu a avut sansa la o functie, desi sta de 1 an jumate in factiune si vine cineva cu 70 de zile in factiunea aia, fara macar sa fie votat de el, sau ceilalti membrii si sa ii spuna lui ce are de facut.  Ii atragi hate si exista sansa sa isi bage ceva si sa iasa ( serverul sa piarda poate un lider super pregatit ), sau mai rau sa mearga pe alt server.

Pai lideri cu 70 de zile sunt peste tot, asta e dezavantajul la 2 lideri. Nu poti lasa pe cel mai vechi ca nici ala nu e votat de cei de pe 4/3 sau 1/2, corect?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, WG Flavius said:

Pai lideri cu 70 de zile sunt peste tot, asta e dezavantajul la 2 lideri. Nu poti lasa pe cel mai vechi ca nici ala nu e votat de cei de pe 4/3 sau 1/2, corect?

Atunci hai sa il lasam pe cel mai experimentat no?  Cel care are cele mai multe rank 4+ in factiunile de genul celei careia este lider. Scapam de lideri incompetenti. 

Link to comment
Share on other sites

Bai baieti, respectati persoanele cu vechime ca si Lider cel mai vechi sa ia Lider, asa este normal si corect, faceti cum considerati, dar aceasta este cea mai buna solutie!

Link to comment
Share on other sites

@WG FlaviusReferitor la ce ai spus tu mai sus, sunt partial de acord cu tine avand in vedere faptul ca cei de pe RPG 1/2 sunt niste oameni care au dobandit mai multa experienta pe parcurs pentru a obtine o functie de lider pentru care s-a chinuit 2 ani, pe cand pe RPG 3/4 in maximum 6 luni ai luat functia dorita, De aceea cred ca este necesar sa fie un singur lider deoarece s-ar face prea mare scandal cu 2 lideri (mai ales intre ei) + faptul ca cel cu mai multa experienta, mai putine sanctiuni, mai multe rankuri mari etc sa fie prioritar.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bestialu said:

Bai baieti, respectati persoanele cu vechime ca si Lider cel mai vechi sa ia Lider, asa este normal si corect, faceti cum considerati, dar aceasta este cea mai buna solutie!

Ai dreptate viata mea. 

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi ca liderul cu mai multe zile sa-si pastreze functia, exista 2-3 lideri pe RPG3 de exemplu care au aproape 3 ani in functie, si pot exista pe rpg1 in aceeasi factiune cu 3 luni, nu mi se pare normal sa pastreze cel de pe RPG1.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea ca ar trebui sa influenteze si orele lunare. De ce sa piarda liderul unul care in ultima luna a avut 100+ ore jucate cand celalt lider a avut adunate in 3 luni 100 de ore ... . Daca am2 lideri decid sa ramana ar fi okey, daca nu sa fie luate in considerare fh-ul, lv-ul si toate astea! 

Link to comment
Share on other sites

Kelton si bobo sa ne intelegem la case si bizuri.

Voi platiti bizurile cum se vand pe pe accel server nu cum este acuma pe rpg4 ca asa tu dai o suma de bani si dupa bizu ala valoreaza dublu si ce am facut?Asa am pierdut timpu aiurea sa-mi iau un biz care imi place si sa-l pastrez sa-mi bag ..... in ele de treburi

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, uS lamporo said:

Astia de pe rpg1, voi credeti ca jucatorii de pe RPG4 si RPG3 nu au depus efort ca sa obtina acea functie? Ia mai taceti si nu va mai credeti asa mari si tari :)) 

sa mai taca dracului odata ca ma enerveaza

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PhineanS said:

sa mai taca dracului odata ca ma enerveaza

Data viitoare o sa-ti dau warn pe forum pentru post aiurea.

 

Si postasem recent ceva de rautate ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.