Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, SQ Sandu said:

+1. Nu poti baga pe gat unor membrii cu 500+ zile intr o factiune, inca un lider care el nu la votat si se simte dezavantajat ca poate el nu a avut sansa la o functie, desi sta de 1 an jumate in factiune si vine cineva cu 70 de zile in factiunea aia, fara macar sa fie votat de el, sau ceilalti membrii si sa ii spuna lui ce are de facut.  Ii atragi hate si exista sansa sa isi bage ceva si sa iasa ( serverul sa piarda poate un lider super pregatit ), sau mai rau sa mearga pe alt server.

pe care*

Link to comment
Share on other sites

@Bobo, eu propun ca cel mai bine, pentru a nu exista certuri ca in factiuni vor fi 70+ membrii veniti de pe 2 servere diferite, cu sublideri si lideri diferiti, automat anumite reguli interioare factiunii diferite, sa se dea wipe total la factiuni. Asa nu se mai cearta nici ciutanii ca vor ca dupa fuziune sa fie ba un lider, ba doi. Si dupa se vor putea alege liderii in mod corect, se vor deschide aplicatiile pe forum, si aia a fost. 

Edited by Kruzz
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marius Comsa said:

Ba esti prost si eu daca am rank 5 ce drq fac iar stau 110 zile sa iau??

 

Înainte să puneți intrebări citiți ce a spus omul asta pe prima pagină.

O sa fii transferat cu totul. Doar la case/biz uri intervin anumite probleme.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e urmatoarea:

 

- Discutat cu liderii factiunilor de pe RPG 3 si 4, daca s-a batut in cuie definitiv chestia cu fuziunea, pana la momentul fuziunii sa nu se mai faca absolut nici-o recrutare in cadrul factiunilor de pe 3 si 4, frumos ar fii sa se aplice regula si pe RPG 1 si 2, vor fii factiuni cu 80 de membrii, va fii o adevarata nebunie. Vor fii extrem de multe certuri si arogante, liderul meu este x, nu am ce sa ascult de tine si chestii de genul, este specificul varstei, in functie de fiecare.

 

Propun ca cei care au conturi si pe celalalt server pe care se face fuziunea, sa fie contopite conturile, e mai usor asa decat sa aibe 2 conturi.

 

De exemplu, am numele ALex pe RPG 2 si 4, sa se adauge level-ul de pe 4, pe contul de pe 2. La fel si cu banii si restul lucrurilor.

 

Cat despre bizuri, case.. fiecare am muncit pentru ce avem si nimanui nu ii convine sa piarda ceea ce are, si daca se compenseaza cu o suma de bani, sa fie o suma de bani care sa ne ajute sa ne luam un biz cat de cat de Doamne ajuta.

 

Dau un exemplu, pe RPG 4 detin Phone Company, am dat 140kk pe el in acel moment, cu 140kk pe RPG 2 nu imi voi permite niciodata sa imi cumpar Phone Company, propun sa se verifice in log pe 2, suma cea mai mare cu care a fost vandut Phone Company, si sa primesc acea suma de bani in cont. La fel si cu restul fiecarui detinator de biz\case sa se procedeze, consider ca asa toata lumea va fii cat de cat multumita.

 

In rest, sunt de acord cu fuziunea, chiar este nevoie de ea. 

 

@Kelton

Edited by ALexu
Link to comment
Share on other sites

Propun pentru binele serverelor sa se faca fuziunea cat mai rapid pentru ca oamenii isi vor pierde rabdarea pana se va implementa, si daca o faceti cat mai rapid va fi un impact imens pentru comunitatea de samp, nu va mai ganditi ca se vor lasa playeri de servere, cand o sa vada fuziunea facuta o sa fie si ei curiosi cum o sa fie atmosfera pe server si tot nu o sa se lase. Poate cu ocazia asta serverul care va fi unit cu cel pe care jucam (rpg 2 in cazul meu, n-are importanta) va avea un impact asupra jucatorilor infecti de pe server(cei care sunt ph,cei care fac post-uri ca sa-si bata joc de cariera jucatorului care a muncit zile pentru functia pe care a reusit sa o obtina foarte greu, pana la urma "fiecare scarba de om isi gaseste nasul" si poate asa va fi si la implementarea fuziunii. In legatura cu liderii factiunilor/departamenturilor/gangurilor, de  ce sa fie ales ca lider cel care are vechime sau detalii mai ridicate decat celalalt lider, merita sa fie la conducere amandoi pentru ca fiecare a muncit pentru functia de lider si unii lideri de pe anumite servere b-zone nu comunica suficient de mult cu membrii respectivei factiuni, nu se ocupa in totalitate de factiune si avand la conducere 2 lideri va insemna mai multa implicare din partea lor si abitie din partea memberilor factiunii sa traga cu mandrie pentru dobandirea unui rank superior, acest lucru o sa fie foarte benefic si multi pot confirma acest lucru. Foarte multi vor sa se reapuce pentru ca au auzit de aceasta fuziune, ca o sa fie mai multi playeri on, se vor unii noi prietenii, o sa ai cu cine comunica, la wars o sa fie o nebunie curata si chiar sunt curios cum se vor descurca adminii de pe celelalte rpg-uri si cat de activi vor fi.

Edited by AMAYON FLORIAN
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kruzz said:

@Bobo, eu propun ca cel mai bine, pentru a nu exista certuri ca in factiuni vor fi 70+ membrii veniti de pe 2 servere diferite, cu sublideri si lideri diferiti, automat anumite reguli interioare factiunii diferite, sa se dea wipe total la factiuni. Asa nu se mai cearta nici ciutanii ca vor ca dupa fuziune sa fie ba un lider, ba doi. Si dupa se vor putea alege liderii in mod corect, se vor deschide aplicatiile pe forum, si aia a fost. 

Tu te auzi? :) Sunt lideri cu ani de zile, membri cu luni si ani de zile, wipe-ul nu e o solutie.

Link to comment
Share on other sites

Pe RPG2 vei putea intra in facțiune ca pe rpg4 sau rpg3? Gen să fie un server mai ușor (min.  lvl5 - pasnica, lvl10- pd lvl 15 mafie etc.) Iar pe altul mai greu ( lvl 7 - pasnica, lvl 15 - pd, lvl 20, mafie. Etc.)

Edited by ZenBog1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZenBog1 said:

Pe RPG2 vei putea intra in facțiune ca pe rpg4 sau rpg4? Gen să fie un server mai ușor (min.  lvl5 - pasnica, lvl10- Pd lvl 15 mafie etc.) Iar pe altul mai greu ( lvl 7 - pasnica, lvl 15 - pd, lvl 20, mafie. Etc.)

Întâi sa vedem cum se va face fuziunea, după se discuta aspectul ăsta.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uS DeviL said:

Tu te auzi? :) Sunt lideri cu ani de zile, membri cu luni si ani de zile, wipe-ul nu e o solutie.

Ba e cea mai buna solutie. Oricum, wipe-ul ar fi ultima problema acum. Chiar imi e mila de ei in ce situatie vor fi pusi cand vor trebui sa anunte cate un copil de 12 ani ca ii ia bizz-ul. ?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kruzz said:

Ba e cea mai buna solutie. Oricum, wipe-ul ar fi ultima problema acum. Chiar imi e mila de ei in ce situatie vor fi pusi cand vor trebui sa anunte cate un copil de 12 ani ca ii ia bizz-ul. ?

E usor sa spui asta cand nu esti lider. Daca va fi wipe, degeaba se mai face fuziune, va scadea considerabil numarul playerilor.

Link to comment
Share on other sites

Simt că îmi pierd neuronii când vă văd că țineți cu același subiect legat de lideri. 

 

2 lideri, 1 lider bla bla bla. Dacă nu vă convine, scoatem toți liderii și îi alegem pe alții. 

 

Mă faceți să cred că și SA-MP are o comunitate toxică. 

Link to comment
Share on other sites

Ma cum sa nu lasati ma raportu injumatatit acum vara, cine credeti ca sta sa faca raportu intreg acum, in timpul verii? Astept sa iau hate, pentru asta, dar nu ma mai intereseaza. Daca mai activez 2-3 saptamani pe acest joc este bine. O zi buna sa aveti!

Edited by loNuTz
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, loNuTz said:

Ma cum sa nu lasati ma raportu injumatatit acum vara, cine credeti ca sta sa faca raportu intreg acum, in timpul verii? Astept sa iau hate, pentru asta, dar nu ma mai intereseaza. Daca mai activez 2-3 saptamani pe server este bine. O zi buna sa aveti!

Si unde vrei sa activezi pe viitor? Pe alte comunitati care au cam acelasi raport? :))

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, loNuTz said:

Ma cum sa nu lasati ma raportu injumatatit acum vara, cine credeti ca sta sa faca raportu intreg acum, in timpul verii? Astept sa iau hate, pentru asta, dar nu ma mai intereseaza. Daca mai activez 2-3 saptamani pe server este bine. O zi buna sa aveti!

Cine face raportul intreg iarna, ca doar e frumos afara, zapada, iesim cu totii, cine face raport intreg in timpul scolii, ca doar aveti mult de invatat, cine face raport primavara, ca sunt teze/bac/etc. Aveti scuze penibile sa nu faceti raportul. Daca nu poti sa-l faci pe tot, demisioneaza si ramai civil. Sunt alti jucatori care asteapta sa se elibereze sloturile, care pot face un raport intreg. Gandeste, ca de aceea ai creier. Spui niste lucruri absolut aiurea.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uS DeviL said:

E usor sa spui asta cand nu esti lider. Daca va fi wipe, degeaba se mai face fuziune, va scadea considerabil numarul playerilor.

Oricum numarul jucatorilor a scazut si va scadea in continuare cu acelasi flux. Bine, nu se va simti la fel facandu-se fuziunea. Consider, insa, ca in timpul fuziunii ambele servere vor pierde cel putin 100 de jucatori, majoritatea fiind jucatori ai serverelor secundare ce vor fi ofticati de decizia fuzionarii serverelor. Daca esti jucator vechi, poti observa in ce fel s-a schimbat comunitatea fata de perioada 2013-2015, personal cred ca nu s-a schimbat deloc in bine. Au facut atatea update-uri pentru a face jocul mai usor, doar datorita faptului ca au vrut sa atraga copii pe server, insa la fiecare update comunitatea mai pierdea cativa jucatori vechi.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Karther said:

Mă faceți să cred că și SA-MP are o comunitate toxică. 

Acum ti-ai dat seama si tu, dupa atatia ani? 

Buna dimineata, soare!

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.