Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, LordMorgot said:

@Kelton varianta cu doi lideri la o factiune mi se pare absurda. Ar trebui ca liderii de pe RPG1 / 2 sa-si pastreze functia iar restul, de pe RPG 3 / 4 sa fie rank 5. O sa-mi sariti in cap, dar o mare parte din liderii de pe RPG 3 / 4 sunt copii de clasa a 7-a, inapti si iresponsabili. 

 

@Kelton, legat de membrii factiunilor, sunt de parere ca doar jucatorii activi ar trebui sa fie transferati in aceeasi factiune, sunt multe persoane care se joaca 10 ore pe luna si tin locul ocupat degeaba. Si apoi intervine alta problema, intr-o factiune pasnica, calculat de pe toate serverele, sunt in total aproximativ 130 de sloturi, o sa avem factiuni cu 130 de membrii? Trebuie gandita bine treaba asta. 

In rest, totul pare ok, singurul lucru de care n-a spus nimeni sunt vehiculele, raman pe cont sau sal?

De unde lideri de clasa a 7-a prietene? Tu iti dai seama ce debitezi acolo? Pe 4 nu e decat un lider mai mic asa, iar pe 3 nu stiu niciun lider sa fie de clasa a 7-a(inafara de lidera RDT). Ai jucat vreodata pe 3 sau 4? Nu cred, asa ca abtine-te cu comentariile asta aiurea.

Edited by WG Flavius
Link to comment
Share on other sites

După părerea mea, fuziunea este una binevenită de aproape toți jucătorii serverelor B-Zone.  Vor fi și avantaje și dezavantaje dar măcar acum avem cu cine ne juca .

 

Fuziunea sper sa se faca intre 1/3 și 2/4.

 

Ideea cu 2 lideri este bună chiar daca cei de pe 1 și 2 au muncit mai mult pentru această performanță. 

 

Sunt de acord să nu debanați toate conturile deoarece adminii iar vor avea de muncit foarte mult pentru a-i bana din nou . 

 

Dacă am cont pe 1 și pe 3 îmi vor rămâne amândouă,așa este? 

 

Legat de gang-uri , ar trebui să băgați odată cu fuziunea 35 sau 40 de sloturi in mafie . Vor fi foarte multi mafioți. 

 

Edited by sebizu
Link to comment
Share on other sites

Eu as lasa liderii de pe serverele principale. Consider ca au mai multa experienta. Restul sa ramana r5 in factiuni.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, eB Swau said:

Uita-te si tu ce lideri sunt pe RPG1 si RPG2 (FH, functii anterioare, lvl, ore) si ce lideri sunt pe RPG3 si RPG4, liderii de pe 2 si 1 sunt mult mai superiori cand vine vorba de aceste lucruri

lasa-ma cu prostiile astea, si aia de pe 3/4 merita sansa. :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sweepes said:

Cred ca ideea cu 2 lideri ar fii cea mai buna. Cu casele scriptate sunt curios cum o sa faceti si cum o sa determinati valoarea.

Eu am casa cu gold, a mea nu exista pe rpg1 deci normal ar fi sa o păstrez 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 12:57 PM, Kelton said:

If you have other suggestions leave a reply. No matter how we do it there will be players unhappy. We expect common sense and cooperation from you to find the middle ground and be as we unhappy players as possible. You need to understand that there cannot be two owners for a house or biz and someone needs to get refunded for the lost property. Don't try to abuse and obtain much more than the property is actually worth and keep in mind that properties lose value when the player count is low.

 

Well i'll give my opinion .. that i see as a solution for business owners (Business only not houses cz it'll be hard)

So, it will be good if staff members discuss about the amount of how much does the biz cost regarding it's daily income or monthly .. and it's importance in server ..

So after discussing about the price of every biz the amount of money will be transferred to the biz's owner !

 

I guess that's a good choice !

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Elena said:

  De unde atata rautate pe voi? S-a uitat esenta jocului.

 

   Toata lumea comenteaza si pune rpg3 & rpg4 la ''pamant'' cu replica celebra '' noi suntem rpg1 si rpg2 '', si ce? Pe rpg3 si 4 nu s-a stat pe jocul asta? Si noi ne-am petrecut timp incercand sa facem ceva. Nu va inteleg gandirea asta toxica. Incep sa cred ca voua doar va place cearta si atat.

Cica '' de ce sa puna 2 lideri ca nu o sa se inteleaga '' pe bune? Daca 2 persoane (DOAR DOUA) nu sunt capabile sa se inteleaga inseamna ca au probleme grave cu maturitatea.

 

 

 Parerea mea personala: Sa se bage 2 lideri si cu timpul cel mai bun sa ramana, nu este ok sa il aleaga pe cel de pe rpg1 sau 2, si pe 3 & 3 s-au pierdut ore. Dupa activitatea/vechimea in factiune nu este ok, ce vina are un lider ca are doar 6 luni in factiune si altul are 2 ani?

 

 

 Stai calm, poate nici noi nu te vrem pe tine :) .

"Nu va inteleg gandirea asta toxica"- spuse cea care la final il ataca pe Tiger spunandu i ca nu este dorit ca lider. Vorbesti despre maturitate din moment ce tocmai tu trebuie sa o dobandesti. 

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea , ca era sortit un pic esecului de la inceput, sa faci 4 servere cu acelasi GM, aceleasi factiuni, aceleasi tot. Am inteles treaba ca sa ii dai o sansa si celui nou sa creasca pe serverul nou, posibilitate de a avea o casa,biz etc, Dar vorbim de 4 SERVERE IDENTICE. Daca se facea macar o schimbare gen, sa se implementeze un alt GM, era alta discutie si cred ca nu ramaneau asa goale( inteleg ca aici interveneau anumite costuri privind angajarea unui nou scripter, mentenanta etc etc) dar ofereai ceva mai nou si unicat. 

 

P.S. parerea mea ca ideea ca o factiune sa aibe 2 lideri, foarte stupida. Sunt 2 personalitati diferite, gandiri, opinii diferite ce se vor bate cap in cap. Deaia exista un singur presedinte al unei tari, un singur prim-ministru, un singur lider.

 

Toate bune. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, WG Flavius said:

De unde lideri de clasa a 7-a prietene? Tu iti dai seama ce debitezi acolo? Pe 4 nu e decat un lider mai mic asa, iar pe 3 nu stiu niciun lider sa fie de clasa a 7-a. Ai jucat vreodata pe 3 sau 4? Nu cred, asa ca abtine-te cu comentariile asta aiurea.

Adela =)) lider RDT are 13 ani

Link to comment
Share on other sites

Bine ar fi fuziunea intre serverele RPG2 - RPG3, RPG1-RPG4, ar fi numarul de playeri aproximativ egali zic eu, +1 daca esti de acord cu mn.

Link to comment
Share on other sites

Daca o sa fie 2 lideri la o factiune cei de pe 1 server o sa il asculte pe liderul de acolo, iar ceilalti pe al doilea lider. Se creaza “bisericute”, se ajunge la PM uri inutile intre membrii factiunii si altele, consider ca ar trebui sa ramana liderii de pe serverul cu mai multi jucatori, fiind majoritari cei de pe serverul respectiv. 

Link to comment
Share on other sites

i have same named accoun on both rpg2 and rpg3 so my cars and money will remain same when i login with that name? i ahve cars and money on both accs rpg2 and 3 too?

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu casele si bizurile, as propune sa ramana cu bizul cel care-l detine de mai mult timp, de exemplu, cum am eu Gsls-ul, de cand s-a deschis Rpg4 si am muncit foarte mult sa-l dobandesc.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, EmmerichHKT said:

Salut, sunt liderul LSPD de pe sv Rpg3, în primul rand as vrea sa ma adresez tuturor celor ce au specificat faptul ca cei ce vin de pe rpg3 sau 4 ar trb sa fie în dezavantaj ca vezi doamne se iau mai ușor funcțiile. Nu știu cine va mințiți, dar nu cred ca va este ușor, cel puțin în cazul meu sa stați 350+ ca să luați un amarat de colider iar apoi lider. Consider ca ar trebuii luate decizii strict egale în cazurile fiecaror playeri ce vin de pe serverele rpg3, respectiv rpg4, dar și în cazul Rpg1 și Rpg2. 

Salut, tinere! Am si eu de spus câteva chestii după care vă las pe voi să dați drumul la "limbariță". 

În primul rând cu o astfel de "calitate" de a poci limba română eu nu ti-as da nici măcar helper. Nu zic că liderul de pe 1, LSPD, e mai strălucit, dar nu discut despre asta ca oricum nu e caz singular. 

În al doilea rând cu zilele alea nu se uită nimeni la tine. Te înțeleg, ai muncit sa zicem sa iei liderul ala, dar daca e sa alegi între un lider cu 100 de zile si altul cu 200, eu mai tare l-aș alege pe celălalt. (Era un exemplu)

Pe de altă parte eu zic să nu vă mai faceți mari planuri cu funcțiile pentru că mare lucru nu veți primi. Probabil câțiva helperi, dar nici ăia că la ce Supervisor avem mai bine ne ducem dreq. Știi cum zic?

Mai bine lăsați naibilor jocul ăsta că oricum e o pierdere de timp. 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, G8Mihai said:

Merg si eu pe Opinia cu 2 lideri cum spune si Flavius până când unul din lideri pune demisia si se ajunge la un regim normal cu un singur lider.

cel mai bine asa, +1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.