Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Gabihard said:

#InvaziaRPG3 :)) 

:)) I wanna see that.

 

 

Da, e bine si cu 2 lideri. Na, unii ne-am putea juca si fara funcții, it's just a game.

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se faca un pool in care sa alegem ce servere sa se fuzioneze. Spre exemplu eu am plecat de pe RPG2 pe RPG4, alti au plecat de pe RPG2 pe RPG3, alti de pe RPG1 pe RPG 3 si ar fii mai ok sa se voteze si sa fuzionati in functie de voturile alese.

 

Link to comment
Share on other sites

3. Liderii de pe serverele principale (cele cu mai mulți jucători) își păstrează gradul de lider iar ceilalți vor rămâne cu rank 5 în facțiune.

 

 

Liderii de pe serverele 1-2 au muncit mult mai mult pentru a obtine functiile deoarece e mult mai greu sa iei acolo o functie iar de pe 3-4 din cauza jucatorilor au fost promovati multi lideri prea rapid, in plus... rpg 4 se transforma in rpg 2 iar rpg 3 in rpg 1 nu invers...

Link to comment
Share on other sites

De fuzionat RPG1-RPG3 si RPG2-RPG4 cel mai corect.

 

LIDERII

Varianta cu 2 lideri puteti sa o excludeti, vor exista certuri, neintelegeri 100% si favorizari de membrii.

Cel mai potrivit si sanatos pentru server ar fi sa pastrati liderii de pe serverele mai mari, intrucat se presupune ca au mai multa experienta cu un numar mai mare de membrii si de jucatori pe server.

Puteti face exceptii la liderii inactivi samd.

Am auzit lideri de pe rpg3 care spun ca nu ii intereseaza functia atata timp cat jocul este mai placut si cu mai multi playeri.

 

On 7/3/2019 at 1:18 PM, Kelton said:

Soluția la care ne-am gândit este să evaluăm prețurile caselor și bizurilor de pe serverele mai mici (deoarece și acolo economia este mai mică datorită numărului scăzut de jucători) și să rambursăm contravaloarea proprietății proprietarului. 

Aici trebuie sa evaluezi preturile de pe serverele mai mari si sa o acordati jucatorului care vine de pe server mic, intrucat suma pe care i-ati acorda-o jucatorului de pe serverul mai mic nu ar fi foarte semnificativa pe serverul pe care se va muta.

 

On 7/3/2019 at 1:18 PM, Kelton said:

1. Clanul cu vechimea și mărimea cea mai mare își va păstra tagul, iar celălalt va primi un Free Name Change cu care își va putea schimba numele și tagul.

Aceasta ar fi varianta cea mai logică și corectă. 

Corect

 

Apropo, trebuie sa micsorati rapoartele la factiuni, admini, helperi cu ocazia asta.

 

Ati luat o decizie buna alaturi de solutii bune, in rest ce am spus mai sus e strict parerea mea.

Nu ma intereseaza mai multe inafara faptului ca vom fi mai multi playeri si vom avea un joc mai placut, puteti lua ce decizii vreti din partea mea.

Felicitari conducerea B-Zone!

Edited by Evil ZEW
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AXI said:

Consider ca aceasta fuziune e o mare prostie, dacă veți face acest lucru jucătorii se vor supăra și vor părăsi comunitatea, vor fii mai putini jucatori decât acum, vor rămâne doar copiii de 12 ani și jocul nu ar mai avea sens, consider o mare prostie aceasta fuziune.

Nu cred ca iti convine sa joci cu 180 jucatori din care 50% sunt Afk/sleep. Nu are farmec. Mai bine sa fim mai multi :)

Link to comment
Share on other sites

 

Consider ca cel mai potrivit este sa fie doi lideri.

Nu mi se pare normal ca cel cu vechimea cea mai mare sa ramana, ar fi incorect pentru celalalt lider de factiune, care probabil a muncit si el foarte mult sa obtina aceasta functie.

 

Link to comment
Share on other sites

Bun deci, sunt contra fuziunii si spun si de ce:

1.Unirea dintre RPG 1 si RPG 3 nu o sa creasca numarul de jucatori, vor fi maxim 600 de jucatori din care 300 sleep.

2.Cu cati mai multi membrii in STAFF cu atat mai greu de facut raportul de admin sau de helper, in momentul de fata pe rpg sunt 40 de helperi din care 6 mereu duty la orice ora a zilei iar n urile vin din 10 in 10 minute, daca adaugam si helperii de pe rpg  3 n o sa si mai poata face nimeni raportul.

3.Mi se pare o prostie sa se dea wipe la turfs, cel mai preferabil ar fi ca turfurile sa ramana mafiei care le are de cel mai mult timp, n o sa mai stea nimeni la wars vara in intervalul 13-15

4.Vara niciodata nu o sa creasca numarul de jucatori.

5.Faceti si voi ceva wow de ziua comunitatii ca sa atrageti cat mai mult jucatori, dati unban la toti banatii permanent si numarul va creste iar, implementati mai repede sistemele cum ar fi PUBG, etc.

   La momentul de fata o fuziune nu o sa creasca numarul de jucatori ci din contra, va diminua din ei si multi se vor lasa.

 

Link to comment
Share on other sites

Merg si eu tot pe ideea cu 2 lideri, ambii lideri probabil au muncit foarte mult pentru aceasta functie, asta ar fi cea mai buna solutie pentru lideri.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GABOR VALENTIN said:

Salut, eu  joc pe rpg3, daca am 12/13 masini si 7skins la 7.7kk, mi se vor transfera pe noul server? La masini as vrea sa fie cu acelas numar de kilometri, cu aceleas hidd-uri, sau sa fiu despacubit cu $ de pe masini cu gold pentru cate sloturi am cumparat din [/shop] adica cu gold pentru 8 car slot si goldul de pe hidd-urile cumparate din shop [11]. 

Nu pierzi nimic.

Link to comment
Share on other sites

Perfeeeeeeeeeeeeeeect! O sa revin cu un post cu sugestii in scurt timp.

In legatura cu liderii, propun sa se ramana la varianta cu 2 lideri si 2 sublideri, intrucat ar fi o aglomerare extrema.

Link to comment
Share on other sites

O sa fie foarte naspa sistemul de rob.Imaginati-va ca o sa vina o gramada de PD.Deci e cam imposibil sa iei banii si sa dai escape.Si asa numa pe RPG4 in timpul zilei sunt 8PD+,daca am face fuziune cati PD o sa fie?Eu cred ca o sa fie cam 30-40 chiar 50 in timpul zilei.In rest imi place ideea de fuziune.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GABOR VALENTIN said:

Salut, eu  joc pe rpg3, daca am 12/13 masini si 7skins la 7.7kk, mi se vor transfera pe noul server? La masini as vrea sa fie cu acelas numar de kilometri, cu aceleas hidd-uri, sau sa fiu despacubit cu $ de pe masini cu gold pentru cate sloturi am cumparat din [/shop] adica cu gold pentru 8 car slot si goldul de pe hidd-urile cumparate din shop [11]

ma bucur ca ai capabilitatea sa citesti topicul inainte sa pui intrebari inteligente

 

6. CONTURILE

 

Conturile vor fi transferate cu toate datele importante care țin de ele: nivel, bani, ore jucate, rp-uri, toate punctele, etc.




fuziunea e ok, nu ar fi alta solutie, 1-3 si 2-4 suna bine, 2 lideri s-ar putea intelege pentru ca suntem oameni

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, G8Mihai said:

Merg si eu pe Opinia cu 2 lideri cum spune si Flavius până când unul din lideri pune demisia si se ajunge la un regim normal cu un singur lider.

+1

Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu ar fii bine sa avem 2 liderii deoarece  poate unu nu are timp sa dea rank etc eu dupa parerea mea ar fi super.

Link to comment
Share on other sites

-LIDERII: Cea mai buna solutie pentru a nu exista certuri intre membrii/leaderi sau neintelegeri, este prima varianta (raman doi leaderi).

-CASE SI BIZURI: Aici ar mai putea fi o solutie, puteti scoate toate proprietatiile la licitatie.

-CLANURILE: A doua solutie este cea mai buna, clanurile vor ramane la fel doar ca vor trebui sa-si schimbe numele.

-SANCTIUNI; CONTURI BANATE: Puteti face ziua iertarii odata cu fuziunea pentru un nou inceput celor care au fost sanctionati.

Toate celelalte idei despre fuziune sunt excelente! Bafta @Kelton

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.