Jump to content

Sezonul 3 de Maraton a început. Detalii aici
Fuziunea serverelor de SA-MP. Detalii aici

Kelton

Fuziune Servere

Recommended Posts

Sa speram ca va merge treaba !

15 hours ago, BoDoSeLLL said:

Ba per total, am ajuns la niste concluzii eu:

Fuziunea sa fie RPG1 cu RPG3 si RPG2 cu RPG4.

Liderii sa isi pastreze functia, sa ramana 2 lideri pana unul renunta si revine totul la normal, in timp ce subliderii sa fie impartiti: sa ramana un sublider de pe serverul principal si altul de pe cel nou venit.

Unban all - o perioada poate vor fi mai multi cheateri dar daca o luam asa, ei pot reveni cu alte conturi oricum, deci sustin unban all.

Stafful sa isi pastreze functiile ca pana acum si sa existe o perioada de testare de 1-3 luni pe baza de activitate, iar cei cu activitate redusa fie scosi din functie.

Casele/biz-urile sa ramana celor de pe serverul principal si pentru ceilalti sa se ofere o suma asemanatoare celor de pe RPG1-2. SAU, cei care intra doar pentru log sa piarda casa si sa primeasca banii in locul celor nou veniti.

DS-ul sa ramana asa.

Conturile cu level 1-10 inactivi de cel putin 1 an, fara mare lucru pe cont, precum si cei banati, sa fie sterse.

Turfurile pentru mafii sa fie resetate, intrucat totul trebuie sa aiba un fel de "nou inceput".

Momentul cu fuziunea serverelor ar trebui sa vina cu multe alte update-uri pentru a incerca "stabilizarea" economiei de pe servere, dar si pentru alte lucruri.

Deocamdata, cam astea imi sunt ideile.

+1

• Like 1

Fuzionati rpg1 cu rpg3 si rpg2 cu rpg 4, ar fi mai ok asa.

Edited by FlashV2

21 minutes ago, THESEUS VODA said:

1 cu 4 si 2 cu 3 k?

dc vrei tu cu rpg4? :)) 

Daca vor exista doi lier, exista riscul ca sa se nasca o "dusmanie" intre cei 2.

Asadar, o idee ar fi ca cel care vine de pe server-ul cu jucatorii mai putini pe server-ul cu jucatori mai multi. (ex rpg1 si rpg3) sa primeasca sublider, iar subliderii sa primeasca rank 5. 

Nu este o varianta rezonabila dar asta ar evita posibila "dusmanie"

34 minutes ago, uS lamporo said:

dc vrei tu cu rpg4? :)) 

Fiindcă RPG3 e server-ul incompetenţilor, al pilelor şi al codurilor, k?

1 minute ago, THESEUS VODA said:

Fiindcă RPG3 e server-ul incompetenţilor, al pilelor şi al codurilor, k?

Aici nu stiu ce sa zic, eu joc mai mult pe rpg4 avand nivel 103 :)) 

Salutare.

Nu suna rau ideea de fuziune, am avea parte de mai multa actiune. Trebuie insa sa fiti foarte atenti la detalii.

21 minutes ago, uS lamporo said:

Aici nu stiu ce sa zic, eu joc mai mult pe rpg4 avand nivel 103 :)) 

Am jucat eu o vreme pe RPG3 şi pot spune lucrul ăsta. În plus, majoritatea jucătorilor de pe RPG3 sunt post hunteri. Acolo se face post pentru orice şi nu vreau să avem copii proşti prin preaşmă, nu vorbesc de toţi, se ştiu ei.

Edited by THESEUS VODA

On 7/16/2019 at 12:43 PM, Jackus said:

Imagini pentru popcorn gif

mars dq de sclavete ca dak pierde irina lideru va sinucidetz amn2 bai hahalelo nu tziar fi rushine

• Haha 1

E mort jocu' ba, treceti peste.

• Like 4

Deci baieti, uitati planul pentru a intra in zona 51.

Stiti toti ca vom alerga in stilul lui Naruto fiindca asa vom fi mai rapizi decat gloantele, dupa asta ne separam pe tari.

Romania va avea 4 echipaje: roacherii, cocalarii, pocaitii si jandarmii(arma noastra secreta).

Roacherii vor sta in partea de sud a zonei 51 si ii vor distrage pe soldati cu pletele lor, intre timp cocalarii desfac sarma de pe garduri, ce nu va fi o provocare prea mare pentru ei.

Pocaitii vor fi momeala pentru restul soldatilor, ei vor fi luati la bataie de catre jandarmi, iar soldatii vor merge sa afle ce se intampla, intre timp roacherii si cocalarii vor dobori soldatii.

Cand toti vom intra, romanii nostri vor cauta piesa ce Nicolae Guta a anuntat-o, dar n-a mai scos-o niciodata acum 15 de ani, fratele pierdut al lui Abi si al 6-lea membru din 5gang.

Eu o sa fiu o persoana modesta si o sa-mi iau doar o extraterestră cu țâțe mari asa ca in animeuri.

A da am uitat de cei ce-si vor lua un ozn pentru a se lauda cu el pe facebook.

• Like 1
  • Confused 1

8 minutes ago, Lewoo said:

Deci baieti, uitati planul pentru a intra in zona 51.

Stiti toti ca vom alerga in stilul lui Naruto fiindca asa vom fi mai rapizi decat gloantele, dupa asta ne separam pe tari.

Romania va avea 4 echipaje: roacherii, cocalarii, pocaitii si jandarmii(arma noastra secreta).

Roacherii vor sta in partea de sud a zonei 51 si ii vor distrage pe soldati cu pletele lor, intre timp cocalarii desfac sarma de pe garduri, ce nu va fi o provocare prea mare pentru ei.

Pocaitii vor fi momeala pentru restul soldatilor, ei vor fi luati la bataie de catre jandarmi, iar soldatii vor merge sa afle ce se intampla, intre timp roacherii si cocalarii vor dobori soldatii.

Cand toti vom intra, romanii nostri vor cauta piesa ce Nicolae Guta a anuntat-o, dar n-a mai scos-o niciodata acum 15 de ani, fratele pierdut al lui Abi si al 6-lea membru din 5gang.

Eu o sa fiu o persoana modesta si o sa-mi iau doar o extraterestră cu țâțe mari asa ca in animeuri.

A da am uitat de cei ce-si vor lua un ozn pentru a se lauda cu el pe facebook.

Fix acum am urmarit un videoclip despre Area 51, multumesc pt informatie!

• Like 1

in my opinion, i don't think 2 Leaders its good because  we all know that there is a big difference between RPG 3 and RPG 1 starting with how much members they will deal and we can see  both leaders will have problem's  and conflicts working together  like he want to rank up X and won't For B The sec leader he will refuse to rank X and Keep B something like that this just an example he want to accept D and reject X also dealing with property's Like houses and Biz we all know how much we pay for our Business and Houses on RPG 1 more than the prices on other servers so to be fair with all RPG 1 Players should keep their property's and the other should get refund this is the only solution to be equal with everybody . Also, this fuse will cause some problem's with the leaders and even the members they will find themselves faced to a lot of problems like no property's new leaders new members new admins and new players also with all of my respect to the others  i can see that there is a lot of children's on RPG 3 their job is to keep reporting others and opening useless complaints  I know this fuse it will help both of servers to keep them active and reach 1000p Like old days but im sure some people will not like it , This is a big challenge to go through we will see the results at the end .

Edited by XbAdBoY