Jump to content

Au început evenimentele de iarnă. Detalii aici

Z A I N

Cum Ar Trebui B-Zone Să Arate După Fuziune.

Recommended Posts

Posted (edited)

Cum Ar Trebui B-Zone Să Arate După Fuziune.

fUAj0Ii.png

CE SERVERE FUZIONĂM?

În primul rând, trebuie să ne gândim cum să echilibrăm fluxul de playeri. Ideal ar fii ca fuziunea să aibă loc între următoarele servere:

RPG 1 + RPG 4 

RPG 2 + RPG 3

De ce o astfel de fuziune? Este destul de simplu.

RPG1 la ora actuala are cei mai mulți jucători, atinge 550 playeri iar RPG4  270 playeri.

RPG2 la ora actuala are un numar aproximativ de  400 playeri iar RPG3  300 playeri.

Cât de cât se face un echilibru decent. 

Prietenii n-au importanță, iți faci prieteni noi oricum n-ai ce face, ești obligat  să-ți faci cunoștințe.

1. STAFFUL DE ADMINI SI HELPERI

Aici este puțin mai complicat dar nici asta nu e capăt de lume. Soluția ideală ar fii ca cei de pe RPG 3 ȘI 4 să primească un rank in staff mai mic. Deoarece este mult mai ușor pe acele servere să urci în rank.

La helperi la fel.

2. LIDERII

Părerea mea este aceea ca să rămână un singur lider.

1.  Dacă 2 lideri nu se înțeleg facțiunea se va duce pe râpă, deoarece fiecare are ideea lui, iar noi cei de pe RPG1 SI RPG2 avem regulamentele noastre iar cei de pe RPG3/4 le va fii dificil sa invete tot. 

2. O varianta foarte buna ar fii acea ca Liderii dupa RPG3/4 să devină sublideri  iar acestia sa aiba dreptul la lider dupa cei dupa RPG1/2 isi dau demisia sau il pierd.  Acestia sa fie sublideri unici adica fiecare factiune sa aiba doar 1 singur slot pentru sublider, asa au timp sa invete regulamentul si sa fie pregatiti pe viitor.

3. MEMBRII FACȚIUNILOR

1. Sloturile factiunilor să creasca cu încă 10-15 sloturi.

2. Adăugarea mașinilor suplimentare.

3. Doar membrii factiunilor dupa RPG3/4  care dețin rank3+ să rămână în facțiune iar cei de rank1 și 2  să fie dați afară pentru că ei n-au foarte mult de pierdut, pot oricând aplica după în facțiune, iar aceștia să aibă întâietate la intrarea în facțiune în cazul că sunt locuri. 

Consider că este mai bine așa deoarece facținile vor fii foarte mult timp pline și o să rămână mulți civili care se vor sătura să stea pe bară neavând posibilitatea să aplice într-o facțiune. Așadar mulți se vor lăsa de server.

4. Să fie interzis pm-ul între colegi deoarece așa pot apărea abuzuri (încercări) de a scoate un Lider principal, pentru a-i lua locul Subliderul (Fostul Lider dupa RPG3/4)

4. CASE ȘI BIZURI

Aici n-am nimic de comentat. Cei dupa RPG3/4 să-și primească banii pe ele cât au plătit. Iar cei care au cumpărat case cu bani reali să li se ofere euro centi pe forum.

5. Popularea orasului San Fierro 

O solutie buna ar fii aceea de a aduce jobul trucker iar in San Fierro exact unde era el inainte. Iar cel de pădurar să fie mutat în altă zonă.

San Fierro Police Departament să fie mutat în alt loc mai în mijlocul orasului deoarece este prea aproape de  FBI.

6. Mafiile 

Membri mafiilor să aibă raport de făcut pentru a creste activitatea pe server.

Un numar de drumuri pentru drugs si materials dat arme in timpul warurilor.

7. Scoaterea stock-ului din DS,

Stock-ul a omorat trade-ul pe server, preturile au crescut alarmant, multi se lasa ca nu pot strange atatia bani.

Daca aveti impresia ca sunt prea multe masini, hai sa crestem preturile la ele cu 10% in DS.

8.  Suplimentarea  questurilor la  Catalin  

@Kelton

Edited by Oficial Zain

Foarte tare propunerea +1

Posted (edited)

Despre membrii nu-mi place propunerea, e o propunere proasta sa fie dati afara astia rank 1 si rank 2. Gandeste-te sa fi rank 1 inainte de fuziune sau rank 2, ti-ar conveni treaba asta?

Cat despre lideri, mi-ar conveni macar un sub-lider, dar tot cu gandul la lider as sta deoarece fiecare lider a muncit pentru functia lui, si cat despre regulament, regulamentele au fost date copy-paste de catre Marik, deci sunt aceleasi reguli.

Cat despre admini si helperi, nu mi s-ar parea normal sa pierzi un nivel, au muncit pentru acest nivel foarte mult dar voi nu va dati seama ca va jucati pe 2.

Edited by AT AdyWTF

Daca s-ar face fuziune majoritatea jucătorilor dupa serverele mai mici(3 Si 4) ar primi ban de la staful dupa rpg2 :]] Ma refer la gang-uri.

Posted (edited)
7 hours ago, AT AdyWTF said:

Despre membrii nu-mi place propunerea, e o propunere proasta sa fie dati afara astia rank 1 si rank 2. Gandeste-te sa fi rank 1 inainte de fuziune sau rank 2, ti-ar conveni treaba asta?

Cat despre lideri, mi-ar conveni macar un sub-lider, dar tot cu gandul la lider as sta deoarece fiecare lider a muncit pentru functia lui, si cat despre regulament, regulamentele au fost date copy-paste de catre Marik, deci sunt aceleasi reguli.

Cat despre admini si helperi, nu mi s-ar parea normal sa pierzi un nivel, au muncit pentru acest nivel foarte mult dar voi nu va dati seama ca va jucati pe 2.

E foarte usor sa faci fata la 20 15 membri decat la 40 30 cum e la noi :], si ca admin la fel. Eu ce am zis am zis bine.

Edited by Oficial Zain

Bombă, Kelton fii geana aici

Foarte corect dupa parerea mea. Faza 4. CASE ȘI BIZURI  imi pare chiar buna ideia, caci da RPG 1/2 e mai vechi si totusi jucatorii adica proprietarii au platit si mai mult pe un biz dar cum estimeaza Adminii unele case si bizuri... nu ei muncesc pentru banii aia si pun un pret aiurea. De exemplu o sa puna pretul pe cazinoul 4 Dragons $250.000.000? Niciodata, o sa zica ca e maxim $150.000.000 si gata si ai pierdut o suma foarte mare de bani.

Posted (edited)

Va multumesc ca apreciati ce am vrut eu sa spun

Edited by Oficial Zain

Eu sunt de acord chiar ai gandit foarte okey Domnule Zain

3. Tu  zici ca cei de rank 1 și 2 să fie dați afară ca ai lider,  nici ție nu ti-ar conveni sa te dea afară.  

4. Cum să interzici PM-urile?  :))

6. Multi playeri vin de pe alte rpg-uri ''care trag bine'' sa ajute la creșterea turfurilor și se vor simți obligați să facă ceva inutil, deoarece ești obligat  să ai un număr de materiale la war. 

A făcut Kelton un topic  special pentru asta, nu știu de ce ai mai deschis si tu.

2 hours ago, CBN G a B r i e L said:

3. Tu  zici ca cei de rank 1 și 2 să fie dați afară ca ai lider,  nici ție nu ti-ar conveni sa te dea afară.  

4. Cum să interzici PM-urile?  :))

6. Multi playeri vin de pe alte rpg-uri ''care trag bine'' sa ajute la creșterea turfurilor și se vor simți obligați să facă ceva inutil, deoarece ești obligat  să ai un număr de materiale la war. 

A făcut Kelton un topic  special pentru asta, nu știu de ce ai mai deschis si tu.

Asa a fost pe concurenta cand erau prea multi playeri intr-o factiune , si pasa s-au eliberat, civili s-au lasat de server.

PM- pai daca raman 2 lideri, membrii unuia din lideri pot sa faca pm-uri ca sa scape  de 1 lider sa ramana doar 1. Eu zic logic ce zic.  PM-uri intre colegii din aceeasi factiune. 

3 hours ago, Oficial Zain said:

Asa a fost pe concurenta cand erau prea multi playeri intr-o factiune , si pasa s-au eliberat, civili s-au lasat de server.

PM- pai daca raman 2 lideri, membrii unuia din lideri pot sa faca pm-uri ca sa scape  de 1 lider sa ramana doar 1. Eu zic logic ce zic.  PM-uri intre colegii din aceeasi factiune. 

Ce iti tot dai atâtea aere " eu zic logic ce zic"=)) pune-te și în loc celorlalți jucători,  nu doar ce îți convine ție cât timp esti lider ca nu e prea ok ZIK.  Dacă liderul nu e în stare sa tina facțiunea =scos,  ce atâtea favorizari la cei de pe rpg1 și rpg2?Stai liniștit că te poate face și un membru de-al tău de sancțiune la lider daca vrea. Vedem ce decizii o să ia a6+. Ultimu comm aici.

On 7/10/2019 at 11:26 PM, Oficial Zain said:

1. STAFFUL DE ADMINI SI HELPERI

Aici este puțin mai complicat dar nici asta nu e capăt de lume. Soluția ideală ar fii ca cei de pe RPG 3 ȘI 4 să primească un rank in staff mai mic. Deoarece este mult mai ușor pe acele servere să urci în rank.

La helperi la fel.

Cand ai de facut o gramada de puncte - ca helper -, si nu ai deloc jucatori de 1-20 pe RPG3/RPG4, e foarte greu. La fel si la admini, cand nu prea mai ai jucatori, dar trebuie sa ai un numar minim de codati, iar e greu. Vezi ca nu gandesti bine? Acum bag-o p'aia ca suntem prosti astia de pe RPG3/RPG4 si ai facut o supa geniala ;).

Sunt de accord.

+1

593299733_LSPDLogo.png.0cfeb44d9dcccacf1905e696e5043fcc.png

Topic vechi. 

default_topic_closed.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.