Jump to content

InterfaceEditor.asi


RW .Moldoveanu

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor:Salut! Am si eu o intrebare de ce nu imi merge interfaceeditor.asi. Gen bag fisierul in folderul principal si ala .ini si tot nu merge, adica nu se schimba nimic in joc, totul e ca si pe gta default.
Screenshot (în caz că este necesar): Nu e nevoie ca toti cunoasteti cum arata gta default fara interface.

Alte precizări: Am sampfuncs si cleo instalat dar tot nu merge.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ryder sK said:

Salut! Ai nevoie si de hud.txd

Un link ce te-ar putea ajuta si ai si instructiuni.Sper sa te ajute

 

Cand am zis ca "gta default, fara interface" m-am referit la aia ca nu se schimba culoarea la bani, hp, armura si texte. Am acest hud.txd.

2 hours ago, South South said:

lipsa fișierelor tale hud.txd. descărcați oferta de mai sus și problema dvs. este rezolvată, spuneți-ne dacă vă va ajuta în plus

Precizez ca nu lipseste nimic, am toate fisierile necesare. Cand am zis ca nu merge InterfaceEditor ma refeream la aia ca nu se schimba culoarea la bani, culoarea la hp bar si armour.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, St1m said:

Cand am zis ca "gta default, fara interface" m-am referit la aia ca nu se schimba culoarea la bani, hp, armura si texte. Am acest hud.txd.

Precizez ca nu lipseste nimic, am toate fisierile necesare. Cand am zis ca nu merge InterfaceEditor ma refeream la aia ca nu se schimba culoarea la bani, culoarea la hp bar si armour.

In cazul asta acel interfaceEditor al tau este incomplet sau nu are tot ce ii trebuie ori este tot default.O alta alternativa pentru a vedea sau modifica chiar tu culorile de la Hp armura sau bani sau sa iti creezi tu unul dupa bunul plac gasesti la acest link cu tutorial.

Poti modifica si fara acest program culoarea banilor armurii vietii si a textelor ce apar.Totul este pe baza unor coordonate XoY.Insa programul asta IEV te ajuta sa vezi practic coordonatele dar si culoarea.Daca doresti zi-mi ce culori doresti dar si pozitia fiecaruia si poate te pot ajuta eu.Da-mi un PM sau scrie-mi aici.Succes!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ryder sK said:

In cazul asta acel interfaceEditor al tau este incomplet sau nu are tot ce ii trebuie ori este tot default.O alta alternativa pentru a vedea sau modifica chiar tu culorile de la Hp armura sau bani sau sa iti creezi tu unul dupa bunul plac gasesti la acest link cu tutorial.

Poti modifica si fara acest program culoarea banilor armurii vietii si a textelor ce apar.Totul este pe baza unor coordonate XoY.Insa programul asta IEV te ajuta sa vezi practic coordonatele dar si culoarea.Daca doresti zi-mi ce culori doresti dar si pozitia fiecaruia si poate te pot ajuta eu.Da-mi un PM sau scrie-mi aici.Succes!

@Ryder sK habar nu am daca ai citit sau nu ce am scris eu mai sus dar iti mai repet odata. Am aceste fisiere si nu sunt facut de azi, stiu cum sa imi modific culoarea la bani, hp, armura si restul dar iti zic ca le am bagate in folderul cu gta-ul meu si cand intru imi joc nu se schimba nimic. Ah da, am descarcat si versiunea asta la fel nu se modifica.

Link to comment
Share on other sites

@Ryder sK ba mane, pari deja matur dar vad ca tot nu inteleg. Nu stunt atat de "destept" ca sa bag hud-ul in folderul principal. Ai citit ce am scris mai sus? Am zis clar ca InterfaceEditor.asi si .ini le am folderul principal. Si Gta-ul cu Cleo sunt deja reinstalate....

Ah da, si nu e bifat aia.

Link to comment
Share on other sites

Atunci copiaza ce ai in interface editor.ini adica al tau facut de tine si pune in altul si vezi.Am inteles ce ai zis.Nu am zis ca ai fi nestiutor.Am incercat sa iti ofer solutiile pe care cred eu ca te-ar putea ajuta.Mai multe nu stiu ce ai putea face.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ryder sK said:

Atunci copiaza ce ai in interface editor.ini adica al tau facut de tine si pune in altul si vezi.Am inteles ce ai zis.Nu am zis ca ai fi nestiutor.Am incercat sa iti ofer solutiile pe care cred eu ca te-ar putea ajuta.Mai multe nu stiu ce ai putea face.

Nu ajuta chestia asta cu nimic, am incercat-o inca inainte sa postez aceasta intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.