Jump to content

Windows 10 -> 7


 Share

Recommended Posts

Ce problema ai?: am un laptop cu windows 10 din fabrica, dar as vrea sa-l trec pe 7, daca este posibil asa ceva. si daca este, imi convine?

De cat timp aveti problema respectiva ?: 

Sistem de operare ?:

Screenshot/Video: 
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul:

Edited by cedryk public enemy
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2019 at 5:28 PM, RISKY said:

@cedryk public enemy Daca are windows 10 de fabrica cel mai probabil nu exista drivere pentru windows 7. In alta ordine de idei, de ce ai vrea sa treci de pe windows 10 care este un sistem de operare de actualitate pe unul de acum 10 ani? Nu are sens. 

Pai singurul lucru care te-ar putea face sa treci la Windows 10 la 7 e performanta, consuma mai putine resurse. Oricum daca ai un latop cu 4gb RAM, te-as sfatuii sa faci upgrade cu inca 4gb, Windows 10 are nevoie de mai mult de 4gb ca sa functioneze cat mai 'smooth'. Multe laptopuri pana in 1500 de lei vin cu Wwindows 10, dar cu 4gb RAM care dupa parerea mea este o porcarie. Eu as dorii sa trec la 10, dar ma limiteaza ramii. Cum a spus si Risky, s-ar putea sa ai probleme serioase cu driverele, plus ca Windows 7 are probleme serioase cu securitatea, fara un antivirus bun poti sa iei un virus foarte simplu. Ti-as recomanda sa ramai la 10.

Link to comment
Share on other sites

  • RISKY locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.