Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Meizu 16s primeşte versiune Pro, cu chipset Snapdragon 855+ şi ecran AMOLED de 90Hz


Tendoi
 Share

Recommended Posts

Anunţat la începutul acestei veri ca o alternativă pentru Xiaomi Mi 9 şi alte modele asiatice de top, Meizu 16s este înlocuit deja cu o versiune superioară la partea de specificaţii.

Apărut pentru scurt timp pe site-ul companiei, Meizu 16s Pro este identic la exterior cu modelul deja lansat. Noul model vine însă cu un ecran AMOLED capabil să redea imagini mai cursive, folosind rată de împrospătare la 90 Hz. Totodată, interfaţa touch cu rată de eşantionare la 120 Hz ar trebui să permită timpi de răspuns excelenşi la aplicarea comenzilor în jocurile de Android.

meizu-16s-pro-3.jpg?height=500&width=443 

Anunţat la începutul acestei veri ca o alternativă pentru Xiaomi Mi 9 şi alte modele asiatice de top, Meizu 16s este înlocuit deja cu o versiune superioară la partea de specificaţii.

Apărut pentru scurt timp pe site-ul companiei, Meizu 16s Pro este identic la exterior cu modelul deja lansat. Noul model vine însă cu un ecran AMOLED capabil să redea imagini mai cursive, folosind rată de împrospătare la 90 Hz. Totodată, interfaţa touch cu rată de eşantionare la 120 Hz ar trebui să permită timpi de răspuns excelenşi la aplicarea comenzilor în jocurile de Android.

La fel ca modelul actual, Meizu 16s Pro va fi livrat cu o interpretare de Android 9 Pie numită FlymeOS 8.

Preţul la vânzare nu este cunoscut, însă putem lua ca reper suma de 420 euro cerută pentru modelul non-Pro.

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Mereu am apreciat telefoanele de la Meizu, din punct de vedere fizic par calitative, dar toata problema ramane la soft.

Daca se schimba specificatiile, poate se schimba si softul si primeste un update la Android One, de exemplu, si problema este aproape rezolvata.

Link to comment
Share on other sites

  • Tendoi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.