Jump to content

Bug desync blanao


macabru lama fina

Recommended Posts

Nick-ul tau: macabru
Server: RPG1
Descrierea bugului: Daca ma connectez pe server cu spawn la hq hitmen fara sa intru intr-un interior nu iau desync, daca ma connectez pe server cu spawn la casa si intru intr-un interior de casa iau un desync ciudat, un desync pe jumatate, ceasul merge si banuiesc, ca jucatorii ma vad, dar afk, pot sa iau joburi sa intru in pns-uri dar eu am desync oarecum, odata ce dau /work totu se sincronizeaza la loc si apar pentru ceilalti jucatori ca si cum m-as fi teleportat (banuiesc) e de la server, mi-a zis un admin acum 1 luna ca au mai intampinat, eu patesc de vre-o.... 3 luni asa, am invatat sa il repar dar nu vad sa se faca ceva pentru eliminarea acestei probleme.
Screenshot(s):

 

Link to comment
Share on other sites

Salut, este vorba de Virtual World. Si la misiunea lui Catalin dupa un timp primesti virtual world diferit fata de alt jucator, iar jucatorii l-au considerat un desync, insa daca intri intr-un PNS care acela iti modifica Virtual World-ul si ti-l da inapoi pe 0 totul isi revine. Ar trebui totusi rezolvat aceste probleme legate de Virtual World.

Link to comment
Share on other sites

De fapt, nu este o problema de virtualworld.

Are dreptate macabru, e un desync pe jumatate.

 

90% banuiesc ca vine de la un sistem de filtrare de pachete de date invalide, fac niste modificari la urmatorul restart si vedem daca mai apare problema.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.