Jump to content

Bug-uri Departament


FBI Terrasre

Recommended Posts

Nick-ul tau: Terrasre
Server: RPG1
Descrierea bugului:

Bug 1.Cand un suspect cu drept de predare iti trage in masina, acesta nu isi pierde drept-ul de predare si este interzis sa dam *Cop attack. Propun sa se adauge in /SU *Drept de predare pierdut* sau ceva asemanator, deoarece o sa fie mai simplu in cazul in care vor mai aparea alte buguri cand un politist este atacat.

Bug 2.In momentul in care un suspect este omorat, deseori se ia punct de la 900 de metrii, dar cei care sunt in apropiere nu iau punct. Acest bug este de mult timp si dupa un timp devine foarte deranjant, mai ales cand nu ai timp sa iti faci raportul.
Screenshot(s):

image.thumb.png.884e0711e1f2de16d31f9706f98cb321.png

La al 2-lea bug nu cred ca trebuie video, fiecare membru de departament a patit macar o data

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu de multe ori sa nu iau punct de la 50-100m cand eu conduceam masina si alt coleg omora suspectul de pe G prin DB. La fel se intampla si daca suspectul fuge de tine, in apa de exemplu si altcineva il omoara cu M4. Daca nu esti foarte aproape de el, nu iei punct, lucru care este deranjant avand in vedere ca de multe ori pe un suspect merg cate 4-5 politisti.

 

Legat de punctele luate la distante de 900-1000m, am observat ca acest lucru se intampla doar in cazul suspectilor care se sinucid ( explozie, fall damage, drowning ). Ar trebui redusa aceasta distanta pentru cazurile de mai sus.

 

Pe langa ce a spus Terrasre mai sus, am mai patit si eu o chestie: cand un jucator fara drept da /q nu isi ia jail, chiar daca ai /find pe el si esti relativ aproape ( 250-500m cred eu ca este o distanta rezonabila ). De acest lucru abuzeaza multi pe timpul maratonului, dand /q imediat dupa ce au dat drop la Car Jacker...

Link to comment
Share on other sites

Cand suspectul se sinucide iei punct de la jumatate de harta dar cand e langa tine si il omori nu mai obtii punctul la raport.

Cand sunt mai multi membri din PD care sunt la mai putin de 50m de suspect se intampla doua situatii: 1.Ia doar un singur PD punct. 2. Nu i-a nici un membru punct.

Si am mai patit ca un suspect (cu drept de predare) sa traga in mine (eu fiind duty) si sa nu primeasca No drept(din cauza ca nu am avut filmare am luat si FW degeaba)

 

De acuma am sa filmez pentru a prinde bugul pe filmare si am sa revin cu un comment.

Link to comment
Share on other sites

Bug1: Se rezolva zilele viitoare.

Bug2: Trebuie sa fii la 45 unitati distanta de cel care este omorat ca sa iei punct (asta daca nu tu il omori). Daca tu esti cel care il omori, punct vei primi de la orice distanta.

Legat de cei care primesc punct de la distante mari, e valabil doar pentru sinucideri.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.