Jump to content

Bug misiuni


I0nu7

Recommended Posts

Nick-ul tau: Ionu7
Server: RPG1
Descrierea bugului: In momentul in care esti o misiune si scrii comanda /crates si selectezi un gen o cutie pe care n-o ai (si aici trebuie sa puna un checkpoint pe Chilliad ca sa iti arate de unde trebuie sa cumperi cutii), iti va dezactiva checkpointul pe care trebuie sa il faci de la misiunea ta si iti va pune checkpoint catre Chilliad.
Screenshot(s): Se poate testa in game, nu ar avea mare relevanta daca as pune un ss.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, I0nu7 said:

Nick-ul tau: Ionu7
Server: RPG1
Descrierea bugului: In momentul in care esti o misiune si scrii comanda /crates si selectezi un gen o cutie pe care n-o ai (si aici trebuie sa puna un checkpoint pe Chilliad ca sa iti arate de unde trebuie sa cumperi cutii), iti va dezactiva checkpointul pe care trebuie sa il faci de la misiunea ta si iti va pune checkpoint catre Chilliad.
Screenshot(s): Se poate testa in game, nu ar avea mare relevanta daca as pune un ss.

Vrei sa mai explici odata? Din cate vad daca nu ai o cutie, iti spune ca n-o ai, nu iti seteaza CP.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Adi007 said:

Vrei sa mai explici odata? Din cate vad daca nu ai o cutie, iti spune ca n-o ai, nu iti seteaza CP.

Imi pare rau, n-am specificat cum trebuie, in momentul in care esti o misiune, in orice misiune si iti seteaza acel personaj un checkpoint, scrii /crates si alegi prima optiune, aceea "+ Buy a crate", atunci iti schimba checkpoint-ul pe Chilliad.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2019 at 7:06 PM, I0nu7 said:

Imi pare rau, n-am specificat cum trebuie, in momentul in care esti o misiune, in orice misiune si iti seteaza acel personaj un checkpoint, scrii /crates si alegi prima optiune, aceea "+ Buy a crate", atunci iti schimba checkpoint-ul pe Chilliad.

La ce misiune mai exact? Eu am testat si nu pot sa fac asta, exact cum trebuia .  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Adi007 said:

La ce misiune mai exact? Eu am testat si nu pot sa fac asta, exact cum trebuia .  

Aparent, cand am facut misiunea lui OG-Loc nu mi-a schimbat checkpoint-ul, dar eu cand am incercat la misiunile lui dimitri mi le-a schimbat, si ale lui Ryder, acum imi spune ca nu pot merge mai departe deoarece am un checkpoint activ, ciudat, poate am selectat altceva, in fine, poate nu este un bug, chiar nu stiu, ti-am zis, cand am facut misiunea lui Dimitri, nu mai stiu care a reusit sa imi schimbe cp-ul, la fel si la Ryder, insa poate ca era alta problema pe care ati rezolvat-o intre timp si s-a rezolvat chestia aia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.