Jump to content
Snipi

[EVENT] The beauties of autumn | Season #1

Recommended Posts

The beauties of autumn s1.png

Salutare, B-Zone!

Acum ne aflam la prima editie a unui nou concurs lansat de echipa radio b-zone. Acest concurs poarta numele de "The beauties of autumn".

Tin sa le multumesc in prima ipostaza atat lui @Kelton cat si lui @Bobo pentru premiile oferite.

Durata in care puteti pune pozele, adica sa va inscrieti este de sapte zile.

Cu toate acestea va rog sa cititi tot ce este mai jos.

Va puteti inscrie in acest concurs pana pe data de: 14.09.2019 | 14 Septembrie 2019 (ora 13:40).

Intervalul de inscriere a fost prelungit pana pe data de : 20.09.2019 | 20 Septembrie 2019 (ora 00:00).

Intervalul de inscriere a fost prelungit pana pe data de: 30.09.2019 | 30 Septembrie 2019 (Ora 00:00). Motivul este ca trebuie sa se inscrie si minim 2 fete pentru a putea alege castigatorii!

Ce premii sunt puse in joc? 

Pentru acest sezon al evenimentului "The beauties of autumn" a fost pus la bataie un premiu de 4000 gold.

La acest concurs vor fi doua 'echipe'. Echipa baietilor si echipa fetelor. Din fiecare echipa v-a fi desemnat un castigator al marelui premiu.

Premiile alocate fiecarei echipe sunt:

Echipa Baietilor: 2000 gold

Echipa Fetelor: 2000 gold

Inscrierea:

Pentru a va putea inscrie la acest eveniment sunteti nevoiti sa dati un reply la acest topic si sa completati modelul pe care il veti gasi mai jos, daca sunteti de acord cu terminii si conditiile acestui concurs.

Formular:

Prenumele Real :
Numele din joc (link website):
Vârstă:
O scurtă descriere a ta:

De ce doresti sa participi la acest concurs?:

Esti de acord cu Termenii si Conditiile impuse de acest concurs?:
Link poză:

Exemplu: 

Prenumele Real : Alexandru
Numele din joc (link website): https://www.rpg.b-zone.ro/players/general/System32 
Vârstă: 15 ani
O scurtă descriere a ta: Salut. Ma numesc Alexandru, sunt din judetul Neamt si am frumoasa varsta de 15 ani. In timpul liber imi place sa ies cu prietenii pe afara sa ne distram dar si multe alte lucruri.

De ce doresti sa participi la acest concurs?: Doresc sa particip la acest concurs deoarece imi doresc sa castig marele premiu.

Esti de acord cu Termenii si Conditiile impuse de acest concurs?: Da, sunt de acord cu Termenii si Conditiile impuse de acest concurs.
Link poză: link (Imi pare rau ca nu am pus o poza dar in acest moment nu pot face una).

Cum trebuie sa arate poza?:

Pentru ca poza sa fie considerata valida trebuie sa puneti o poza ce sa indeplineasca urmatoarele criterii:

• Sa fie o poza reala cu voi.
  • Sa nu fie o poza editata. Trebuie sa fie o poza naturala(Sa nu detina filtre, texte, efecte ,etc). 
  • Sa aiba scris pe un obiect textul : "Radio.B-Zone". (Scris de mana.)
  • Textul trebuie sa fie scris de mana.
  • Poza trebuie sa va includa doar pe voi.

Termenii si Conditiile acestui concurs:

• Nu aveti voie sa editati poza in niciun fel. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea)
  • Nu aveti voie sa postati poze in care apar organele genitale. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea + warn)
  • Nu aveti voie sa postati poze cu o conotatie sexuala (vulgară sau batjocoritoare). (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea + warn)
  • Nu aveti voie sa participati la acest concurs daca nu aveti un cont ce detine minim nivel 5 pe unul dintre serverele RPG. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea)
  • Ne rezervam dreptul de a ne alege participantii. (Daca consideram ca anumite poze incalca regulamentul sau consideram ca nu sunt potrivite pentru acest concurs le putem sterge in orice moment. Stergerea inseamna descalificarea din concurs)
  • Fiecare jucator are voie sa posteze o singura poza si sa participe de pe un singur cont. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea)
  • Dacă veţi pune poze vechi şi le editaţi în anumite programe şi adăugaţi textul B-Zone sau postaţi poze vulgare / batjocoritoare, postarea o să fie ştearsă şi voi o să fiţi sanctionaţi în funcţie de gravitate.
  • Castigatorii vor fi alesi de echipa radio.
  • Membrii echipei radio nu au voie sa participe la acest eveniment.
  • Nu aveti voie sa cumparati / cereti votul unui membru al echipei radio b-zone. (Descalificare)
  • Jucătorii ce dețin rank-ul de YouTuber nu pot să promoveze alți participanți ai acestui eveniment. In caz contrar voi vorbi cu @Bobo şi cu @Kelton ca aceştia să fie sancţionaţi de la Warn pe Forum până la pierderea gradului de YouTuber. (YouTuberii au o oarecare influenţă şi nu vrem ca acest lucru să influenţeze concursul, de exemplu Bobo să zica pe YouTube să îl votaţi pe X, nu ar fi corect faţă de restul participanţilor) .

• Odata ce va inscrieti in concurs va dati acordul ca in cazul in care castigati poza dumneavoastra sa fie pusa pe viitorul site radio.b-zone.ro intr-o sectiune speciala dedicata acestui eveniment.

Informatii utile: 

• Filtrele de pe snapchat (căței sau alte minuni) sunt interzise. (Stiu ca am zis acest lucru si anterior dar ca sa fie clar pentru toata lumea).
  • Cine a câștigat o ediție nu mai poate câștigă și în edițiile următoare.
  • Dacă veţi pune poze vechi şi le editaţi în anumite programe şi adăugaţi textul Radio.B-Zone, postarea o să fie ştearsă.
  • Puteți scrie cu absolut orice. Culoarea textului este aleasă de tine.
  • Tu alegi obiectul, etc pe care o sa scrii textul 'Radio.B-Zone'.(In conformitate cu Termenii si Conditiile prezentate mai sus).

PS: Recunosc ca m-am inspirat putin de la regulamentul Miss&Mister B-Zone dar am facut acest lucru pentru a face un concurs mai complex.

Nu doresc sa aud si sa vad comentarii de genul : "A ales-o pe aia ca are ... mai mari si un ... de ar da in ea ca surdul in clopot" sau alte porcarii. In alegerea castigatorului respectiv castigatoarei o sa conteze mai multe lucruri ca de exemplu: ideile unice.

Pentru orice nelamurire ma puteti contacta printr-un:

PM: (AICI)

Mail: [email protected]

Discord: Snipi#7353

Edited by Snipi
Perioada de inscrieri.

Prenumele Real :Daniel
Numele din joc (link website):poppingxanz.at2am
Vârstă:17 ani.
O scurtă descriere a ta:Sunt un băiat din Brăila, am 17 ani, sunt prietenos, ascult muzică de orice fel, fără diferențe. În timpul liber îmi place să ies în oraș cu prietenii la o caterincă.

De ce doresti sa participi la acest concurs?:Fără motiv, nu mi-e rușine cu fața mea deci, de ce nu?

Esti de acord cu Termenii si Conditiile impuse de acest concurs?:Da.
Link poză:
24gejb5.jpg

Prenumele Real: Vlad
Numele din joc (link website): https://www.rpg2.b-zone.ro/players/general/.Lizard
Vârstă: Am 15 ani!
O scurtă descriere a ta: Eu ma numesc Vlad si am varsta de 15 ani. Cel mai minunat lucru, sa fii nascut vara. Imi este cel mai drag anotimp. Sunt foarte bland, comunic cu oameni diferiti. Vreau sa spun ceva si despre scoala. Imi place doar ora de sport, de biologie, si de limba romana. Imi plac doar pentru ca am profesori foarte buni, de treaba. In rest nu-mi mai place nici o ora. Sunt sampist si nustiu cat de mult o sa fiu, sper sa o tin asa in continuare. De mic copil am avut o educatie corecta din partea parintilor. Stiu ce-i respectul, atata timp cat voi fi respectat voi respecta si eu. Nu iubesc persoanele care nu se tin de promisiuni si care sunt neserioase. Asta ma enerveaza cel mai mult.

De ce doresti sa participi la acest concurs?: Nu sunt timid, doar putin :)). Mi-a venit ideea asta cu scrisul pe tabla si mna, mi-a parut interesant :))

Esti de acord cu Termenii si Conditiile impuse de acest concurs?: Bineinteles.
Link poză:
radiobizon.thumb.jpg.c4efd6aeb0eb023ff80e30e000052611.jpg

Edited by L i z a r d

On 9/12/2019 at 1:05 PM, L i z a r d said:

Prenumele Real: Vlad
Numele din joc (link website): https://www.rpg2.b-zone.ro/players/general/.Lizard
Vârstă: Am 15 ani!
O scurtă descriere a ta: Eu ma numesc Vlad si am varsta de 15 ani. Cel mai minunat lucru, sa fii nascut vara. Imi este cel mai drag anotimp. Sunt foarte bland, comunic cu oameni diferiti. Vreau sa spun ceva si despre scoala. Imi place doar ora de sport, de biologie, si de limba romana. Imi plac doar pentru ca am profesori foarte buni, de treaba. In rest nu-mi mai place nici o ora. Sunt sampist si nustiu cat de mult o sa fiu, sper sa o tin asa in continuare. De mic copil am avut o educatie corecta din partea parintilor. Stiu ce-i respectul, atata timp cat voi fi respectat voi respecta si eu. Nu iubesc persoanele care nu se tin de promisiuni si care sunt neserioase. Asta ma enerveaza cel mai mult.

De ce doresti sa participi la acest concurs?: Nu sunt timid, doar putin :)). Mi-a venit ideea asta cu scrisul pe tabla si mna, mi-a parut interesant :))

Esti de acord cu Termenii si Conditiile impuse de acest concurs?: Bineinteles.
Link poză:
radiobizon.thumb.jpg.c4efd6aeb0eb023ff80e30e000052611.jpg

Salut. Felicitari! Tu esti castigatorul acestei editii!

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.