Jump to content

Veste extraordinară pentru CFR Cluj! Culio revine după o absență de 10 meciuri


XeENonAnD
 Share

Recommended Posts

CFR Cluj va disputa primul meci din grupele Europa League din acest sezon , pe teren propriu, în compania italienilor de la Lazio Roma. Dan Petrescu, tehnicianul ardelenilor, a vorbit despre meciul infernal, despre regretele pe care le are înainte de partida cu echipa lui Ștefan Radu, dar a dat și o veste foarte bună suporterilor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            CULIO                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Dan Petrescu are motive de tristețe înainte de meciul cu echipa din capitala Italiei, dar și un mare motiv de bucurie. Culio este refăcut și poate evolua în partida cu Lazio: "Nu îmi reproșez că nu l-am introdus în lot pe Vinicius, nu am avut ce să fac, dar îmi pare rău, avem prea puțini jucători pe listă. Culio face parte din lotul pentru meciul de mâine, dar sunt mulți jucători care nu au meciuri în picioare... Din păcate Michael Pereira  s-a accidentat, Rondon (33 de ani) nu face parte din lot... Am avut foarte multe meciuri, iar lucrul ăsta s-a resimțit asupra noastră. Urmează șase

meciuri de foc și avem nevoie de toți jucătorii".                                                                                           

Dan PetrescuRevenirea lui Emmanuel Culio este foarte importantă pentru CFR Cluj. Jucătorul de 36 de ani este cel mai bun jucător de la formația lui Dan Petrescu și poate juca cu Lazio, după aproape două luni de indisponibilitate. Argentinianul s-a accidentat chiar înainte de dubla cu Celtic și a ratat nu mai puțin de 10 partide ale echipei, în toate competițiile.     cfr_cluj_lazio_roma_05150000.jpg.f5882fb5d18b2c81919fc6516c38fe02.jpgMeciul  va  avea loc Joi 19/09/2019 la ora  19:55                                          

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.