Jump to content

Sugestii - Editia 1


Kelton
 Share

Recommended Posts

Salut, am si eu cateva propuneri care cred eu ca vor imbunatatii serverul.

1. La clanuri cei de rank 6 sa poata baga/scoate din clan, sa aiba acces la comenzi de lideri.

2. La rob daca eu sunt liderul grupului si iau crash se anuleaza jaful, ar trebui sa faceti astfel incat sa am 5 minute sa revin, astfel daca eu nu vin in 5 minute sa se anuleze. Daca cineva este sniper sau gas man si ia crash se anuleaza, la fel sa aiba 5 minute sa revina. Apoi dupa ce incepe robul si incepem sa furam din magazin daca cineva ia crash dupa ce revine are wanted si poate  lua bani dar neputand sa mai scape cu avionul.

Link to comment
Share on other sites

Propun:

 

1. Ca la jobul fisher sa se modifice niste chestii. Atunci cand prinzi un peste acesta sa fie pe raritati (common, rare, legendary sau ceva de genul) si fiecare sa coste o anumita suma de bani. Adica sa fim seriosi 1-2 dolari/peste e bataie de joc. Vehiculul jobului sa fie o barca de pescuit cu care te poti duce la o pescatorie sa vinzi pestele, iar ea sa fie modificata in functie de skill.

 

2. Am vazut ca foarte multi au vrut ca la departamente si la Hitman Aganecy job-ul de baza sa fie detective si sa se poata lua si un side-job. Asa cum si la Taxi si la Paramedics apare un cp pe harta atunci cand se accepta o comanda, asa poate fii si la aceste doua factiuni.

 

3. Sa se adauge un beneficiu si la cei incepatori care baga referral-ul, pana la urma ei au nevoie de ajutor, nu cei mari. Sa aiba niste beneficii timp de 2 sau 3 zile, de ex: 25% mai multi bani la joburi s.a.m.d.

 

4. Bonusul de raport de la factiunii. Sa fim sinceri, foarte putina lume face bonusul pentru $25,000. Sa fie ceva mai competitiv, ca de exemplu: 20 gold sau minus X puncte la raportul viitor. 

 

5. Sa fie spawnate 10 masini in loc de 8. Inteleg, ar fii lag daca ati face asta, dar putini au peste 10 masini in garaj si ma gandesc ca 30 sau 50 de masini in plus pe server  nu fac asa mare lag, multi le tin despawnate.

 

Un ⬆️ daca esti de acord cu macar o propunere.

Edited by AT Jankos
Link to comment
Share on other sites

Salut! In aceste 4 pagini am citit cam aproape fiecare propunere, cateva bune, cateva puse doar asa, sa nu spui ca n-ai comentat, iar cateva din simpla frustrare.

 

1) Scaderea orelor la licente.

  • Avem nevoie de asa ceva pentru ca instructorilor le e greu sa faca raportul, mereu toti avand licente iar rapoartele trebuind sa se micsore constant
  • Nu cred ca e asa de greu sa iei licentele odata la 100h / 150h, pentru ca nu sunt asa scumpe, si le permit oricine.

2) Job secundar - Detectiv / Mechanic.

  • Departamentele, membrii Tow Truck Company, cat si membrii din Hitmen Agency, au nevoie de asa ceva mai mereu.
  • E frustrant sa vrei sa faci raport, iar dupa sa-ti amintesti ca ai jobul Trucker si tre' sa te intorci iar dupa job si etc.
  • Acum ca ati adaugat job goal, ati marit putin plata la job, ar fi necesar si un asemenea update.

3) Schimbarea sistemului de rob.

  • Sa poti da rob de unul singur.
  • De ce? Pai, de multe ori, nu gasesti cu cine sa dai rob, iar decat sa dai rob cu xMarcelXDBOSS si cu Mihaita123 si sa iei fail din cauza lor, mai bine nu.
  • Dupa mai sunt si taskurile cu rob, nu mereu gasesti cu cine sa dai rob si sa ai succes la el iar dupa nu mai poti face tasku deloc.

 

4) Sa se bage la toate factiunile, comanda /duty.

  • Cand dai comanda /duty, sa ti se bage skinul de rank-ul tau in factiune, si abia dupa sa te bagi sa faci raport.
  • Medicii sa fie medici, taximetristii, taximetristi, ati inteles ideea. Cum ati facut si la PD-uri, cand faci raport sa ai skinul de factiune.
  • Iar cand nu faci raport, sa ti se scoata skinul si sa poti purta skin Platinum, Silver, Bronze si din ala de 1$.

5) Skinuri.

  • Propunere legata cu pronerea de mai sus.
  • Sa se poate folosi orice skin ca membru de factiune cand nu esti /duty.
  • Sa se adauge un job boost pentru fiecare tip de skin.
  • Starter - 0% Job boost, Bronze - 5% Joob Boost, Silver - 15% Joob boost, Platinum - 25% Job Boost
  • Asa, ar avea putina importanta si aceste skinuri, ca, pana acum nu il poti folosi decat pe ala platinum in factiuni, desi, sunt skinuri Silver destul de frumoase.

 

6) Kick la 30 min AFK.

  • E o prostie, nu-si are rostul acum, abia cand suntem 1000/1000, atunci sa se dea kick.

 

 

Cam atat cu propunerile mele, daca ti-au placut da-mi un +1.

Edited by R e l u
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Propun ca sistemul de PUBG să nu mai fie sub formă de biz (arenă, cum vreți voi să ii se spună), ci sub formă de event organizat de adminii 4+ sau cu titlul "Special Events Organizer"

 

De ce? Ei bine, pentru că și deoarece, acesta a fost jucat decât a.c a fost bagat iar acum nu îl mai joacă nimeni. Așa ar putea sa aibe o autenticitate aparte, să fie disponibil când sunt ocazii speciale (gen 1000/1000, sărbatori etc). 

Edited by AT DarkNight
Link to comment
Share on other sites

Propun urmatoarele:

? Implementarea unui sistem de crates. ( idee de pe alta comunitate, mi se pare ceva frumos)

Sa se primeasca un crate la 5 payday-uri primite.
2 tipuri de crate: Premium / Normal ( primirea sa fie random )

La cele de tip Premium sa se primeasca Ora jucata, Skin Platinum, Skill job, VIP vehicle upgrade, Hidden, o masina, etc. Sau alte premii pe care le considerati voi utile.

La cele de tip Normal sa se primeasca RP, drugs/mats(pentru mafioti), idk, nu am idei acum, puteti pune orice vreti voi.

 

? Un sistem de tunning

Sa iti poti modifica masina din mai multe puncte de vedere, un motor mai puternic, stage, jante premium, etc.
De ex sa am posibilitatea de a transforma un Perrenial intr-un Infernus, ma refer la viteza.

Edited by enzo
Link to comment
Share on other sites

Propun sa se mute truckerul inapoi in SF unde este taietor de lemne acum, iar jobul taietor de lemne sa fie mutat unde se afla truckerul acum, e o locatie mai buna, acea cladire de la trucker iti da impresia de fabrica, daca ar fi acolo taietor de lemne ti-ar da impresia ca duci lemne la fabrica, ceva de genul. Multora ne e dor de acele momente cand nu puteam intra la trucker caci era full, parca si traseul e mai frumos, parerea mea.

 

Daca s-ar muta truckerul in SF ar fi mai populat, avand in vedere ca jobul trucker este unul dintre cele mai populare joburi de pe orice server.

 

 

 

Edited by KaReV
Link to comment
Share on other sites

PROPUNERE IMPORTANTA!

 

Propun sa poti schimba culorile pe Shamal. E degeaba daca il avem toti pe culoarea alb.

Am fost la carcolor, am ales culorile, mi-a luat banii, dar el tot alb se vede.

Dincolo merge colorat si pus hidden pe Shamal.

Link to comment
Share on other sites

Propun adaugarea unui loc special in care sa ne putem pune masinile la vanzare. Sa iti poti lasa masina acolo cu un pret ales de tine, pe o perioada de 1-24 ore(daca vrei sa iti lasi masina acolo o ora, platesti o suma de bani, iar la 24 ore sa platesti mai mult), iar fiecare jucator care isi doreste sa cumpere o masina la mana a doua, merge acolo si verifica. Asa o sa ne punem vinde si noi masinile mai repede, nu o sa fie nevoie de multe anunturi. Oricum pe website nu se prea se vand, nu verifica multe lume respectiva sectiune, iar implementarea ei in joc ar fi un mare plus.

 

 

Edited by RW PauL
Link to comment
Share on other sites

ViYXNFe.png

1. UBER SYSTEM

Implementarea unui sistem de UBER prin care in fiecare zi la anumite intervale orare, gen 09:00-10:00 / 16:00-17:00 / 01:00-02:00, jucatorii sa poata folosi comanda /uberfare in masina lor personala si sa poata transporta alti jucatori contra unei sume de bani aleasa de noi, bineinteles sa fie o limita. Consider ca e o noua activitate in plus pe server mai ales pentru civili, iar pe langa asta la anumite ore nici nu ai Taxi pe server.

Q0yE0fg.png

2. FISH SYSTEM

Cu totii stim sau macar am auzit despre job-ul fisher de pe restul serverelor, fiind cel mai practicat de catre jucatori. Consider ca ar fi un plus adaugarea unui job fisher prin care jucatorii sa poata pescui in grup, cu prietenii.  E distractiv sa poti avea un job pe care sa-l faci cu mai multi jucatori deodata pe masina. Din perspectiva mea, job-ul ar functiona folosind comanda /fish la un ponton dintr-un oras, preferabil SF, iar apoi sa-ti apara un textdraw cu un peste si o linie de procent care e la 0%, tu trebuie sa apesi SPACE pana cand vei face 100% avand timp de 10 secunde. Pe langa asta, s-ar putea face si o sansa ca nu de fiecare data pestele sa fie prins, ci sa mai si scape.

o2fbXkn.png

3. TOP 5 MONTHLY PLAYERS

Adaugarea unui top de 5 sau chiar 3 jucatori pe website prin care de la inceputul pana la sfarsitul lunii acestia sa poata strange anumite puncte din acumularea orelor in luna curenta + anumite activitati de pe server, spre exemplu: rob, job, raport si asa mai departe. La finalul lunii acestia sa primeasca automat un bonus in functie de locul in clasament. Gold, puncte misiune, bani, RP, etc.

nmxZ2Tc.png

4. SKINS SYSTEM

Implementarea sistemului de skin-uri in momentul in care esti la datorie in cadrul factiunii si cand esti 'liber'. Spre exemplu, cand esti duty-off, sa-ti poti selecta orice skin din cele trei tipuri, iar cand esti duty-on sa ai obligatoriu skin-ul de factiune conform rank-ului. De asemenea, propun ca la fiecare tip de skin sa existe un anumit beneficiu, spre exemplu la skin platinum sa primesti o data la 10 ore ceva anume, sau sa ai un mic job boost care sa nu influenteze economia.

sN9JfTJ.png

5. TRADE SYSTEM + CARS DETAILS

Propun ca fiecare jucator sa aiba noi optiuni in trade, cum ar fi vanzarea de hidden, vanzarile de VIP upgrade si asa mai departe + ramanerea detaliilor pe masini. Consider ca asta nu strica cu nimic  'venitul' serverelor deoarece pana la urma fiecare plateste bani reali pentru acele hiddens, VIP si asa mai departe si le vinde pe bani in joc, deci eu zic ca ar fi chiar un castig. Pe langa asta adaugarea sistemului de zile la masini, afacerile ar fi mult mai atractive si interesante atunci cand o anumita masina are si anumite 'detalii' cum am spus si mai sus.

eBJKMcF.png

6. NEW CRATES

Propun implementarea unor noi crates cu diferite lucruri si chestii random, s-au adaugat cateva chestii in timp ce pot fi puse sa pice in crate-uri noi.

mbgNAIq.png

7. HOUSE INTERIORS

Propun ca detinatorii de case sa poata alege daca vand sau nu casa cu interiorul amenajat de ei, consider ca sunt jucatori carora le-ar place casele jucatorilor cum le-au mobilat ei si ar dori sa cumpere asa cum e, plus ca ar mai da viata afacerilor cu case si totodata sistemului furniture.

IiAbReB.png

8. VIP TEXT UPDATE

Adaugarea unor doua categorii in /v la meniul de VIP al vehiculelor, acelea fiind marimea textului (size) si pozitia acestuia (folosind sistemul asemanator furniture).

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SPER SA CITITI TOT SI DACA SI VOI CREDETI CA ACESTE SUGESTII AR ADUCE UN PLUS SERVERULUI SI MAI MULTA ACTIVITATE, SUSTINETI ACESTI POST CU +1.

SPOR LA JOC TUTUROR! 

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, 

 

propun ca toti primarii sa aiba acces la comanda /transfer de oriunde pe timpul mandatului, acestia facand mai multe tipuri de evenimente pe /gov sau alte situatii in care ar fi necesar.

Link to comment
Share on other sites

  1. As propune ca platind eu stiu, gold spre exemplu sa iti poti cumpara inca un slot la detinerea unei proprietati, am vazut pe alte servere ca se poate, ar fi mai roleplay sa poti detine atat un apartament cat si o casa de vacanta ( RP vorbind ), sau sa detii un lant de magazine 24/7 ( si asa sunt o gramada de business-uri care au proprietari inactivi ) bineinteles sunt doar idei dar cred eu ca suna bine, nu mai sunt vremurile alea sa ai 1000 conturi pentru 1000 proprietati. 
  2. Ce am tot vazut si la celelalte sugestii, fratilor bagati si voi interioare noi la case, eu unul donez pentru un interior insa astea deja s-au cam fumat, s-au facut toate combinatile posibile in a le decora dar vrem si noi ceva mai nou.
  3. Sa lasati setarea de /fee-uri la business-urile de tip PNS.
  4. Am vazut ca a propus cineva sa se scada un 0 din economie sau ceva de genul, ar fi alta chestie sa se scumpeasca masinile, acum cam toata lumea face de un Infernus tac pac, mariti dificultatea un pic la acest capitol.
  5. Faceti ceva cu bus driver-ul, gen sa mariti castigurile, spre exemplu cand faci job sa iti poti alege " Doresti cursa interna ( doar prin LV ) sau cursa externa ( in afara LV-ului ), primesti contracte de la grupuri care vor sa mearga in vacanta la poalele muntelui Chilliad. etc...
  6. Adaugati intrarea de tip garaj la PNS-uri, am vazut ca pe alte comunitati este acest tip de intrare, pare mai role play parerea mea. 
  7. Adaugati o comanda pentru incepatori care sa le deschida un chenar cu mini tutoriale, gen /incepator ( apare un chenar cu ce pot face, ca sa faci recolta fa asta, bla bla bla ) sau anunturi speciale pentru cei pana in level 20 care sa ii anunte "te-ai plictisit si vrei sa faci bani distractiv? du-te la acest job, sau sa ii anunte care este jobul zile ) etc..
  8. Adaugati spawn-uri in toate cele 3 orase iar astfel toti cei care se inregistreaza vor fi spawnati random in unul dintre orase, asadar putem popula si celelalte orase, gen daca se spawneaza in LV primeste la inceput un mic ghid ( bun venit pe server, ai fost ales sa fii cetateanul orasului Las Venturas, in acest oras poti face jobul x y z, iti uram succes! )
Edited by AndreWT
Link to comment
Share on other sites

Nick: Ragnar_Lothbrok

 

-  Sa nu se mai poată da damage la ceilalți jucători din alte clanuri cand treci printr-o zona de clan zone și nu ești duty iar cei care trag în tine fără sa fii "clanduty" sa primeasca wanted". Este foarte stresant sa faci job si sa te deranjeze toti puradeii

- Să se scoată no collision la lumberjack, sa fim serioși de fiecare data se intampla sa te loveasca toți copii și sa iti bubuie masina.

- Sa se adauge încă o cutie cu alte premii la crates. ( 1 changenickname, 1 hidden, vip etc..)

Link to comment
Share on other sites

Propun ca membri PD sau alte factiuni de departament sa poata primi armura si hp din interiorul hq-ului , sa nu trebuiasca sa te duci in armoury sa primesti armura si heal , pana la urma si din casa poti lua armura si  sa nu poti lua din hq , aiurea.

Edited by TeRoRe16
Link to comment
Share on other sites

1. Propun ca o comanda pe care toti o iubim, /drink, sa poata fi folosita si fara a avea hp sub 95%. 

Prietenii mei betivi se plang ca nu pot sa bea cat doresc ei deoarece le impune sv sa nu o faca ca sunt prea sanatosi, pai noi bem ca sa nu mai fim!

1 vot pentru aceasta propunere va face un betiv fericit!

 

P.S: Puteti sa lasati /drink water pentru hp, dar nu vad rostul comenzii in casa pentru bauturi cand ai si /heal si nu poti sa bei un whisky sau o vodka daca ai peste 95%.

 

2. In aceasi idee, comenzile /drink (doar pt alcool) si /smoke sa ofere dependenta in timp, sa se comporte la fel ca dependenta de la droguri si sa se poata scapa de ea la fel.

 

Este rp, nu doar drogurile dau dependenta. Betivii vor trebuii sa ramana betivi ca sa supravietuiasca ?.

 

3. Cand bei prea mult sau fumezi prea mult sa inceapa sa iti scada hp pana la un minim de 20%.

 

Este rp. Toti stim sau suntem tipul de betivi ce beau pana cand cad si dupa sunt “bolnavi” 2 sau mai multe zile.

 

Haideti sa promovam alcoolul pe server!

 

Edited by GF RelaXx
Link to comment
Share on other sites

AnDYY.RATUSCA-rpg1

Propunere:

☆☆☆☆☆☆☆☆Doar un singur lider per factiune. Unde naiba s  a mai vazut ca ceva sa aiba doi conducatori, adica ambii sa aiba aceeasi putere? Ce e mare lucru sa pui membrii sa aleaga 1 sau 2? Prietenii, neprietenii, aia e, fiecare voteaza cum vrea. Adica ai doi lider, unul care are probleme cu tine, altul crare nu s baga. ☆☆☆☆☆☆☆☆

☆☆☆☆☆ Modificarea castigului la job-uri. Si nu, nu spre unul mai mare, dar si scaderea duratei de stat la job, adica sa iei mai putini bani dar si sa muncesti mai putin pt ei.☆☆☆☆☆

☆☆☆☆☆Sistem de rent al afacerilor☆☆☆☆☆

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.