Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Messi a recunoscut totul. De ce nu a mai ajuns Neymar la Barcelona


XeENonAnD
 Share

Recommended Posts

Neymar "s-a jucat toată vara de-a transferul" la Barcelona, însă în cele din urmă a rămas la PSG. Lionel Messi este prieten bun cu el și îl cunoaște foarte bine și a dezvăluit ce s-a întâmplat în această vară. "Sincer, am crezut că în această perioadă de mercato, dacă nu vine aici, va merge la Madrid. El chiar abia aștepta să plece și să facă o schimbare și a crezut că Florentino Perez și Madrid vor face ceva să-l transfere", a spus Messi. 960x0.thumb.jpg.faef5e57a6cb5082e6849e49d63a5765.jpg

Messi: "Neymar a regretat că a plecat de la Barcelona"

Messi consideră că Neymar și-a dat seama că a greșit imediat ce a ajuns la PSG, în vara lui 2017. În plus, cvintuplul câștigător al Balonului de Aur e convins că au existat și alte impedimente în calea întoarcerii sale.

"Cred că da (n.r.: a regretat decizia). La scurt timp după ce aplecat, și-a dat seama că a greșit și că a luat o decizie proastă. Ar trebui să-l întrebați, dar știindu-l și văzând ce s-a întâmplat, eu așa cred", a precizat Messi. "Dacă l-am fi avut în echipă, ne-ar fi dat mai multe opțiuni, dar că transferul lui Neymar nu este privit doar din motive sportive, dar și pentru că a plecat așa cum a plecat. Mai sunt și cei care nu voiau ca el să revină, e de înțeles. A fost complicat", a spus Messi.

Neymar-1034369.jpg.1bf7413e1e9e46db38513605ca198f1c.jpgmini_2019-10-06-BARCELONA-SEVILLA-53.thumb.JPG.938e4fd57be0a582a676961813ed68ea.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.