Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Care este genul vostru preferat de cărţi? / What is your favorite book genre?


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

On 3/24/2022 at 11:59 AM, TLG Azonic. said:
  • Nickname: Azonic.
  • Genul de cărţi: Science Fiction
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place acest gen deoarece ma ajuta sa ma desprind de lumea reala si toate problemele ei, intr-o alta lume cu totul noua si cateoadata raman blocat in acea "lume".

Copy-paste, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Piciu..
  • Genul de cărţi: Comediile, Romane de iubire.
  • Motivele pentru care îmi place: Pur si simplu ador aceste tipuri de carti, prin genul lor m-a inspirat pe mine sa-mi creez propria mea carte, un ascunzis plin de neintelesuri pe care le-am dezvoltat singur
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: redd21
  • Genul de cărţi: Literatura sociala si/sau adolescentinta.
  • Motivele pentru care îmi place: Citind intamplari legate de viata unui adolescent si afland gandurile acestuia (fiind o alta perspectiva decat a noastra) ne ataseaza mai mult de cartea respectiva, este un subiect mai comun, dar totodata si mai interesant, fata de ceva ''fictiv''.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: XSENO
  • Genul de cărţi: Politiste.
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place deoarece cartile polististe mereu au o crimă, mai mulţi suspecţi, cineva care rezolvă misterul şi află cine este asasinul, scoţând la iveală adevărul – cam ăsta este scenariul clasic pentru cărţile poliţiste. În plus, se aplică principiul conform căruia cel care pare mai nevinovat este criminalul. Poate şi de-asta romanele cu detectivi sunt considerate ca fiind uşurele, destul de previzibile şi monotone. Însă unii autori reuşesc să treacă de acest stereotip şi să te ţină cu sufletul la gură până la sfârşit, creând o atmosferă magică, de mister, cu personaje şi întâmplări care mai de care mai imprevizibile. Asta e partea pe care o iubesc la romanele poliţiste: atmosfera. Indiferent că este una de suspans, comică, tragică, rece sau detaşată, dacă este bine descrisă, face cât 10 episoade CSI.
Link to comment
Share on other sites

Nickname : Berlin

genre :  shwoing the true life 

reason for liking it :  you can have an experience from reading it and you know what is life exactly and how it deals with us , also you can see new kind of people and how they deals with their lifes ,

and the important reading the mistakes of people to do not make them in the futur

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Azraeel
  • Genul de cărţi: Science Fiction
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place acest gen deoarece imi creeaza o noua perspectiva asupra lumii si imaginatiei oamenilor. Sunt profund atras de idei cat mai unice si complexe care se contopesc intr-un fir narativ. Pe langa asta, o lume science fiction este o poarta spre o alta lume in care te poti refugia de haosul si de oboseala acumulata zi de zi.
Link to comment
Share on other sites

  • ickname: Alexandruu06
  • Genul de cărţi: Literatura Istorica.
  • Motivele pentru care Îmbină două pasiuni ale mele: istoria şi cititul.
  • Nickname:Alexandruu06
  • Genul de cărţi:Psihologie
  • Motivele pentru care îmi place:Te ajuta sa citesti oamenii mai usor, sa stii ce gandesc, ce vor face.
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2022 at 3:42 PM, AndreiAnime said:
  • Nickname: Andoryu
  • Genul de cărţi: Manga
  • Motivele pentru care îmi place: O poveste buna

Prea scurt, avertisment verbal.

 

On 12/4/2022 at 4:24 PM, AlexxRPG2 said:
  • ickname: Alexandruu06
  • Genul de cărţi: Literatura Istorica.
  • Motivele pentru care Îmbină două pasiuni ale mele: istoria şi cititul.
  • Nickname:Alexandruu06
  • Genul de cărţi:Psihologie
  • Motivele pentru care îmi place:Te ajuta sa citesti oamenii mai usor, sa stii ce gandesc, ce vor face.

Copy-paste, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Mike
  • Genul de cărţi: Romane PSIHOLOGICE
  • Motivele pentru care îmi place: Imi plac aceste romane datorita profunzimii caracterelor, analiza relațiilor umane, suspansul psihologic, explorarea temelor profunde si  profunzimea narativă.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: ZoomLess
  • Genul de cărţi: Romane polițiste
  • Motivele pentru care îmi place: Ador romanele polițiste, mai ales cele scrise de Agatha Christie. Mi se par extrem de interesant felul în care poți fi absorbit de aceste romane prin suspansul continuu pe care îl oferă cititorilor, și niciodată nu-ți iese din cap întrebarea "Oare cine să fie?". De asemenea, finalul surprinzător al acestui tip de cărți este ceva minunat.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.