Jump to content

Sugestii - Editia 2


Kelton
 Share

Recommended Posts

Noroc!

 

Un singur lucru am si eu de propus, sa spawnam minim 10 masini. Pana la urma de aia s-au bagat garajele, sa nu mai faca lag si consider ca 2 masini in plus nu strica. Pana urma nu toti jucatorii isi permit atatea. Am vazut ca este cerut de mai multa lume, nu cred ca ar strica.

 

Spor!

Link to comment
Share on other sites

Propunere: Să se adauge la wars un sistem de asisturi prin care un mafiot care provoaca damage adversarului iar un alt coleg mafiot îl omoară, jucătorul care a provocat damage să primească 1 punct de asist doar dacă damage-ul este mai mare de 35 HP.

 

Link to comment
Share on other sites

Propunere:

●Adaugarea masinilor de tip Bullet sau Sultan la PD in functie de rank

●Adaugarea unui sistem de ruleta zilnica in care sa fie diferite premii

●Adaugarea sau cresterea preturilor la amenzi

●Adaugarea unui nou job (pescuit, curatator de strazi, etc)

●Posibilitatea de a spawna 10 masini

●Posibilitatea de a face job uri cu masina personala.

●Posibilitatea de a gasi Masini AI pe strada

●Adaugarea masinilor clasice precum: Hermes, Remington, Buccanner, Blade acelea ca vehicule premium, sau premium SH, gasiti voi.

Link to comment
Share on other sites

Să se adauge textdraw-ul acela galben în partea stângă prin care afișa numele unui prieten când se conectează.

Arăta mult mai bine decât cel actual și trezeste sentimente de nostalgie.

Edited by GroWy
Link to comment
Share on other sites

1.Propun sa dispara wanted-ul de la rob-ul solo ca si la cel normal, eventual sa mai existe un al treilea checkpoint pentru a scapa de wanted.

2.Propun ca numarul de puncte maxim pentru jaf pe care le poate avea un jucator sa creasca de la 20 la 30 avand in vedere ca pe noul sistem de rob solo  folosesti 15 puncte de rob.

Edited by Jackus
Link to comment
Share on other sites

Propun adăugarea unor noi cutii, le voi enumera mai jos:

Black Crate: Preț: (100MP/200G), conține: x1 [/bail], x2 [/bail], x5 [/bail], x10 [/bail], x15 [/bail].

Orange Crate: Preț: (220MP/440G), conține: Sabre, SandKing, Euros, Skin Platinum, Infernus.

Revin cu EDIT în caz că mai apar idei.

Link to comment
Share on other sites

La jobul de Miner la skill 3 respectiv 5 să primești un alt vehicul pentru a munci.

Te plictisesti să lucrezi 5 skill up-uri cu același vehicul.

Link to comment
Share on other sites

1) Propun ca urmatoarele locatii sa se schimbe intre ele:

  • Trucker - Lumberjack
  • PaintBall - PUBG; Paintball o sa aiba jucatori in orice locatie, pe cand PUBG e gol si cred ca si pozitionarea influenteaza. Este pacat, dupa ce s-a muncit atat la el..

2) Propun actiualizarea sistemului carcolor, este mai batran decat jucatorii.

3) Propun ca la rob solo sa existe o distanta minima intre locatia robului si drop. Am dat rob intr-o casa si am primit drop langa. Stand pe loc, riscul de fail e mai mare.

4) Propun modificarea jobului Car Jacker (skill 5); Avand skill maxim trebuie sa iti usureze munca, nu sa o ingreuneze.

5) Propun ca la jobul Pescar sa poti strange mai multi pesti (2-4) cand ai skill 4/5 si abia apoi sa mergi cu ei la 24/7.

6) Propun actualizarea sistemului lotto, este prea sec. Ar fi interesant ca fiecare jucator sa aleaga 5-6 numere, contra cost, din 40-50 si sa existe un pot care sa creasca/scada in functie de cat de des este castigat.

 

 

Website: Propun actualizarea sistemului de achievements. Sunt achievements pe care le-am realizat dar nu s-au deblocat.

Edited by ROBBEN ToV
Link to comment
Share on other sites

Propun adăugarea în DealerShip a următoarelor vehicule:

Bus(sau Coach) - Preț DealerShip: $17,000,000

Seasparrow - Preț DealerShip: $9,000,000

Skimmer - Preț DealerShip: $7,000,000.

 

Link to comment
Share on other sites

În fiecare săptămână (indiferent oră și zi) vehiculele din Dealership cu stock 0 să se aduage 2 vehicule pe stock.

Nu prea se ocupă nimeni să adauge vehicule pe stock.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca sa poti merge prin garaj cu masinile si sa iesi din garaj cu F/enter, e plictisitor garajul cum e acum.

Propun ca /n-urile sa fie visibile tututor jucatorilor, nu doar pana la nivel 40.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca membrii de rank 5 în facțiuni să poată vedea informația unui coleg din facțiune accesând comanda [/members]. (Ex. Data intrare, ultima promovare, zilele, etc.)

Propun ca clanurile ce au ajuns la nivel 20 să fie recompensate cu 1000 GOLD.

Link to comment
Share on other sites

 UTh4KAx.png

 

''/surrender '' In Jail LS only in time between 2:00 - 8:00

Because many times we want to put account on sleep or want to do missions but because of wanted we cant do other things and PD also not online that time.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DMMhYR0.jpg

 

''/color <Color1> <Color2>'' only for Special occasions 
who already have hidden colors on his vehicle they can change it with different hidden colors for free without lose gold but loss 500$. 
 

Edited by Rustom
Link to comment
Share on other sites

Multi doresc actualizarea sistemului de [/carcolor] cu [/carcolor <culoare> <culoare>]. Acest sistem este deja pe majoritatea comunitatilor. Eu propun doar actualizat intr-un mod unic, nu ca si pe celelalte comunitati

Link to comment
Share on other sites

1. Adaugarea unei cutii cu Job Boost.
De ex 10%, 20%, 30%, 50% si 75%.
2. Adaugarea unui job nou, POMPIER.
Avand in vedere ca exista pe samp masina de pompieri si este inutila, ar fi bine si interesant sa faceti un job cu ea.
3. Sistem de testlog. E greu sa scrii fiecare intrebare cu mana si mai trebuie sa fii atent si la jucator, sau sa te pui AFK pentru a da copy la intrebare. Ar fi mai usor un sistem.
4. AFK 30 min. Mariti durata de AFK.
De ex daca intram in jail 3000 secunde, ne punem AFK si trebuie sa ne amintim sa reintram sa ne miscam pentru a nu primi kick.
5. /n pentru toata lumea. Ati pus de la nivel 40 dar eu tot nu pot pune o intrebare. Daca se face un update, pai trebuie sa dau /helpers, apoi /sms la unul din ei si inca poate sa nu raspunda. Setati sa putem pune toti intrebari, ar fi si mai multe pentru helperi.
6. Adaugati un stand cu hotdog si la jobul Pescar cum sunt la fiecare job.

Plus faceti sa putem prinde mai multi pesti in functie de skill. Ex: skill 1 - 1 peste, skill 2 - 2 pesti, skill 3 - 3 pesti, skill 4 - 4 pesti si skill 5 - 5 pesti.
7. Faceti sa putem scapa de wanted la rob solo. Faceti ca dupa ce luam banii sa urmeze faza de evadare, inca 3 CP - uri de ex, fiecare CP scazand 2 stele si 2 punct de evadare, la final sa pierzi 6 puncte de evadare daca ai reusit sa scapi. 
8. Adaugati cateva job-uri in jail, iar daca indeplnlinim un job sa ni se scada din timp.

9. Daca ai un vehicul VIP sa il poti alimenta cu 200% benzina.

10. La warurile opitonale de sambata si duminica intre mafii sa ne alegem doar 1 data armele si sa ne jucam cu ele tot warul. E enervat ca de fiecare data dupa ce mori sa dai /guns sa-ti iei iar m4/tec/rifle. Sa le luam la inceput si gata sa nu le mai scoata.

11. Daca aven HIDDEN pe o masina sa putem schimba si alte culori hidden, pentru asta sa pierdem cash nu gold.

Edited by Victor MD
Link to comment
Share on other sites

Propun: 1. Sa se adauge un targ de masini. De multe ori stam multe zile sa punem anunturi ca sa vindem o masina. Asa, cu adaugarea unui targ de masini, o sa ne putem lasa masina acolo pentru o perioada de timp(1-24 ore), pretul fiind setat de voi pentru fiecare ora. Sa fie un interior special ca la garaj, unde intram si gasim diferite masini puse de jucatori. Sistemul de Economy oricum nu e prea folosit pe website, cu implementarea lui direct in joc ar fi un mare plus.

2. Propun adaugarea posibilitatii de a cara un peste in plus la fiecare skill. De exemplu: Am facut skill 2, pot cara 2 pesti. Am facut skill 3, pot cara 3 pesti si asa mai departe.

3. Sanctiuni mai grave pentru codati, level 20 pentru mafie este prea putin. In toate mafiile sunt conturi fantoma de nivel 20, conturi care rup codurile. Sunt banate, apoi iar revin cu alte conturi si iar rup codul. Daca s-ar mari nivelul minim de intrare in mafie, s-ar adauga sanctiuni mai grave pentru cei care folosesc aimbot, wallhack, etc si s-ar face mai multe controale in fiecare mafie de catre fiecare admin(sunt destui admini care pot sa faca asta), atunci am putea scapa de majoritatea codatiilor. 

Edited by .PauL
Link to comment
Share on other sites

Stima tuturor jucatorilor de pe comunitate!

Vin cu urmatoarele propuneri:
1) Propun actualizarea sistemului de clan de pe servere. Comanda
[/claninvite] sa se foloseasca doar daca e acceptat in clan. ( Ma refer la faptul ca jucatorii primesc invite in clan fara aplicatie). Sistemul de promovare si retrogradare sa aibe si un motiv la clan, inclusiv la acordarea Clan Warn-urilor sau stergerea lor.
2) Adaugarea unei cutii care sa contina
Respect Points-uri pentru a creste in level.
Revin cu edit daca imi mai vin idei. + 1 daca sunt folositoare!

Link to comment
Share on other sites

1)Propun să se poata scripta/construi casa in diferite locuri(exp. casa in copac sau sa se poata construi o insulă cu o casa pe ea, etc) pentru o sumă de bani mai mare.

2)Propun ca vehiculele VIP sa aiba anumite beneficii 

3)Propun ca la tunning cand doresti sa scoti un component sa il poti scoate fara a sterge pe toate sau fara a schimba un altul pentru a merge sa scoti nos-ul de exp.

4) Propun ca la factiunea NG sa se adauge o comanda cu care sa dai unpunish in caz ca dai punish cuiva gresit. 

5)Propun sa putem vinde hidden-urile sau skin-urile.

 

                   +1 dacă va plac aceste sugestii 

Edited by KyubyZEM RPG
Link to comment
Share on other sites

Am vehicul de 30.000.000 si nu i pot pune VIP. 

Sistem licenta de motocicleta, unii jucatori se plang pentru ca li se confisca licenta de condus si doar cu bicicleta, barca si elicopterul pot sa mearga, de ce se incadreaza aceasta licenta de condus si la cea de motocicleta? Sa existe si aici la fel un loc inca care poti face licenta de motocicleta, asa lumea o sa se plimbe cu NRG-500 sau altceva, si cand i se expira timpul sa poata face iar licenta de condus, e foarte plictisitor doar cu bicicleta, credeti-ma.

Edited by GaBBlue
Link to comment
Share on other sites

Propun sa se scoată obligativitatea participării la antrenamentele din departamente, eu și mulți alții le consideram complet inutile și ocupă timp degeaba, mai ales că se țin duminica cand multi au complet altceva de făcut. Liderii să poată decide ce să facă cu cei care nu participă, de exemplu prezenta sa conteze la rank up. Știu că nu ține de script, dar merita discutată și asta.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton pinned this topic
  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.