Jump to content

Sugestii - Editia 2


Kelton
 Share

Recommended Posts

Propun repararea ''Youtube Music'' de pe [/carradio].

  • Să poți pune numele piesei și cine o interpretează pentru a o asculta.
  • Să îți poți face propriul PlayList.
     
Link to comment
Share on other sites

Fireman / Pompier

Desfășurare:
 

  • Odată ce luați jobul ([/getjob] aici), vi se va spawna un Firetruck.
  • Cu el va trebui sa mergeți prin San Fierro, urmând niște CP-uri.
  • Odată ajunși la CP, va trebui să stingeți focul cu ajutorul furtunului.

 

Plata se va face per CP.

CP-uri necesare pentru a avansa în skill:

Skill 1: 50
CP-uri
Skill 2: 50
CP-uri
Skill 3: 100
CP-uri
Skill 4: 150
CP-uri
Skill 5: 250
CP-uri.

Plata per skill:

Skill 1: În jur de $300-$500 per
CP.
Skill 2: În jur de $400-$650 per
CP.
Skill 3: În jur de $550-$700 per
CP.
Skill 4: În jur de $650-$800 per
CP.
Skill 5: În jur de $750-950$ per
CP.

Edited by AT Vlad
Link to comment
Share on other sites

1)Propun adăugarea unui nou job sau poate sa fie numita factiune (POMPIER 

2)Propun adăugarea unui biz de tip 24/7 mai aproape de job-ul pescar.

3)Propun ca la clanuri sa poata sa aiba si r6 o implicație la clan(exp. sa poata da fw, 

4)Propun sa se scoată rent-ul de la case si sa se adauge biz-uri de tip hotel la care sa poti da rent in loc de casa.

               

               +1 daca va plac aceste sugestii

Edited by KyubyZEM RPG
Link to comment
Share on other sites

Propun urmatoarele:

 

1. Job-ul Car Jacker sa ofere wanted Cu Drept de Predare 3+ sau wanted Fara Drept de Predare 1+ la skill 5.

2. Sa se poata scapa de Wanted Level cand dai rob de unul singur.

3. La rob-ul in minim 4+ persoane sa fie adauge cate 2 puncte pentru skill in loc de 1, in cazul in care nu se implementeaza punctul [.2.]

4. La politisti, sa fie adaugata bazooka la rank 5+ cu o singura folosire la 24 de ore, comanda fiind [/bazooka]. Daca nu, macar grenade in kit-ul de [/copgun]. Motivul fiind ca foarte multi profita de anumite bug-rui sau locatii unde le este imposibil membriilor PD sa ajunga la ei.

5. Sa fie adaugat Ranger-ul la Dealer Ship sau sa fie crescuta viteza la Rancher pana la cea a Ranger-ului de politie.

6. Adauga-ti Sea Sparrow la Dealer ship, de asemenea.

7. Masinile de la maraton, daca nu ai loc in garaj sau doresti sa le vinzi. Sa coste macar 15% din pretul original.

 

Daca v-au placut aceste propuneri, nu uitati de un Up Vote si va urez o zi frumoasa!

Link to comment
Share on other sites

Propunerea mea este ca de acum sa existe "mandate" pentru lideri, fiecare mandat sa dureze timp de 4 luni. Se va putea modifica, de exemplu: Factiuni pasnice - 4 luni

                                                                                                                                                                                                                                 Gang-uri - 4 luni

                                                                                                                                                                                                                                 Departamente - 6 luni

                                                                                                                                                                                                                                 Mixte (Hitmen) - 8 luni

Cred ca asta ar ajuta factiunea la modul propriu-zis, deoarece liderii isi vor da silinta pentru a ramane la conducere si vor fi cat mai activi. Un lider daca a avut un mandat si acesta s-a terminat, se va face lista liderilor automata de catre server. Cerinte: Rank 4+ in factiune, 2 luni vechime, nivel 45+, 80 ore jucate in acea luna (fara sleep), iar un jucator se va putea retrage singur de pe lista in caz ca nu vrea sa concureze pentru functie. Un lider poate avea mai multe mandate consecutive, asta daca va fi reales de catre membrii factiunii. Asa vor fi mai multi playeri care vor avea sansa sa fie lideri si fiecare va da ce are mai bun pentru factiune, asta pentru a detine functia in continuare. Asa vom evita liderii cu 2 ani in factiune care nu mai au acelasi timp sau chef de joc ca inainte, cu 30 ore facute pe sleep si interes 0 pentru factiune. Liderul are de munca si pe forum, e de inteles ca asta ii scade din activitatea normala, insa un lider care vrea sa ramana in functie va da 100% pentru factiune.

Edited by ICB ScooBy
Link to comment
Share on other sites

Salut! Am si eu o propunere, sunt proprietarul biz-ului de tip Paintball (ID 34). Nu o sa la plang dar totusi, toate biz-urile au fost modificate, mai exact pretul la Fee, la PNS de la 100 la 200, benzinariile la fel, toate biz-urile, cu exceptia la Paintball, ce produce la fel ca acum cativa ani, propun marirea Fee-ului la 200$ la fel ca la toate celelalte Biz-uri, a fost marit Fee ul chiar si la House Upgrade, nu si la Paintball, va rog sa luati in considerare acest aspect, mersi!

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

1.Propun ca la toate bizurile sa poti retrage banii din seiful bizului cu comanda /bizwithdraw fara a mai merge la locatia bizului respectiv deoarece este mult mai simplu si mai eficient.

2.Propun ca la bizurile de tip RENT la noul sistem ce sa adaugat sa poti schimba si culorile vehicului cei care detin acceste bizuri

Edited by Pesuu
Link to comment
Share on other sites

1. Propun sa existe o comanda prin care sa poti salva mobila din casa si modificarile aduse de tine iar acestea sa ramana si dupa folosirea comenzii [/trade].

De ce? Daca pentru masini, ca factor decisiv sunt km, pentru business-uri productia, consider ca si la casa ar putea aparea ceva care sa influenteze pretul pe langa interior si nivel. Iar acel ceva ar putea fi mobila pe care unii se chinuie ore intregi sa o puna la punct.

2. Propun si eu actualizarea sistemului de [/carcolor]

3. Propun posibilitatea de a organiza propriile licitatii in cazul caselor sau business-urilor.

Atunci cand un jucator se decide sa isi liciteze casa sau business-ul, la finalul licitatiei, proprietatea sa fie vanduta celui care a oferit cel mai mult (acelasi sistem ca licitatiile facute de admini) fara posibilitatea proprietarului de a anula licitatia sau de a refuza oferta. Astfel, odata ce un jucator isi programeaza o licitatie, o face pe propria raspundere existand posibilitatea ca proprietatea lui sa fie vanduta pentru o suma mai mica decat valoarea adevarata a acesteia sau pretul pe care el il vrea. Se poate crea un sistem care sa seteze automat pretul de inceput in functie de nivelul proprietatii. De asemenea, ar putea fi adaugat un business pentru asta, iar proprietarul business-ului de licitatii sa primeasca un procentaj din suma cu care se vand bunurile.

4. Propun adaugarea unor noi vehicule in DS

 

O sa urmeze un EDIT sau o noua postare cu alte propuneri.

Edited by South Maximus
Link to comment
Share on other sites

Salut, eu consider că odată cu update-urile la econimie, pot fi schimbate și anumite prețuri. Un exemplu bun ar fi /fare. Ar fi fain să ajungă măcar la 50$ deoarece se câștigă extrem de prost în momentul de față.

Link to comment
Share on other sites

Okay, let's start.

  • Cred ca s-a mai mentionat de cateva zeci de ori dar o mai spun si eu. Mutarea invoirilor pe website, ar fi mai automatizat si mai usor de facut evidenta. Ca tot a venit vorba de evidenta, sa se poata face direct de pe website, aceasta functionand in felul urmator. Copiezi linkul de la warul respectiv, setezi secundele necesare, apoi postura ( attack/defense). Pare shity dar e useful.
  • Am vazut pe aici si mi se pare cool. Comanda [/duty] la toate factiunile. Pare mai roleplay, gen in rl nu stai 24/24 politist/paramedic/taximetrist, etc. Cand te loghezi pe server sa fii civil, iar cand tastezi comanda [/duty] sa-ti intri in rolul factiunii.
  • Rob solo, o idee tare, dar sa poti avea o sansa de a evada, ar fi sanky rau.
  • Sa modificati sistemul de crates, am spus-o si editia trecuta. 

Implementarea unui sistem de crates. ( idee de pe alta comunitate, mi se pare ceva frumos)

Sa se primeasca un crate la 5 payday-uri primite.

2 tipuri de crate: Premium / Normal ( primirea sa fie random )

La cele de tip Premium sa se primeasca Ore jucate, Skin Platinum, Skill job, VIP vehicle upgrade, Hidden, o masina, etc. Sau alte premii pe care le considerati voi utile.

La cele de tip Normal sa se primeasca RP, drugs/mats(pentru mafioti), idk, nu am idei acum, puteti pune orice vreti voi.

  • Adaugarea unui parc auto unde un jucator isi poate pune masina la vanzare. Aceasta sa ramana chiar daca jucatorul este offline, iar banii i se vireaza in contul bancar.
  • Sa poti face un imprumut bancar (adaptat pe real life, nu mai stau sa descriu tot)
  • Sa ai posibilitatea de a dropa in portbagajul masinii personale mai multe chestii gen droguri, arme, materiale.
  • Securizarea conturilor, sa primesti mail unde confirmi ca tu te-ai logat pe cont.

Daca ti place macar una din aceste idei tampite, lasa un +1.

Edited by enzo
Link to comment
Share on other sites

Propun ca preturile vehiculelor din DS sa fie marite. Se va adauga o marire de 25% din pretul actual. Economia a crescut foarte mult de cand s-au modificat ultima data preturile vehiculelor si acum este foarte usor sa faci bani si sa iti achizitionezi o masina mai scumpa. 25% nu este mult. De exemplu, un vehicul care costa 1.000.000$, dupa aceasta marire vehiculul va costa 1.250.000$, deci nu este chiar o scumpire foarte mare, insa la vehiculele de 8.000.000$, aceasta va fi semnificativa. Un vehicul care acum costa 8.000.000$ va costa dupa scumpire 10.000.000$. Plata la joburi sa fie aceeasi ca pana acum, altfel nu vom rezolva mare lucru. Cu skill 5 la Quarry si cu cont premium + jobul zilei castigi foarte mult *Skill 5 - Aproximativ $385 fără bonusuri. Timpul mediu pentru terminarea unei curse este de 93 secunde.*  385$ - 770$ (cu jobul zilei) - 1155$ (Jobul zilei + cont premium + skill 5). Eu la skill 5 reusesc sa fac o cursa in aproixmativ 60-70 secunde fara probleme. Asta inseamna ca pe minut castigi 1000$ minim, calculati voi mai departe cat se castiga in 2 ore de job, 2 ore pe zi in fiecare saptamana, etc.

Link to comment
Share on other sites

            Salut.

 - Am cateva propuneri care o sa faca playerii mai multumiti zic eu !

      1). Sa poti spawna macar 10 masini.

      2). Sa pui vip car-ul unde doresti.

      3). Ceva elemente noi de tunning.

      4). Sa fie adaugat un job nou gen, ceva de livrat mancare prin orase. Cum sunt si in real life.

      5). Sa fie adaugat cu skill jobul Gunoier si sofer pe autobuz.

 

 

 Daca va place bagati un +1 sa le avem pe servere. Bafta.

      

Link to comment
Share on other sites

1. Propun ca atunci cand iti vinzi o masina de tip "VIP" sau care are "Hidden" acestea sa ramana si dupa efectuarea tranzactiei si sa numai dispara odata vanduta altui jucator.

2. Job jail, poate eu n-am chef sa platesc si ca sa nu ma plictisesc muncesc la job astfel reducand din timpul de asteptare cate 60sec/work

3.  La car jacker, skill 5 sa se poata lua orice masina(personala/nepersonala/factiuni) nu doar departament.

4. Sa se adauge "/trunk" exact cum este "safebox" doar ca acesta este pentru masini.

Edited by South Ragnar
Link to comment
Share on other sites

Salut. Propun sa se adauge "stock-uri" pentru skin-urile de la Clothes Store. Sa se adauge un sistem in felul urmator: Proprietarul magazinului sa cumpere skin-uri pentru a le adauga in business ul sau la vanzare. Un sistem ca la rent car/bike/boat/plane. Deoarece aici nu avem o sursa ca DealerShip-ul, skin-urile se vor cumpara din propriul business. Scrii comanda /skins, apare acea casuta cu multe skin uri, insa mai jos sa scrie "Stock: x/x", si proprietarul sa aiba inca o casuta in care scrie "Add skin". Daca un skin costa 1.000.000$ de exemplu, proprietarul ca sa adauge acel skin in shop ul lui va trebui sa plateasca 100.000$ si in biz sa intre 15-20% din pretul skin ului (1.000.000$). 

Link to comment
Share on other sites

1. Marirea sloturilor sistemul de garage (Small: 5, Medium: 10, Big: 15).

2. Posibilitatea de umplere a rezervorului masinilor din garaje.

3. Posibilitatea de a intra in garaj si daca esti pe jos, gen sa-ti vezi masinile din el.

4. Posibilitatea de a descuia/incuia garajul pentru ceilalti jucatori.

5. Posibilitatea la jobul Fishing de a pescui mai multi pesti in functie de skill.

6. Posibilitatea de ati putea alege jobul secundar dintre Mecanic si Detectiv printr-un dialog.

7. Marirea distantei dintre casa si plasarea garajului la 50 de unitati.

8. Adaugarea unei comenzi/adaugarea in meniul (/tog) o optiune pentru liderii factiunilor pentru dezactivarea chatului comun a factiunii de tipul din care face parte.

9. Marirea canditatii maxime de momela posibila detinuta la 30/40.

10. Stergerea wanted-ului la sistemul de rob solo (3 stele la primul checkpoint, iar urmatoarele 3 stele la checkpoint-ul final). (Doar stelele sa scada, no-drept-ul sa ramane in continuare).

 

Edited by Tupi
Link to comment
Share on other sites

1. Sa sa faca un sistem de evadare solo pentru a da sansa si celor care au dat rob solo sa poata scapa mai repede de wanted. Sa-ti fie luate 5 puncte in plus din cele de evadare ca sa fie ceva mai corect, deoarece acest tip de rob dureaza mult mai putin si sansa de reusita este cu totul mai mare decat la un rob normal, de 4 persoane +.

 

2. Ceva care m-a deranjat de foarte mult timp au fost revenirile in cadrul staff-ului. Adica, am vazut persoane ce au revenit chiar si de 3 ori in functia de admin sau helper, ceea ce nu mi se pare normal. Sa poti reveni doar odata in cadrul staff-ului dupa maxim 6 luni de cand ai renuntat la fuctia respectiva mi se pare bine, nu de 2-3 ori asa aiurea si sa stai 2 luni maxim. Sa se elibereze locuri si pentru viitori aplicanti la functie care, poate, ar face o treaba mai buna si ar avea o activitate mult mai decenta decat multi din staff-ul curent.

 

3. Posibilitatea de a adauga mai multe persoane in lista de 'ignore' si 'friends', macar 35-40 per categorie.

 

4. Sa se scoata orele pe sleep. Asta a dus comunitatea in jos rau de tot. Adica de ce te-ai mai juca normal cand poti face foarte usor pe sleep? Va mirati unii ca a scazut activitatea pe server, pai zic si eu ca da. Ati bagat porcaria asta si din 600 de playeri pe server, 350, poate mai multi, sunt pe sleep. Puteti testa si voi asta la orele de varf. Scoateti orele alea pe sleep si o sa vedeti o marire a activitatii playerilor foarte drastica. Nu mai bagati premii aiurea sau mai stiu eu ce pentru 'cel mai activ player din luna nu stiu care', nu, astea sunt total degeaba.

 

5. Sa fie adaugata din noi regula cu conectarea odata la 3 zile, mi se parea o regula geniala, mentinea playerii din factiuni mai activi. Sa zicem la 4 zile, ca sa fie ceva mai conveanibil. Dupa ce ati inlaturat regula asta, din 500 de playeri, pe RPG2 cel putin, intr-o luna au ajuns la 300. Uitati-va pe celelate comunitati, nu au aceasta chestie si totusi au playeri activi, chiar mult mai multi decat B-Zone-ul.

 

6. Implementarea unui test teoretic atunci cand iti este acceptat aplicatia la functia de 'helper'. Asa, macar nu o sa mai ajunga multi in staff care nu au habar de ce se face la un job, de diferite comenzi simple, diferite update-uri recente etc.

 

7. Refacerea job-ului 'Bus Driver'. Sa fim seriosi, toti playerii de pe B-Zone stiu ca acest job este cel mai inutil de pe server. Macar cresteti suma pe care o primesti per checkpoint.

 

8. Readaugarea stock-ului in Dealership, dar vehiculele, cel putin alea premium, sa aiba un pret mai mare, asa nu ar mai creste economia drastic si s-ar reveni la ceva mai echilibrat. Acum, economia e foarte instabila, preturile la vehicule, case sau biz-uri fluctueaza foarte mult si toate acestea de cand au fost scoase stock-urile in Dealdership.

 

9. Implementarea unui regulament mai riguros cand vine vorba de limbaj. Adica sa dam un exemplu, eu sa zicem ca sunt intr-o factiune, vine un civil, imi zice niste vobe dulci despre mama dar scrie corect gramatical, ca da. Daca zici: 'sa o iau pe ma-ta in sabie', el nu primeste nimic, dar eu fiind in factiune nu pot sa-i raspund, deoarece pot primi FW sau demitere. Nu conteaza cum e scris, se vede clar la ce se refera acel jucator si ar trebuii sanctionat oricum.

 

10. Activitatea celor din staff sa fie ceva mai marita, sa nu vedem 2 admini activi la o ora de varf si restul AFK sau pe sleep. Asta se poate spune si despre helperi sau lideri.

 

11. Ca o mica gluma, repararea canalului(nu stiu daca se numeste asa) 'Youtube Music'. Voiam sa ascult si eu slujba de Duminica cand joc SA:MP si nu se mai poate. 

 

 

*Scuzati-mi eventualele greseli gramaticale*

 

Edited by eB Zeldris
Link to comment
Share on other sites

Salut, sugerez un timp limit pentru lideri. Gen, liderii au obligatia de a sta minimum 4 luni intr-o factiune, si pe langa aceasta, sa adaugam si un timp limita, gen 1 an. Datorita acesteea, jucatorii vor avea ocazia de a deveni lideri, si va aparea un interes mai mare de a activa in acea factiune. Liderii ce au ajuns la timpul limita, sa li se ofere r5 sau r6 si posibilitatea de a deveni lider dupa o jumatate de an.

 Posibil si unele modificari. Dar ideea este de a creea un timp de limit in care poti activa drept lider.

Link to comment
Share on other sites

Salutare ! 

Propun modificarea sistemului de garaje, este destul de bun cum este si acum, insa unele modificari i-ar fi benefice. 

1. Cei care si-au cumparat Garaj BIG sa aiba niste beneficii, cum ar fi: Sa poata intra in el, sa isi puna masinile cum vrea, sa intre in ele, eventual sa fie o incapere mai mare.

2. Sa se bage comanda [/garageupgrade], sau ceva de genul. Cu aceasta comanda sa iti poti adauga diferite beneficii, lucruri in garaj. De exemplu, sa ii pui radio, diferite obiecte (gen asemanator cu houseupgrade) si sa iti poti repara/sa reumplii rezervorul masinii. 

Ar fi mult mai bine sa fie diferite garajele, nu numai la numarul de locuri, ci si la aspect. Eu zic ca ar da un mare + garajelor.

3. Am observat ca daca ai o masina in garaj, o folosesti si te duci de exempli la jail si se despawneaza, nu ii mai poti da "spawneaza la ultimul loc cunoscut", ceea ce este un minus, ar trebuii macar sa iti poti suna mecanicul, ca pe GTA V, si acesta sa iti aduca masina sau ceva de genul.

Edited by Jiuu
Link to comment
Share on other sites

Propuneri pe care le consider utile:

  1.      Posibilitatea de a incuia/descuia garajul pentru a putea ceilalti playeri, daca doresc, sa intre in el sa vada ce masini ai. (si ca o mica paranteza: ar fi mai fain daca te-ai putea misca in acele garaje cum e pe alte comunitati). Avand in vedere ca vehiculele sunt mereu acolo 4/4 ; 8/8 etc. , consider ca ar fi un plus daca ceilalti pot intra in garajul tau chiar daca nu esti on si sa le vada, sau mai mult de atat sa le poata fura cu [/picklock] daca au skill 4 la Car jacker.
  2.      Posibilitatea de a scapa de wanted la rob solo (cum s-a precizat si mai sus de mai multe ori). Si stocarea a 30 de puncte Jaf in loc de 20. Pentru a putea stoca puncte cat pentru 2 rob-uri solo.
  3.      Un sistem de Job in Jail (ex: Plantat copaci) pentru a reduce secundele. 
  4.      Vazusem mai sus ceva idee cu Stage la masina. Ar fi chiar interesant daca s-ar putea crea un astfel de sistem.
  5.      Modificarea job-ului Bus Driver. Ideea de mai sus cu Camper, Bus si Coach mi se pare super.
  6.      Adaugarea unui job "Delivery" unde sa trebuiasca sa mergi la diverse case pentru a livra mancare sau alte bunuri. La skill 1 sa livrezi cu Mountain Bike si un ghiozdan in spate (ca si cei de la FoodPanda :) ). La skill 3 cu Pizzaboy (https://imgur.com/a/VexTHsQ), iar la skill 5 cu Boxville (https://imgur.com/a/6G0FYGC)
  7.      Sa putem intruce id la culori cand mergem la Carcolor. De exemplu eu cand merg stiu cam ce hidden as vrea sa pun si imi rup mouse-ul pana ajung la culoare.
  8.      Sa ramana modificarile facute cu [/hu] la casa si dupa [/trade]. Iar urmatorul proprietar sa le poata pastra/edita/sterge prin [/editfurniture] si [/removefurniture]. Unii pierd ore bune pentru a face un interior mai special la o casa, iar altii ar vrea sa se bucure de acel interior, dar nu pot pentru ca dispare la cumpararea casei. (p.s.: aici ma refer la interioarele originale editate si nu la interioarele adaugate de pe [/shop] si modificate. Acolo cand se pierde interiorul, automat se pierd si modificarile).

Sper ca v-au placut ideile si nu uitati de acel +1 pentru a fi adaugate! :D 

Link to comment
Share on other sites

Salut, propun sa se adauge un job numit Fire Man. Sediul va fi in orasul Las Venturas la aceasta locatie click. Din momentul in care ai dat /work va trebui sa pui apa in masina de pompieri, capacitatea maxima a rezervorului cu apa fiind de 300l. Dupa ce ai umplut rezervorul cu apa, vei merge la diferite case care ard, va trebui sa le stingi. Pe masura ce avansezi in skill iti vei putea mari rezervorul cu apa, vei primi mai multi bani, va trebui sa stingi apartamente (Etaj 1 sau 2 cat sa bata furtunul acela de la Fire Truck pana acolo), primind misiuni mai grele si mai multe. Va trebui totodata sa economisesti apa pe cat posibil. Pentru a stinge complet un incendiu vei avea nevoie de 6-7 minute. De la skill 4 vei putea face job impreuna cu un partener, asta inseamna ca veti lua manadoi cate un Fire Truck si va trebui sa lucrati impreuna pentru a stinge focul de la o cladire mai masiva, fiind nevoie de mai multi litrii de apa. *INAINTE DE A DA /work DE LA SKILL 4+ VA TREBUI SA ALEGETI DACA LUCRATI SINGUR SAU CU PARTENER* daca lucrati cu partener il veti invita cu comanda /jobinvite.

Plata pe skill uri, marimea rezervorului si cladiri.

Skill 1: 1600-1750$ (Un bonus fiind acordat daca ai ajuns la incendiu intr-un timp cat mai scurt, fiind si un delay de 30 secunde pentru a evita TP Hack., rezervor: 300l, case aleatorii de pe harta, micute.
Skill 2: 1750-1850$ (+ bonus), 350l, case micute, dureaza mai mult un incendiu (30-40 sec)
Skill 3: 1850-1925$ (+bonus), 400l, case/apartamente pana la etajul 1.
Skill 4 (solo): 1925-2000$ (fara bonus), 500l, case mari, apartamente etaj 1.
Skill 4:(cu partener): 4500-5000$ (se imparte suma la 2, se plateste mai mult pentru a incuraja playerii sa lucreze impreuna), apartamente etaj 1/2, case mari. (Durata incendiu: 540-660 secunde pana la stingere), 500l rezervor la amandoi.
Skill 4 (Squad, 4 jucatori): 8500-8700$ (se imparte suma la 4, se plateste mai mult pentru a incuraja playerii sa lucreze impreuna), apartamente etaj 1/2, case mari. Aici jucatorii cand vor da /work vor primi stingatoare, se vor urca intr-o masina si se deplaseaza la locul incendiului. 3 dintre participanti vor stinge focul cu stingatoarele iar al patrulea va utiliza furtunul masinii, rezervor 250l, apoi va trebui sa treaca si el la stingator.
Skill 5: (solo) Ca la skill 4, castiguri mai mari.
         (cu partener) Ca la skill 4, castiguri mai mari.
         (Squad, 4 jucatori) Ca la skill 4, castiguri mai mari.
 

Edited by ICB ScooBy
Link to comment
Share on other sites

<<Propuneri simple>>

 

1. Adaugarea unui text la Testerii ON Duty cand se conecteaza un candidat; de exemplu Mihai a fost acceptat in LS Taxi. Se conecteaza pe server, iar testerii on duty vor primii acest mesaj: "Candidatul Mihai tocmai s-a conectat."

 

2. Pe chilliad de preferat pe langa crates sau undeva pe margine, sa fie adaugata o parasuta pe care o poti lua cu 1000$, banii ajungand la stat. O poti lua cu tasta "ALT" sau cu [/buyparachute]

 

3. Pe [/tog] sa apara Tester Duty -> Enabled/Disabled si sa se adauge /testerduty (alias, dureaza 2 secunde).

 

4. Daca tot ati bagat faza cu 1000 gold la cel mai activ player macar dati-le ceva si la primii 10 care apar pe [/goldaward]. E urat sa faca cineva 300 ore si altu cu 299 sa nu ia nimic. Aveti aici cateva exemple:
Locul 1: 1000G, Locul 2: 750G, Locul 3: 500G. Locul 4: 250G, Locul 5-10: Level UP.

 

5. Adaugarea unei comenzi de tip [/tops] pe joc unde vor fi valabile toate

top-urile actuale si viitoare de pe website, eventual doar primii 10-15, 50 etc.

Restu se vor putea vedea pe website, sa fie doar cei mai importanti jucatori.

 

6. Pe /v la masinile VIP sa poti schimba pozitia acestuia (folosind sistemul de furniture).

 

7. Pentru warurile de sambata-duminica (atat mafii cat si clanuri) sa fie adaugata comanda [/spawnguns] - /sguns: cu aceasta comada iti poti alege armele pe care o sa le folosesti pe tot parcursul warului. Sa fie acolo un meniu simplu cu armele ca pe /guns si eventual un clear.

 

8. Sa iti dispara [/costumes] in cazul in care ai wanted. Multi au cate 10 cadouri pe ei si abuzeaza de ele.

 

9. Daca detii un vehicul VIP sa il poti alimenta cu 200% fuel.

 

10. La rubrica "Vehicles" de pe [/help] sa se adauge si comanda /dsprice, multi nu stiu de ea. De asemenea sa se adauge [/alliance] pe /clanhelp.

 

<<Am mai postat si cateva propuneri ceva mai elaborate, CLICK pentru a ajunge la ele>>

 

*Daca apreciezi una din aceste propuneri te rog sa folosesti butonul de rep_up.png.5cf7dd6f4ed0a70ccce7061e4b2fa963.png*

 

Edited by AT NicFTW
Link to comment
Share on other sites

1. La noile garaje sa se adauge cate un interior specific pentru fiecare Small/Medium/Big, iar pe langa astea sa se adauge si un garaj Mega sau cv gen cu 16/20 slots. De asemenea sa poti intra in ele fizic si cand esti in garaj intr-o masina ca si in GTA V la apasarea tastei W sa iesi din el. Ca sa nu fie degeaba munca cu interfata asta frumoasa, sa ai un calculator ceva in garaj, unde daca apesi Y poti controla masinile ca si pana acum, in acel meniu.

 

2. Adaugarea mai multor masini care se pot lua doar de la Bobo/Kelton si in DealerShip, unii jucatori nu stiu ca poti lua aceste masini

din diferite locuri. Eventual daca nu vreti sa se poata comercializa, faceti-le ca pe niste masini din crates.
De exemplu:

Dune - 25,000,000$ - Special Vehicles

Roadtrain - 30,000,000$ - Special Vehicles

Linerunner - 25,000,000$ - Special Vehicles

etc

 

3. Pe baza la ce am zis mai sus, daca nu se adauga toate macar acele camioane de la trucker sa fie adaugate, iar cu ajutorul

acestora adaugat un nou sistem pentru jobul de trucker.

Daca ai un tir personal te poti duce la jobul de trucker sa dai [/work] direct in el, primind, desigur niste avantaje

fata de muncitorii obisnuiti. Ca de exemplu sa nu mai trebuiasca sa duci remorca inapoi la jobul trucker, sa poti alege direct o

alta cursa din locul livrarii la minim X km, tu primind banii pe care i-ar lua un muncitor obisnuit.

Un alt exemplu ar fi sa primesti pur si simplu un job boost.

 

4. Sa se adauge o comanda pentru ownerii de clan: /setclanadvisor (Nume) (Yes/No) sau/si o rubrica pe /clanmembers.

Cu aceasta functie un rank 6 / mai multi sau nici unul poate folosi comenzile de lider: /clanuninvite, /clanwarn, /cmotd, sa poata da rank up (maxim r5) etc.
  Scopul functiei este de
a ajuta liderul de clan, mai ales la clanurile de spray sau la cele cu mai multi lideri e de folos.
  Pe
/clanmembers sa apara la rank: Rank 6 (Advisor).

 

5. La eventele de tip Protect The Vip sa se adauge comenzile: /setrespawnguns, /setrespawnhp, /setrespawnarmour. 
De fiecare data cand moare un jucator sau se omoara unul pe altul cineva trebuie sa le dea din nou arme, armura daca e cazul etc.

 

6. Adaugarea unor noi Achievements:

- Cand iti schimbi numele pentru prima data.
      - Cand deblochezi 10/15/20/25 sloturi in garaj. (Pot fi modificate numerele, ideea conteaza)
      - Cand termini pentru prima data o misiune la Ryder, OG Loc, Dimitri si Nea Mirel.
      - Cand dai prima amenda intr-o factiune ca sub-lider / lider.
      - Achievement cand primesti functia de Mayor, nu oricine e capabil sa o primeasca.

- Adaugate noi realizari la jobul de pescar: Primul peste prins, 50, 100, 500.

- Schimbare realizarile la jobul farmer: Planteaza 16 seminte, 1000, 10000, 25000 si 50000. (Ceva asemanator) 

- Schimbarea realizarii actuale cu /rob in: Rob a jewelry store with friends si adaugarea unui achievement pentru rob solo.

- Adaugarea unei realizari pentru prima data cand termini un quest.

- Adaugarea unei realizari cand esti locul 1 in top la ore jucate pe o anumita luna. 

- Adaugarea mai multor realiari la tabul Special Achievements ca de exemplu: Participate at 2020 new year party.

Aceasta realizare o primesc toti playerii care sunt activi pe joc in momentul trecerii in noul an. (Nu poate fi primita prin alta metoda, deci e unica)

- Achievement la tastarea comenzii [/charity] pentru prima data.

- Adaugarea unei realizari cand completezi un maraton in totalitate: toate cele 30,31 de premii cate sunt.

- Adaugarea unei realizari cand primesti functia de tester intr-o factiune.

 

<<Am mai postat si cateva propuneri ceva mai simple, CLICK pentru a ajunge la ele>>

 

*Daca apreciezi una din aceste propuneri te rog sa folosesti butonul de rep_up.png.5cf7dd6f4ed0a70ccce7061e4b2fa963.png*

Edited by AT NicFTW
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton pinned this topic
  • Kelton unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.