Jump to content

Bug pd


dLs TeQuila

Recommended Posts

On 11/15/2019 at 9:42 PM, dLs TeQuila said:

Nick-ul tau: dLs_TeQuila
Server: rpg 1
Descrierea bugului: Sunt fix langa el si cand primeste kick nu iau punct la raport si mai sunt cazuri in care sunt la 10 m de suspect si primeste kill de la altcineva si tot nu primec
Screenshot(s):  https://imgur.com/a/FaT0vVe

am observat ca iei punct doar daca ai /find pe acea persoana.. In cazul de fata nu stiu ce sa zic, poate e bug.

Link to comment
Share on other sites

Problema ar fi ca asteptand sa revina jucatorul, stateai langa el si serverul te-a considerat "cop idle", nefiind activ prin miscari.

Punct la raport primesc doar politistii care nu sunt "idle". Se va realiza o modificare in asa fel incat sa nu te considere "idle" daca te misti/scrii pe chat, etc. (in caz contrar...chiar esti idle si n-ar trebui sa primesti punct).

 

Confirma-mi daca ai stat sa-l astepti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Adi007 said:

Problema ar fi ca asteptand sa revina jucatorul, stateai langa el si serverul te-a considerat "cop idle", nefiind activ prin miscari.

Punct la raport primesc doar politistii care nu sunt "idle". Se va realiza o modificare in asa fel incat sa nu te considere "idle" daca te misti/scrii pe chat, etc. (in caz contrar...chiar esti idle si n-ar trebui sa primesti punct).

 

Confirma-mi daca ai stat sa-l astepti.

Cu siguranța am așteptat mai mult de 1 minut ca avem regula care spune sa așteptăm minim 3 minute pentru jucătorii afk, deci am înțeles care este cauza

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.