Jump to content

Nea Mirel Wanted. Detalii aici

Recrutăm Designeri Audio și Video. Detalii aici

Snipi

Winter with loved ones

Recommended Posts

logo2.thumb.png.6296ad7b1ebdbac7cb432c5d958d88cc.png

Iarna e foarte frumoasa atunci cand ti-o petreci cu cei dragi, atunci cand prietenii te fac sa uiti de acea relatie nereusita, sau de acea corijenta la matematica. 
O
iarna adevarata este atunci cand prietenii iti sunt alaturi, asa ca eu, alaturi de echipa administrativa a comunitatii B-Zone si de echipa Radio.B-Zone
ne-am gandit sa va organizam un eveniment in care sa va punem la contributie toate calitatile voastre. 
Acest eveniment consta intr-o poza sau un video in care sa ne aratati cum va petreceti voi minunatele zile de iarna.
In joc sunt puse doua premii.
Primul premiu este pentru cea mai buna si originala poza iar al doilea pentru cel mai bun si original filmulet.
Premiile sunt astfel:
-----------------------

Poza - 2000 gold
Filmulet - 4000 gold
-----------------------
Poza:

Poza consta intr-o imortalizare a unui moment special alaturi de iubita / iubitul / prietenii reali / prietenii virtuali / bunica / bunicul / mama / tata / matusa, etc. 
Ideea este ca noi cautam o poza in care ati imortalizat un moment special din acest inceput de iarna.
Noi intelegem printr-un moment special un moment in care voi ati fost cu adevarat fericiti, un moment in care sufletul vi s-a umplut de bucurie.

Filmulet:

Acest filmulet consta intr-un fisier de tip video sau gif in care sa imortalizati un moment special alaturi de iubita / iubitul / prietenii reali / prietenii virtuali / bunica / bunicul / mama / tata / matusa, etc. 
Ideea este ca noi cautam un filmulet in care voi ati simtit ceva special. Un filmulet special in care sa imortalizati un moment special. 
Stiu ca am repetat de foarte multe ori acest cuvant, dar, despre asta este ideea. Este un eveniment special, cu lucruri speciale.

Observatii:

Sincer, asi avea un mica cerinta la voi, filmuletul sau poza sa contina undeva textul "B-Zone" pentru a ne asigura ca acea poza / acel filmulet este facut strict pentru comunitatea noastra.
Dupa incheierea inscrierilor, se vor face primele alegeri de catre membrii echipei radio, ce poze / filmulete merg mai departe. Acestia isi vor da cu parerea, iar organizatorul are dreptul la ultimul cuvant. Dupa aceea,
in a doua ipostaza, o sa se creeze un pool, axat pe acest concurs in care voi, membrii comunitatii va veti vota favoritul. 
Castigatorul, pe langa premiul in gold, o sa fie invitat si la un interviu alaturi de un D.J. de al nostru sau chiar de Supervizor / Administrator.
Pentru castigator mai avem cateva mici suprize pe care evident, nu o sa le dezvaluim.

*Ne rezervam dreptul de a ne alege participantii!

Reguli:

Nu aveti voie sa editati poza in niciun fel. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea)
Nu aveti voie sa postati poze in care apar organele genitale. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea + warn)
Nu aveti voie sa postati poze cu o conotatie sexuala (vulgară sau batjocoritoare). (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea + warn)
Nu aveti voie sa participati la acest concurs daca nu aveti un cont ce detine minim nivel 5 pe unul dintre serverele RPG. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea)
Ne rezervam dreptul de a ne alege participantii. (Daca consideram ca anumite poze incalca regulamentul sau consideram ca nu sunt potrivite pentru acest concurs le putem sterge in orice moment. Stergerea inseamna descalificarea din concurs)
Fiecare jucator are voie sa posteze o singura poza si sa participe de pe un singur cont. (Sanctiunea pentru incalcarea acestei reguli este descalificarea)
Dacă veţi pune poze vechi şi le editaţi în anumite programe şi adăugaţi textul B-Zone sau postaţi poze vulgare / batjocoritoare, postarea o să fie ştearsă şi voi o să fiţi sanctionaţi în funcţie de gravitate.
Membrii echipei radio.b-zone sau legend.b-zone nu au voie sa participe la acest eveniment.
Nu aveti voie sa cumparati / cereti votul unui membru al echipei radio b-zone. (Descalificare)
Jucătorii ce dețin rank-ul de YouTuber nu pot să promoveze alți participanți ai acestui eveniment. In caz contrar voi vorbi cu @Bobo şi cu @Kelton ca aceştia să fie sancţionaţi de la Warn pe Forum până la pierderea gradului de YouTuber. (YouTuberii au o oarecare influenţă şi nu vrem ca acest lucru să influenţeze concursul, de exemplu Bobo să zica pe YouTube să îl votaţi pe X, nu ar fi corect faţă de restul participanţilor) .
Odata ce va inscrieti in concurs va dati acordul ca in cazul in care castigati poza dumneavoastra sa fie pusa pe viitorul site radio.b-zone.ro intr-o sectiune speciala dedicata acestui eveniment.

Cerinte:

Necesar un cont pe RPG1 / RPG2 cu minim nivel 3

Inscrieri:

Inscrierile se vor face dupa urmatorul model:

Nume real*:

Nickname*:

Discord:

Poza/Video*:

De ce iti doresti acest premiu?:

Accepti regulamentul acestui concurs?*:

------------------------------------------------------------

* - camp obligatoriu

Pentru a va inscrie trebuie sa dati un "reply" la acest topic si sa completati modelul afisat mai sus.

Perioada de inscriere:

!!!07.12.2019-14-12.2019!!!

!!!Prelungire: 23.12.2019!!!

*Perioada poate fi lungita daca consideram ca nu sunt destui participanti sau daca nu avem destui participanti pentru a alege un castigator!*

Redactat complet de catre:
Snipi - Supervizor Radio.B-Zone | D.J.

Pentru orice intrebare sau greseala sesizata imi puteti da un PM.

Edited by Snipi
Prelungire

Nume real*: Bacioiu Alin

Nickname*: top@alin (RPG 1)

Discord: Alin.#9506

Poza/Video*: Poze: https://imgur.com/a/pNf0kIE, noi asa am inceput iarna! Sunt niste momente de neuitat pentru mine, cu o priveliste de neuitat. Cu mancare traditionala in fiecare zi, oameni dragi si familia alaturi, dar si colegii mei de la fotbal, a doua mea familie. Video: 'https://www.youtube.com/watch?v=1j1NzLWzZ9, si foarte multe traditii, cu mersul caprei de Anul Nou, impodobirea bradului, Revedere cu BUNICII. Sarbatori Fericite, Baieti! Va urez un An Nou fericit.

De ce iti doresti acest premiu?: Salut! Imi doresc acest premiu deoarece vin sarbatoriile si nu am nimic pe acest server, poate in acest eveniment, vine 'Mosul' la mine!

Accepti regulamentul acestui concurs?*: Desigur!

Edited by Alintop

On 12/14/2019 at 1:05 PM, Alintop said:

Nume real*: Bacioiu Alin

Nickname*: top@alin (RPG 1)

Discord: Alin.#9506

Poza/Video*: Poze: https://imgur.com/a/pNf0kIE, noi asa am inceput iarna! Sunt niste momente de neuitat pentru mine, cu o priveliste de neuitat. Cu mancare traditionala in fiecare zi, oameni dragi si familia alaturi, dar si colegii mei de la fotbal, a doua mea familie. Video: 'https://www.youtube.com/watch?v=1j1NzLWzZ9, si foarte multe traditii, cu mersul caprei de Anul Nou, impodobirea bradului, Revedere cu BUNICII. Sarbatori Fericite, Baieti! Va urez un An Nou fericit.

De ce iti doresti acest premiu?: Salut! Imi doresc acest premiu deoarece vin sarbatoriile si nu am nimic pe acest server, poate in acest eveniment, vine 'Mosul' la mine!

Accepti regulamentul acestui concurs?*: Desigur!

Pozele mi-au placut foarte mult. Din pacate nu pot sa-ti acord si premiul pentru film deoarece nu este creat de tine + este din anul 2017...

In schimb, pozele mi-au dat un vibe minunat deoarece imi amintesc si eu de petrecerile la care eram invitat si nu eram D.J., imi amintesc cu drag de toate clipele minunate din cariera mea si de toate amintirile create de aceasta. Felicitari!

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.