Jump to content

Portofoliu [FREYA.]


Ozen
 Share

Recommended Posts

M-am uitat la toate lucrările tale de la bun început până acum. Se vede că ai evoluat oarecum, însă mereu este loc spre mai bine.

 

Încearcă să te mai dezvolți la capitolul integrare text și alte elemente în imagine.

Caută pe YT tutoriale despre încadrare, cum să te joci cu umbrele / lumina care cade asupra acelui render ș.a.

Referitor la text, îți las mai jos niște link-uri din care poți învăța / prelua câte ceva.

https://www.companyfolders.com/blog/55-cool-photoshop-text-effect-tutorials 

https://design.tutsplus.com/articles/100-best-text-effect-tutorials--cms-28650

https://www.hongkiat.com/blog/80-best-photoshop-text-effects-tutorials-part-iii/

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2021 at 12:37 PM, South WiZE said:

Foarte misto, poate-mi faci si mie un avatar cadou! :))

Nu.

 

On 1/11/2021 at 1:41 PM, Baghera22 said:

Se vede ca ai lucrat foarte mult la ele, arata bine si cred ca te descurci mult mai bine de atat. :)

Multumesc

 

On 1/14/2021 at 10:12 AM, Victory BlackSword said:

Chiar imi place ceea ce faci, KEEP IT UP!!

Multumesc

christmas.pngdark-night.pngdark-night-2.pngdark-night-3.pngdark-night-4.pngelbow.pngfata.pngleo.pngzew.png

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Ultimele postere postate imi plac foarte mult si te-as sfatui sa lucrezi pe rezolutii mari la avatare.

In schimb, pe avatare nu prea imi place cum lucrezi, nici la blur si la text stylinzing, singurul avatar dintre ultimele mai okish este acesta:

spacer.png

Restul avatarelor de pe aceasta pagina nu-mi plac deloc, si pattern-ul din acest avatar este "aruncat acolo sa fie". Incearca sa te joci mai mult cu toate efectele pana gasesfi ceea ce iti place tie. Outer Glow-ul din acest avatar este cam mare dar se imbina ok datorita culorilor folosite. 

Sfatul meu ar fi sa lucrezi cu text style-ul pe rezolutii mari ca sa iti faci o idee si apoi sa aplici pe rezolutii mici de avatar. In aceelasi timp poti incepe sa lucrezi tot pe text dar cu mai multe layere pe care sa le asezi dedesubt.

 

O zi faina in continuare si multa bafta in procesul tau de designer!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaresT said:

Salutare!

 

Ultimele postere postate imi plac foarte mult si te-as sfatui sa lucrezi pe rezolutii mari la avatare.

In schimb, pe avatare nu prea imi place cum lucrezi, nici la blur si la text stylinzing, singurul avatar dintre ultimele mai okish este acesta:

spacer.png

Restul avatarelor de pe aceasta pagina nu-mi plac deloc, si pattern-ul din acest avatar este "aruncat acolo sa fie". Incearca sa te joci mai mult cu toate efectele pana gasesfi ceea ce iti place tie. Outer Glow-ul din acest avatar este cam mare dar se imbina ok datorita culorilor folosite. 

Sfatul meu ar fi sa lucrezi cu text style-ul pe rezolutii mari ca sa iti faci o idee si apoi sa aplici pe rezolutii mici de avatar. In aceelasi timp poti incepe sa lucrezi tot pe text dar cu mai multe layere pe care sa le asezi dedesubt.

 

O zi faina in continuare si multa bafta in procesul tau de designer!

Salut 

Eu nu mai lucrez avatare.Pe un avatar de 250x300 nici nu prea ai ce mare efecte sa pui,iar eu m am plictisit de ele oricum. Nu stiu despre ce pattern vorbesti in avatarul ala,pentru ca nu are niciun pattern dar sa zicem. Apreciez ca ti ai rupt din timp sa mi dai sfaturi,insa preferam ceva mai mult feedback pe postere,nu pe ceva avatar de anu trecut,pentru ca eu la avatare nu mi dau silinta (mai ales ca erau pentru cereri pe atunci) dar la postere pot spune ca m am chinuit sa fac ceva iesit din zona mea de comfort

Si ca sa nu vine post gol : alt poster  
V1

Poster-inspirational-1.png
V2 
Poster-inspirational-2.png

Link to comment
Share on other sites

tcandrv4.png

Topicurile vechi, în care nu s-a postat mai bine de 7 zile, vor fi închise.

În caz că membrul care a creat inițial topicul va dori deschiderea lui, aceasta se va realiza prin trimiterea unui PM designerilor comunitătii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.