Jump to content

Care perioadă istorică vă pasionează cel mai mult?


BIS aka OldNab
 Share

Care perioadă istorică vă pasionează cel mai mult?  

80 members have voted

  1. 1. Care perioadă istorică vă pasionează cel mai mult? (sondaj)

    • Preistoria
      8
    • Antichitatea
      6
    • Evul Mediu
      19
    • Epoca modernă
      20
    • Istoria contemporană
      27


Recommended Posts

18 hours ago, Arjun Sharma said:

i prefer modern age because in this the technology is advanced and we can play video games and you do not get bored sitting in idol at home on TV or doing other things

This is the contemporary history, not the modern one.

Link to comment
Share on other sites

Epoca Moderna, deoarece a transformat lucrurile ciudate si imposibile in realitatea de astazi prin masini electrice, arme nucleare, roboti, arme de razboi electro-magnetice(gloante din energie), arme electro-magnetice de mare dimensiuni pt roboti de lupta, nave spatiale pt colonizarea planetelor si sistemului solar din calea lactee si multe alte lucruri impresionante pentru ultimul deceniu...

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2022 at 1:08 PM, HANKSERO said:

Epoca Moderna, deoarece a transformat lucrurile ciudate si imposibile in realitatea de astazi prin masini electrice, arme nucleare, roboti, arme de razboi electro-magnetice(gloante din energie), arme electro-magnetice de mare dimensiuni pt roboti de lupta, nave spatiale pt colonizarea planetelor si sistemului solar din calea lactee si multe alte lucruri impresionante pentru ultimul deceniu...

Asta e epoca contemporană, nu modernă.

Link to comment
Share on other sites

isotria moderna, mi se pare ca s-au intamplat foarte multe lucruri si s-au progrese semnificative.

Link to comment
Share on other sites

Perioada istorică care mă pasionează foarte mult este antichitatea, pe lângă viața pe care o trăia lumea atunci, se află și Dacia, geto dacii, a fost unul dintre cele mai puternice triburi din acele vremuri, istoria dacilor este efectiv extraordinară. 

Link to comment
Share on other sites

Perioada moderna,de la primul razboi incoace,ne arata cat de repede putem sa avansam in momente dificile,in cativa zeci de ani am trecut de la a inventa primul avion la a trimite primii oameni pe luna.

Link to comment
Share on other sites

Evul Mediu ascunde multe secrete incitante, fascinante care iti atrag atentia. Recomand citirea documentarelor despre aceasta perioada si Epoca Moderna, o sa ramaneti placut uimiti. Mi-ar placea sa am rolul unei persoane intr-un scenariu de genul, sa experimentez anumite lucruri de pe atunci.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.