Jump to content

Bug misiune OG Loc


KOPPEN

Recommended Posts

Nick-ul tau: .Koppen
Server: RPG2
Descrierea bugului: La a 2-a misiune OG Loc in care trebuie sa iti cumperi SDPistol si o masca pentru a intra undeva si pentru a fura ceva, pai atunci cand intru sa imi cumpar un SDPistol din GSLS, nu ma mai lasa sa ies din magazin.
Screenshot(s): Consider ca nu este nevoie de dovezi, dar mie personal nu-mi merge, nuj daca ar merge la alti jucatori.

https://imgur.com/a/uKISaQ0

Link to comment
Share on other sites

Pățești acest lucru de fiecare dată când încerci să faci respectiva misiune? Mă îndoiesc că e vreun bug la ea pentru că nu s-a umblat la ea de ceva timp, în plus problema ar fi pentru toată lumea.

Link to comment
Share on other sites

"Cumpara-ti un SD Pistol cu cel putin 150 de gloante", daca iei 151 gloante te lasa sa iesi, daca iei 150 nu. Am ajutat multi jucatori pe tema asta, nu e vreun bug.

Totusi o chestie ce am mai vazut-o cand ajutam jucatorii, te lasa sa intri in misiune si cu 0$ sau 100$ si cand ajungi la GS LS nu ai banii necesari pentru a cumpara un SD Pistol. Vedeti voi o solutie, puneti un minim de 1k in mana sau faceti sa cumpere arma pe gratis in misiune.

Link to comment
Share on other sites

Am mai facut misiunea de nenumarate ori si confirm tot ce mi-au spus colegii mai sus, insa am si eu o mica intrebare?

Daca te lasa sa iesi din GSLS doar atunci cand cumperi mai multe de 150 de gloante de SDPistol, ar fi trebuit de schimbat textul pe care mi-l da la misiune, in loc de "Cumpara minim 150 de gloante de SDPistol", sa fie altceva sa nu induca jucatorii in eroare, sau sa rezolvati sa ne scoata si cu 150 de gloante, deja vedeti si voi. Si da, ar fi o problema ca la toate misiunile in care trebuie sa cumperi ceva, sa se verifice, sa nu permita jucatorilor sa intre in misiune daca nu ai minim 1k gen sau cat e nevoie, aici mai mult vorbim desprea misiunea OG Loc, sau cel mai bine, sa nu coste vreun leu ceea ce trebuie sa cumperi intr-o misiune.

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2020 at 10:58 AM, TLG Koppen said:

Am mai facut misiunea de nenumarate ori si confirm tot ce mi-au spus colegii mai sus, insa am si eu o mica intrebare?

Daca te lasa sa iesi din GSLS doar atunci cand cumperi mai multe de 150 de gloante de SDPistol, ar fi trebuit de schimbat textul pe care mi-l da la misiune, in loc de "Cumpara minim 150 de gloante de SDPistol", sa fie altceva sa nu induca jucatorii in eroare, sau sa rezolvati sa ne scoata si cu 150 de gloante, deja vedeti si voi. Si da, ar fi o problema ca la toate misiunile in care trebuie sa cumperi ceva, sa se verifice, sa nu permita jucatorilor sa intre in misiune daca nu ai minim 1k gen sau cat e nevoie, aici mai mult vorbim desprea misiunea OG Loc, sau cel mai bine, sa nu coste vreun leu ceea ce trebuie sa cumperi intr-o misiune.

Bugul a fost rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.