Jump to content

Ce placă de bază ai?


Recommended Posts

eKUItOd.png

 

 

În acest topic, membrii care deţin o placă de bază pot posta o singură dată după următorul model:

 

  • Nume:
  • Producător:
  • Model:
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează:
  • Alte precizări:
Edited by Madalin
Update 26.06.2020 - Logo
Link to comment
Share on other sites

Nickname: offset aka tatăl vostru

Producător: ASRock

Model: conroe 945pl-glan

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Nu prea. Este o placa de baza veche. Mie, personal imi trebuie un PC cu resurse mari. Nu imi place faptul că suporta doar 2GB ram, ceea ce în zilele de astăzi e super super putin. La fel si la procesor, nu prea suporta vre-un procesor mai bunicel.

Alte precizări: Totusi daca nu ai mari așteptări de la un PC, aceasta placa de baza e destul de bunicică.

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ce placă de bază ai?

Nickname: Snipi

Producător chipset: Intel

Model: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da, sincer sunt chiar foarte multumit de aceasta placa de baza. Isi face treaba. 

Alte precizări: Din punctul meu de vedere isi merita toti banii!

Link to comment
Share on other sites

Nickname: TheWolfy707

Producător: GIGABYTE

Model: A320M-S2H rev. 1

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da. Este o placa de baza moderna, de buget, in care poti face si un mic OC pe procesoarele ryzen. Frecventa maxima al ramilor este de 3200 mhz si are panel cu control dedicat celor de la gigabyte. Este o placa bunicica, isi  face treaba, are si slot m2, 2 sloturi de ram, 4 sloturi PCIE si totul pe el a fost usor de montat.

Alte precizări: Este ok, ceea ce nu-mi place e ca nu are optiune de boost, dar ala-i doar un rahat pentru cei ce nu stiu sa faca un OC stabil. Creste aiurea frecvente si urca procesorul (in cazul meu un 2400g) pana la 3.9 Ghz, dar nu il mentine constant.

Edited February 5 by BIS aka OldNab

Link to comment
Share on other sites

Nickname: .RizaKKK

Producător: GIGABYTE

Model: A320M-S2H rev. 2

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da. Este o placa de baza moderna, de buget, in care poti face si un mic OC pe procesoarele ryzen. Frecventa maxima al ramilor este de 3200 mhz si are panel cu control dedicat celor de la gigabyte. Este o placa bunicica, isi  face treaba, are si slot m2, 2 sloturi de ram, 4 sloturi PCIE si totul pe el a fost usor de montat.

Alte precizări: Este ok, ceea ce nu-mi place e ca nu are optiune de boost, dar ala-i doar un rahat pentru cei ce nu stiu sa faca un OC stabil. Creste aiurea frecvente si urca procesorul (in cazul meu un 1600x) pana la 3.9 Ghz.

Link to comment
Share on other sites

Nickname:Renward

Producător chipset: Intel

Model: MSI B85M-E45

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Am avut un gigabyte ceva cu dual bios inainte si dupa 9 luni s a ars, nu stiu motivul, doar am schimbat o cu placa asta si am vazut ca mi merge, este o placa de baza cat de cat ok

Alte precizări: Per total isi merita banii

Link to comment
Share on other sites

  • Nume:YuukiKING
  • Producător:MSI
  • Model:B250 Mortar Arctic (MS-7A69)
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează:Sunt foarte multumit, Bios nou, modern si usor de folosit. Suporta orice procesor 7gen si duce orice.
  • Alte precizări:Recomand!
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: TheVirus
  • Producător: GIGABYTE
  • Model: GA-B250M-D2V
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da
  • Alte precizări: - 
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: stimabilu.iuli4n
  • Producător: Intel
  • Model: H310
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da, detine suficient socket-uri pentru RAM, pare indeajuns de solide, iar la calitate-pret e demna de laudat.
  • Alte precizări: -
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Gabbos_RO
  • Producător: Gigabyte
  • Model: B450M DS3H
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da, este cea mai buna placa de baza, in opinia mea.
  • Alte precizări: -
Edited by Gabbos RO
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Emily
  • Producător: ASUS
  • Model: ROG STRIX B550-F GAMING
  • Eşti mulţumită de ea? Argumentează: Normal, fara probleme, in comparatie cu placa mea de baza vechie de la Gigabyte care avea numai probleme.
  • Alte precizări: Nimic.
Edited by Minxie
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: PhineanS
  • Producător: MSI
  • Model: H110M PRO-D
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da. Nu stiu ce pretentii as putea avea de la o placa de baza. Isi face treaba.
  • Alte precizări: -
Link to comment
Share on other sites

Nickname: Macu

Producător chipset: Intel

Model: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC, am doua modele de Intel diferite, suntem doi frati :))

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da, sincer nu ma asteptam, insa super bun ca si calitate. 

Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

  • Nume: syko
  • Producător: MSI
  • Model: MSI B460-M Pro
  • Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da, insa un singurul lucru am de reprosat si anume conexiunea bluetooth care e slaba, cel putin cand conectez PC-ul la boxe prin intermediul bluetooth-ului are intreruperi de zici ca-i CD-ul zgariat.
  • Alte precizări: per total e buna
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.